Halep İçin "Kardeşlik Seferberliği"

İstanbul’da başlatılan “Kardeşlik Seferberliği” kampanyasında toplanan yardımlar, Maltepe’de düzenlenen törenle Halep’e gönderildi. 211 tırın uğurlandığı törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, mağdur insanlara yardımcı olabilmek için çabaladıklarını söyledi.

Gine Cumhurbaşkanı'nın Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde ve beraberindeki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile biraraya geldi. Görüşmede İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Konakri Valiliği arasında iş birliğini öngören “Mutabakat Zaptı” imzalandı.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile 151 Dev Eserin Toplu Açılış Töreni

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından inşa edilen 151 tesisin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımlarıyla Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile Şehitlere Saygı Maçı

İstanbul, Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı tarafından düzenlenen Şehitlere Saygı Maçı’na ev sahipliği yaptı. Sembolik başlama vuruşunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı maçta, şehit aileleri için toplam 50 milyon lira bağış toplandı.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile Avrasya Tüneli Açılış Töreni

İki kıtayı denizin altından karayolu ile birleştiren Avrasya Tüneli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Avrasya Tüneli’nin ilkleri barındırdığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, tünel sayesinde Kazlıçeşme - Göztepe arasındaki yolculuk süresinin 15 dakikaya indiğini söyledi.

Amatör Spor Kulüplerine ve Okul Spor Kulüplerine Spor Malzemesi Dağıtım Töreni

Sporun ve sporcunun yanında olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüplerine düzenli olarak yaptığı malzeme desteğini sürdürüyor. “Destek bizden, başarı sizden” sloganı ile amatör spora 30 milyon lira yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, “Amatör sporcularımızın olimpiyatlarda ve dünya şampiyonalarında bayrağımızı göndere çektirecek büyük sporcular olarak yetişmesini istiyoruz.” dedi.

İBB Meclisi Teröre Karşı Tek Yürek

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısı sonrası ortak bir bildiri yayınladı. Meclis Üyeleriyle birlikte olay yerine giden Başkan Kadir Topbaş, terör saldırılarının hedeflerine ulaşmaması için birlikteliğimizi her daim göstermemiz gerektiğini söyledi.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile Bayrampaşa Kaptan Ahmet Erdoğan Eğitim Kompleksi'nin Açılış Töreni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merhum babasının adının verildiği Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Eğitim Kompleksi’nin açılışını yaptı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Farklı ülkelerden öğrencilerin burada gösterecekleri kaynaşmayı ömür boyu sürdüreceklerine ve bu kaynaşmanın güçlü bir birliktelik oluşturacağına inanıyorum.” dedi.

Transist 2016 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı'nın Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Transist 2016 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı, 9’uncu kez kapılarını açtı. “Toplu Ulaşımın Geleceği 4T” teması ile düzenlenen fuarın açılışını yapan Başkan Kadir Topbaş, “Yatırımlarımızda en büyük payı ulaşıma, ulaşımda da raylı sistemlere ayırıyoruz.” diye konuştu.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımıyla 4 İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ile Çevre Yatırımları Toplu Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen 4 yeni ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi ile çevre yatırımlarının toplu açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. Toplam yatırım bedeli 1 milyar 873 milyon lira olan tesis ve hizmetlerin şehrimize kazandırılmasında emeği olan Başkan Kadir Topbaş’a teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul için, bu güzel ve kutlu şehir için ne yapılsa azdır.” dedi.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile Sancaktepe Belediyesi Yeni Başkanlık Binası ve Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin Açılışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sancaktepe Belediyesi Yeni Başkanlık Binası ve Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdiler.

Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü Sempozyumu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından organize edilen Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü Sempozyumu, İstanbul’da düzenlendi. Sempozyumun açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB olarak dünyada teknolojiyi en iyi kullanan belediyelerden biri olduklarını söyledi.

2017 Bütçesinin İBB Meclisi'ne Sunumu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2017 yılı bütçe sunumunda İBB Meclis Üyelerine hitap etti. Başkan Topbaş, 2017 sonu itibarıyla İstanbul’a yaptıkları toplam yatırım miktarının 117 milyar lirayı bulacağını söyledi.

38. İstanbul Maratonu

Dünyanın kıtalararasında koşulan ilk ve tek maratonu olan İstanbul Maratonu’nda İstanbullular Asya’dan Avrupa’ya 38’inci kez koştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve İstanbul Valisi Vasip Şahin maratonun startını verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından “15 Temmuz Şehitleri İçin Koşuyoruz” temasıyla düzenlenen maratonda, yüz binlerce kişi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü koşarak geçti.

MÜSİAD Fuarı Açılış Programı

CNR Fuar Merkezi’nde düzenlenen 16. MÜSİAD Fuarı’na katılan Başkan Kadir Topbaş, fuar alanındaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi stantlarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Çin Başbakan Yardımcısı ile Görüşme

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valiliği’nin Çin Halk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Wang Yang’ın onuruna verdiği öğle yemeğine katıldı. Başkan Topbaş, kendi karakalem çalışması olan Kız Kulesi tablosunu imzalayarak, Başbakan Yardımcısı Yang’a armağan etti.

İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkelerin Kalkınmasında Kadının Rolü 6. Bakanlar Konferansı Açılış Oturumu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkelerin Kalkınmasında Kadınların Rolü 6. Bakanlar Konferansı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve kızları Esra Albayrak ile Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve eşi Şeyma Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş’ın katılımıyla yapıldı.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katıldığı Türkiye - Afrika Forumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da düzenlenen Türkiye - Afrika Ekonomi ve İş Forumu’na katıldılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, forumun Türkiye ile Afrika kıtası arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğini güçlendireceğine inandığını ifade etti.

Cumhuriyet'in 93. Yılı Kutlamaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. İstanbul Valiliği’nde başlayan tören, Vatan Caddesi’ndeki resmigeçit töreni ile devam etti. Başkan Kadir Topbaş, Valilik tarafından düzenlenen resepsiyona katıldı.

İBB'den Kızılay Kan Bağışı Kampanyasına Destek

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi, 15 Temmuz gecesi darbecilerin kan döktüğü 11 noktada kan bağışı kampanyası düzenledi. Başkan Kadir Topbaş, Saraçhane’deki Kan Bağış Merkezi’ni ziyaret ederek, kampanyaya destek verdi.

Türk Parlamenterler Birliği Temsilcileri ile Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Parlamenterler Birliği’nin Göztepe’deki Filizi Köşk’te düzenlediği toplantıya katıldı. Maaş ödeyemeyen belediyeden, yatırım yapan bir belediye haline geldiklerini anlatan Başkan Topbaş, İBB’nin bu seneki yatırım bütçesinin 16,3 milyar TL olduğunu söyledi.

Başkan Kadir Topbaş, Brüksel'de FETÖ Darbe Girişimini Anlattı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi ve terörünü anlatmak için Brüksel’de bir dizi etkinlik düzenlendi. Brüksel’deki etkinliklere katılan ve Schaerbeek Belediye Başkanı ile Brüksel Milletvekili Bernard Clerfayt’ı ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin kanlı bir terör saldırısı olduğunu söyledi.

Ekvador'da Düzenlenen Habitat III Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ekvador’da düzenlenen BM Dünya Konferansı Habitat III’ün açılışına katıldı. Şehirlerin, ülkelerin geleceği hatta kaderleri haline geldiğini ifade eden Başkan Topbaş, toplantı kapsamında düzenlenen Sürdürülebilir Kentsel Kalkınma Birleşmiş Milletler Konferansı’na da katıldı.

Kadir Topbaş, Büyük Başarılara İmza Attığı UCLG Başkanlığı'nı Devretti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 6 yıldır başarıyla sürdürdüğü UCLG Dünya Başkanlığı görevini Kolombiya’nın Başkenti Bogota’da yapılan toplantıda Afrika Yerel Yönetimler Derneği Başkanı Parks Tau’ya devretti. Görevi süresince pek çok dünya liderine hitap eden Başkan Topbaş, yerel yönetimlerin önemini vurgulayan ve küresel sorunların çözümünde merkezi hükümetlerin çözüm ortağı olması gerektiğini ifade eden konuşmalar yaptı.

Kolombiya'da Düzenlenen UCLG ve UNACLA Toplantıları

UCLG Dünya Teşkilatı Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kolombiya’nın başkenti Bogota’da düzenlenen UCLG ve UNACLA toplantılarına başkanlık yaptı.

Dünya Yerel ve Bölgesel Liderler Kongresi

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kolombiya’da yapılan UCLG Dünya Kongresi’ne katıldı. Kongreye başkanlık yapan Başkan Topbaş, “Beraber yaşadığımız bu gezegende her şeyi yöneticilerden beklemeyeceğiz. Sivil toplum kuruluşları, iş dünyası, bireysel olarak tüm yurttaşlar da yönetime katkı sunmak zorunda.” diye konuştu.

5. Levent Projesi Kapsamında Kentsel Dönüşüm ile Yapılan 400 Konutun Kura Çekim Töreni

5. Levent Projesi kapsamında kentsel dönüşümü gerçekleştirilen 400 konut, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hak sahiplerine teslim edildi. İstanbul’u adım adım yenilediklerini ifade eden Başkan Topbaş, KİPTAŞ ile birlikte bugüne kadar 70 bine yakın modern ve güvenilir konut inşa ettiklerini söyledi.

"15 Temmuz Kahramanlarının Türkülerini Söylüyoruz" Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın ev sahipliğinde, Yavuz Bingöl Sanat Merkezi'nin koordinasyonuyla İstanbul Kongre Merkezi’nde “15 Temmuz Kahramanlarının Türkülerini Söylüyoruz” programı düzenlendi. Geceye katılan sanatçılar, demokrasi şehitlerimizin sevdiği türküleri seslendirdiler.

Delikaya Sanayi Bölgesi Açılış Töreni

Arnavutköy’de 2.3 milyon m2 alana kurulan çevre dostu sanayinin merkezi olacak Delikkaya Sanayi Bölgesi (DESB), Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, DESB Başkanı Hasan Büyükdede ile çok sayıda sanayici ve iş adamının katılımıyla açıldı.

Darülaceze Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye’nin en eski ve köklü hizmet kurumlarından biri olan Darülaceze’yi ziyaret etti.

Final Four Euroleague İmza Töreni

İstanbul'un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan, Avrupa’nın en iyi takımlarının yer aldığı basketbol organizasyonu Turkish Airlines Euroleague 2017 Final Four’un tanıtım ve imza töreni, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla yapıldı.

Japon Heyeti'nden Taziye Ziyareti

Japonya Dışişleri Bakan Yardımcısı Kentaro Sonoura, beraberindeki heyetle birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a taziye ziyaretinde bulundu.

Ankara'daki Büyükelçilerle Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara’da görev yapan büyükelçilerle çalışma toplantısında buluştu. 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini kınayan büyükelçiler, Türkiye’nin ve Türk demokrasisinin yanında olduklarını açıkladılar.

Özbekistan'a Taziye Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Özbekistan'ın eski Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un vefatının ardından başkent Taşkent'teki senato binasında açılan taziye defterini imzaladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bayramlaşma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kurban Bayramı öncesi son mesai gününde Saraçhane’deki Başkanlık Binası’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı.

İstanbul'daki Başkonsoloslarla Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla Ortaköy’deki Feriye Lokantası’nda biraraya geldi. 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini kınayan başkonsoloslar, Türkiye’nin ve Türk demokrasisinin yanında olduklarını ifade ettiler.

Akıllı Şehirler Projesi İç Paydaş Başlangıç Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şehirleri geleceğe taşıyacak projelerin hayata geçirilmesi amacıyla başlattığı Akıllı Şehir Vizyonu’nun ilk ayağı olan Akıllı Şehirler Projesi İç Paydaş Başlangıç Toplantısı, Başkan Kadir Topbaş'ın ev sahipliğinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Silivri İlçe Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri’de milletvekilleri, mülki amirler, siyasiler, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve basın mensuplarıyla biraraya geldi.

Çatalca Sosyal Konutları Anahtar Teslim Töreni

Çatalca Sosyal Konutları Anahtar Teslimi ile Çatalca İlçesine Yapılacak Doğalgaz Yatırımları Temel Atma Töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Çatalca Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Cape Town Belediye Başkanı'nın Taziye Ziyareti

Güney Afrika Cumhuriyeti’ne bağlı Cape Town kentinin Belediye Başkanı Patricia De Lille, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu.

Rio Olimpiyatları'nda Dereceye Giren Sporcuların Ziyareti

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda 2 gümüş, 3 bronz madalya kazanma başarısı gösteren İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü oyuncuları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından düzenlenen törenle ödüllendirildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda Tören

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü kutlamaları, Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen tören ile başladı. Törene, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile askeri ve mülki erkan, gaziler, şehit aileleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İran Başkonsolosu'nun Veda Ziyareti

İran İstanbul Başkonsolosu Mohsen Mortezaeifar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu. Başkonsolos, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin ardından Saraçhane Belediye Sarayı'nda açılan taziye defterini imzaladı.

Florya Camii ile Kültür ve Yurt Kompleksi'nde İnceleme Gezisi

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle inşa edilen Florya Camii ile Kültür ve Yurt Kompleksi’nde incelemelerde bulundu.

Libya Yerel Yönetim Bakanı'nın Ziyareti

Libya Yerel Yönetim Bakanı Badad Kansu Mesut Abdülcelil, beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı'nın Ziyareti

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışı için İstanbul’a gelen Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif, Başkan Kadir Topbaş ve Vali Vasip Şahin ile biraraya geldi.

3. Köprü'nün Açılış Töreni

İstanbul’un iki yakası, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile 3’üncü kez biraraya geldi. Dünyanın en ileri teknolojisiyle İstanbul Boğazı'na inşa edilen ve “dünyanın en geniş köprüsü” olma özelliğini taşıyan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye ve dünyadan çok sayıda liderin katılımıyla hizmete açıldı.

Etnospor Festivali Açılış Töreni

Başkanlığını Bilal Erdoğan’ın yaptığı ve Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen Etnospor Kültür Festivali’nin açılışı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Küçükçekmece Bezirganbahçe Meydanı’nda yapıldı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Taziye Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret eden Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 15 Temmuz’daki darbe girişiminde Saraçhane’de şehit olan vatandaşlar için taziyelerini iletti.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın İBB Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Kadir Topbaş ile görüştü. 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde belediyede yaşananların videosunu izleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi gazi bir belediyedir.” dedi.

Pakistan Ulusal Meclisi'nin Taziye Ziyareti

Senatör ve milletvekillerinden oluşan Pakistan Parlamentosu Heyeti, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu. Darbe girişimini kınayan heyet, Türkiye ve İstanbul halkının yanında olduklarını vurguladı.

Somali Limanlar ve Deniz Ulaştırma Bakanı'nın Taziye Ziyareti

Somali Limanlar ve Deniz Ulaştırma Bakanı Nur Farah Hırsi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu. Hırsi, FETÖ’nün Somali’deki tüm okullarının da Somali hükümeti tarafından kapatıldığını ifade etti.

İBB Kahramanlarına Teşekkür

Başkan Kadir Topbaş, FETÖ’nün hain kanlı darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye binasını kahramanca savunan ve kısa sürede darbecileri dışarı çıkaran güvenlik görevlilerine teşekkür etti.

TÜMSİAD Başkanı'nın Taziye Ziyareti

TÜMSİAD Başkanı Yaşar Doğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ederek, Saraçhane’de şehit olan vatandaşlar için taziyelerini iletti.

Demokrasi ve Şehitler Mitingi

15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimine karşı destan yazan Türk milleti, yurdun dört bir yanında 3 haftadır sürdürdüğü demokrasi nöbetlerini, Yenikapı’da 5 milyonu aşkın kişinin katıldığı tarihi mitingle taçlandırdı. “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde her görüşten milyonlarca vatandaş, tüm dünyaya birlik ve demokrasi dersi verdi.

TBB "Darbeye Karşı Milli İrade Toplantısı"

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), FETÖ'nün hain darbe girişimine karşı Başkan Kadir Topbaş’ın başkanlığında “Darbeye Karşı Milli İrade Toplantısı” düzenledi.

Yabancı Temsilcilerden Türkiye ve İstanbul'a Destek

FETÖ'nün hain darbe girişimi sonucu İstanbul Büyükşehir Belediye binası önünde hayatını kaybeden şehitlerimiz için açılan taziye defterini imzalayan yabancı ülke temsilcileri, demokrasi nöbetlerine devam eden Başkan Kadir Topbaş ve İstanbullulara tam destek verdi.

Saraybosna Kantonu Başbakanı'nın Ziyareti

Saraybosna Kantonu Başbakanı Elmedin Konakovic ve Saraybosna Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Skaka, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a taziye ziyaretinde bulundu.

UCLG-MEWA Heyeti'nden Taziye Ziyareti

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Heyeti, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatandaşlar için Başkan Kadir Topbaş'a taziye ziyaretinde bulundu.

Prof Dr. Halil İnalcık'ın Cenaze Töreni

Ankara'da hayatını kaybeden Tarih Profesörü Halil İnalcık, Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

11. Cumhurbaşkanı'nın Taziye Ziyareti

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde vatandaşların direniş gösterdiği noktalardan biri olan Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na gelerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a taziye ziyaretinde bulundu.

15 Temmuz Şehitleri İçin Düzenlenen Mevlid-i Şerif ve Dua Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliği yaptığı Mevlid-i Şerif ve Dua programında, binlerce İstanbullu darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitlerimiz için dua etti.

15 Temmuz'da Destan Yazan Çengelköy'e Ziyaret

Başkan Kadir Topbaş, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde büyük direnç göstererek destan yazan Çengelköy’de polis merkezi ile esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Barış ve Demokrasi Mitingi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, darbe girişimine karşı düzenlenen Barış ve Demokrasi Mitingi’ne katıldı. Vatandaşlarla birlikte Tünel’den Taksim’e yürüyen Başkan Topbaş, “Devletin bekası ve ülkenin geleceği söz konusu olduğu zaman milletçe nasıl birlikte olduğumuzu, olabileceğimizi dünyaya gösterdik.” dedi.

İstanbul Meydanlarında Demokrasi Nöbeti

15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “sokakları ve meydanları terk etmeyin” çağrısının ardından binlerce İstanbullu ellerindeki Türk bayraklarıyla demokrasi nöbeti tutmaya başladı. Başkan Kadir Topbaş, milli iradeye kast edenlere karşı durmak için vatandaşlarla birlikte meydanlara çıktı. Taksim, Beykoz, Esenler, Bağcılar, Zeytinburnu, Başakşehir, Bahçelievler, Küçükçekmece, Üsküdar Kısıklı, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Silivri, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Arnavutköy, Güngören, Sultanbeyli, Çekmeköy, Sancaktepe, Beşiktaş, Kağıthane, Eyüp, Ümraniye ve Sarıyer Meydanları ile Saraçhane Belediye Sarayı önü ve Vatan Caddesi'nde tutulan demokrasi nöbetlerinde birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı.

İBB Meclisi'nden Darbe Girişimine Kınama

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Ortak Kınama Deklarasyonu'nu okuyan Başkan Kadir Topbaş, “Maalesef ülkemize, milletimize ve demokrasiye kast edildi. Milli iradeye sahip çıkan İstanbullulara ve tüm halkımıza özellikle teşekkür ediyorum.” dedi.

UNESCO Dünya Miras Komitesi 40. Toplantısı Açılış Töreni

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen UNESCO Dünya Miras Komitesi 40. Toplantısı, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve UNESCO Genel Direketörü Irina Bokova’nın katıldığı törenle başladı.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Bayramlaşma Töreni

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı tarafından düzenlenen Bayramlaşma Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bayramlaşma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’nda düzenlenen törende mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı.

Küçükçekmece Fethiye - Hasan Gümüşdağ Camii Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ’ın yaptırdığı Fethiye - Hasan Gümüşdağ Camii, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle ibadete açıldı.

Osmangazi Köprüsü Açılış Töreni

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle hizmete alındı.

UNESCO Dünya Miras Komitesi 40. Oturumu Basın Toplantısı

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'da düzenlenecek UNESCO Dünya Miras Komitesi’nin (DMK) 40. Oturumu’na ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Protokol İftarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, siyaset, sanat ve iş dünyasından pek çok isim ile iftar sofrasında biraraya geldi. Yenikapı Sahili Etkinlik Alanı’nda düzenlenen iftarın onur konuğu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptıkları yatırımlar ile İstanbul’un güzelliğine güzellik kattıklarını söyledi.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile Antik Çağdan XXI. Yüzyıla Büyük İstanbul Tarihi Kitabı Tanıtım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ile Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi’nin işbirliği ile hazırlanan “Antik Çağdan XXI. Yüzyıla Büyük İstanbul Tarihi” isimli 10 ciltlik dev eser Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle kamuoyuna tanıtıldı

Sayın Başbakan'ın Katılımı ile Bakırköy - Bahçelievler - Kirazlı Metro Hattı Temel Atma Töreni

Bakırköy - Bahçelievler - Kirazlı Metro Hattı’nın temeli, Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle atıldı.

TBMM Başkanı'nın Ziyareti

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane’deki Başkanlık Makamı'nda ziyaret etti.

Vezneciler'de Yaşanan Saldırı Sonrası Bölgeyi Ziyaret

Başbakan Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bombalı saldırının gerçekleştiği Vezneciler Şehzadebaşı Caddesi'nde esnafa geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Çevre Projeleri Açılış Programı

Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çevre Projeleri Açılış Töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Çin İşadamlarının Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çin Halk Cumhuriyeti’nin İstanbul Başkonsolosu ve Çin işadamlarıyla Emirgan Beyaz Köşk'te biraraya geldi.

Smart City Expo İstanbul 2016 Akıllı Şehirler Fuar ve Kongresi Açılış Programı

Smart City Expo İstanbul 2016 Akıllı Şehirler Fuar ve Kongresi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İspanya Eski Başbakanı Jose Luis Rodrigues Zapatero'nun katılımıyla Haliç Kongre Merkezi'nde açıldı.

Budapeşte Belediye Başkanı ile Görüşme

"Başkan Kadir Topbaş, Akıllı Şehirler Fuar ve Kongresi kapsamında İstanbul'da bulunan Macaristan Budapeşte Büyükşehir Belediye Başkanı Istvan Tarlos ile İBB Yatırım ve Hizmetleri Bilgilendirme Merkezi'nde biraraya geldi.

Akıllı Şehirler Zirvesi Smart CİTY Expo 2016 "Hoş Geldiniz Yemeği"

Başkan Kadir Topbaş, fuar kapsamında İstanbul'da bulunan davetliler ile Feriye Sarayı'nda biraraya geldi.

3. Köprü'de İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 65 ülkenin büyükelçi ve konsoloslarıyla, inşaatı bitmek üzere olan 3. Boğaz Köprüsü’nde incelemelerde bulundu.

UCLG MEWA Çevre Komitesi Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın başkanlığında düzenlenen UCLG-MEWA Toplantısı'nda, sürdürülebilir bir çevre için "İstanbul Deklarasyonu" yayınlandı.

Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları Anahtar Teslim Töreni

İstanbul’da kentsel dönüşümün başladığı Esenler Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle sahiplerine teslim edildi.

İstanbul'un Fethi'nin 563. Yılı Kutlama Programı

İstanbul’un Fethi’nin 563’üncü yıldönümü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla “yeniden diriliş yeniden yükseliş” ruhuyla kutlandı.

İstanbul - Batum Sanat Buluşması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul-Batum Sanat Buluşması kapsamında Batum’da açılan resim sergisine katıldı. Başkan Topbaş, dünyanın ortak lisanı olan kültürel aktivitelerin Türkiye ile Gürcistan’ın iyi ilişkilerini daha da geliştireceğine inandığını ifade etti.

İstanbul Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) işbirliğiyle düzenlediği #oneistanbul yarışmasında dereceye girenlere ödülleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı bir törenle verildi.

4. Kez TBB Başkanlığı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3 dönemdir yürüttüğü Türkiye Belediyeler Birliği’nin başkanlığına bir kez daha seçildi. “Şahsıma gösterilen güven duygusu için teşekkür ediyorum.” diyen Başkan Topbaş, yeni dönemde de güzel hizmetler vermeye devam edeceklerini söyledi.

Dünya İnsani Zirvesi

Birleşmiş Milletler tarihinde bir ilk olan ve İstanbul’da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi, 60’a yakın devlet ve hükümet başkanını biraraya getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen zirvede, küresel insani yardım sistemi masaya yatırıldı.

İSMEK Genel Sergisi Açılışı

236 bin İSMEK kursiyerinin eserlerini İstanbullularla buluşturan İSMEK’in 20. Yıl Genel Sergisi ve Festivali, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı.

9. Uluslararası Öğrenci Buluşması

9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Final Programı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul’da yapıldı.

İtalya'da Bulunan Madde Bağımlıları Rehabilitasyon Merkezi İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da kurmayı planladıkları madde bağımlıları rehabilitasyon merkezi için beraberindeki heyetle birlikte İtalya’daki San Patrignano Madde Bağımlıları Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

İBB Gençlik Fuarı Açılış Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve gençleri kültür, sanat, eğlence dolu etkinliklerde biraraya getiren Türkiye’nin en büyük Gençlik Fuarı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla Yenikapı Etkinlik Alanı’nda açıldı.

Güçlü Şehirler Ağı Antalya Küresel Zirvesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Antalya’da düzenlenen Güçlü Şehirler Ağı Antalya Küresel Zirvesi'ne katıldı.

İran Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tahran Belediye Başkanı Dr. Mohammad Bagher Ghalibaf’ın davetlisi olarak İran’ı ziyaret etti. Ziyarette, KİPTAŞ’ın İran’da konut yapması kararlaştırıldı.

Tekne Atıklarının Mavi Kart ile Toplanacağı Sistemin Tanıtımı

İstanbul'daki yat limanlarının tekne atıklarını 'Mavi Kart' ile toplayacağı sistemin tanıtımı Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımı ile Ataköy Marina'da yapıldı.

Eyüp'e Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Eyüp Belediyesi tarafından yaptırılan Belediye Hizmet Binası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

Piyalepaşa İstanbul Projesi Temel Atma Töreni

Beyoğlu’nda hayata geçirilecek olan Piyalepaşa İstanbul’un temel atma törenine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat katıldı.

Çin Ziyareti

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çin’de Ghangzou Belediye Başkanı Wen Guohui ve Ghangzou Valisi Ren Xuefeng’i ziyaret etti.

Moğolistan Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Kültür Günleri kapsamında Moğolistan’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında İstanbul ile Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator arasında çeşitli konulara işbirliğini öngören mutabakat zaptı imzalandı.

Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un davetlisi olarak New York’ta düzenlenen İklim Zirvesi’ne katıldı. 196 ülkenin üzerinde uzlaşmaya vardığı Paris İklim Anlaşması, BM Genel Merkezi’nde çok sayıda devlet ve hükümet başkanının katıldığı törenle imzaya açıldı.

4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da düzenlenen 4. Uluslararası Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na katıldı.

İsveç Enerji Bakanı'nın Ziyareti

4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongresi ve Fuarı kapsamında İstanbul'da bulunan İsveç Enerji Bakanı İbrahim Baylan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret etti.

İstanbul'daki Başkonsoloslarla Kahvaltı Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbul'da görev yapan başkonsoloslarla Emirgan Beyaz Köşk'te biraraya geldi.

İstanbul - Tiflis Kardeş Şehir Protokolü İmza Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Tiflis Belediyesi arasındaki Kardeş Şehir Protokolü, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda imzalandı. İmza törenine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Tiflis Belediye Başkanı Davit Narmania’nın yanı sıra iki şehrin bürokratları da katıldı.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile Kutlu Doğum Haftası Programı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" temalı Kutlu Doğum Programı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla yapıldı.

İBB Meclis Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne 2015 Yılı Faaliyet Raporu’nu sunan Başkan Kadir Topbaş, “ustalık dönemim” dediği 3. döneminin çok önemli vizyon projelerini açıkladı. Pek çok önemli yatırımı İstanbul’a kazandıracaklarını ifade eden Başkan Topbaş, Üsküdar - Kabataş arasında bir yaya yürüme tüneli ile Haliç’e denizin üstünden yeni bir yürüme yolu yapacaklarını ve İstanbul’da hava yolu şirketi kuracaklarını söyledi.

Yerel Yönetimler Sempozyumu

"Gençlik ve Belediye" konulu Yerel Yönetimler Sempozyumu Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in katılımıyla gerçekleşti.

11. İstanbul Lale Festivali Açılış Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 11’incisi düzenlenen İstanbul Lale Festivali’nin açılışı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından Emirgan Korusu’nda yapıldı.

Suudi Arabistan'dan Gelen Gazetecilerin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Arap medya dünyasının temsilcilerini Emirgan Beyaz Köşk'te ağırladı.

Fahri Hemşerilik Beratı Verilmesi

Başkan Kadir Topbaş’a, İstanbul’un kardeş şehri Şimonoseki’de Fahri Hemşerilik Beratı takdim edildi.

Japonya Ziyareti

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, üst düzey temaslarda bulunmak üzere Japonya’ya gitti.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın Katılımı ile ABD Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ABD’de inşa edilen Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi’nin açılışına katıldılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin ilk iki minareli camisini de barındıran merkezin tüm Müslümanlara hayırlı olması temennisinde bulundu.

Geleceğin Eğitimi Derneği Global Eğitim Zirvesi

“21. Yüzyılda Yeni Eğitim Trendleri” başlığı altında düzenlenen Global Eğitim Zirvesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla yapıldı.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ile Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon ile İstanbul’da biraraya geldi. Görüşmenin ana gündemini küresel terör tehdidi ve Suriyeli göçmenler konusu oluşturdu.

Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günü Kutlamaları

Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi'nde kutlandı.

Slovenya'da Düzenlenen "Geleceğin Şehirleri" Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Slovenya Lübliyana’da düzenlenen “Geleceğin Şehirleri” toplantısında yaptığı konuşmada, yaptıkları yatırımlarla İstanbul’un odak şehir haline geldiğini söyledi.

Slovenya Lübliyana Belediye Başkanı ile Görüşme

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Lübliyana Belediye Başkanı Zoran Jankovic'i ziyaret etti. Slovenya Büyükelçisi Serra Kaleli’nin de katıldığı görüşmede, şehirlerin gelişimi ve yatırımlar konuşuldu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde Son Tabliyenin Yerleştirilmesi Töreni

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü her iki yakadan birleştiren son tabliye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yerleştirildi.

Dünya Kadınlar Günü "Kadın Hayattır" Buluşması

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen “Kadın Hayattır” Buluşması, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla İstanbul Kongre Merkezinde yapıldı.

Cumhurbaşkanı'nın Himayelerinde Yeşilay Zümrüdüanka Ödül Töreni

Yeşilay Haftası dolayısıyla düzenlenen Zümrüdüanka Ödül Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yeşilay’a katkılarından dolayı ödüle layık görüldü.

Suudi Arabistan Ekonomik Forum Toplantısı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Suudi Arabistan’da düzenlenen Cidde Ekonomi Forum Toplantısı’na katıldı.

Ankara'da Görev Yapan Büyükelçilerle Toplantı

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara’da görev yapan büyükelçilerle “Uluslararası Mülteci Krizleri ile Karşı Karşıya Kalan Yerel Yönetimlerin Dayanışması” konulu toplantıda biraraya geldi.

İstanbul ile Mogadişu Arasında İşbirliği Protokolü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Somali Mogadişu Belediye Başkanı Yusuf Hussein Jimaale, iki şehir arasındaki işbirliğini kapsayan protokole imza attılar.

Somali 6. Yüksek Düzeyli Ortaklık Forumu

"Somali 6. Yüksek Düzeyli Ortaklık Forumu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul’da düzenlendi."

Singapur Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Uzakdoğu gezisi kapsamında Singapur’u ziyaret etti. Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong ve Singapur Ekonomi Bakanı ile görüşen Başkan Topbaş, Singapur’da deniz suyundan içmesuyu elde edilen dünyanın sayılı tesislerinden birini gezerek bilgi aldı.

Pakistan Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bazı temaslarda bulunmak üzere Pakistan’a gitti. Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif tarafından törenle karşılanan Başkan Topbaş, Pencap Eyaleti ile işbirliği protokolüne imza attı.

KKTC Turizm Bakanı'nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu ile biraraya geldi.

Portekiz Ankara Büyükelçisi'nin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Portekiz Ankara Büyükelçisi Jorge Cabral ile Saraçhane Belediye Sarayı'nda biraraya geldi.

".istanbul" ve ".ist" Yeni Alan Adı Uzantıları Tanıtım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane’deki belediye binasında gerçekleşen törenle, “.istanbul” ve “.ist” yeni alan adlarını tanıttı.

Singapur Ankara Büyükelçisi'nin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Singapur'un Ankara Büyükelçisi A. Selverajah ile Saraçhane Belediye Sarayı'nda biraraya geldi.

Yunanistan Merkezi Belediyeler Birliği Başkanı'nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yunanistan Merkezi Belediyeler Birliği Başkanı Yorgos Patoulis ile Saraçhane Belediye Sarayı'nda biraraya geldi.

Marmara Üniversitesi Tarafından Fahri Doktora Verilme Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, İstanbul’a yaptığı başarılı hizmetlerden dolayı Marmara Üniversitesi tarafından “Fahri Doktora” unvanı verildi. Başkan Topbaş, yaptıkları yatırımlarla, İstanbul’u dünyanın odak şehirlerinden biri haline getirdiklerini söyledi.

Sivil Toplum Kuruluşları ile Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Vuslat Platformu tarafından düzenlenen toplantıda, sivil toplum kuruluşlarına gelişen İstanbul’u anlattı. Başkan Topbaş, İBB’nin yatırımlarıyla 2019 yılında çok farklı bir İstanbul’un ortaya çıkacağını ifade etti.

Endonezya - Banda Açe Belediye Başkanı'nın Ziyareti

Banda Açe Belediye Başkanı Illiza Saaduddin Djamal, beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Hilyeyi Şerif ve Tesbih Müzesi'nin Açılış Töreni

İstanbul Sanat ve Medeniyet Vakfı Hilyeyi Şerif ve Tesbih Müzesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla açıldı.