AB Bakanı’nın Ziyareti

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Bakan Bozkır, AB projeleri için ayrılan 4,5 milyar Euro’luk kaynağın önemli bir bölümünü İstanbul için harcayacaklarını açıkladı.

Sayın Başbakan’ın Katıldığı Türkiye Markası Tanıtım Programı

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen Türkiye Markası Tanıtım Programı, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı.

İstanbul’daki 39 İlçe Belediye Başkanı ile Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un ilçe belediye başkanları ile Beyaz Köşk’te biraraya geldi. Başkan Topbaş, kurumsal taassup gözetmeksizin İstanbul’un her yerine hizmet götürdüklerini söyledi.

3. Köprü Şantiyesinde İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşası süren 3. köprü şantiyesinde incelemelerde bulundu.

ABD Başkonsolosu’nun Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ABD Başkonsolosu Charles F. Hunter ie Saraçhane Belediye Sarayı’nda biraraya geldi.

BM Kadın Teşkilatı İcra Direktörü ile Görüşme

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM Kadına ve Kız Çocuklarına Şiddet Son Bulsun Kampanyası Kapanış Programı öncesinde, BM Kadın Teşkilatı İcra Direktörü Phumzile Miambo-Ngcuka ile Kız Kulesi’nde görüştü.

BM Kadına ve Kız Çocuklarına Şiddet Son Bulsun Kampanyası Kapanış Programı

İstanbul, Birleşmiş Milletler’in dünya çapında organize ettiği “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası”nın resmi kapanışına ev sahipliği yaptı. New York’la eş zamanlı olarak İstanbul’da başlatılan kampanya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve BM Direktörü Ingibjorg Gisladottir’ın katıldığı kapanış seremonisiyle Kız Kulesi’nde sona erdi.

İstanbul’daki Başkonsoloslarla Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görevli başkonsoloslar ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sütlüce’deki Yatırım ve Hizmetleri Bilgilendirme Merkezi’nde biraraya geldi.

Küresel İmprove ve Türkiye İnovasyon Şampiyonları Ödül Töreni

Kendi ürettiği teknolojiyi kullanarak dünya kentlerine örnek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Küresel İmprove ve Türkiye İnovasyon Şampiyonları Ödül Töreni’nden iki ödülle döndü. Başkan Kadir Topbaş, İETT’ye verilen ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Yerel Liderler İklim Zirvesi

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Dünya Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 21. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Taraflar Konferansı kapsamında düzenlen Yerel Liderler İklim Zirvesi’ne başkanlık yaptı.

Fransa Ankara Büyükelçisi’nin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, göreve yeni atanan Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries ile Saraçhane Belediye Sarayı’nda biraraya geldi.

BM Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası Açılış Töreni

Birleşmiş Milletler'in dünya çapında organize ettiği “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası”, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü ve Türkiye Temsilcisi Ingibjorg Gisladottir tarafından Kız Kulesi'nde başlatıldı.

BM Genel Sekreteri'nin Ziyareti

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile çalışma toplantısında biraraya geldi.

Vodafone 37. İstanbul Maratonu

Dünyanın kıtalar arasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda onbinler Asya’dan Avrupa’ya 37’ncı kez koştu. Altın kategoride koşulan maratonun startı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü ve Türkiye Temsilcisi Ingibjorg Gisladottir tarafından verildi.

Vodafone 37. İstanbul Maratonu Kupa ve Madalya Töreni

Vodafone 37. İstanbul Maratonu’nda dereceye giren sporculara ödülleri, düzenlenen törenle, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi.

Baltalimanı Japon Bahçesi Düzenlemesi Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Baltalimanı’nda yenilediği Japon Bahçesi, Japonya Başbakanı Shinzo Abe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve kardeş şehir Shimonoseki Belediye Başkanı Tamoaki Nakao'nun katıldığı törenle açıldı.

Japonya Shimonoseki Belediye Başkanı'nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Japonya Shimonoseki Belediye Başkanı Tamoaki Nakao ile biraraya geldi.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni - CRR Programı

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen 10 Kasım Anma Programı'na, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Orgeneral Ümit Dündar, askeri ve mülki erkan ile öğrenciler katıldı.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni - Taksim Cumhuriyet Anıtı'na Çelenk Koyma

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 77’nci yılında Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı. Törene, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, askeri ve mülki erkan ile gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyet Bayramı 92. Yıldönümü Etkinlikleri - Vatan Caddesi Geçit Töreni

Vatan Caddesi’ndeki resmigeçit törenine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yanı sıra İstanbul Valisi Vasip Şahin ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar katıldı.

BM Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası Basın Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü ve Türkiye Temsilcisi Ingibjorg Gisladottir ile birlikte, New York’ta başlayıp İstanbul’da tamamlanacak “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası”na imza attı.

Finlandiya Cumhurbaşkanı'nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile biraraya geldi. Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen görüşmede, atık yönetimi, çevre ve çevresel değerlerin ölçülmesi konuları üzerinde duruldu.

İstanbul Çırpıcı Kent Parkı ile 2 Adet Yeni İtfaiye Binasının Açılışı ve 99 Adet İtfaiye Aracının Toplu Hizmete Alım Töreni

150 bin m2 alana sahip Çırpıcı Kent Parkı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Törende ayrıca 2 yeni itfaiye istasyonu ile 99 adet itfaiye aracı da hizmete alındı.

Tiran Belediye Başkanı'nın Ziyareti

Arnavutluk Tiran Belediye Başkanı Erion Veliaj, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret etti.

UNACLA Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, başkanlığını sürdürdüğü Birleşmiş Milletler Yerel Yönetimler Danışma Komitesi (UNACLA) Toplantısı'na katıldı.

BM Genel Kurul Açılışı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Dünya Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, New York’ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Zirvesi’ne katıldı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un Katılımıyla Merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ın 54. Ölüm Yıldönümü Anma Programı

Merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan, ölümünün 54. yıldönümünde Topkapı Anıt Mezar'da düzenlenen törenle anıldı.

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı'yı Ziyaret ile Çalışmaları Yerinde İnceleme ve Yol Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Edirne'nin Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı'yı ziyaret etti. Belediye Başkanı'ndan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Topbaş, Enez Sahil Yolu’nun açılışını yaptı.

Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük'ü Ziyaret ile Başkan Kadir Topbaş'a Fahri Hemşerilik Beratı Verilmesi Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Edirne'nin Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük'ü ziyaret etti. Ziyarette, ilçenin ileri gelenlerinin katıldığı bir törenle Başkan Kadir Topbaş'a Fahri Hemşerilik Beratı verildi.

Litvanya Ankara Büyükelçisi'nin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Litvanya Ankara Büyükelçisi Audrius Brüzga'yı Saraçhane Belediye Binası'nda ağırladı.

İrlanda Ankara Büyükelçisi'nin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İrlanda Ankara Büyükelçisi Brendan Ward'ı Saraçhane Belediye Binası'nda ağırladı.

Şile Yeryüzü Pazarı Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ve bazı İBB Bürokratları ile birlikte organik ürünlerin satıldığı Şile Yeryüzü Pazarı’nı açtı.

Saraybosna Başbakanı'nın Ziyareti

Saraybosna Başbakanı Elmedin Konakovic, Saraybosna Kantonu Ulaştırma Bakanı Mujo Fuso ve Bosna Hersek İstanbul Başkonsolos Vekili Adi Durmic ile birlikte Başkan Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı Resmigeçit Töreni

Vatan Caddesi’nde yapılan resmigeçit törenine, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ve İstanbul protokolü katıldı.

Yakutistan Yakutsk Belediye Başkanı'nın Ziyareti

Rusya Federasyonu’na bağlı Saha Cumhuriyeti’nin (Yakutistan) Başkenti Yakutsk Belediye Başkanı Aysen Nikolayev, bir heyetle birlikte Başkan Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Avrasya Tüneli İnceleme Gezisi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşası süren Avrasya Tüneli'nde incelemelerde bulundular.

New York Brooklyn Belediye Başkanı'nın Ziyareti

New York Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams, beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret etti.

İngiltere Manchester Belediye Başkanı'nın Ziyareti

İngiltere Manchester Belediye Başkanı Tony Llyod, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret etti.

Kazan Üniversitesi Öğrencilerinin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tataristan’dan gelen öğrencilerle biraraya geldi. Gençlik Meclisi Başkanı ve üyelerinin de yer aldığı ziyarette, konuk öğrencilere İstanbul'da yapılan yatırımlar tanıtıldı.

Odessa Belediye Başkanı'nın Ziyareti

Ukrayna Odessa Belediye Başkanı Gennadiy Trukhanov, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’nda ziyaret etti.

BM Cinsiyet Eşitliği Bölge Direktörü'nün Ziyareti

BM Cinsiyet Eşitliği Bölge Direktörü Ingibjörg Gisladottir, Başkan Kadir Topbaş ile biraraya geldi.

İBB Bayramlaşma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’nda düzenlenen törende mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı.

İBB Meclis Üyeleri İftarı

Başkan Kadir Topbaş, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftarda, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeleriyle buluştu.

Şampiyon İtfaiyecilere Ödül Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ABD’de düzenlenen 16. İtfaiye ve Polis Oyunları’nda 15 madalya alan itfaiyecileri ödüllendirdi.

Gürcistan Batum Belediye Başkanı'nın Ziyareti

Gürcistan Batum Belediye Başkanı Giorgi Ermakov başkanlığındaki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

İstanbul Muhtarlarına İftar Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki muhtarlar ve aileleriyle iftarda buluştu. Yenikapı Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilen iftarda, İstanbul Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ile diğer bürokratlar da yer aldı.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Sayın Ban Ki-moon'u Ziyaret

Birleşmiş Milletler’de (BM) akil adamlardan oluşan “Sürdürülebilir Kalkınma Üst Düzey Siyasi Forumu”nda konuşma yapan Başkan Kadir Topbaş, forum öncesinde New York’ta BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ile “Ülkelerde Kalkınmada İstikrar” konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Restore Edilen Eyüp Sultan Türbesi Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak restore edilen Eyüp Sultan Hazretleri’nin türbesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yeniden ziyarete açıldı.

İSMEK 18. Genel Sergi ve Festivali Açılışı

Düzenlediği genel sergiler ile her yıl İstanbulluların büyük beğeni ve takdirini kazanan İSMEK’in 18. Genel Sergi ve Festivali, Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı.

UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Brezilya’da düzenlenen UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı. Toplantıya başkanlık yapan Kadir Topbaş, UCLG’nin Habitat 3’te küresel gündeme damga vuracak çalışmalar yaptığını ve bunun bir değişiklik çağrısı olacağını söyledi.

İstanbul'un Fethi Özel Gösterisi

İstanbul’un Fethi’nin 562’nci yıldönümü muhteşem gösterilerle kutlandı. “Yeniden diriliş, yeniden yükseliş” ruhuyla Yenikapı Sahili’nde gerçekleştirilen kutlamalar, İstanbullulara fetih coşkusunu doyasıya yaşattı.

Bakırköy Çiroz Engelliler Yaz Kampı’nın Geleneksel Açılışı ile Yeni Yapılacak Şile Engelliler Yaz Kampı’nın Tanıtım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Çiroz Engelliler Yaz Kampı kapılarını açtı. Açılış törenine katılan Başkan Kadir Topbaş, Şile’de yapımı devam eden kamp tamamlandığında toplam 7 bin kişiyi kamplarda misafir edeceklerini söyledi.

Şehir Hatları Filosuna 3 Adet Double Ended Tipi Yolcu Gemisi Hizmete Alım Töreni

İstanbul’un kent içi deniz ulaşımından daha etkin faydalanmasını sağlamak amacıyla Şehir Hatları filosuna 3 yeni gemi katıldı. Hizmet alım töreni, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Sarıyer İskelesi’nde yapıldı.

20 Adet Tarihi Kancabaş Sandalı ile Yüzer İskelelerin Hizmete Alım Töreni

Tarihi sandalları ve yüzer iskeleleri hizmete alan Başkan Kadir Topbaş, altın boynuz Haliç’te, geçmişin güzelliklerinin tekrar yaşandığını söyledi.

Fevziçakmak Mahallesi Zeminaltı Otoparkı ve Pazar Yeri Çevre Düzenlemesi Temel Atma Töreni

İlçeye kazandırılacak yeni otopark ve pazar yeri çevre düzenlemesinin temeli Başkan Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle atıldı.

Küçükçekmece Menekşe Deresi Çevre Düzenlemesi ve Park Yapımı Temel Atma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Küçükçekmece’de yapılacak yatırımların temeli, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle atıldı. Başkan Topbaş, ilçeye 11 yılda 1 milyar 965 milyon TL yatırım yaptıklarını söyledi.

Mecidiyeköy - Beşiktaş - Kabataş Metro Hattı Temel Atma Töreni

7 km uzunluğundaki metro hattının temeli, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı. 2018 yılında tamamlanması planlanan metro hattı ile Kabataş-Mecidiyeköy arasındaki yolculuk süresi 9 dakikaya inecek.

Beyoğlu Piyalepaşa Camii Zeminaltı Otoparkı ve Çevre Düzenlemesi Temel Atma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Piyalepaşa Camii Zeminaltı Otoparkı ve çevre düzenlemesinin temeli, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle atıldı.

İBB Gençlik Meclisi 1. Olağan Vizyon Toplantısı ve Gençlik Şöleni

Toplantı ve Gençlik Şöleni, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapıldı. Gençler tarafından büyük bir coşku ile karşılanan Başkan Topbaş, “İstanbul’a yaptığımız hizmetler sizler ve yarınlar için…” dedi.

Arnavutköy İlçesine Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Toplu Açılış, Temel Atma ve Tanıtım Töreni

Arnavutköy’e 4 ayrı raylı sistem hattı getireceklerini açıklayan Başkan Topbaş, Habibler - Topkapı Tramvayı’nı da metroya dönüştüreceklerini söyledi.

Slovakya Başbakanı'nın Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Slovakya Başbakanı Robert Fico'yu İstanbul'da ağırladı.

Gaziosmanpaşa Barbaros Hayrettin Paşa Kapalı Spor Salonu, Gençlik Merkezi ve Zeminaltı Otoparkı Temel Atma Töreni

Gaziosmanpaşa’da düzenlenen törende konuşan Başkan Topbaş, ilçeye 11 yılda 1 milyar 968 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Sultanbeyli İlçesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sultanbeyli’ye yaptığı yatırım ve hizmetlerin toplu açılışı ile temel atması, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı.

Silivri İSMEK Kurs Merkezi Açılış Töreni ile Selimpaşa İleri Biyolojik Atıksu Aktarma Tesisi İnceleme ve Basın Tanıtım Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Silivri’ye yaptığı İSMEK Kurs Merkezi, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı. Başkan Topbaş, daha sonra basın mensupları ve milletvekilleri ile birlikte yapımına başlanan Selimpaşa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’ni gezerek, çalışmaları yerinde inceledi.

Anneler Günü Özel Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Anneler Günü’nü coşku içerisinde kutladı. Avcılar’da düzenlenen şölene katılan Başkan Kadir Topbaş, hayattaki en büyük öğreticinin anneler olduğunu söyledi.

İstanbul Shopping Fest Tanıtım Toplantısı

İstanbul’u dünyanın alışveriş merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçlayan İstanbul Shopping Fest’in tanıtım toplantısı, Başkan Kadir Topbaş'ın katılımıyla İstanbul Ticaret Odası’nda yapıldı.

Shangay Belediye Başkanı'nın Ziyareti

Shangay Belediye Başkanı Yang Xiong, beraberindeki heyetle birlikte Başkan Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Kadıköy Gazhane Binalarının Restorasyonu Tanıtım Töreni

Yenilenen yapıları basına tanıtan Başkan Kadir Topbaş, Kadıköy’ün kurulacak enerji müzesi ve kültür merkezi ile çok önemli aktivite alanına kavuşacağını söyledi.

Büyükçekmece İleri Biyolojik Atıksu Tesisi Basın Tanıtım Programı

Yapımı büyük ölçüde tamamlanan Büyükçekmece İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ni basına tanıtan Başkan Kadir Topbaş, deniz suyundan içmesuyu üretileceğinin müjdesini de verdi.

İstanbul Muhtarları ile Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un 39 ilçesinde görev yapan mahalle muhtarlarıyla Haliç Kongre Merkezi’ndeki toplantıda biraraya geldi.

Uluslararası Yatırım Zirvesi Açılış Programı

Yatırım Zirvesi 2015, Başkan Kadir Topbaş’ın yanı sıra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile çok sayıda yerli ve yabancı işadamının katılımıyla İstanbul’da yapıldı.

Belçika Dış Ticaret Bakanı'nın Ziyareti

Belçika Dış Ticaret Bakanı Pieter De Crem, beraberindeki heyetle birlikte Başkan Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

23 Nisan Çocuk Festivali

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul Valiliği ile birlikte düzenlediği “İstanbul Çocuk Festivali”, Maltepe Yaşam, Spor, Kültür ve Eğlence Parkı’nda gerçekleşti.

Üsküp Belediye Başkanı'nın Ziyareti

Üsküp Belediye Başkanı Koce Trajanovski ve beraberindeki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

10. Lale Festivali - Dünyanın En Büyük Lale Halısı Tanıtım Programı

İstanbul, 545 bin canlı lalenin oluşturduğu 1.262 m2'lik halıyla bir dünya rekoruna ev sahipliği yaptı. Sultanahmet’te yer alan halının açılışı, Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Moskova Belediyesi Arasında İşbirliği İmza Töreni

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Saraçhane Belediye Sarayı’nda biraraya geldi. Başkan Kadir Topbaş, görüşmede, meslektaşıyla işbirliği anlaşması imzaladı.

Turizm Acentaları ile Toplantı

Başkan Kadir Topbaş’ın ev sahipliğinde, Emirgan Korusu’ndaki Beyaz Köşk’te verilen kahvaltıya, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Ortadoğu ve Afrika’da bulunan yaklaşık 300 turizm acente yetkilisi ile yabancı basın mensupları katıldı.

UNACLA - BM Yerel Yönetimler Danışma Kurulu Ana Komite Toplantısı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) ile Birleşmiş Milletler Yerel Yönetimler Danışma Kurulu’nun (UNACLA) Başkanlığı’nı da yürüten Kadir Topbaş, UNACLA’nın Kenya’da yapılan toplantılarına katıldı.

10. İstanbul Lale Festivali Açılış Programı

10. İstanbul Lale Festivali, Başkan Kadir Topbaş'ın katılımıyla Emirgan Korusu'nda yapılan törenle başladı. İstanbul ve İstanbullular, şehrin simgelerinden biri olan lale ile bir kez daha buluştu.

UNESCO Paris Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, UNESCO’nun kuruluşunun 70. yılı ve İstanbul’un organizasyona katılımının 30. yılı dolayısıyla Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen kutlamalara katıldı.

UNESCO Paris Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, UNESCO’nun kuruluşunun 70. yılı ve İstanbul’un organizasyona katılımının 30. yılı dolayısıyla Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen kutlamalara katıldı.

Tokatlılar Buluşması

Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen “Tokatlılar Buluşması”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımları ile yapıldı

Sayın Başkan’a Devlet Madalyası Takdimi

Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Mınnıhanov, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a Tataristan’ın başkenti Kazan Belediyesi’ne ait yerel yönetimlerin güçlendirilmesine ilişkin yaptığı çalışmalarından dolayı “Devlet Madalyası” takdim etti.

Polonya Dışişleri Bakanı’nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Polonya Dışişleri Bakanı Grzegorz Schetyna ile Hıdiv Kasrı’nda biraraya geldi.

Sayın Başkan’ın Kazan Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tataristan’ın başkenti Kazan’da bazı temaslarda bulundu. Kazan Belediye Başkanı Ilsur Metşin ile görüşen Başkan Topbaş, daha sonra Kazan Federal Üniversitesi Rektörü İlşat Gaffurov ile görüştü; öğrenci ve öğretim üyeleri ile biraraya geldi.

Malezya Kuala Lumpur Belediye Başkanı’nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Malezya Kuala Lumpur Belediye Başkanı 1348 Ahmat Phesal Bin Talep ile biraraya geldi.

Nevruz Bayramı Kutlama Programı

İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi’nin birlikte düzenlediği Nevruz Bayramı etkinlikleri Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Dostluk, barış ve kardeşlik mesajlarının verildiği kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu.

18 Mart Şehitleri Anma Töreni

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Edirnekapı Şehitliği’nde düzenlenen törende, kara, deniz, hava ve 1346 polis şehitleri anıldı.

“Rahim Ağzı Kanserine ‘Dur!’ Diyelim” Sempozyumu

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, Kadın Sağlıkçıları Eğitim ve Dayanışma Vakfı ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı’nca Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Rahim Ağzı Kanserine Dur! Diyelim başlıklı sempozyumun onursal başkanlığını yaptı.

Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde Yapılan “Akıllı Şehircilik” Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Akıllı Şehircilik” konseptinin Barselona modeli üzerinden ele alındığı toplantıda, İstanbul’un inovatif başarısını anlattı.

Çırpıcı Kent Parkı Basın Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Etabı tamamlanan Çırpıcı Kent Parkı’nda incelemelerde bulundu.

TBB Araç Teslim Töreni

Türkiye Belediyeler Birliği, sınırlarında mülteci bulunması sebebiyle mali yükü artan belediyelere çeşitli iş makinası ve hizmet ekipmanları hibe etti. Diyarbakır’da düzenlenen araç teslim törenine, Başkan Kadir Topbaş ve Encümen Üyeleri ile araç hibe edilen belediyelerin başkan ve üst düzey bürokratları katıldı.

TBB Konukevi Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve beraberindeki belediye başkanları, TBB Konukevi’nin açılışını gerçekleştirdi.

UCLG Dünya Teşkilatı Başkanı Dr. Kadir Topbaş’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

3 Katlı Büyük Tünel Projesi Tanıtım Toplantısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir BelediyeBaşkanı Kadir Topbaş’ın da yer aldığı toplantıda, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi’ni açıkladı. Başbakan Davutoğlu, çevre dostu projenin orta katından metro, diğer katlardan ise karayolu geçişleri olacağını söyledi.

BM Sürdürülebilir Kent Tematik Grubu Eş Başkanı’nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, konuğu BM Sürdürülebilir Kent Tematik Grubu Eş Başkanı Aromar Revi’yi makamında ağırladı.

UCLG Genel Kurul Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un dünya çapındaki 26 kişilik danışma kurulu niteliğindeki 2015 Sonrası Kalkınma Hedefleri Üst Düzey Panel Üyesi olarak New York’ta Genel Kurul’a hitap etti.

3. Havalimanı İnceleme Gezisi

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3. Havalimanı’nda süren çalışmaları yerinde incelediler. 3. Havalimanı’nın, Türkiye için gurur verici bir proje olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, projenin 29 Ekim 2017’de açılacağını müjdeledi.

13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi aşçıları, binlerce yerli ve yabancı şef ve dünyaca ünlü jürinin katıldığı 13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde 4 altın ve 10 gümüş madalya kazandılar.

Ljubljana Belediye Başkanı’nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, konuğu Ljubljana Belediye Başkanı Zoran Stankoviç’i Saraçhane Belediye 1332 Sarayı’nda ağırladı.

Mahmutbey - Mecidiyeköy Metrosu TBM Başlatma Töreni Basın Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşası hızla süren 18 km’lik Mecidiyeköy - Kağıthane - Alibeyköy - Mahmutbey Metro Hattı’na basın gezisi düzenledi.

AB ve UCLG Arasında Stratejik Ortaklık Çerçeve Anlaşması İmza Töreni

Dünya Başkanlığı’nı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yaptığı Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) ile Avrupa Birliği stratejik bir anlaşmaya imza attı. Başkan Topbaş, anlaşmanın “sürdürülebilir kalkınma” konusunda önemli bir açılım desteği vereceğini söyledi.

EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 71 ülke, 4 bin 500’ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımlarıyla Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenen 19. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’in açılışına katıldı.

Katar Ankara Büyükelçisi’nin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Katar Ankara Büyükelçisi Salem Mubarek Al Shafi ile İstanbul’da görüştü.

28. Uluslararası Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 28. Uluslararası Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı’nın açılışına katıldı.

2. Ulusal Temalı Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı

“Benim İstanbul’um; İstanbul’un Semtleri” konulu 2. Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserler, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Suriye Yardım Kampanyası

İstanbul’da “Kış soğuktur üşütür. İstanbul’un kardeşliği ısıtır” diyerek toplanan yardımlar Suriyeli mağdur vatandaşlara gönderildi. 150’den fazla TIR, Maltepe Yeni Meydan’daki uğurlama töreni ile yola çıktı.

UNESCO Direktörü’nün Ziyareti

Türkiye'de bulunan UNESCO DirektörüIrina Bokova’ya “İstanbul Tarihi Yarımada” ile ilgili bir sunum yapıldı.