Filistin Nablus Belediye Başkanı ve Napoli Belediye Başkan Yardımcısı’nın Ziyaretleri

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Filistin Nablus Belediye Başkanı Ghassan Al Shaka ve Napoli Belediye Başkan Yardımcısı Alessandro Fucito ile Saraçhane Belediye Sarayı’nda biraraya geldi.

Merhum Cumhurbaşkanı Sayın Turgut Özal’ı Kabri Başında Anma Töreni

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 21’inci yılında saygıyla anıldı. Topkapı’daki Anıtmezar’da düzenlenen törene katılan Başkan Kadir Topbaş, Özal ailesine taziyelerini sundu.

39 İlçe Belediye Başkanı ile Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki tüm ilçe belediye başkanlarıyla biraraya geldi. Toplantıda, İstanbul’da yapılan yatırım ve hizmetlerle ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Karabük Günleri Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bu yıl ilki düzenlenen Karabük Günleri etkinliğine katıldı. Başkan Topbaş, Karabük’ün hem sanayisi hem bulunduğu konum itibariyle çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konseyi Ortak Toplantısı Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler, Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) öncülüğünde düzenlenen Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi’ne katıldı.

Çad Encemine Belediye Başkanı Ali Haroun ile Kardeş Şehir İmza Protokol Töreni

İstanbul ile Çad’ın Başkenti Encemine şehri arasında Kardeş Şehir Protokolü imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, dost ve kardeş ülke Çad ile pek çok alanda bilgi ve deneyim paylaşımında bulunacaklarını söyledi.

AK Parti 1. Bölge Belediye Başkanları Toplantısı

AK Parti 1. Bölge Belediye Başkanları Toplantısı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu’nun katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Sayın Başkan’ın İstanbul Hali Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bayrampaşa’da bulunan Avrupa Yakası İstanbul Hali’ni ziyaret ederek esnaf odaları temsilcileriyle görüştü.

Sinop Günleri Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile birlikte İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Sinop Tanıtım Günleri” etkinliğine katıldı.

İspanya Dışişleri Eski Bakanı’nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İspanya Dışişleri Eski Bakanı Miguel Angel Morattinos’u İstanbul’da ağırladı.

Türkiye - İtalya İş Forumu

Türkiye-İtalya İş Forumu Başbakan Ahmet Davutoğlu, İtalya Başbakanı Matteo Renzi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul’da düzenlendi.

Türk Sineması’nın 100. Yılı YıldızlarGeçidi Gecesi

Türk Sineması’nın 100. yılı, “Türk Sineması’nda Yıldızlar Geçidi Etkinliği” ile kutlandı. Programa, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın ve Emel Sayın gibi efsane sanatçılar katıldı.

İstanbul’daki Başkonsoloslarla Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla Ortaköy’de biraraya geldi.

İstanbul Valisi, Vali Yardımcıları ve 39 İlçe Kaymakamı ile Toplantı

Aralık Ayı Kaymakamlar Toplantısı, İstanbul Valisi Vasip Şahin’in başkanlığında Sütlüce’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde yapıldı.

Kafkas Artvinliler Derneği (KARDER) Üyeleri ile Toplantı

KARDER üyeleri ile İBB Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde biraraya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Artvinlilerin çok çalışkan ve vatanını milletini seven insanlar olduğunu söyledi.

İnovasyon Haftası Programı

Türkiye İnovasyon Haftası, dünyanın yeniliklerini İstanbul’da biraraya getirdi. İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda, Başkan Kadir Topbaş da yer aldı.

Mekke Belediye Başkanı’nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, konuğu Mekke Belediye Başkanı Usame El Bar’ı İstanbul’da ağırladı.

İSEDAK 30. Toplantısı

İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi’nin (İSEDAK) 30. Toplantısı İstanbul’un ev sahipliğinde yapıldı.

İsveç Şehircilik ve İskan Bakanı’nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İsveç Şehircilik ve İskan Bakanı Mehmet Kaplan ve beraberindeki heyetle biraraya geldi.

Tiyatronun 100. Yılını Kutlama Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 100’üncü kuruluş yılı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen muhteşem bir galayla kutlandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yer aldığı geceye, çok sayıda tiyatro ve sinema sanatçısı katıldı.

36. Vodafone İstanbul Maratonu

Dünyanın kıtalar arasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda onbinler Asya’dan Avrupa’ya 36’ncı kez koştu. Altın Kategori’de koşulan maratonun startı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi.

Bingöl Günleri Etkinlikleri

İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Bingöl Günleri”, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’in katılımıyla yapıldı.

TOKİ “7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe” Ulusal Mimari Proje Yarışması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TOKİ’nin Küçükçekmece Hizmet Binası’nda düzenlenen “7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışması”nın ödül törenine katıldı.

D-8 Genel Sekreteri’nin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, D-8 Genel Sekreteri Seyid Ali Muhammed Musavi’yi İstanbul’da ağırladı.

ABD Ankara Büyükelçisi’nin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ABD Ankara Büyükelçisi John Bass ile bir görüşme gerçekleştirdi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76. yıldönümünde İstanbul Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı’nın önünde düzenlenen törenle anıldı.

Aksaray - Yenikapı Metro Hattı Açılış Töreni

Aksaray - Yenikapı Metro Hattı, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle hizmete alındı. Böylece ulaşımda tam entegrasyon sağlandı.

UCLG Genel Sekreteri’nin Ziyareti

UCLG Dünya Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret eden birliğin Genel Sekreteri Josep Roig, 2015 yılı çalışma programı hakkında bilgi verdi.

Urfalı Belediye Başkanlarının Ziyareti

Urfa’nın ilçe belediye başkanları Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Sütlüce’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör de yer aldı.

Cumhuriyetin 91. Yılı Kutlama Törenleri

Türkiye Cumhuriyeti’nin 91’inci kuruluş yılı tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı’nda başlayan tören, Vatan Caddesi’nde gerçekleştirilen askeri geçit töreniyle son buldu.

Almanya Eski Cumhurbaşkanı’nın Ziyareti

2010-2012 yılları arasında görev yapan Almanya eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Başkanlık Sarayı’ndaki makamında ziyaret etti.

Belarus Cumhuriyet Konseyi Başkanı’nın Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Belarus Cumhuriyet Konseyi Başkanı Anatoliy Rubinov ve beraberindeki heyetle Saraçhane Başkanlık Sarayı’nda biraraya geldi.

Harp Akademileri Komutanı’nın Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Harp Akademileri Komutanı Abdullah Recep’i makamında ağırladı. Resmi törenle karşılanan Abdullah Recep, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hatıra Defteri’ni imzaladı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin’in Ziyareti

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret etti. Belediye binasına gelişinde Zabıta Tören Mangası tarafından karşılanan Vali Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Şeref Defteri’ni imzaladı.

Kuşaktan Kuşağa Geleneksel Mimarlar Buluşması

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde düzenlenen Kuşaktan Kuşağa Geleneksel Mimarlar Buluşması, meslekte 30, 40, 50, 60 ve 70 yılını dolduran mimarları biraraya getirdi. Başkan Kadir Topbaş da, Mimar Sinan Üniversitesi’nden mezun oluşunun 40’ıncı yılını sınıf arkadaşlarıyla birlikte kutladı.

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır’ın Ziyareti

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane’deki Başkanlık makamında ziyaret etti.

İBB Bayramlaşma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı.

Los Angeles CityLab Zirvesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Atlantic Medya Grubu, Aspen Enstitüsü ve Bloomberg Vakfı tarafından organize edilen CityLab Zirvesi’ne katıldı.

New York Birleşmiş Milletler Programı

Dünya Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Genel Kurul toplantıları için Genel Sekreter Ban Ki-moon’un davetlisi olarak gittiği ABD’nin New York şehrinde çeşitli temaslarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin 300. Kuruluş Yılı Tatbikatı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul İtfaiyesi’nin 300’üncü kuruluş yılı dolayısıyla Başakşehir Resneli İtfaiye Eğitim Merkezi’nde düzenlenen tatbikat ve eğitimlere katıldı.

“Şehrin Geleceği, Geleceğin Şehri” Zirvesi

Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen “Şehrin Geleceği, Geleceğin Şehri” zirvesi, Yeşilköy WOW Otel’de yapıldı. Zirvenin açılışına Başkan Kadir Topbaş’ın yanı sıra çok sayıda yerli ve yabancı davetli katıldı.

Çankırı Tanıtım Günleri Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2. Çankırı Tanıtım Günleri’ne katıldı.

2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı

İstanbul’da 2014 - 2015 Eğitim ve Öğretim Yılı, Bakırköy Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törenle başladı. Başkan Kadir Topbaş, tüm öğrencilere başarılar diledi.

Sayın Başkan Kadir Topbaş’a Kore Devleti Kültür Nişanı Takdimi

“İstanbul Kore’de 2014” etkinliğinin açılış töreninde, Başkan Kadir Topbaş’a Kore Cumhurbaşkanı Park Geun-hye tarafından imzalanan Kore Devleti Kültür Nişanı takdim edildi.

Kore Kültür Günleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Güney Kore’de düzenlenen “İstanbul Kore’de 2014” ile İstanbul’un kültürel ve sanatsal zenginlikleri Korelilerle buluştu. “Yeni bir yolculuk başlıyor” sloganıyla organize edilen dev etkinliklere binlerce Koreli vatandaş katıldı.

Tunus Belediye Başkanı ve Tunus Belediyeler Birliği Başkanı’nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tunus Belediye Başkanı ve Tunus Belediyeler Birliği Başkan Seytuilah el Asram ve beraberindeki heyeti Saraçhane Belediye Sarayı’nda ağırladı.

Başbakan Davutoğlu’nun Ziyareti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

.ist ve .istanbul İmza Töreni Basın Toplantısı

Dünyada internetle ilgili tüm kuralları belirleyen tek kurum olan ICANN, (.istanbul ve .ist) alan adlarının kullanılmasına onay verdi. İmza töreninde konuşan Başkan Topbaş, “Bu başarımız İstanbul’un internet dünyasında söz sahibi olmasına önemli bir 1275 fırsat verecek.” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı Resmi Geçit Töreni

Vatan Caddesi’ndeki kutlama programına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile birlikte halkı selamladı.

Harp Silah, Araç ve Gereçleri Sergisi Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Silahlı Kuvvetleri Harp Silah, Araç ve Gereçleri Sergisi’ni gezdi.

Gazze Yardım Kampanyası Basın Toplantısı

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’nın Diyanet İşleri Başkanlığı koordinasyonunda başlattığı “Gazze’ye Yardım Kampanyası”nın İstanbul ayağı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı toplantı ile tanıtıldı.

Uluslararası Rumeli Balkan Trakya Kültür Günleri

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Uluslararası Rumeli Balkan Trakya Kültür Günleri’ne katıldılar.

Bağcılar’da Kentsel Dönüşüm Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Bağcılar’da 18 bina ile 184 bağımsız birimin yıkımına başlandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Göztepe ve Hürriyet Mahallelerindeki yıkım törenine katıldı.

İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadyumu Açılış Töreni

Bünyesinde Türkiye’nin en modern stadını ve spor kompleksini barındıran İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadyumu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Sayın Başbakan’ın Katıldığı Ankara - İstanbul Hızlı Tren Sefer Başlama Töreni

İstanbul - Ankara arasındaki yolculuk süresini 3,5 saate indiren Yüksek Hızlı Tren, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle hizmete alındı.

İBB Bayramlaşma Töreni

Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaşan Başkan Kadir Topbaş, “Biz bayram yapmıyoruz, bayram yaptırıyoruz.” dedi.

Esenler Belediyesi Kadir Gecesi Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenler Meydanı’nda düzenlenen Kadir Gecesi Dua Programı’na katıldı.

İBB İstanbul Protokol İftarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş’ın ev sahipliğinde Yenikapı Şehir Parkı’nda yapılan iftar programı, siyaset, sanat, spor ve iş dünyasından pek çok isim ile semavi dinlerin temsilcilerini buluşturdu.

İBB Avrupa ve Asya Yakası Muhtarları İftarı

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullu muhtarlarla Yenikapı Şehir Parkı’nda düzenlenen iftarda buluştu.

Başakşehir Stadı İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yapımı süren Başakşehir Stadı’nda incelemelerde bulundu.

İBB Meclis Üyeleri İftarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclis Üyeleri ile Yenikapı Etkinlik Alanı’nda iftar yaptı.

Okçular Tekkesi İftar Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Okçular Vakfı ve Spor Eğitim Tesisi’nde Kur’an-ı Kerim eğitimi alan öğrenci ve aileleri ile iftar yemeğinde buluştu.

Kardeşlik İftarı Programı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 81 ilde yetim ve yakınlarına yönelik Kardeşlik İftarı Programı düzenlendi. İftar programının İstanbul ayağı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş’ın ev sahipliğinde Yenikapı Şehir Parkı’nda yapıldı.

Hırka-i Şerif'in Ziyarete Açılış Töreni

Veysel Karani Hazretleri’nin soyundan gelenler tarafından korunan ve bugüne kadar getirilen Hırka-i Şerif, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Fatih’teki Hırka-i Şerif Camii’nde ziyarete açıldı.

Beyoğlu Belediyesi İftar Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, semavi dinlerin temsilcileri, iş adamları ve sivil toplum kuruluşları ile İstanbul’un buluşma noktası olan Taksim Meydanı’nda iftar yaptı.

AKOM Su Zirvesi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AKOM’da düzenlenen Su Zirvesi’nde acil eylem planlarını masaya yatırdılar.

İBB Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı

Ramazan ayının manevi atmosferini en iyi yansıtan mekanlardan biri olan Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı’nın kapıları, Başkan Kadir Topbaş tarafından tarihi Sultanahmet Meydanı’nda açıldı.

Tataristan Sabantuy Bayramı Kutlamaları

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kazan Büyükşehir Belediye Başkanı Ilsur Metşin’in davetlisi olarak gittiği Tataristan Başkenti Kazan’da Sabantuy (Bahar) Bayramı törenlerine katıldı.

Avcılar İlçesi Bağlantı Yolu, Köprü ve Kavşak Düzenlemesi Temel Atma Töreni

Avcılar Ispartakule - Bahçeşehir Bağlantı Yolu ile Avcılar Tahtakale Köprüsü ve kavşak düzenlemesinin temeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla atıldı.

UCLG 2014 Yönetim Kurulu Toplantısı

Kadir Topbaş’ın başkanlığında yapılan toplantıya, dünyanın dört bir yanından belediye başkanları ve yerel yöneticiler katıldı. Liverpool kentinin ev sahipliği yaptığı toplantıda, UCLG’ye katılmak isteyen şehirler ve sürdürülen çalışmalar değerlendirildi.

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Zhang Qingyang'ın Veda Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, görev süresi dolan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Zhang Cqingyang’ı Saraçhane’deki Belediye Sarayı’nda ağırladı.

New York Eski Belediye Başkanı Michael Bloomberg'in Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, New York Eski Belediye Başkanı ve Bloomberg Philanthropies’in kurucusu olan İşadamı Michael Bloomberg’i İstanbul’da ağırladı.

New York Eski Belediye Başkanı Michael Bloomberg ile İstanbul Gezisi

Başkan Kadir Topbaş, Sultanahmet Meydanı’nda karşıladığı konuğu Bloombeg’i, Yerebatan Sarnıcı, Milion Taşı ve Alman Çeşmesi gibi tarihi eserlerin birarada bulunduğu Tarihi Yarımada’da gezdirdi.

TBB 2014 Yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara’da düzenlenen TBB’nin 2014 yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı’nda yeniden birliğin başkanı seçildi.

Bulgaristan Filibe Valisi’nin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Filibe Valisi Vencisiav Kaymakamov ve beraberindeki heyetle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sütlüce’deki Yatırım ve Hizmetleri Bilgilendirme Merkezi’nde biraraya geldi.

Sayın Başbakan’ın Katıldığı 3. Havalimanı Temel Atma Töreni

Cumhuriyet Tarihi’ndeki en yüksek yatırımla inşa edilecek olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın temeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle atıldı.

İstanbul Shopping Fest Açılış Programı

Alışveriş ve moda tutkunlarını İstanbul’da biraraya getiren İstanbul Shopping Fest 2014, görkemli bir törenle açıldı.

Sayın Başbakan'ın Katılımları ile Ortaköy Camii Açılışı

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün restore ettiği tarihi Büyük Mecidiye Camii, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle ibadete açıldı.

Somali Benadir Bölge Valisi’nin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Somali Benadir Bölge Valisi ve Mogadişu Belediye Başkanı Hassan Mohamed Hussein ve beraberindeki heyetle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sütlüce’deki Yatırım ve Hizmetleri Bilgilendirme Merkezi’nde biraraya geldi.

Değerler Olimpiyatı 2014 Türkiye Finali Ödül Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Değerler Olimpiyatı 2014 Türkiye Finali Ödül Töreni’ne katıldı. Başkan Topbaş, Ortaokul Ahde Vefa 1’incisi Kübra Alim ve Lise Ahde Vefa 1’incisi Eyüp Akbaş’a ödüllerini verdi.

Tokatlılar Buluşması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tokat İli Dernekler Federasyonu tarafından Başakşehir’in Şamlar Köyü’nde düzenlenen piknikte Tokatlılarla biraraya geldi.

İstanbul’un Fethi’nin 561. Yılı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un Fethi’nin 561’inci yıl dönümü dolayısıyla Fatih Sultan Mehmet’in Fatih Camii’ndeki türbesini ziyaret etti.

Okçular Tekkesi 2. Fetih Kupası Okçuluk Yarışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak inşa edilen ve İstanbul’a yeniden kazandırılan tarihi Okçular Tekkesi, 2. Fetih Kupası Okçuluk Yarışması’na ev sahipliği yaptı.

Birleşmiş Milletler Ekonomi ve Sosyal Konsey Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, New York’ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konsey Toplantısı’na katıldı. BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, 2016 Dünya İnsani Yardım Zirvesi’nin İstanbul’un ev sahipliğinde yapılacağını açıkladı.

Kastamonu Günleri Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) tarafından İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 7. Kastamonu Günleri’ne katıldı.

UNDP Başkan Yardımcısı - Avrupa ve Bağımsız Devletler Bölge Direktörü Cihan Sultanoğlu ve UNDP Mukim Koordinatörü Kamal Malhatra’nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Başkan Yardımcısı Cihan Sultanoğlu ile Saraçhane Belediye Sarayı’nda biraraya geldi.

“Kentsel Dönüşümün Sosyal Boyutu” Sempozyumu

Kentsel Dönüşümün Sosyal Boyutu konulu sempozyum, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul Ticaret Odası’nda yapıldı.

Eminönü Yeni Camii Meydanı Açılışı

5 bin 400 m2’lik bir alana sahip olan Yeni Camii Meydanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Gümüşhane Tanıtım Günleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 5. Gümüşhane Tanıtım Günleri’ne katıldı.

Marmara Belediyeler Birliği 2014 Yılı Olağan 1. Genel Kurul Toplantısı

Toplantı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Grand Cevahir Otel’de yapıldı. Kent ve yerel diplomasinin önemine dikkat çeken Başkan Topbaş, yaptıkları her çalışmanın yerel yönetimlere örnek teşkil ettiğini söyledi.

“Belediyelerimiz ile Yürüyoruz” Etkinliği

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Florya’da düzenlenen “Belediyelerimiz ile Yürüyoruz” temalı halk sağlığı yürüyüşüne katıldılar.

Rize Tanıtım Günleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Rize Dernekler Federasyonu tarafından İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Rize Tanıtım Günleri’ne katıldı.

İstanbul Valiliği ve İBB 23 Nisan Kutlama Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, etkinlikler kapsamında makam koltuğunu, ilkokul 4’üncü sınıf öğrencisi Zeynep Uymuşlar’a bıraktı. Başkan Topbaş daha sonra Feshane ve Vialand Tema Park’ta düzenlenen etkinliklere katıldı.

İBB KiPTAŞ Hadımköy 1.544 Konut Kura Çekimi Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla başlatılan 10 Bin Konutluk Sosyal Konut Projesi’nin ilk etabı olan 1.544 dairelik Hadımköy 3. Etap Konutları için kura çekilişi, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Sayın Başbakan’ın Katıldığı İstanbul Boğazı Karayolu Tüneli Kazı Başlangıç Töreni

Avrasya Tüneli Karayolu Tüp Geçiş Projesi’nin kazı başlangıcı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıldı.

Başakşehir Stadı İnceleme Gezisi

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına devam edilen Başakşehir Stadyumu şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Sayın Başbakan’ımızın Katılımıyla Avcılar Ambarlı İleri Biyolojik Arıtma Tesisi Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Marmara’ya %100 biyolojik arıtma” hedefiyle inşa ettiği Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

İstanbul’daki Başkonsoloslarla Kahvaltılı Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla Emirgan Korusu’ndaki Beyaz Köşk’te biraraya geldi.

İstanbul İl Seçim Kurulu’ndan Mazbata Alım Programı

30 Mart Yerel Seçimleri’nde geçerli oyların %48’ni alarak üçüncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Kadir Topbaş, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde düzenlenen törenle mazbatasını aldı.

Sayın Başkan’ın Mazbata Alım Sonrası İBB’ye Gelişi ve Karşılanması

İstanbul Belediye Başkanlığı’na 3’üncü kez seçilerek, mazbatasını alan Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’na gelişinde mesai arkadaşları ve İstanbullular tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

Sayın Başkan’ın Yabancı Basın Mensuplarıyla Buluşması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Lale Festivali kapsamında yabancı basın mensuplarıyla biraraya geldi.

9. İstanbul Lale Festivali Açılış Töreni

İstanbul ve İstanbullular, şehrin simgelerinden biri olan lale ile bir kez daha buluştu. 9. İstanbul Lale Festivali’nin açılışı, Emirgan Korusu'nda Başkan Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle yapıldı.

Lale Festivali - İsmail Acar Geleneksel Resim Sergisi Açılışı

İsmail Acar tarafından festival kapsamında hazırlanan resim sergisinin açılışı, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Emirgan Korusu’ndaki Lale Vakfı’nda yapıldı.

Sayın Başkan Oyunu Kullandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 30 Mart Yerel Seçimleri için oyunu eşi Özleyiş Topbaş ile birlikte İstanbul Florya’da bulunan Murat Kölük İlköğretim Okulu’nda kullandı.

Sultanbeyli Gölet Çevre Düzenlemesi Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sultanbeyli’nin 25 yıldır yolunu gözlediği Gölet Projesi’ni hayata geçirdi. Sultanbeyli Gölet Çevre Düzenlemesi, Su Oyunları Gösteri Merkezi, Spor ve Sosyal Tesisleri, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Çekmeköy’e Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Tanıtım, Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çekmeköy’e yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve toplu açılış törenine katıldı. Başkan Topbaş, yapımı devam eden Üsküdar - Çekmeköy - Taşdelen Metro Hattı’nın 2015’te tamamlanacağını söyledi.

Şehit ve Gazi Aileleriyle Topkapı Sosyal Tesisleri’nde Yemek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. Yıldönümünde şehit ve gazi aileleriyle Topkapı Sosyal Tesisleri’nde biraraya geldi.

Çanakkale Zaferi’nin 99. Yılı ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri

Çanakkale Zaferi’nin 99. yılı ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen törende, kara, deniz, hava ve polis şehitleri anıldı.

10 Bin Konutluk Sosyal Konut Projesinin Tanıtımı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dar gelirli vatandaşlar için söz verdiği ve toplamda 10 bin konuttan oluşacak sosyal projeyi tanıttı. Hadımköy’deki 1.472 konutluk ilk etabın tanıtımı ve satışı düzenlenen törenle yapıldı.

Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nin Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Sultangazi’de inşa edilen Ahmet Yesevi Kültür Merkezi, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

“Daha Yapacak Çok İşimiz Var” Basın Toplantısı

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Daha yapacak çok işimiz var” konulu basın toplantısı ile İstanbul’da yapılan, yapımı devam yatırımlar ile yeni projeler tanıtıldı.

Avcılar Ispartakule - Bahçeşehir Bağlantı Yolu ile Avcılar Tahtakale Köprüsü ve Kavşak Düzenlemesinin Temel Atma Töreni

Avcılar Ispartakule - Bahçeşehir Bağlantı Yolu ile Avcılar Tahtakale Köprüsü ve kavşak düzenlemesinin temeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla atıldı.

İstanbul Roman Buluşması Etkinlikleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu işbirliği ile Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen İstanbul Roman Buluşması, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı.

Güngören'e Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Tanıtım, Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Marmara Caddesi’ndeki Güngören Parkı’nda düzenlenen Güngören ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve toplu açılış törenine katıldı.

Artvin’in Kurtuluşunun 93. Yıldönümü Kutlamaları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, memleketi Artvin’in Kurtuluşunun 93. Yıldönümü Kutlamaları kapsamında Artvin dernek ve vakıflarının Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlediği törene katıldı.

Erzurum’un Kurtuluşunun 96. Yıldönümü Kutlamaları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Erzurum’un Kurtuluşunun 96. Yıldönümü Kutlamaları kapsamında Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı tarafından Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen törene katıldı.

Şile'ye Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Şile ilçesine yaptığı yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve temel atma töreni, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Şile Belediyesi Meydanı’nda yapıldı.

Melen Barajı Temel Atma Töreni

Dünyanın en büyük içmesuyu tedarik barajı olacak olan Melen Barajı’nın temeli, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı.

Viaport Marin Projesi’nin Tanıtım Toplantısı

İstanbul’un önemli bir aktivite merkezi olarak Tuzla’da inşa edilecek Viaport Marin Projesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından Çırağan Kempinski Hotel’de düzenlenen toplantı ile basın mensuplarına tanıtıldı.

Esenyurt Roman Kültürevi’nin Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenyurt’ta katıldığı programda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği’ni İstanbul’da uygulamaya başladıklarının müjdesini verdi.

Trabzon Tanıtım Günleri Etkinliği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Trabzon’un Kurtuluşunun 96. Yıldönümü Kutlamaları kapsamında İstanbul’da faaliyet gösteren Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri’ne katıldı.

Pendik'e Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Pendik Kurtköy Spor Kompleksi önünde düzenlenen Pendik İlçesine Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni’ne katıldı.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Yıkım ve Temel Atma Töreni

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Yıkım ve Temel Atma Töreni, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Başkan Topbaş, Fikirtepe’nin imar sorununu çözdüklerini ve başladıkları projeyi bitireceklerini söyledi.

Başakşehir’e Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başakşehir’e yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve tanıtım törenine katıldı. Başkan Topbaş, ilçeye yaptıkları 3,5 milyar liralık yatırımın pek çok büyükşehir ve il belediyesinin bütçesinden daha büyük olduğunu söyledi.

İstanbul’un İlk Yerli Üretim Tramvay Aracının Tanıtımı ve Deneme Seferi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yedi tepeli kentten ilham alarak tasarladığı ve ürettiği ilk yerli tramvay hizmete alındı. İstanbul’un ilk yerli üretim tramvay aracının tanıtımı ve deneme seferi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı.

Beylikdüzü'neYapılan Yatırım ve Hizmetlerin Açılış ve Toplu Tanıtım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beylikdüzü ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin açılış ve toplu tanıtım törenine katıldı. Başkan Topbaş, yapımı tamamlanan Osmanlı Bahçesi’nin açılışını da yaptı.

Sancaktepe'ye Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Tanıtım ve Toplu Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sancaktepe’ye yaptığı yatırım ve hizmetlerin tanıtımı ve toplu açılışı Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. Başkan Topbaş, her ilçeye rehabilitasyon merkezi ve kreş yapacaklarının müjdesini verdi.

Bahçelievler'e Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Açılış ve Toplu Tanıtım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bahçelievler’e yapılan yatırım ve hizmetlerin açılış ve toplu tanıtım törenine katıldı. Başkan Topbaş, yapacakları 2 yeni metro hattı ile ilçe halkının ulaşımını rahatlatacaklarını söyledi.

Avcılar'a Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Tanıtımı ve Temel Atma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Avcılar’da yaptığı yatırım ve hizmetlerin tanıtımı ile 5 yeni yatırımın temel atma töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı.

İstanbul Berberler Odası Mensupları ile Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Berberler Odası tarafından İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen kongreye katıldı. Başkan Topbaş, kuaförlerin “İstanbul seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla karşılandı.

Sarıyer PTT Evleri Tapu Dağıtımı ile Yeni Erguvan Otobüsleri Tanıtım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çayırbaşı Fidanlığı’nda düzenlenen Sarıyer PTT Evleri Tapu Dağıtım ve Yeni Erguvan Otobüsleri Tanıtım Töreni’ne katıldı.

Şişhane - Haliç Metro Geçiş Köprüsü - Yenikapı Metro Hattı’nın Hizmete Alım Töreni

İstanbul Metrosu ile asrın projesi Marmaray’ı birbirine bağlayan Şişhane - Haliç Metro Geçiş Köprüsü - Yenikapı Metro Hattı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle hizmete açıldı.

İstanbul Çırpıcı Kent Parkı Basın Gezisi

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Çırpıcı Kent Parkı’nı basın mensuplarına gezdirdi. Başkan Topbaş, İstanbul’a 500 bin metrekarelik bir kent parkı kazandıracaklarını söyledi."

Mecidiyeköy - Kağıthane - Alibeyköy - Mahmutbey Metro Hattı Temel Atma Töreni ve 201 Adet Yeni Otobüsün Daha Hizmete Alım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi “her yerde metro, her yere metro” hedefinde dev bir adım daha attı. Avrupa Yakası’nın trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan 18 km uzunluğundaki Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nın temeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı. Törende, 201 adet yeni ve modern otobüs de hizmete alındı.

20 Yol ve Kavşağın Toplu Açılış Töreni

Ulaşım sorununa kalıcı çözümler üretmek için yapımı tamamlanan 20 yeni yol ve kavşak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Kartal’da düzenlenen törenle hizmete girdi.

Atina Belediye Başkanı Giorgos Kaminis’in Nezaket Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Atina Belediye Başkanı Giorgos Kaminis’i Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ağırladı.

Beyoğlu İlçesine Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Tanıtım ve Toplu Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Beyoğlu’na yaptığı yatırım ve hizmetlerin toplu tanıtım ve açılışı, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı.

149 Adet Yeni Otobüsün Daha Hizmete Alımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Otobüs A.Ş.’nin filosuna 149 adet erguvan rengi modern otobüs daha katıldı. Anadolu Yakası’nda hizmet verecek otobüsler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Dünyayı Yöneten 14 Türk’ten Biri

Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü tarafından yapılan “Dünyayı Yöneten Türkler” isimli çalışma ile dünyada söz sahibi olan 14 Türk belirlendi. Çalışmada adı geçen isimler arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da yer aldı.

Sayın Başbakan’ın Katıldığı Okmeydanı Tapu Dağıtım Töreni

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Okmeydanı Tapu Dağıtım Töreni’ne katıldılar.

Sivas Vadi Federasyonu Birlik Gecesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sivas Vadi Federasyonu tarafından Dedeman Otel’de düzenlenen birlik gecesinde Sivaslılarla biraraya geldi.

İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Dernek Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş, Eyüp Rami’de bulunan İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği’ni ziyaret etti.

EMITT Fuarı’nın Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Kültür A.Ş.’nin sponsorluğunda düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’in açılışına katıldı.

İBB’den 2013 Yılında Emekli Olan 350 Memur ve İşçi ile Akşam Yemeği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB’den 2013 yılında emekli olan 350 memur ve işçi akşam yemeğinde buluştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’yi Saraçhane’deki Belediye Sarayı’nda ağırladı.

Dünya Ekonomik Forumu Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, davet üzerine gittiği Davos’ta Uluslararası İş Konseyi Özel Oturumu’na katıldı.

Bağcılar'da Riskli Binaların Yıkım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kentsel dönüşüm projeleri kapsamında Bağcılar’da riskli alan ilan edilen altı bölgeden ikisi olan Kirazlı Mahallesi’ndeki Yuvam Sitesi ile Mahmutbey’deki 6 adet bağımsız binanın yıkım törenine katıldı.

İstanbul Shopping Fest Tanıtım Toplantısı

İstanbul’u dünyanın alışveriş merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçlayan ve 7-29 Haziran tarihleri arasında yapılması planlanan İstanbul Shopping Fest’in yeni festival platformu, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.

Suudi Arabistan Başkonsolosu Mosaed Alganawi’nin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, göreve yeni atanan Suudi Arabistan Başkonsolosu Mosaed Alganawi’yi makamında ağırladı.

İsveç Başkonsolosu Jens Odlander’in Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İsveç Başkonsolosu Jens Odlander ile Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda biraraya geldi.

Orman ve Su İşleri Bakanı ile Su Sorunu Hakkında Basın Toplantısı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’nda düzenledikleri basın toplantısıyla, İstanbul’daki içmesuyu temini çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

“Alev Kartalı”nın Hizmete Alım Töreni

Doğal afet ve yangın helikopteri olan “Alev Kartalı”, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı Haliç Kongre Merkezi Otoparkı’nda düzenlenen törenle hizmete alındı.

Silivri Atıksu Tüneli TBM Çıkışı Basın İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri Atıksu Tüneli TBM çıkışında süren çalışmaları yerinde inceleyerek, basın mensuplarına bilgi verdi.

Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni

“Dört Mevsim İstanbul” konulu 1. Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserler ödüllendirildi. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen 4 Mevsim İstanbul Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı.