En Güzel Lale Fotoğraf Yarışması Ödül ile Fotoğraf Sergisi

8. İstanbul Lale Festivali kapsamında düzenlenen 2013 En Güzel Lale Fotoğraf Yarışması’nda, İstanbul’un en güzel laleleri belirlendi. Dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen eserler, fotoğraf sergisi ile İstanbulların beğenisine sunuldu.

İstanbul Spor Ödülleri ve Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtım Töreni

İstanbul Spor Ödülleri ve Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı Töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Başarılı sporcuların ödüllendirildiği törende 750 amatör spor kulübüne de malzeme yardımı yapıldı.

60 Okula 60 Kapalı Spor Salonu Temel Atma Töreni

İstanbul’daki 60 okul bahçesine daha inşa edilecek olan 60 spor salonunun temeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı.

Başakşehir İBB Şehit Polis Mustafa Erdoğan İlköğretim Okulu Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden KİPTAŞ tarafından Başakşehir’de yapılan İBB Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı.

9 Adet Daha Yeni İtfaiye İstasyonu Toplu Açılış Töreni

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde inşa edilen 9 modern itfaiye istasyonu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı toplu açılış töreniyle hizmete alındı.

Mecidiyeköy - Kağıthane - Alibeyköy - Mahmutbey Metro Hattı Sözleşme İmza Töreni

Avrupa Yakası’nın trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan 18 km uzunluğundaki Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nın sözleşmesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle imzalandı.

"Yılın En İyi Komşusu Benim Komşum Programı” Ödül Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Boğaziçi Yönetim A.Ş. tarafından düzenlenen “Yılın En İyi Komşusu Benim Komşum” adlı hikaye yarışmasında dereceye girenler, ödüllerini Başkan Kadir Topbaş’ın elinden aldı.

110 Adet Yeni Sıkıştırılmış Doğalgazlı (CNG) Otobüs Alım Sözleşme İmza Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Otobüs A.Ş.’nin filosuna doğalgazla çalışan çevre dostu 110 yeni otobüs daha katmak için TEMSA ile anlaşma imzalandı.

Askon İşbirliği ile 400 bin Fidan ve 3 bin Ağaç Dikim Töreni

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı tören ile Çatalca, Durusu, Sultanbeyli ve Pendik’te toprakla buluşturulacak olan 400 bin fidan dikimi projesi başlatıldı.

Malatya Eğitim Vakfı’nın Düzenlediği Kayısı Gecesi

Malatya Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Kayısı Gecesi'nin 58'incisi Çırağan Sarayı'nda yapıldı. Geceye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yanı sıra AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile çok sayıda Malatyalı işadamı ve davetli katıldı.

Akom'da Karla Mücadele Hakkında Basın Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da beklenen yoğun kar yağışı ile ilgili olarak yürütülen çalışmaları Afet Koordinasyon Merkezi'nden yönetti. Başkan Topbaş, alınan önlemler ve son durum hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Dünya Engelliler Günü Kutlama Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Engelliler Günü kapsamında Florya Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltı programında engelli vatandaşlarla biraraya geldi.

29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu Fotoğraf Yarışması Sergi ve Ödül Töreni

İstanbul Boğazı’nda yaşanan Cumhuriyet coşkusu en güzel şekilde anlatan fotoğrafların yarıştığı “Cumhuriyet Coşkusu Fotoğraf Yarışması”nda dereceye girenlere ödüllerini Başkan Kadir Topbaş verdi. Törende, fotoğrafların yer aldığı sergi de açıldı.

110 Adet Yeni Otobüsün Daha Hizmete Alım Töreni

İstanbul’da kent içi ulaşımda önemli bir paya sahip olan İETT’nin filosuna katılan 110 yeni otobüs, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete alındı.

Anemas Zindanları ve Tekfur Sarayı İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tekfur Sarayı ve Anemas Zindanları’nda başlanan restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Maltepe İBB Mahmut Bayram İmam Hatip Ortaokulu Açılış Töreni

KİPTAŞ tarafından Maltepe’de yapılan İBB Mahmut Bayram İmam Hatip Ortaokulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle açıldı.

35. Vodafone İstanbul Maratonu Halk Koşusu

Dünyanın kıtalar arasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda onbinler Asya’dan Avrupa’ya 35’inci kez koştu. Organizasyonun en büyük koşusu olan 42 kilometre 195 metrelik maratonun startını Başkan Topbaş verdi.

35. Vodafone İstanbul Maratonu Kupa ve Madalya Töreni

35. Vodafone İstanbul Maratonu’nda dereceye giren sporculara ödülleri Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen törenle verildi.

35. Vodafone İstanbul Maratonu Engelliler Kategorisi

35. Vodafone İstanbul Maratonu kapsamında koşulan Engelliler Kategorisi’nin startı, saat 08.45’te Boğaziçi Köprüsü’ne 300 metre mesafeden Başkan Kadir Topbaş tarafından verildi.

5. Dünya Lale Zirvesi Dostluk Lalesi Dikim Töreni

5. Dünya Lale Zirvesi’ne ev sahipliği yapan İstanbul’dan dünyaya dostluk ve barış mesajı verildi. Dostluk Lalesi’nin soğanları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve yabancı konukların da katıldığı törenle Emirgan Korusu’nda toprakla buluşturuldu.

5. Dünya Lale Zirvesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliği ile Lale Vakfı’nın desteği ve Ağaç A.Ş.’nin sponsorluğunda düzenlenen 5. Dünya Lale Zirvesi, Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

100 Adet Yeni Otobüsün Daha Hizmete Alım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beylikdüzü’nde hizmet verecek 100 adet yeni İETT otobüsünü törenle hizmete aldı. Kablosuz internet ve hızlı şarj hizmeti bulunan otobüsler ile “akıllı otobüs” dönemi başladı.

Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı 8. Contemporary İstanbul Açılış Töreni

Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı 8. Contemporary İstanbul, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu. Fuarın İstanbul Kongre Merkezi’ndeki açılışı, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı.

100 Adet Yeni Otobüsün Daha Hizmete Alım Töreni

Otobüs ve duraklarıyla modern bir yapıya kavuşan İETT’nin filosuna katılan konforlu, düşük tabanlı ve çevre dostu 100 yeni otobüs, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

Gaziosmanpaşa İlçesi Ziyareti ve İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziosmanpaşa’da esnaf ve vatandaşlarla biraraya geldi. İlçe halkının taleplerini dinleyen Başkan Topbaş’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Asrın Projesi Marmaray Açılışı

Asrın projesi olarak gösterilen Marmaray, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile Romanya Başbakanı Victor Ponta’nın da katıldığı görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Cumhuriyet’in 90. yıl Kutlamaları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in 90’ıncı yılını görkemli törenlerle kutladı. Kutlamalar çerçevesinde İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirilen büyük havai fişek gösteri, Başkan Kadir topbaş tarafından başlatıldı.

Van Merkez İmam Hatip Lisesi Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Van’da yaptırılan Van Merkez İmam Hatip Lisesi’nin resmi açılışı, Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı.

KİPTAŞ’ın Başakşehir’de Hayata Geçireceği 4 bin konutluk “Vaditepe Bahçeşehir” Projesinin Tanıtımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden KİPTAŞ’ın Başakşehir’de hayata geçireceği 4 bin konutluk “Vaditepe Bahçeşehir” projesi, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı toplantı ile tanıtıldı.

Sn Başbakanının katılımıyla Asya Pasifik Perakendeciler Federasyonu Dönem Başkanlığı Devir Töreni

16. Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Sergisi (APRCE), ilk kez Asya - Pasifik çanağı dışında bir ülkede, Türkiye’de düzenlendi. İstanbul’un ev sahipliği yaptığı ve 33 ülkeden binlerce ziyaretçinin katıldığı etkinlik, Başkan Kadir Topbaş’ın da katıldığı Asya Pasifik Perakendeciler Federasyonu Dönem Başkanlığı Devir Töreni ile son buldu.

“ Her Yerde Metro, Her Yere Metro” Kampanyası Basın Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “her yerde metro, her yere metro” hedefiyle hız kazandırdığı raylı sistem yatırımları, Başkan Kadir Topbaş tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

İstanbul - Güney Kore Gyeongju Dünya Kültür Exposu 2013 Kapanış Töreni

İstanbul ve Güney Kore’nin Gyeongju şehri arasında kültür bağı oluşturmak amacıyla düzenlenen ve 23 gün boyunca kentte kültür şöleni yaşatan İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013, Ayasofya Meydanı’nda düzenlenen muhteşem bir törenle sona erdi.

Beykoz İlçesine Yapılan Yatırım ve Hizmetlerimizin Tanıtım ve Temel Atma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Beykoz’a yaptığı 940 milyon TL’lik yatırım ve hizmetlerin tanıtımı ile temel atma ve toplu açılış töreni, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı.

35’incisi Düzenlenecek Olan Vodafone İstanbul Maratonu’nun Tanıtım Toplantısı

35’incisi düzenlenecek olan Vodafone İstanbul Maratonu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından Sarayburnu’ndaki Sepetçiler Kasrı’nda düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

2013 - 2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2013 - 2014 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın açılışında öğrencilerle buluştu. Türkiye’nin en büyük imam hatip lisesi kampüsü olan Başakşehir Mehmet Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim ve öğretim yılı, Başkan Topbaş’ın katıldığı törenle başladı.

Sayın Başbakanımızın Katıldığı İETT'nin Yeni Aldığı 758 Adet Otobüsün Hizmete Alım Töreni

İstanbul’da kent içi ulaşımda önemli bir paya sahip olan İETT’nin filosuna katılan 758 yeni otobüs, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından İETT’nin Ataşehir Kayışdağı’ndaki Anadolu Garajı’nda yapılan törenle hizmete alındı.

Çağlayan Abide-i Hürriyet Parkı Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen tarihi Abide-i Hürriyet Parkı, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

İstanbul - Güney Kore Gyeongju Dünya Kültür Expo'su 2013 Geleneksel El Sanatları Sergi Açılışı

İstanbul - Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013’ün ilk etkinliği olan Türkiye - Güney Kore Geleneksel El Sanatları Sergisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde açıldı.

Sn Başbakanımız ve Güney Kore Başbakanının Katılımıyla İstanbul - Güney Kore Gyeongju Dünya Kültür Exposu 2013 Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan ve Türkiye’de düzenlenen “ilk” kültür exposu olan İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Güney Kore Başbakanı Chung Hong Won ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı muhteşem bir törenle açıldı.

Çekmeköy İlçesine Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Tanıtım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Çekmeköy’e yaptığı yatırım ve hizmetlerin toplu tanıtım ve açılışı, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Çekmeköy Kent Parkı’nda düzenlenen törenle yapıldı.

Sancaktepe İlçesine Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Tanıtım Töreni

Sancaktepe ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve açılış töreni, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Yenidoğan Kapalı Spor Salonu’nun bahçesinde yapıldı. Başkan Topbaş, Sancaktepe’ye 3 ayrı metro hattının müjdesini verdi.

Esenler İlçesine Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Toplu Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Esenler ilçesine yaptığı yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve temel atma töreni, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Törende, Güzel Esenler Projesi’nin temeli atıldı.

İstanbul - Gyeongju Dünya Kültür Expo Açılışı ve Kahvaltılı Basın Duyurusu

İstanbul - Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013’ün basın toplantısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Gyeongju Belediye Başkanı Choi Yang-Sik’in katılımıyla Çırağan Sarayı’nda yapıldı.

Maltepe Sahil Dolgu Alanı’nda Basın İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avrupa’nın en büyük yaşam, spor ve eğlence merkezi olan Maltepe Anroşman ve Sahil Düzenleme İnşaatı Projesi’ni basın mensuplarına tanıttı.

ABD Başkonsolusu Scott Frederic Kilner’in Veda Ziyareti

İETT Genel Müdürlüğü Bayram Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bayramda da görevi başında olan İETT çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT Garajı’nda gerçekleşen ziyarette İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı ile İETT bürokratları da hazır bulundu.

Zabıta Müdürlüğü Bayram Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avrupa Yakası Zabıta Müdürlüğü’nü ziyaret ederek görevi başındaki Zabıta personelinin bayramını tebrik etti.

İtfaiye Müdürlüğü Bayramlaşma Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İtfaiye Daire Başkanlığı’nı ziyaret ederek, İstanbullulara huzurlu bir bayram yaşatmak için görevlerinin başında olan İtfaiye personeliyle bayramlaştı.

Şile Balibey Camii, Mezarlık ve Hizmet Alanı Temel Atma Töreni ve İftar Yemeği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile’de Balibey Camii ile Mezarlık Hizmet Binası’nın temelini attı. Başkan Topbaş, daha sonra Şileli vatandaşlarla iftar yaptı.

Bağcılar Belediyesi Açıkhava Meydanı İftar Programı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bağcılar Meydanı’nda düzenlenen iftarda 10 bin İstanbullu ile biraraya geldi.

Çatalca Köylerini Ziyaret ve Sokak İftarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, altyapı, meydan ve park çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan Çatalca’nın köylerini ziyaret etti. Başkan Topbaş, daha sonra İBB tarafından verilen sokak iftarına katıldı.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası İftarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın 2 bin 500 kişinin katılımıyla Topkapı Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği iftar programına katıldı.

İstanbul Protokol İftarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul protokolüne iftar verdi. Siyaset, sanat ve iş dünyasından pek çok isim ile semavi dinlerin temsilcilerini biraraya getiren iftarın onur konuğu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan’dı.

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Onno Kervers’in Veda Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 5 yıllık görev süresi dolan Hollanda İstanbul Başkonsolosu Onno Kervers’i Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ağırladı.

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Abdulwahab Mahmoud A. Sheikh’in Veda Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, görev süresi dolan Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Abdulwahab Mahmoud A. Sheikh’i Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ağırladı.

Avcılar Reşitpaşa Kuruçeşme Altgeçit Açılış Programı, Avcılar Denizköşkler İftarı ve Semt Pazarı Açılışı

Avcılar’da D-100 Karayolu’nun ayırdığı Denizköşkler ve Gümüşpala Mahallelerini birbirine bağlayan Reşitpaşa - Kuruçeşme Altgeçidi, Başkan Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı. Açılışın ardından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 bin kişiye iftar yemeği verildi.

Beyazıt Meydanı’ndaki 32. Kitap ve Kültür Fuarı Açılışı

32. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nı, dördüncü kez Beyazıt Meydanı’nda ziyaretçileriyle buluştu. Fuarda, 200 yayınevinin her okuyucu profiline hitap eden kitapları yer aldı.

Otogar - Bağcılar - Mahmutbey - Olimpiyatköy - Başakşehir Metro Hattı Açılış Töreni

2 milyar 865 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Otogar - Bağcılar - Mahmutbey - Olimpiyatköy - Başakşehir Metro Hattı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından görkemli bir İstanbulluların hizmetine sunuldu.

Sultanahmet Meydanı’ndaki Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı, Başkan Kadir Topbaş tarafından tarihi Sultanahmet Meydanı’nda açıldı.

Amerikalı Mimar Uluslararası Program Müdürü Rushan Abbas’ın Ziyareti

Orta Afrika Çad Valisi Haoua Outmane Djame’nin Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çad Valisi Haoua Outmane Djame ile Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde biraraya geldi.

Japonya Kyoto Şehri Belediye Başkanı Daisaku Kado Kawa'nın Ziyareti ve Protokol İmza Töreni

İstanbul ile Japonya’nın Kyoto kenti arasındaki işbirliği protokolü, Kyoto Belediye Başkanı Daisaku Kadokawa ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Selamet arasında Saraçhane Belediye Sarayı’nda imzalandı.

Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metro Hattı Çarşı İstasyonu ile Ümraniye İstasyonu Birleştirilmesi Töreni

Anadolu Yakası’nın ikinci metrosu olan Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metro Hattı’nın ilk tünelleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle birleştirildi.

İsmek Genel Sergisi Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları İSMEK’te eğitim alan kursiyerlerin el emeği göz nuru çalışmalarından oluşan İSMEK 16’ncı Genel Sergisi, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

Sayın Başbakan'ın Katıldığı Osmanlı Arşivleri Yeni Hizmet Binası Açılış Töreni

Osmanlı Devlet Arşivi, 167 yıl sonra yeni binasına kavuştu. Osmanlı Arşivi Hizmet Binası, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Fetih Kutlamaları için İstanbul'a Gelen Osmanlı Hanedanı Ailesi ile Öğle Yemeği

İstanbul’un Fethi’nin 560. Yıl Kutlamaları için İstanbul’a gelen Osmanlı Hanedanı Ailesine mensupları ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş öğle yemeğinde buluştu.

Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın Katıldığı 3. Köprü Temel Atma Töreni

İstanbul Boğazı’na yapılacak 3. Köprü’nün temeli, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı.

İstanbul’un Fethi 560. Yıl Kutlama Programı

İstanbul’un Fethi’nin 560’ıncı yıldönümü muhteşem gösterilerle kutlandı. Haliç Balat Sahili’nde su, ışık, lazer, ses ve görüntü tekniklerinin kullanıldığı görsel şölen, İstanbullulara fetih coşkusunu doyasıya yaşattı.

Sn Başbakanımızın Katılımı ile Okçular Tekkesi’nin Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Okmeydanı’na adını veren tarihi Okçular Tekkesi’ni İstanbul’a yeniden kazandırdı. Aslına uygun olarak inşa edilen tarihi yapı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Sn Başbakanımızın Katılımıyla Vialand Yaşam ve Eğlence Merkezi Açılışı

Türkiye’nin ilk ve tek temalı parkı olma özelliğini taşıyan Vialand Yaşam ve Eğlence Merkezi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından görkemli bir törenle hizmetine açıldı.

İstanbul'a “Yaşanabilir ve Estetik Şehirler” Ödülü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Boğazı’ndan Haliç’e Deniz Suyu Aktarma Projesi ile Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda “Yaşanabilir ve Estetik Şehirler” ödülüne layık görüldü. Başkan Topbaş ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

İstanbul'a “Yaşanabilir ve Estetik Şehirler” Ödülü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Boğazı’ndan Haliç’e Deniz Suyu Aktarma Projesi ile Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda “Yaşanabilir ve Estetik Şehirler” ödülüne layık görüldü. Başkan Kadir Topbaş ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

İBB’ye Sağlık Bakanlığı’ndan “İşbirliği Ödülü”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kadın ve aile sağlığı alanında yürüttüğü “Kanser Taramaları” çalışması ile “İşbirliği Ödülü”ne layık görüldü. Başkan Topbaş, ödülü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun elinden aldı.

İstanbul 2020 Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Toplantısı

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komisyonu’nun, 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları aday kenti İstanbul’daki açılış toplantısı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Four Seasons Hotel’de yapıldı.

Değerlendirme Komisyonu’nu Takip Eden Basın Mensupları ile Resepsiyon

Başkan Kadir Topbaş, Değerlendirme Komisyonu’nu takip eden çok sayıda yerli ve yabancı gazeteciyle biraraya geldi. Resepsiyona, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı ve İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat da katıldı.

İstanbul 2020 Olimpiyat Komitesi’ni Karşılama

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Değerlendirme Komisyonu, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul’a geldi. Başkan Kadir Topbaş, Değerlendirme Komisyonu Başkanı CraigReedie ve beraberindeki heyeti, Atatürk Havalimanı’nda çiçeklerle karşıladı.

3. Türk Amerikan Birliği Kongresi

Başkan Topbaş, 3. Türki Amerikan Kongresi’ndeki konuşmasında ABD’de birçok senatör ve milletvekilinin İstanbul ve Türkiye’ye hayranlık duyduğunu belirterek, “Bu hayranlık, buradaki Türklerin lobi faaliyetlerinde başarılı olduğunu gösteriyor.” dedi.

Dünya'nın En Büyük Gayrimenkul Fuarı’nda Türkiye Çadırı'nın Açılışı

Başkan Kadir Topbaş, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul fuarına katıldı. Fuardaki Türkiye Çadırı’nı açan Başkan Topbaş, fuara katılan inşaat firmalarının Türkiye’nin varlığını dünyaya hissettirdiklerini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş'ın Mekke Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Mekke Belediye Başkanı Osama Al Baar’ın davetiyle Mekke’ye gitti. Ummal-Qura Üniversitesi’nde “İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Uygulamaları” başlıklı bir konuşma yapan Başkan Topbaş, dönüşümde kimseyi mağdur etmediklerini söyledi.

Danıştay Başkanlığı’nca Düzenlenen Kentsel Dönüşüm ve Çevre Konferansı

Başkan Kadir Topbaş, Danıştay Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kentsel Dönüşüm ve Çevre Hukuku Konferansı”na katıldı. İstanbul’daki kentsel dönüşüm çalışmalarını anlatan Başkan Topbaş, dönüşümde vatandaşı mağdur etmediklerini söyledi.

BM 2015 sonrası Kalkınma Gündemi Ulusal Müzakerelerin Değerlendirilmesi Toplantısı

Başkan Kadir Topbaş, Ankara’da yapılan “Birleşmiş Milletler 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Ulusal Müzakerelerin Değerlendirilmesi” toplantısına katıldı. Başkan Topbaş, insanlığın mutluluğu, dünyanın refahı için çalıştıklarını söyledi.

BM Genel Sekreter Yardımcısı Seigrid KAAG'ın Ziyareti

Birleşmiş Millerler Genel Sekreter Yardımcısı SigridKaag, Başkan Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Başkan Topbaş, Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede SigridKaag’a İstanbul’u ve kente yapılan yatırımları anlattı.

Cezaevi Hükümlülerinin Üretmiş Oldukları Eserlerin Sergisi

İSMEK eğitimleriyle meslek sahibi olan tutuklu ve hükümlülerin çalışmalarından oluşan sergi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla açıldı. Başkan Topbaş, İSMEK'ten 12 bin tutuklu ve hükümlünün faydalandığını söyledi.

Sayın Başbakan'ın Katılımıyla Deprem Odaklı Kentsel Dönüşüm Projeleri Toplu Anahtar Teslim ve Yıkım Töreni

İBB’nin “Deprem Odaklı Kentsel Dönüşüm Projeleri Yıkım ve Toplu Anahtar Teslimi ile 437 Yeni İETT Otobüsünün Hizmete Alım Töreni”, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Zeytinburnu Sümer Mahallesi’nde yapıldı.

İstanbul Suriçi Grubu Derneği Geleneksel Kahvaltı Programı

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Dostluk Grubu ve İstanbul Suriçi Dernek üyeleriyle biraraya geldi.Başkan Topbaş daha sonra İstanbul Suriçi Derneği’nin “İstanbul Toplantıları”na konuşmacı olarak katıldı.

Libya Bingazi ile Kardeş Şehir Protokol İmza Töreni

Başkan Kadir Topbaş ile Libya Bingazi Belediye Meclis Başkanı MahmoudBurazziza, Kardeş Şehir Protokolü’nü törenle imzaladı. İmza töreninde konuşan Başkan Topbaş, Bingazi’nin gelişmesi için önemli katkıda bulunacaklarını söyledi.

Gana Accra Büyükşehir Meclisi ile Mutabakat Zaptı İmza Töreni

Başkan Kadir Topbaş ile Gana’nın Akra şehri Belediye Başkanı Alfred O. Vanderpuiye, iki şehir arasında çeşitli konularda işbirliğini öngören mutabakat zaptını Saraçhane Belediye Sarayı’nda düzenlenen törenle imzaladılar.

Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metro Hattı Basın İnceleme Gezisi

Anadolu Yakası’nın ikinci metrosu olan Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metro Hattı’nın tünel açma çalışmaları, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle Ümraniye’de başladı. Başkan Topbaş, İstanbul’u yeraltından demir ağlarla ördüklerini söyledi.

Bayrampaşa Belediyesi Sanayi Alanında Kentsel Dönüşüm Programı

Bayrampaşa Bereç’teki sanayi alanını hizmet ve ticaret alanına dönüştürecek “Bayrampaşa Sanayi Alanı Kentsel Dönüşüm Projesi”, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle başlatıldı.

BM Seçkin Kişiler Üst Düzey 3.Toplantısı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, üyesi olduğu “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Konusunda Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli”nin Liberya’daki 3’üncü toplantısına katıldı.

AC Forum 2013 Kongresi Katılımcıları ile Akşam Yemeği

Başkan Kadir Topbaş, AC Forum 2013 Kongresi’nin katılımcıları ile biraraya geldi. İstanbul’u moda, fuarcılık, kongre, sağlık ve spor şehri yapmaya gayret ettiklerini ifade eden Başkan Topbaş, “Hedefimiz bu şehri dünya başkenti yapmak.” dedi.

Senegal Cumhuriyeti Dakar Bölge Başkanı Ousmane Sambe ile Akşam Yemeği

Başkan Kadir Topbaş, Senegal Cumhuriyeti Dakar Bölge Konseyi’ni Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen akşam yemeğinde ağırladı. Başkan Topbaş ile Dakar Bölge Konseyi Başkanı Sambe, iki şehrin işbirliğini öngören “Mutabakat Zaptı”nı imzaladı.

Dünya Çocuklarının Mutluluğu İçin UNICEF ve İBB'den İşbirliği

Başkan Kadir Topbaş, UNICEF ve İBB tarafından düzenlenen “2015 Sonrası Gündemde Erken Dönem Çocuk Gelişimine İlişkin Ulusal İstişare Toplantısı”na katıldı. Başkan Topbaş, dünya çocuklarının mutluluğu için işbirliği yapmaları gerektiğini söyledi.

Sıkıştırılmış Doğalgazla Çalışan 42 Otobüsün Hizmete Alım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Otobüs A.Ş.’nin filosuna doğalgazla çalışan çevre dostu 42 yeni otobüs daha katıldı. Otobüsler, Feshane Uluslararası Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle hizmete alındı.

İstanbul'daki Turizmciler ile Projelerin Tanıtımı ve Yemek Programı

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde turizmcilerle biraraya geldi. Toplantıda, İstanbul’da turizmi daha da geliştirmek için hayata geçirilmesi planlanan projeler ele alındı.

Güney Koreli Heyetin Başkan Topbaş'ı ziyareti

Başkan Kadir Topbaş ile Güney Kore Gyeongsangbuk-do Valisi Kim KwanYong, Eylül ayında İstanbul’da yapılacak 2013 Gyeongju Dünya Kültür Fuarı’nın “Yönetim Kurulu Mutabakat Zaptı”nı törenle imzaladı.

Öğrencilerin İBB Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’ni Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’negelen öğrencilere sürpriz yaptı. Başkan Topbaş, öğrencilere, İstanbul’a yapılan yatırımların maket ve görsellerle sergilendiği çadırı gezdirdi.

Olimpiyat Adaylığı Kitabı’nın, IOC Üyeleri'ne Takdimi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları için “en iyi aday” olduğunu anlatan adaylık kitabını Lozan’da Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne sundu.

İBB ile Stuttgart Belediyesi Arasında İyi Niyet Mektubu İmza Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Stuttgart Belediyesi ile birlikte ortak Ar-Ge Merkezi kurdu. Sözleşme, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Stuttgart Belediye Başkanı Wolfgang Schuster tarafından törenle imzalandı.