UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı ve Dünya Konseyi

Başkan Kadir Topbaş, UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı 6’ncı Afrika Şehirleri Zirvesi'ne katılmak için Senegal’in başkenti Dakar’a gitti. Dakar’da önemli temaslarda bulunan Kadir Topbaş, UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’na başkanlık yaptı.

Libya Devlet Başkanı Muhammed el-Mugaryef’in Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Libya Devlet Başkanı Muhammed el-Mugaryef ve beraberindeki heyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde ağırladı.

Sancaktepe Kapalı Yüzme Havuzu, Kadın Sağlık ve Beceri Eğitim Merkezi ile Mimar Sinan Bulvarı Cadde Düzenlemesi Temel Atma Töreni

Sancaktepe’de toplam maliyeti 30 milyon TL olan üç yeni projenin temel atma töreni, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Başkan Topbaş, yaptıkları yatırımların 2013 yılı sonunda 60 milyar TL’yi bulacağını ifade etti.

Türkiye- Hollanda Diplomatik İlişkilerinin 400’üncü Yılı Kutlama Programı

Başkan Kadir Topbaş, Türkiye- Hollanda diplomatik ilişkilerinin 400’üncü yılı kutlamalarına katılmak için gittiği Amsterdam’da Hollanda Veliaht Prensi Willem Alexander’ın eşi Prenses Maxima başta olmak üzere ikili görüşmelerde bulundu.

112 Tesisin Açılış Töreni ve İstanbul Melen Suyuna Kavuşuyor Programı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 16 milyar TL’lik 112 dev tesisin açılışını yaptı. Törende, Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük su temin projesi olan ve İstanbul’un 2071 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak Melen Projesi’nin 1. Aşaması da hizmete alındı.

Mekke Belediyesi ile İşbirliği Mutabakat Zaptı İmza Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Mekke Belediyesi arasında “İşbirliği Mutabakat Zaptı” imzalandı. Saraçhane’deki Belediye Sarayı Kokteyl Salonu’nda düzenlenen tören, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı.

Paris Valisi Daniel Canepa’nın Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Paris Valisi Daniel Canepa ve beraberindeki heyeti Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ağırladı. Konuk Başkan Canepa, İstanbul ve Paris’in dünyanın direkleri olan büyük metropoller olduğunu ifade etti.

Restore Edilen Aşiyan Müzesi Hizmete Alım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, 1,5 yıl süren kapsamlı bir restorasyon çalışmasıyla 1 milyon 128 bin lira harcayarak tamamen yenilediği Aşiyan Müzesi, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası Ödül Töreni

2012 Avrupa Spor Başkenti İstanbul, 11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. 2 dünya, 20 şampiyona ve 14 Türkiye rekorunun kırıldığı organizasyonda başarılı sporculara ödüllerini, Başkan Kadir Topbaş verdi.

Juba Belediyesi ile Mutabakat Zaptı İmza Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Güney Sudan Cumhuriyeti Juba Belediye Başkanı Mohammed El-Haj Baballa, iki şehir arasında işbirliğini sağlayan “Mutabakat Zaptı”nı törenle imzaladı.

İstanbul Kadı Sicilleri Kitabı Tanıtım Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul 2012 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi’nce hazırlanan 40 ciltlik “İstanbul Kadı Sicilleri” kitabı, Başkan Kadir Topbaş tarafından tanıtıldı.

Bayrampaşa Dostları Derneği’nin Düzenlediği Kahvaltılı Toplantı

Başkan Kadir Topbaş, Bayrampaşa Dostları Derneği’nin düzenlediği toplantıda dernek üyeleriyle biraraya geldi. Toplantıda, AK Parti İstanbul Milletvekili Sevim Savaşer ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ile çok sayıda dernek üyesi yer aldı.

Sayın Başkanımıza Kongre Turizmi’nde Dünya Birinciliği Dolayısıyla Ödül Verilmesi

İTO Başkanı Yalçıntaş, İstanbul’un 2011 yılında büyük kongreler sıralamasında dünya birincisi olması nedeniyle Başkan Kadir Topbaş’a özel ödül takdim etti. Başkan Topbaş, kongre turizminde 2004 yılında 44’üncü sırada bulanan İstanbul’un birinci sıraya yükseldiğini ifade etti.

Ak Parti 3. Yerel Yönetimler Sempozyumu ve Ödül Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, AK Parti’nin düzenlediği 3. Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda "Yerel Yönetimler ve Aile Yarışması"nda birincilik ödülüne layık görüldü. Başkan Topbaş, ödülü Başbakan Erdoğan'ın elinden aldı.

Sayın Başkan’ın “İBB'nin Aile Sağlığını Koruma Hizmetleri” Sunumu

Başkan Kadir Topbaş, AK Parti’nin Ankara’da düzenlediği 3. Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda “Yerel Yönetimler ve Aile Yarışmas”nda birincilik ödülüne layık görülen Aile Sağlığını Koruma Hizmetleri’ni katılımcılara anlattı.

Brunei Sultanı Onuruna Boğaz’da Tekne Turu ve Öğle Yemeği

Başkan Kadir Topbaş, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün daveti üzerine İstanbul’a gelen ve Başbakan Erdoğan'la da görüşen Brunei Sultanı Haji Hassanal Bolkiah Mu'izzaddin Waddaulah’ı İstanbul Boğazı'nda ağırladı.

Yenikapı Transfer Noktası ve Arkeopark Alanı Ödül Töreni

Yenikapı Transfer Noktası ve Arkeopark Alanı Uluslararası Ön Seçmeli Proje Temini için yapılan yarışmada projesi uygun bulunan 9 mimarlık firmasına ödülleri, Başkan Kadir Topbaş tarafından verildi.

Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorgi Ivanov ile Öğle Yemeği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dost ülke Makedonya’nın Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov'un onuruna Çırağan Sarayı’nda öğle yemeği verdi.

İSMEK Başakşehir 5. Etap Kursu Açılış Töreni

Dünyanın en büyük halk üniversitesi olarak tabir edilen İSMEK’in 228'inci kurs merkezi, Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Açılış Töreni

Beykoz Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kültür merkezi içinde yaptırdığı Osman Akfırat Halk Kütüphanesi törenle hizmete açıldı.

7. İstanbul Lale Festivali Açılış Programı

İstanbul’un önemli simgelerinden biri olan lale, İstanbullularla bir kez daha buluştu. 7. İstanbul Lale Festivali'nin açılışı Emirgan Korusu'nda Başkan Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle yapıldı.

Maltepe Barbaros Hayrettin Paşa İlköğretim Okulu Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 milyon 300 bin TL. yatırımla inşa edilen Maltepe Barbaros Hayrettin Paşa İlköğretim Okulu’nun resmi açılışı Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ile Rio+20 Toplantısı

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, UCLG Başkanı Kadir Topbaş ve BM Habitat İcra Direktörü Joan Clos’un katıldığı toplantıda Haziran ayında Brezilya’da yapılacak BM Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı’nın (Rio+20) gündemi konuşuldu.

İller AB’ye Hazırlanıyor Projesi Protokol İmza Töreni

İller Avrupa Birliği’ne Hazırlanıyor Projesi protokol imza töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı.

Pendik Tavşantepe Kavşağı Temel Atma Töreni

Pendik Tavşantepe Kavşak ve Yol İnşaatının temeli, Ak Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’in katıldığı törenle atıldı.

Erguvan Ağaç Dikim Töreni

İstanbul Boğazı’ndan sonra Haliç de, baharın habercisi erguvan ağaçlarıyla buluşturuldu. Haliç’e dikilen 1.100 adet erguvan ağacı ile 8 yılda İstanbul’da dikilen erguvan ağacı sayısı 48 bin 505’e, yetişkin ağaç sayısı ise 2 milyon 700 bine ulaştı

AK Parti Milletvekilleri ile Kahvaltı Programı

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından İBB Tanıtım Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, İstanbul Milletvekillerine yatırım ve hizmetler anlatıldı. Başkan Topbaş, İstanbul’a 8 yılda yapılan yatırım miktarının 52 milyar TL’ye ulaştığını söyledi.

Boğaziçi Köprüsü’nde Kıtalararası Kuzey Yürüyüşü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Estonya Dışişleri Bakanı Urmas Paet ve ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardonei Boğaziçi Köprüsü’nü yürüyerek geçtiler.

Kartal Halk Ekmek Fabrikası Açılış Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Halk Ekmek A.Ş.'nin Kartal’da kurduğu Avrupa’nın en büyük taş fırını, Başkan Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı. Tesiste el değmeden üretilen bir ekmek, paketlemeye kadar 700 metre yol kat ediyor.

Bağcılar’da İlköğretim Okullarına Yapılan Spor Salonlarının Açılış Töreni

“Eğitime destek geleceğe hizmet” anlayışından hareketle Bağcılar’da Hasan Kağnıcı ve Ziya Gökalp İlköğretim Okullarına yaptırılan kapalı spor salonları, görkemli bir törenle hizmete açıldı. Okullara yapılan spor salonlarının sayısı 138’e ulaştı.

Kadın Koordinasyon Merkezi Anneler Günü Kutlama Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nin 6’ncısını düzenlediği “Anneler Günü” kutlama programı, Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı. Programda Jale Parıltı’nın verdiği konser, salonu dolduran bayanlar tarafından beğeniyle izlendi.

İSMEK Sergi Açılışı

İSMEK’in ödüllü eserlerden oluşan sergisi, Avrupa’nın en büyük adliyesi olan İstanbul Adalet Sarayı’nda ziyarete açıldı. Başkan Topbaş’ın açılışını yaptığı ve 11 branşta 60 eserin yer aldığı sergi ile adliye koridorlarında sanat rüzgarları estirildi.

Sultanbeyli Gölet Bölgesi Çevre Düzenlemesi Temel Atma Töreni

Sultanbeylilerin 23 yıllık hayalini gerçeğe dönüştüren projenin temeli, Başkan Kadir Topbaş tarafından atıldı. 170 dönümlük bir alanda yapılacak dev projede spor sahaları, yürüyüş alanları, seyir terasları, restoran ve parklar inşa edilecek.

Şile İlçesi Toplu Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, biyolojik arıtma tesislerini köylere kadar ulaştırdı. Şile’ye yapılan 4 adet biyolojik atıksu arıtma tesisi ile Şile köylerine yapılan 16 adet park, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Melen Projesi Boğaz Su Tünel Geçişi İnceleme Gezisi

Melen Projesi'nin en önemli safhalarından biri olan İstanbul Boğazı'nın 136 metre altındaki su tüneli tamamlandı. Dünyada iki kıtayı birbirine bağlayan ilk ve tek “uzun su altı tüneli, yılda 1 milyar 77 milyon metre küp suyu İstanbul'a taşıyacak.

“ibbtube.com” Tanıtım Programı

Teknolojiyi en iyi kullanan yerel yönetimlerden biri olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bir ilke daha imza attı. Türkiye’nin youtube türündeki ilk video paylaşım sitesi olan “ibbtube” Başkan Kadir Topbaş tarafından kamuoyuna tanıtıldı.

Restore Edilen Fatih Camii’nin Açılış Programı

Restorasyonu tamamlanan Fatih Camii, İstanbul'un Fethi’nin 559’uncu yıldönümünde,Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yeniden ibadete açıldı.

İstanbul’un Fethi’nin 559. Yılı Kutlamaları

İstanbul’un Fethi’nin 559’uncu yıldönümü muhteşem gösterilerle kutlandı. Haliç Balat’ta su, ışık, lazer, ses ve görüntü tekniklerinin kullanıldığı görsel şölen, İstanbulluları adeta büyüledi.

Topkapı Kültür Parkı’nda Tataristan Evi ve Tataristan Sergisi Açılışı

Topkapı’daki Türk Dünyası Kültür Mahallesi’nde bulunan Tataristan Evi ve Tataristan Sergisi’nin açılışı, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı.

BM Genel Sekreteri ile Uluslararası Hidrojen Teknolojileri Merkezi’ni Ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Uluslararası Hidrojen Teknolojileri Merkezi’ni ziyaret ettiler. Hidrojenle çalışan araçları inceleyen Ban ve Topbaş, çevre mesajı verdiler.

BM Medeniyetler İttifakı İştirakçiler Forumu

BM Medeniyetler İttifakı İştirakçiler Forumu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti ve BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un Eş Başkanlığı ile İstanbul’da düzenlendi. Foruma, 65 ülkeden lider, bakan ile dünyanın önde gelen yazar ve düşünürleri katıldı.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ve Eşi ile Akşam Yemeği

Başkan Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş, BM Genel Sekteri Ban Ki-moon ile eşi Yoo Soon-taek'i evlerinde ağırladılar. Topbaş Ailesi, konuklarına Türk Mutfağına özgü yemekler ikram ettiler.

Ban Ki-moon ile Yenikapı Arkeolojik Park Alanı Ziyareti

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Başkan Kadir Topbaş ile birlikte Yenikapı Arkeolojik Kazı Alanı’nı gezdi. Ban Ki-moon, 8 bin 500 yıl öncesine ışık tutan geminin iskeletini de yakından inceledi.

Silivri Atıksu Tüneli TBM Makinası Çıkışı Basın Gezisi

Silivri sahillerini atıksu tehdidinden kurtaracak projede dev bir adım atıldı. 3 yılda inşa edilen Türkiye’nin en uzun atıksu tüneli, basın mensuplarına tanıtıldı. 22 km uzunluğundaki tünel, Marmara Denizi’ne atıksu akışını önleyecek.

15. İSMEK Genel Sergisi Açılış Töreni

İSMEK kursiyerlerinin el emeği göz nuru çalışmalarından oluşan sergi, Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile Başkan Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş tarafından Feshane Fuar ve Kongre Merkezi’nde törenle açıldı.

Dünya Ekonomi Forumu Resepsiyonu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Ekonomi Forumu Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya Zirvesi dolayısıyla İstanbul’da bulunan katılımcılar onuruna Dolmabahçe Sarayı'nda resepsiyon verdi. Davetliler, mehter takımının konseriyle karşılandı.

Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metro Hattı Temel Atma Töreni

Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattının temeli, Bakan Binali Yıldırım ve Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle atıldı. 20 km uzunluğunda ve 16 istasyondan oluşan hat, yeni bir dünya rekoru ile 38 ayda tamamlanacak.

6. Doğudan İstanbul'a Kadın Eli Sergisi Açılış Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nin desteği ile düzenlenen sergi, İstanbullularla 6’ncı kez buluşturuldu. Doğu ve Güneydoğulu kadınların el emeği göz nuru ürünlerinden oluşan sergiye Sultanahmet Meydanı ev sahipliği yaptı.

Rio +20 Belediye Başkanları Zirvesi ve UCLG Kentsel Zirvesi

Rio +20 Belediye Başkanları Zirvesi ve BM Sürdürülebilir Konferansı Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde yapıldı. UCLG Başkanı Kadir Topbaş, UN HABITAT ve UCLG’nin düzenlediği Kentsel Zirve’nin açılış konuşmasını yaptı.

Yeni İETT Otobüslerinin Hizmete Alım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hızlı ve konforlu toplu ulaşım için İETT’nin otobüs filosuna yeni otobüsler ilave etti. Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle konforlu, düşük tabanlı ve çevre dostu 100 yeni otobüs daha hizmete alındı.

Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İETT ile iştirak şirketlerden KİPTAŞ, Hamidiye A.Ş. ve Halk Ekmek A.Ş.’de toplu sözleşme sevinci yaşandı. Dünyada ekonomik krizin yaşandığı bir dönemde 7 bine yakın işçiye yüzde 11 oranında zam verildi.

Asırlık Tat ve Sanatlar Sergisi ve Açılışı

Ramazan ayının duygu yüklü atmosferini en iyi yansıtan mekanlardan biri olan Sultanahmet Meydanı, asırlık tatlar ve sanatlara bir kez daha ev sahipliği yaptı. Asırlık Tatlar ve Sanatların kapıları, tarihi meydanda ikinci kez açıldı.

“Ramadan in İstanbul - İstanbul'da Ramazan” Projesi Basın Tanıtımı

Ramazan ayında İstanbul’un tarihi, kültürel ve manevi değerlerini ön plana çıkartarak yabancı ziyaretçi sayısında artış sağlayacak “Ramadan in İstanbul - İstanbul’da Ramazan” projesi hayata geçirildi.

İstanbul ve Guanzo Şehirleri Kardeş Şehir İmza Töreni

İstanbul’un kardeş şehirlerine bir yenisi daha eklendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çin’in Guanzo Belediyesi arasındaki kardeş şehir anlaşması, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı Kokteyl Salonu’nda imzalandı.

31.Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı Açılışı

Türkiye Diyanet Vakfı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, 3’üncü kez Beyazıt Meydanı’nda ziyarete açıldı.

Hırka-ı Şerif'in Ziyarete Açılması

Hz. Muhammed'in vasiyeti üzerine Veysel Karani'ye bırakılan kutsal emanetlerden Hırka-ı Şerif ve Sakalı Şerif, Fatih'teki Hırka-i Şerif Camisi'nde ziyarete açıldı. İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği törende duygusal anlar yaşandı.

Ataşehir Mimar Sinan Camii Açılış Töreni

Yapımı iki yıl yapımı süren 10 bin kişi kapasiteli Ataşehir Mimar Sinan Camii, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle ibadete açıldı.. Kubbelerinde altın varaklar bulunan camii yaklaşık 40 milyon TL’ye mal oldu.

Tarabya Tekne Parkı Basın İnceleme Gezisi

İstanbul’da deniz araçlarının düzensiz parklanma sorununa modern ve çevreci bir çözün getirecek olan Tekne Park Projesi kapsamında inşaatı devam eden Tarabya Tekne Park’ında yürütülen çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Londra Olimpiyat Oyunları’na Katılacak Sporcular Onuruna İftar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek milli sporcular onuruna Dolmabahçe Sarayı’nda iftar verdi. İftarda 2020 Olimpiyat Oyunları aday kenti İstanbul’un logosu tanıtıldı.

Ataşehir İftar Programı

Başkan Topbaş, Ataşehir’de vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. İstanbulluların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik eden Başkan Topbaş, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu ile entegre olacak Ataşehir-Ümraniye Metrosu’nun etüt çalışmasının başladığını söyledi.

İstanbul Muhtarlarına İftar Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel iftar programı, İstanbul’da görev yapan muhtarları Haliç Kongre Merkezi’nde biraraya getirdi. Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliği yaptığı iftara, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu katıldı.

İBB Meclis Üyeleri’ne İftar Programı

Başkan Kadir Topbaş, İBB Meclisi Üyelerine Haliç Kongre Merkezi'nde iftar verdi. İftara, İBB Meclisi Başkan Vekili Ahmet Selamet, AK Parti ve CHP Grup Başkan Vekilleri, meclis üyeleri ile İBB Genel Sekreteri Adem Baştürk katıldı.

Basın Mensupları ile İftar Programı

Basın mensupları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliğinde verilen iftarda biraraya geldi. Başkan Topbaş, basın mensuplarına, İstanbul’daki ulaşım alanında yürütülen yatırımlar ve projeler hakkında bilgi verdi.

Büyükçekmece İftar Programı ve Gece Pazarı Açılışı

25 yıldır her yaz Büyükçekmece Kordonboyu’nda kurulan Gece Pazarı, ilk kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde gerçekleştirildi. Büyükçekmeceliler Gece Pazarı ile daha keyifli alışveriş yapabilme imkanına kavuşturuldu.

İBB İstanbul Protokol İftarı

Siyaset, sanat, ve iş dünyasının yanı sıra semavi dinlerin temsilcileri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliği yaptığı Haliç Kongre Merkezi’ndeki iftarda biraraya geldi.

İETT’ye Alınan 100 Yeni Otobüsün Hizmete Alım Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda dev bir adım daha attı. Anadolu Yakası’nda Sultanbeyli, Samandıra, Sultangazi, Pendik ve Ümraniye’de hizmet verecek Mercedes marka 100 yeni otobüs törenle hizmete sunuldu.

İBB Sporcusu Servet Tazegül’ün Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediyespor sporcusu Servet Tazegül, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’ye ilk altın madalyayı kazandırdı. Başkan Kadir Topbaş, milli tekvandocu Servet Tazegül’e KİPTAŞ’tan daire hediye etti.

Esenler İftar Programı ve Dörtyol Meydanı Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Esenler’de yaptırdığı ve Ramazan ayının ilk gününden itibaren vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Dörtyol Meydanı’nın açılışı, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı.

Kadıköy - Kartal Metro Hattı Açılış Töreni

Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük metro yatırımı olan Kadıköy - Kartal Metrosu, Kadıköy Meydanı’nda düzenlenen görkemli bir törenle İstanbulluların hizmetine sunuldu. Anadolu Yakası’nın ilk metrosu ile aynı zamanda tam entegrasyonun da dev adımı atıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90’ıncı yıldönümü, İstanbul’da törenlerle kutlandı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda başlayan kutlamalar, Vatan Caddesi'nde yapılan resmigeçit töreni ile devam etti. Törene İstanbullular yoğun ilgi gösterdi.

İstanbul Valiliği Zafer Bayramı Resepsiyonu

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında İstanbul Valiliği tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde resepsiyon verildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan havai fişek gösterisi davetliler tarafından beğeniyle izlendi.

“Alman - Türk Başarı Öyküleri” Kitabı Tanıtım Programı

Başkan Kadir Topbaş, Suriye'nin Dostları Grubu Toplantısı '' sebebiyle İstanbul'a gelen Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh Halid Bin Ahmed Bin Muhammed El Halife’ye onuruna verdiği yemekte “Fahri Hemşehrilik Beratı” takdim etti.

Sofya Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Bulgaristan ziyaretinde Başbakan Boyko Borisov ve Sofya Belediye Başkanı Yordanka Fandakova ile görüştü. Belediye Başkanı Fandakova’ya, Sofya için hazırlanan 2 kavşak projesini hediye etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı İrsen Küçük'ün Ziyareti

Resmi temaslarda bulunmak üzere İstanbul'a gelen K.K.T.C. Başbakanı İrsen Küçük, Başkan Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret etti.

Silivri Dere Yatağındaki Gecekonduları Yıkım Programı Basın Gezisi

Silivri Boğluca Deresi ıslah çalışmaları kapsamında dere yatağındaki yapıların yıkımını yapan Başkan Topbaş, deprem riskine karşı vatandaşları uyardı.

Kore Ankara Büyükelçisi Sayın Sang-Kyu Lee'nin Ziyareti

Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Lee, Başkan Topbaş'a Saraçhane'deki Belediye Sarayı'nda nezaket ziyaretinde bulundu.

Pakistan Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Pencap Eyaleti'nin başkenti Lahor'a yaptığı ziyarette Katı Atık Tesisi, Kadir Topbaş Kavşağı ve Metrobüs Hattı'nın açılışını yaptı. Lahor Devlet Üniversitesi tarafından Sayın Başkan’a Fahri Doktora Unvanı takdim edildi.

Okullar Hayat Olsun Projesi İmza Töreni

İstanbul’daki okulların eğitim dışındaki zamanlarda halkın kullanımına açılmasını sağlayacak projenin protokol imza töreni Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerin katılımı ile İstanbul Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Ekonomi Gazetecileri ile Kahvaltılı Toplantı

Başkan Kadir Topbaş, Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen toplantıda, ekonomi muhabirlerine İstanbul’a 8 yılda yapılan 46 milyar liralık yatırımları anlattı.

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası Açılış Töreni

2012 Avrupa Spor Başkenti İstanbul, tarihin en geniş katılımlı Dünya Salon Şampiyonası’na başarıyla ev sahipliği yaptı. Muhteşem bir törenle açılan şampiyonada, Türkiye 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

Nalçacı İbrahim Camisi Dergahı ve Haziresi Açılışı

İstanbul İl Özel İdaresi ve Üsküdar Belediyesi`nin ortak çalışmasıyla restore edilen Tarihi Nalçacı İbrahim Camisi Dergahı ve Haziresi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ibadete açıldı.

Güney Amerika Ziyareti

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Portekiz, Kosta Rika, Kolombiya ve Şili’de bir dizi temaslarda bulundu ve 6. Latin Amerika Yerel Yönetim Zirvesi’nin açılış konuşmasını yaptı.

2020 İstanbul Olimpiyat Oyunları Adaylık Başvurusu Tanıtım Programı

İstanbul 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylık başvuru dosyasının tanıtımı Ataköy'deki Olimpiyatevi’nde yapıldı.

Stuttgart Belediye Başkanı Wolfgang Schuster ile Akşam Yemeği

Başkan Kadir Topbaş, konuk belediye başkanı ve beraberindeki heyeti Çırağan Sarayı'nda ağırladı.

Avusturya Yeni Büyükelçisi Dr.Klaus Wölfer'in Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, nezaket ziyaretinde bulunan Avusturya Büyükelçisi Wölfer’e yeni görevinde başarılar diledi.

Kanada Büyükelçisi John T.Holmes'in Ziyareti

Büyükelçi John T. Holmes, Başkan Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret etti.

“Alman-Türk Başarı Öyküleri” Kitabı Tanıtım Programı

Türklerin başarılarını konu alan “Almanya’nın Ortasında / Alman-Türk Başarı Öyküleri” adlı kitabın Türkçe çevirisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Stuttgart Belediye Başkanı Wolfgang Schuster tarafından tanıtıldı.

Kore Cumhurbaşkanı Lee Myung-Bak ile Görüşme

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Myung-Bak ile biraraya geldi.

Pencap Eyaleti Başbakanı Muhammad Şahbaz Şerif’in Ziyareti

Başbakan Şerif, beraberindeki heyetle birlikte Başkan Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Başbakan Şerif, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, Pakistan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin altın çağını yaşadığını söyledi.

Mekke Belediye Başkanı Osama Al Bar ve Ailesi ile Öğle Yemeği

Başkan Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş, konuk Belediye Başkanı El-Bar ve ailesini Topkapı Sarayı’nın bahçesinde bulunan ünlü Konyalı Lokantası’nda ağırladı.

Bosna Hersek Cazin Belediye Başkanı Nermin Ogreseviç'in Ziyareti

Cazin Belediye Başkanı Nermin Ogreseviç ve beraberindeki heyet, Başkan Kadir Topbaş'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Fatih Altı Poğaça Camii Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kentin muhteşem tarihi mirasını ihya ederek geleceı ihya ederek geleceğe taşıyor. Fatih’te tamamen yok olan Altı Poğaça Camii, aslına uygun bir şekilde yeniden inşa edilerek törenle ibadete açıldı.

AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu Onuruna Öğle Yemeği

Başkan Kadir Topbaş, 2 yıllık görev süresi sona eren Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu onuruna Feriye Lokantası'nda öğle yemeği verdi.

Marmaray'da İlk Kaynak

Kadıköy Ayrılık Çeşmesi İstasyonu'nda düzenlenen törende, Marmaray Projesi'nde ilk ray kaynağı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

Su Konusu, Melen Projesi ve Ağaçlandırma Hakkında Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Merkezi'nde düzenlenen toplantıya Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile İBB ve DSİ bürokratları katıldı.

Türkiye İnovasyon Kongresi

Başkan Kadir Topbaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye İnovasyon Kongresi’nde “Geleceğin Yaşamında İnovasyon” başlıklı bir konuşma yaptı. Başkan Topbaş, İstanbul’un inovasyon merkezi olacağını ifade etti.

BM Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli Londra Toplantısı

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Konusunda Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli”nin Londra’da yapılan ikinci toplantısına katıldı. Başkan Topbaş, panelde ana başlığın yoksulluğun ortadan kaldırılması olması gerektiğini söyledi

Başkan Kadir Topbaş ve Beraberindeki Heyetin Mısır Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, İSKİ, İETT, KİPTAŞ, İSTAÇ, İSPARK ve İSBAK Genel Müdürleriyle birlikte Mısır’da çeşitli temaslarda bulundu. Başkan Topbaş, Başkent Kahire ve Giza’ya ulaşım, altyapı, çevre ve atık yönetimi konularında tam destek vereceklerini söyledi.

34. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu

Dünyanın kıtalar arasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Avrasya Maratonu, 2012 Avrupa Spor Başkenti ve 2020 Olimpiyat oyunları aday kenti İstanbul’da 34’üncü kez koşuldu. Bu yıl ilk kez “Altın Kategori”de koşulan maratonun startı Başkan Kadir Topbaş tarafından verildi.

2012 Metropolis Yönetim Kurulu Toplantıları

Başkan Kadir Topbaş, 2012 Metropolis Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılmak için Çin’in üçüncü büyük şehri olan Guanzo’ya gitti. Başkan Topbaş’a, Metropolis Teşkilatı bünyesinde oluşturulacak “Kentsel Dönüşüm Komisyonu”nun başkanlığı teklif edildi.

Çin Dostluk Derneği Başkanı Li Xiaolin ile Toplantı

Başkan Topbaş ve Li Xiaolin’in görüşmesinde, iki ülkenin ortak çıkarları ve halkların daha sağlıklı şehirlerde yaşamaları için neler yapılabileceği konuşuldu. Görüşmeye Türkiye’nin Guanzo Büyükelçisi Burak Ali Karacan da katıldı.

İzmirli İşadamları ve Milletvekili Rıfat Sait ile Boğaz Turu

Başkan Kadir Topbaş, AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait ile İzmirli işadamları, STK ve medya temsilcileriyle birlikte Boğaz turu yaptı. Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un dünyaya model olduğunu söyledi.

Şili Belediyeler Birliği ve Vitacura Belediye Başkanı Raul Torrelba’nın Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş, Şili Belediyeler Birliği Başkanı ve Vitacura Belediye Başkanı Raul Torrelba’yı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki Başkanlık Makamı’nda ağırladı.

KalDer 2012 Ulusal Kalite Ödül Töreni

21. Kalite Kongresi’nde verilen 2012 Ulusal Kalite Ödül Töreni, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.

İpekyolu Belediye Başkanları Forumu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, WCO Başkanı Young Hoon Kwaak ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile İpekyolu belediye başkanlarının katıldığı 7’nci Dünya İpekyolu Belediye Başkanları Forumu, Zeugma Müzesi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

27 Mısırlı Parlamenter ile Kahvaltılı Toplantı

Başkan Kadir Topbaş, Mısır Parlamentosu Şura Meclisi Başkanı Abdelaziem Mahmoud Abdelaal Mohamed ve Mısırlı parlamenterlerle Ortaköy’deki Feriye Lokantası’nda sabah kahvaltısında biraraya geldi. Konuk Başkan Mohamed, İstanbul’a hayran kaldıklarını ifade etti.

Hidrojen Yakıt Dolum Tesisi Basın Gezisi

Dünyada kara ile deniz araçlarına aynı anda hizmet verebilen ilk “Hidrojen Dolum İstasyonu” İstanbul’da Feshane Kültür Merkezi’nin otoparkında kuruldu. Türkiye’nin ve İstanbul’un ilk Hidrojen Yakıt Dolum İstasyonu Başkan Kadir Topbaş tarafından tanıtıldı.

Süreçlerin İyileştirilmesinde Üst Yönetimin Rolü Semineri

Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi üst düzey yöneticilerine yönelik “Süreçlerin İyileştirilmesinde Üst Yönetimin Rolü Semineri” düzenlendi. Seminere 113 üst düzey yönetici katıldı.

Geleneksel 3 Aralık Akşam Yemeği Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Geleneksel 3 Aralık Akşam Yemeği’ne, Başkan Kadir Topbaş’ın yanı sıra Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Bakan Fatma Şahin, Başkan Topbaş’ın eşi Özleyiş Topbaş ile birlikte çok sayıda engelli vatandaş ve aileleri katıldı.

İSKİ Ataköy İleri Biyolojik Arıtma Tesisi Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tertemiz Marmara Denizi için en büyük çevre yatırımlarından birini hayata geçirdi. Ataköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı.

Silivri’de Yapılan Dere Islah Projesi, Yatırımları ve Şantiye İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri Boğluca Deresi’ndeki ıslah çalışmaları ile atıksu tünelleri inşa çalışmalarını yerinde inceledi. Atıksu tünelleri ile Celaliye, Kumburgaz, Kamiloba bölgelerinden toplanan atıksular, Selimpaşa’da ileri seviyede biyolojik arıtmadan geçirilecek.

2012-2013 Kültür ve Sanat Sezonu Açılış Töreni

İstanbul’da 2012-2013 Kültür ve Sanat Sezonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği törenle açıldı. Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı Esma Sultan Yalısı’ndaki törene, sanat camiası yoğun ilgi gösterdi.

Rusya Yerel İdaresi Konseyi Başkanı Vyaçeslav Stepanoviç Timçenko’nun Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Rusya Yerel İdaresi Konseyi arasında işbirliği konusunda karşılıklı “İyi Niyet Protokolü” imzalandı. Başkan Kadir Topbaş ile Konsey Başkanı Vyaçeslav Stepanoviç Timçenko protokole imza attı.

İstanbul Spor Envanteri Kitabı Tanıtım Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı “Spor Envanteri 2012” kitabı ile www.istanbulsporenvanteri.com sitesi, Başkan Kadir Topbaş tarafından İBB Tanıtım Merkezi’nde düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

Türkiye - Kazakistan Ticaret ve Yatırım Forumu

Türk ve Kazak iş dünyasını buluşturan Türkiye-Kazakistan İş ve Yatırım Forumu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ve Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul’da yapıldı.

Amsterdam ve Rotterdam Belediye Başkanlarının Ziyareti

Amsterdam Belediye Başkanı Laan ve Rotterdam Belediye Başkanı Aboutaleb, Başkan Kadir Topbaş’ı, Saraçhane Başkanlık Sarayı’ndaki Makamı’nda ziyaret etti. Başkan Topbaş, Amsterdam’ın karşılıklı işbirliği yaptıkları önemli bir belediye olduğunu söyledi.

Almanya Baden - Württemberg Eyaleti Başbakanı Winfried Kretschmann’ın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Almanya Baden - Württemberg Eyaleti Başbakanı Winfried Kretschmann ve beraberindeki heyeti, Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda kabul etti.

Orhan Gencebay’ın 60. Sanat Yılı Kutlama Programı

Başkan Kadir Topbaş, “Yakın Arkadaşım” dediği Orhan Gencebay’ın 60. Sanat Yılı Kutlama Programı’na katıldı. İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyona 3 bin 700 davetli katıldı.

Büyükçekmece Arıtma Tesisi Atıksu Tüneli Basın İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükçekmece Arıtma Tesisi Atıksu Tüneli inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Topbaş, yürütülen çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

AK Partili Bayan Milletvekillerini Bilgilendirme Toplantısı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve AK Partili kadın milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde biraraya geldi.

İstanbul Boğazı’ndan Haliç’e Su Verme Töreni

Sarıyer’den alınan Boğaz suyunu 5 kilometrelik tünelle Haliç’e ulaştıran “Boğaz’dan Haliç’e Deniz Suyu Aktarma Projesi”, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı bir törenle Kağıthane’de hayata geçirildi. Proje ile Haliç’in suyu yılda 3 kez yenilenecek.

TEB - BNP Paribas WTA Championships Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası Final Maçı

İBB Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nda dünyanın en iyi 8 kadın tenisçisi mücadele etti. Dereceye giren sporculara madalyaları, Bakan Şahin ve Bakan Yıldırım ile Başkan Topbaş tarafından verildi.

Cumhuriyet Kutlamaları Havai Fişek ve Lazer Gösterileri

İstanbul, Türkiye Cumhuriyeti’nin 89’uncu kuruluş yıldönümünü muhteşem bir görsel şölenle kutladı. Cumhuriyet Bayramı’na özel 48 bin havai fişeğin atıldığı ve Boğaziçi Köprüsü’nde ateş şelalesinin oluşturulduğu gösteri, izleyenleri büyüledi.

16. İş Forumu Kongresi ve 14.MÜSİAD Fuarı

CNR Expo Center’da düzenlenen MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve16. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi’nin açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devlet bakanları, yerel yönetim temsilcileri, yabancı ülke bakanları, bürokratlar ve iş dünyasının temsilcileri katıldı.

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nun Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. “Eğitime destek, geleceğe hizmet” anlayışı ile Başakşehir’de yapılan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı.

Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann’ın Ziyareti

Türkiye ile Almanya arasındaki dostluk köprüsüne bir halka daha eklendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, iki şehir arasındaki işbirliği protokolünü Saraçhane Başkanlık Sarayı’nda imzaladı.

İstanbul'un Şampiyonları Ödül Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2012 yılında uluslararası organizasyonlarda dereceye giren sporcu ve takımlar için ödül gecesi düzenledi. Haliç Kongre Merkezi’ndeki programa, Başkan Topbaş’ın yanı sıra çok sayıda sporcu katıldı.

Tarabya ve İstinye Tekne Parkları Hizmete Alım Töreni

İstanbul Boğazı’nda tekne park dönemi başladı. Deniz araçlarının parklanma sorununa çevreci ve modern bir çözüm getiren İstinye ve Tarabya Tekne Parkları, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı bir törenle hizmete alındı.

2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Üst Düzey Paneli New York Toplantısı

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un davetiyle “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Üst Düzey Paneli”ne seçilen UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler’in New York’ta düzenlenen ilk toplantısına katıldı.

Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif ile Toplantı

Pencap Eyaleti Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif, “Kardeşim” diye hitap ettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Sarıyer - Çayırbaşı Tüneli ile 20 Kavşak ve Yolun Toplu Açılış Töreni

7 Tepe 7 Tünel Projesi kapsamında inşa edilen Sarıyer - Çayırbaşı Tüneli ile yapımı tamamlanan 20 yeni kavşak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

Francesca Mosca’nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avrupa Komisyonu Sahra Altı Afrika ve ACP Geleceğe İlişkin Meseleler Birimi Genel Müdürü Francesca Mosca ve beraberindeki heyetle Saraçhane’deki Belediye Sarayı’nda görüştü.

UCLG-UNACLA İstihdam Yaratma ve Yerel Verimlilik Özel Oturumu

Kadir Topbaş, Napoli’de başkanlığını yürüttüğü BM Danışma Kurulu UNACLA’nın toplantısına katıldı. Başkan Topbaş, İstihdam Yaratma ve Yerel Verimlilik Özel Oturumu’nda İstanbul’da istihdama katkı sağlayan çalışmaları anlattı.

6. Dünya Kentsel Forumu (WUF)

BM-HABITAT’ın düzenlediği Dünya Kentsel Forumu’nun (WUF) 6’ncısı Napoli Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlendi. Kadir Topbaş’ın başkanlığında yapılan forumda, dünya şehirlerinin en önemli sorunlarından biri olan ulaşım konusu ele alındı.

Avcılar İftar Programı ve Sahil Pazarı Açılışı

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Avcılar’da kurduğu Sahil Pazarı’nın açılışını yaptı. 141 standın bulunduğu pazar, Başkan Topbaş ve 3 mimar tarafından özel olarak tasarlandı."

Çatalca Engelliler Merkezi'ni Ziyaret

Başkan Kadir Topbaş, bölge milletvekilleriyle birlikte Çatalca’nın köylerini gezdi. Hasatta kullanması için hibe edilen biçerdöveri Karacaköy’de köylülere teslim eden Başkan Kadir Topbaş, Çatalca Engelliler Merkezi’ni de ziyaret etti.