Toplu Açılış Töreni

Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu, Silivrikapı Buz Pisti ve Spor Tesisi, Fatih Spor Kompleksi, Seyrantepe ve Darüşşafaka Metro İstasyonları ile 28 kavşak ve yol toplu açılış töreni ile hizmete alındı.

Jakarta Valisi Dr.Fauzi Bowo'nun Ziyareti

Jakarta Valisi Bowo, trafik yönetim sistemi başta olmak üzere birçok alanda İstanbul’un bilgi ve teknolojisinden faydalanmak istediklerini açıkladı.

Metro Şantiyeleri Basın İnceleme Gezisi

Yapımı büyük ölçüde tamamlanan Otogar-Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköyü Metrosu’nda basın mensuplarıyla birlikte inceleme gezisi yapıldı.

Yeni Alınan Araçların ve Yenilenen İstasyonların Hizmete Alım Töreni

Kabataş - Bağcılar Hattı’nda kesintisiz ulaşım için düşük tabanlı araçlara uygun hale getirilen 8 istasyon ile yeni tramvay vagonları İstanbulluların hizmetine sunuldu.

Hacıosman Metro İstasyonu Deneme Sürüşü ve Basın İnceleme Gezisi

Yenikapı - Taksim - Hacıosman Metro Hattı’nın kuzeydeki en son istasyonu olan Hacıosman İstasyonu, “tam teşekküllü bir transfer merkezi” olarak inşa edildi.

BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile Görüşme

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, New York’taki temasları kapsamında Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile görüştü.

Sarıyer Çayırbaşı Tüneli Basın İnceleme Gezisi

Kağıthane - Bomonti, Bomonti - Dolmabahçe tünellerinden sonra Sarıyer - Çayırbaşı Tünel Yolu’nda da sona yaklaşıldı.

Çekmeköy ve Şile’de Basın İnceleme Gezisi

Çekmeköy, Taşdelen, Alemdağ ve Şile'nin ulaşım sorununu çözmeyi hedefleyen iki kavşağın inşaat çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Avcılar - Beylikdüzü Metrobüs Hattı Temel Atma Töreni

İstanbullulara konforlu bir ulaşım imkânı sunan Söğütlüçeşme - Avcılar Metrobüs Hattı, Beylikdüzü’ne uzatılıyor. Beylikdüzü ile Söğütlüçeşme arası 83 dakikaya inecek hattın temeli atıldı.

Lüksemburg Veliaht Prensi Guilaumme'nin Ziyareti

Lüksemburg Büyük Dukalığı Veliaht Prensi Guillaume ile Ekonomi ve Dış Ticaret Bakanı Jeannet Krecke, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

İstanbul Shopping Fest Basın Toplantısı

18 Mart - 26 Nisan tarihleri arasında “40 gün 40 gece alışveriş” sloganıyla düzenlenecek olan İstanbul Alışveriş Festivali’nin tanıtımı Çırağan Sarayı'nda yapıldı.

II. Asya Belediye Başkanları Forumu

Kadir Topbaş, İstanbul’un ev sahipliğinde yapılan II. Asya Belediye Başkanları Forumu’nda (AMF) başkan seçildi.

Ümraniye Tepeüstü Köprülü Kavşak Temel Atma Töreni

Ümraniye’de trafiği önemli ölçüde rahatlatacak Tepeüstü Köprülü Kavşağı’nın temeli törenle atıldı.

Kadir Topbaş UNACLA Başkanı Oldu

Kenya’nın başkenti Nairobi’de BM-Habitat Yönetim Konseyi kapsamında düzenlenen Birleşmiş Milletler Yerel Yönetimler Danışma Komitesi (UNACLA) Toplantısı’nda Kadir Topbaş, oy birliği ile komitenin başkanı seçildi.

Haşare ile Mücadele Hizmeti Tanıtım Töreni"

“Koruyucu halk sağlığı” çalışmaları kapsamında haşere ile mücadele çalışmaları için alınan 157 yeni araç, Dolmabahçe’de düzenlenen törenle kamuoyuna tanıtıldı.

6. Uluslararası İstanbul Lale Festivali Basın Tanıtımı

İstanbul’un önemli simgelerinden ve Türk kültürünün de bir parçası olan laleyi İstanbullularla buluşturan Uluslararası İstanbul Lale Festivali kapsamında kentin dört bir yanında düzenlenecek etkinlikler kamuoyuna açıklandı.

Ağaç A.Ş. Bahçe Market Açılış Töreni

Doğa ve bahçeyle ilgili her şeyin bulunduğu Türkiye’nin en büyük ‘Bahçe Marketi’ Alibeyköy’de hizmete açıldı.

"İstanbul Otobüs Rengini Seçiyor" Basın Tanıtım Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi katılımcı yönetim anlayışı doğrultusunda vapur ve tramvaydan sonra yeni otobüslerin rengini İstanbulluların oylarıyla belirledi. Oylama sonucu yeni otobüslerin rengi “erguvan” oldu.

Kesintisiz Haberleşme Sistemi Basın Tanıtım Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan, acil ve afet durumlarında kesintisiz iletişimi sağlayacak “Kesintisiz Haberleşme Sistemi” kamoyuna tanıtıldı.

İlköğretim Okulları Açılış Töreni

“Çocuklarla El Ele İlk Adım Anaokulu” projesi kapsamında İbrahim Koçarslan İlköğretim Okulu İlk Adım Anaokulu-2 ile Akşemsettin İlköğretim Okulu Özleyiş Topbaş İlk Adım Anaokulu-3 hizmete açıldı.

13.859 Konutun Anahtar Teslim Töreni

Esenler ve Kaynarca Bölge Parkı, Avcılar Sahil Düzenlemesi açılışı ile KİPTAŞ’ın son 2 yılda yaptığı 13 bin 859 konutun anahtar teslimi görkemli bir törenle yapıldı. Törende 21 milyon TL’lik yatırımla yapılan Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası, Esenler Spor Salonu ve Yüzme Havuzu, Esenler Belediyesi Kültür Merkezi, Türkiye'nin ilk dijital kütüphanesi, Esenler Gençlik Evleri, Aile Yaşam ve Danışma Merkezi de hizmete alındı.

Cebeci Geçici Hayvan Bakımevi Açılış Töreni

“Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi” kapsamında AB fonları ile AB Standartlarına uygun olarak yaptırılan 200 hayvan kapasiteli Cebeci Hayvan Bakımevi, birçok sanatçının katılımıyla hizmete açıldı.

Sultanbeyli ve Gaziosmanpaşa’da Toplu Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Sultanbeyli ve Gaziosmanpaşa’ya yapılan 37,6 milyon TL’lik yatırımlar İstanbulluların hizmetine sunuldu.

AB Bölgeler Komitesi Başkanı Mercedes Bresso'nun Ziyareti

Bresso, Başkan Topbaş’tan, İstanbul’un çevre yatırımları ve su kullanımı konusundaki başarılı çalışmalarını Avrupa Birliği’ne örnek olarak anlatmalarını istedi.

Ahi Çelebi Camii Basın İnceleme Gezisi

Evliya Çelebi’nin seyahatine başlamasına vesile olan rüyayı gördüğü Ahi Çelebi Cami’nin çevre düzenlemesi ve drenaj çalışması hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Ahmet Kabaklı Kütüphanesi Açılışı

Ali Emiri Kültür Merkezi bünyesinde kurulan Ahmet Kabaklı Kütüphanesi törenle hizmete açıldı

BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon Tekne Gezisi

Tekne Gezisi ve Akşam YemeBirleşmiş Milletler En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı için İstanbul’a gelen BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ve beraberindeki heyet tekne turuyla İstanbul'u gezdi.

Çocuk ve Kent Sempozyumu Açılış Programı

Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "1. İstanbul Uluslararası Çocuk ve Kent Sempozyumu"nda çocuklar için ideal kent yaşamı ve çocukların hayallerindeki kent konuları ele alındı.

Sarıyer Hükümet Konağı Açılışı ile Tapu Dağıtım Töreni

Sarıyer Hükümet Konağı’nın hizmete açıldığı törende Sarıyer'de Ferahevler Mahallesi’nde Cumhuriyet Tarihi’nde ilk defa gerçek tapu sevinci yaşandı.

Viyana Belediye Başkanı Dr. Michael Haupl'nin Ziyareti

İstanbul ve Viyana arasında ulaşım, çevre, sosyal ve kültürel alanlarda bilgi ve deneyim paylaşımını kapsayan işbirliği protokolü imzalandı.

Bağcılar Toplu Temel Atma Töreni

Bağcılar, Esenler ve Güngören'in ortak buluşma noktası olacak Bağcılar Merkez Mahallesi Bölge Parkı, Spor Tesisleri ve Kültür Kompleksi'nin temeli törenle atıldı.

Erguvan Ağaç Dikim Töreni

Erguvan Şenliği, İstanbul Boğazı’nın en güzel mekanlarından biri olan Beykoz Burunbahçe’de 330 erguvan ağacının dikimi ile başlatıldı.

Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli 5. Sergisi Açılışı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Çok Amaçlı Toplum Merkezleri (ÇATOM) işbirli Merkezleri (ÇATOM) işbirliğiyle düzenlenen “5. Doğu'dan İstanbul'a Kadın Eli Sergisi” Taksim Meydanı’nda açıldı.

Esenyurt Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni

Esenyurt’ta Atatürk Caddesi, Ertuğrul Gazi Caddesi ve yeniden düzenlenen Mimar Sinan Caddesi hizmete açılırken Abdullah Gül Parkı ve Kıraç meydan düzenleme projelerinin temeli atıldı.

Stuttgart Belediye Başkanı Sayın Wolfgang Schuster'ın Ziyareti

Stuttgart Belediye Başkanı Sayın Wolfgang Schuster'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ziyarette bulundu.

Engelliler Yaz Kampı Geleneksel Açılış Şenliği

Kapılarını 17. kez açan kampta, 5 bin 280 özürlü aileleri ile birlikte tatil yapma olanağına kavuşturuldu.

Restorasyonu Tamamlanan Tarihi Talat Paşa Konağı’nın Açılış Töreni

Sultanahmet'teki tarihi Talat Paşa Konağı restore edilerek Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG - MEWA) Genel Sekreterliğinin hizmetine sunuldu.

Ağaç Dikim Töreni

2011 Yılı Baraj Havzaları Ağaçlandırma Projesi kapsamında Ömerli Barajı Havzası’na öğrencilerle birlikte 2 bin 591 fidan dikildi.

Ahtapot İtfaiye Aracı Basın Tanıtım Programı

60 metre derinden aldığı suyu 15 kilometre uzağa taşıyan ve yangın başta olmak üzere birçok alanda kullanılabilen “Ahtapot” aracı gerçekleştirilen tatbikatla basın mensuplarına tanıtıldı.

Fatih Mimar Sinan Stadyumu ve Otoparkı Açılış Töreni

Karagümrük’te 9 milyon TL yatırımla yapılan ve bünyesinde futbol, basketbol, voleybol sahaları ile 255 araçlık otoparkın yer aldığı Fatih Mimar Sinan Stadyumu ve Otoparkı, törenle hizmete alındı.

İşletmesi Otobüs A.Ş.’ye Ait Toplamda 172 Adedi Bulacak Olan İstanbul’un Yeni Otobüslerinin İlk 70 Adedinin Hizmete Alım Töreni

Rengini İstanbulluların seçtiği Erguvan renkli, damalı 70 yeni otobüs hizmete sunuldu.

Kadıköy - Kartal Metro Hattı Deneme Sürüşü

Rekor bir sürede çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan Anadolu Yakası’nın ilk metrosu olan Kadıköy - Kartal Metrosu’nun Kozyatağı - Kartal Soğanlık arası ilk deneme sürüşü Sayın Başbakan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Çağlayan Meydanı Açılış Töreni

Yoğun bir çalışma sonucu 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan İstanbul en büyük meydanı Çağlayan Meydanı, görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Genç Siyasilerle Öğle Yemeği

Başkan Kadir Topbaş, 54 farklı ülkeden seçimleri izlemek için Türkiye'ye gelen genç siyasilerle Florya Sosyal Tesisleri'nde öğle yemeğinde buluştu.

İstanbul Akvaryum Açılış Töreni

Dünyadaki denizlerin doğal ortamlarının harikulade bir atmosfer oluşturduğu, dünyanın en büyük tematik akvaryumu “İstanbul Akvaryum” görkemli bir törenle ziyarete açıldı.

Yenikapı Transfer Merkezi ve Arkeopark Alanı Uluslararası Proje Davet Toplantısı

Yenikapı Transfer Merkezi ve Arkeopark Alanı’na ilişkin yapılan uluslararası proje daveti için Yenikapı kazı alanında basın toplantısı düzenlendi.

4. Levent-Hacıosman Metro Hattı, Hacıosman Metro İstasyonu Açılış Töreni

Sn Başbakan'ın katılımı ile 4. Levent - Darüşşafaka Metro Hattı’nın son durağı Hacıosman İstasyonu İstanbulluların hizmetine sunuldu.

Avcılar - Beylikdüzü Metrobüs Hattı Basın İnceleme Gezisi

Beylikdüzü ile Söğütlüçeşme arasındaki yolculuk süresini 83 dakikaya indirecek Avcılar-Beylikdüzü Metrobüs Hattı’nda devam eden inşaat çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Ümraniye Tepeüstü Kavşağı Basın İncelem Gezisi

Ümraniye'de trafiği önemli ölçüde rahatlatacak olan Tepeüstü Kavşağı'nda devam eden çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

İstinye ve Tarabya Koylarına Teknepark Projesi Basın Tanıtım Programı

Teknepark Projesi kapsamında İstinye ve Tarabya koylarına inşa edilecek yüzer marinalarla sahile gelişigüzel tekne park etme dönemine son verilecek.

Esenler İtfaiye Binası ve Çevre Düzenlemesi Temel Atma Töreni

Esenler’de 9 bin 300 metrekarelik bir alanda yapılacak ve 10 ay gibi bir sürede tamamlanması planlanan modern itfaiye binasının temelitörenle atıldı.

Sultanahmet Ramazan Etkinlikleri Açılışı

İstanbul'da Ramazan etkinliklerinin yapılacağı Sultanahmet'te Asırlık Tatlar ve Zanaatlar Sokağı İstanbulluları ağırlamaya başladı.

Irak Kuzey Özerk Bölge Turizm Bakanı’nın Ziyareti

Irak Kuzey Özerk Bölge Turizm Bakanı Samir Abdullah Mustafa ve Erbil Belediye Başkanı Habib Muhammad Khdher İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ziyarette bulundu.

İstanbul 2020 Olimpiyat Oyunları Adaylı Basın Açıklaması

Sayın Başbakan’ın katılımıyla Olimpiyatevi’nde düzenlenen toplantıda İstanbul’un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na adaylılığı resmen açıklandı.

Pakistan Eski Cumhurbaşkanı Senatör Wasim Sajjad'ın Ziyareti

Pakistan'ın eski Cumhurbaşkanı Wasim Sajjad, İstanbul Başkonsolosu Yousaf Junaid ve beraberindeki heyet ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesine nezaket ziyaretinde bulundu.

Omurilik Felçlileri Derneği Ziyareti

Başkan Kadir Topbaş Omurilik Felçlileri Derneği’ni ziyaret etti.

Şile Otoban Yolu Açılış Töreni

İstanbul-Şile arasındaki ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacak ve 3 saatlik süreyi 45 dakikaya indirecek, bölünmüş otoyol Sayın Başbakan'ın ve Ulaştırma Bakanı'nın katılımı ile törenle hizmete açıldı.

Belçika Flamen Bölgesi Sosyalist Parti Milletvekilleri ile Akşam Yemeği

Başkan Kadir Topbaş tarafından ağırlanan Belçika Flamen Meclisi Hıristiyan Demokrat Parti Grubu milletvekilleri, iki kıtaya kurulan İstanbul’un tarihiyle olduğu kadar ekonomik yapısıyla da dünyayı etkilediğini ifade ettiler.

Topkapı Anıt Mezarları Bakım Onarım ve Çevre Düzenlemesi Basın Gezisi

Topkapı'daki Turgut Özal ve Adnan Menderes Anıt Mezarların çevresinde yapılan ve 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Şile - Ağva Meydan Düzenlemesi İnceleme Gezisi

Ağva’da 3 milyon lirayı aşkın bir yatırımla 3 bin 500 metrekaresi yeşil alan olan 24 bin metre karelik alanda devam eden çevre düzenleme çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Kartal Yakacık Dr. Beşir Akınel Huzurevi Hizmete Alım Töreni

Başkan Kadir Topbaş, Kartal'da iki ay önce hizmete açılan Dr. Beşir Akınal Huzurevi'ni ziyaret etti.

15 Adet İtfaiye Binasının Toplu Açılış Töreni

Kentin 15 ayrı noktasında yapılan modern itfaiye binalarının hizmete alınmasıyla kuruluşunun 297’nci yılında İstanbul İtfaiyesi’nin gücüne güç katıldı.

İklim Değişikliği Sergisinin Köşe Yazarları ve Aileleri ile Gezilmesi

ABD'de 237 bin kişi tarafından ziyaret edilen İklim Değişikliği Sergisi, Santral İstanbul’da basın mensuplarına tanıtıldı.

Metrobüs Zincirlikuyu ile Gayrettepe Metro İstasyonları Yaya Tünelleri Basın Tanıtımı

Zincirlikuyu’daki Metrobüs Durağı ile Gayrettepe Metro İstasyonu’nu birleştiren İstanbul’un en uzun yürüyen bantlı tüneli basın mensuplarına tanıtıldı.

"Var Olmak Haktır" Hayvan Hakları Projesi Açılış Programı

“Var olmak Haktır” temalı Hayvan Sevgisi ve Hayvan Hakları Etkinliği Emirgan'daki Beyaz Köşk’te düzenlenen tanıtım toplantısı ile başlatıldı.

Amatör Spor Klüplerine Malzeme Dağıtım Töreni

2012 Avrupa Spor Başkenti hazırlıkları kapsamında kent genelindeki 700 amatör spor kulübüne 13 branşta yapılacak 130 bin malzemenin dağıtımına törenle başlandı.

Mahmutbey Habibler Arası Karayolu Açılış Töreni

Mahmutbey Habibler arasındaki yolculuk süresini 1,5 saatten 15 dakikaya indiren 10 kilometre uzunluğundaki Habibler Çevre Yolu törenle hizmete açıldı.

UCLG Genel Sekreteri Josep Roig'in Ziyareti

UCLG Genel Sekreterliğine seçilen Josep Roig, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Kahire Valisi Abdel Kawi Khalifa ile Kardeş Şehir Protokolü İmza Töreni

Saraçhane Belediye Sarayı'nda düzenlenen törenle İstanbul ile Kahire arasında 1988’de imzalanan ilk protokol genişletilerek yeniden imzalandı.

ABD Kuzey Carolina Eyaleti Heyeti ile Öğle Yemeği

Başkan Kadir Topbaş, ABD Kuzey Carolina Eyaleti Meclis Başkanı Thom Tillis ve milletvekilleriyle öğle yemeğinde biraraya geldi.

33. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu

Dünyada kıtalar arasında yapılan ilk ve tek maraton olan İstanbul Avrasya Maratonu, İstanbul’da 33’üncü kez koşuldu.

Çamlıca Tepesi Tv ve Radyo Kulesi Ulusal Fikir Projesi Kolokyum ve Ödül Töreni

Çamlıca Tepesi Tv ve Radyo Kulesi Fikir Projesi Yarışması Kolokyum ve Ödül Töreni Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı.

İstanbul Spor Başkenti Konulu Kahvaltılı Toplantı

İstanbul 2012 Avrupa Spor Başkenti Koordinasyon Toplantısı, İstanbul 39 İlçe Belediye Başkanı'nın katılımıyla Sütlüce'deki İBB Tanıtım Merkezi’nde yapıldı.

Pakistan Eski Başbakanı Muhammed Navaz Şerif'in Ziyareti

Pakistan Eski Başbakanı ve Ana Muhalefet Lideri Muhammed Navaz Şerif, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Avrasya Miras Şehirleri Konferansı

5. Uluslararası Avrasya Dünya Mirası Şehirleri Konferansı, medeniyetlerin başlangıç noktası İstanbul’un ev sahipliğinde yapıldı.

İSTWEB.TV Açılışı

İnternet üzerinden yayın hayatına başlayan dünyanın ilk şehir televizyonu İstWeb.TV, Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Meclis Salonu’nda yapılan toplantı ile kamuoyuna tanıtıldı.

Kadıköy - Kartal Metro Hattı Deneme Sürüşü

Anadolu Yakası’nın ilk metro hattı olan 22 km’ lik Kadıköy - Kartal Metrosu'nun Kadıköy - Kartal arası deneme sürüşü, 11.11.2011 tarihinde saat 11.11’de yapıldı.

Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın Ziyareti

A Milli Futbol Takımı’nın başına getirilen İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Başkan Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu.

Lübnan Uluslararası Yerinden Yönetimde İşbirliği Forumu

UCLG Başkanı Kadir Topbaş, Beyrut Belediye Başkanı Bilal Hamad ile işbirliği imkanlarını görüştü ve Lübnan Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve üst düzey devlet yöneticileriyle ikili görüşmelerde bulundu.

2012 Avrupa Spor Başkenti Bayrak Teslim Töreni

2012 Avrupa Spor Başkentliği bayrağı, Brüksel’de Avrupa Parlamentosu’nda düzenlenen “Avrupa Spor Başkenti Devir Teslim Töreni”nde Valencia Belediye Başkanı Rita Barberá Nolla’dan devralındı.

Esenler Deprem Dönüşüm Konutları Basın Tanıtımı

Esenler Turgutreis Mahallesi’nde Deprem Dönüşüm Süreci’nde kullanılacak 282 konut, kamuoyuna tanıtıldı.

UCLG- Dünya Konseyi ve Yönetim Kurulu Toplantısı

İtalya'nın Floransa kentinde yapılan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı Ana Tüzük Toplantısı UCLG Başkanı Kadir Topbaş tarafından yönetildi.

BM Nüfus Fonu Doğu Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi’ne Ziyaret

Başkan Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler’in Beşiktaş Fulya’da bir yıl önce açılan Nüfus Fonu Doğu Avrupa ve Orta Asya Ofisi (UNFPA)’yı ziyaret etti.

"Okullar Hayat Olsun" Projesi Uygulama Protokolü İmza Töreni

Okulların eğitim dışındaki zamanlarda toplumsal hizmet sunan merkezler haline dönüştürülmesini amaçlayan projenin protokolü Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında Ankara’da imzalandı.

Büyükelçilerle Kahvaltılı Toplantı

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan 54 ülkenin başkonsoloslarıyla Emirgan’daki Beyaz Köşk’te kahvaltılı toplantıda biraraya geldi.

Sancaktepe Sefa Tepesi ile Osmangazi Caddesi Altgeçidi Temel Atma Töreni

İstanbul’un yeni ilçelerinden Sancaktepe’nin çehresini değiştirecek Sancaktepe’nin çehresini değiştirecek, Sefa Tepesi Rekreasyon Alanı ile Osmangazi Caddesi Alt Geçidi ve Bağlantı Yolları’nın temeli törenle atıldı.

Küçükçemece Beşyol Metrobüs Durağı Basın Gezisi

Dezavantajlı vatandaşların da kullanabileceği şekilde durak ve üstgeçit olarak tasarlanan yeni Beşyol Metrobüs Durağı, basın mensuplarına tanıtıldı.

Sanatçı Yaşam Evi Açılış Töreni

Kartal Yakacık'taki Akseki Ormanalı Abdullah ve Nerime Turan Huzurevi yenilenerek “Sanatçı Yaşam Evi” olarak hizmete alındı.

"Var Olmak Haktır" Projesi Programı ve Resim Yarışması Ödül Töreni

“Var olmak Haktır” temalı Hayvan Sevgisi ve Hayvan Hakları Etkinliği'nin ödül töreni, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapıldı.

Yardım Amaçlı 50 TIR'ın Van'a Uğurlanması Töreni

Van'da yaşanan 7,2 büyüklüğündeki depremin ardından yardım malzemesi taşıyan 50 TIR, depremzedelerin yaralarını sarabilmek için bölgeye gönderildi.

Otogar - Bağcılar - İkitelli Olimpiyatköy Metro Şantiyeleri Basın İnceleme Gezisi

Yapımı büyük ölçüde tamamlanan Otogar - Bağcılar - Başakşehir - Olimpiyatköy Metrosu’nda basın mensuplarıyla birlikte inceleme gezisi yapıldı.

Jakarta Valisi Dr. Fauzi Bowo'nun Ziyareti

Jakarta Valisi Bowo, trafik yönetim sistemi başta olmak üzere birçok alanda İstanbul’un bilgi ve teknolojisinden faydalanmak istediklerini açıkladı.

Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu, Silivrikapı Buz Pisti ve Spor Tesisi, Fatih Spor Kompleksi, Seyrantepe ve Darüşşafaka Metro İstasyonları ile 28 Kavşak ve Yolun Toplu Açılış Töreni

İstanbul’a kazandırılan 755 milyon TL’lik dev eserler törenle hizmete açıldı.