Yeşilköy Havalimanı Kavşağı Basın Gezisi

Yapımı 4,5 ayda tamamlanan Atatürk Havalimanı önü katlı kavşak ve bağlantı yolları basın mensuplarına tanıtıldı.

Esenler Nene Hatun Yeraltı Otoparkı Açılış Töreni

Zemin altı 3 kattan oluşan, 496 araç kapasitesine sahip otopark hizmete açıldı. Engelliler ile bisikletliler için özel park alanları da bulunan otoparkın üstü park olarak düzenlendi.

İstanbul Protokolu İftarı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel protokol iftarı, Haliç Kongre Merkezi'nde verildi.

Emilio Isgro Sergisi Açılış Töreni

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde İtalyan sanatçı Emilio Isgro'nun hazırladığı ''Var Ve Yok'' sergisi, Taksim Sanat Galerisi'nde izlenime sunuldu.

FİBA 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası Final Karşılaşması

Final mücadelesinde ABD ile karşılaşan Türk Milli Takımı, 16 bini aşkın coşkulu taraftar önünde dünya ikincisi olarak tarihi bir başarı elde etti.

Filistin Büyükelçisi’nin Ziyareti

Filistin Büyükelçisi Nabil Maarouf başkanımıza ziyarette bulundu.

İstanbul'daki Başkonsoloslarla Kahvaltılı Toplantı

Emirgan’daki Beyaz Köşk’te gerçekleşen kahvaltılı toplantıya Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinden 50 başkonsolos katıldı.

Pakistan Yardımının Kızılay'a Teslim Edilmesi

Asrın sel felaketine maruz kalan Pakistan’a yardım için hazırlanan 7 TIR’lık malzeme, Kızılay’a teslim edildi.

"Rengin Ahengi İstanbul" Projesi Basın Toplantısı

Kent genelindeki 180 binanın yanı sıra 8 köprü ve yaklaşık 70 bin m2 dış cephe alanındaki görüntü kirliliğini ortadan kaldırılacak projenin tanıtımı yapıldı.

UCLG-MEWA Kongresi

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı’nın (UCLG) Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı olan MEWA tarafından düzenlenen kongre, İstanbul’un evsahipliğinde yapıldı.

İstanbul Kalkınma Ajansı Açılışı

İstanbul Kalkınma Ajansı, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı.

Amsterdam Belediye Başkanının Ziyareti

Amsterdam Belediye Başkanı Eberhart Van Der Lan ziyarette bulundu.

İspanya Büyükelçisinin Ziyareti

İspanya Büyükelçisi Joan Clos'un başkanımızı ziyaret etti.

32. Kıtalararası Avrasya Maratonu

Dünyanın kıtalar arasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Avrasya Maratonu'na 84 ülkeden 8 bin atletin kayıt yaptırdığı açıklandı.

KİPTAŞ Esenyurt 5.Etap Konut Satış Kampanyası Basın Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Şirketlerinden KİPTAŞ’ın “Esenyurt Konutları 5. Etap” projesinde 1.088 konut satışa sunuldu.

ISTFIC Katılımcılarıyla Tekne Turu ve Akşam Yemeği

İstanbul’un 30’un üzerindeki kardeş şehrini buluşturan ISTFIC-Kentlerarası İşbirliği İstanbul Forumunun sonunda katılımcılar tekne turu ve akşam yemeği ile ağırlandı.

Çağlayan Kavşağı ve Meydan Düzenlemesi Temel Atma Töreni

İstanbul’un en büyük yayalaştırılmış meydanı için temel atıldı. 6 ayda tamamlanması planlanan proje ile Çağlayan Kavşağı iki katlı bir kavşak haline getirilerek trafik yerin altına alınacak.

10 Kasım Taksim Cumhuriyet Anıtı'na Çelenk Koyma Töreni

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 72’nci yılında İstanbul’da Taksim Cumhuriyet Anıtı ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda törenlerle anıldı.

Otopark Toplu Açılış Töreni

Taksim-Talimhane, Beyoğlu-Cihangir, Kağıthane-Emniyet Evleri Zeminaltı Otoparkları ile Kadıköy Açık Otoparkı İstanbulluların hizmetine sunuldu.

2012 Avrupa Spor Başkenti İstanbul Basın Toplantısı

İstanbul, Avrupa Parlamentosu'nda Avrupa Spor Başkentleri Bayrak Devir Teslim Töreni'nde 2012 Avrupa Spor Başkenti ilan edildi.

Mihrimah Sultan Camii Restorasyonu Açılış Töreni

Restorasyonu tamamlanan Edirnekapı’daki Mihrimah Sultan Camii, 11 yıl aradan sonra yeniden ibadete açıldı.

Kadir Topbaş UCLG Dünya Başkanı Seçildi

Dünya nüfusunun yarısından fazlasının temsil edildiği Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı UCLG’nin Mexico City’de yapılan 3’üncü Kongresi’nde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, UCLG Başkanı seçildi.

Türkiye Belediyeler Birliği Protokol İmza Töreni

Avrupa Birliği Genel Sekreterliği ile Türkiye Belediyeler Birliği Töreni ile Türkiye’deki belediyelere yönelik olarak hayata geçirilecek ''Belediyeler AB'ye Hazırlanıyor Projesi''nin protokolü imzalandı.

Yeşilköy Havuzlu Kavşak İnşaatı Basın İnceleme Gezisi

Atatürk Havalimanı ve E-5 bağlantısından dolayı İstanbul’un en önemli kavşak noktalarından biri olan Yeşilköy Havuzlu Kavşağı’ndaki çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Cumhuriyet Coşkusu Fotoğraf Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri, dereceye giren ve beğenilen fotoğrafların da sergilendiği Taksim Metro İstasyonu’nda düzenlenen törenle verildi.

Beylerbeyi Kavşağı Basın İnceleme Gezisi

Üsküdar-Beykoz ve Boğaziçi Köprüsü’ne bağlantı yolunu kesintisiz hale getirecek Beylerbeyi Kavşağı’ndaki çalışmalar hakkında basın mensupları bilgilendirdi.

Kadıköy - Kartal Metro Hattı Basın İnceleme Gezisi

Kadıköy - Kartal Metro Hattı Küçükyalı İstasyonu ve Yenisahra Metro Tanıtım Merkezi hakkında basın mensuplarına bilgi verildi. Kadıköy - Kartal Metro Hattı’nın 45 ayda tamamlanması planlanıyor.

Ortaköy İstanbul Panosu Açılışı

Ortaköy Çırağan Caddesi, 85 metre uzunluğu, 5 metre yüksekliği ve 425 m2’lik alanı ile dünyanın en büyük seramik panosu olma özelliği taşıyan “İstanbul” panosu ile renklendi.

7 Derenin Toplu Temel Atma Töreni

Aralarında Kurbağalıdere ve Küçükçekmece’deki Nakkaşdere’nin de bulunduğu toplam 17 kilometre uzunluğundaki 7 derenin ıslah edilmesine yönelik çalışmaların temeli törenle atıldı.

Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Basın İnceleme Gezisi

Marmara Denizi ve Küçükçekmece Gölü’nü atıksu kirliliğinden kurtarmak için yapılan Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ndeki devam eden çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Çinçin Deresi Islah Çalışması Basın İnceleme Gezisi

Çinçin Deresi'nde, 108 milyon TL'ye mal olacak ve sel baskınlarına son verecek ıslah çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanının Ziyareti

Sayın Muhammed Şahbaz Şerif'in Ziyareti ile kardeş ve dost ülke Pakistan’ın Pencap Eyaleti’ne katı atık yönetimi konusunda bilgi ve teknoloji desteği verilmesine yönelik protokol törenle imzalandı.

İSKİ İçmesuyu Atıksu Analiz Laboratuarı Açılış Töreni

Hizmete açılan tesiste içmesuyu, evsel ve endüstriyel atıksular ile deniz ve göllerden alınan numunelere her türlü mikrobiyolojik analizler, koku ve tat testleri yapılmaya başlandı.

Tarihi Yarımada Yayalaştırma ile Sultanahmet Meydanı Çevre Düzenlemesi Tanıtımı

Tarihi Yarımada’da devam eden yayalaştırma çalışmaları, Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı’nda kullanılacak ileri teknoloji tramvay araçları ile Tophane-Sultanahmet Arası Expres Tramvay Projesi tanıtıldı.

Anneler Günü Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, Anneler Günü çevresinde Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde kutlama programı düzenledi.

Japon - Türk Dostluğu Kutlama Töreni

Japon hükümeti tarafından ilan edilen “2010 Türkiye'de Japon Yılı” çerçevesinde düzenlenen “Japon - Türk Dostluğunu Kutlama Töreni Çırağan Sarayı’nda yapıldı.

Topkapı Trafik Eğitim Parkı Açılış Töreni

Çocukları trafik konusunda eğitmek ve bilinçlendirmek amacıyla yapılan Türkiye’nin en büyük eğitim parkı “Topkapı Trafik Eğitim Parkı” hizmete açıldı.

Suriye Yerel Yönetimler ve Çevre Bakanı Ziyareti

Suriye Yerel Yönetimler ve Çevre Bakanı Tamer Al-Hıjje İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş’ın misafiri oldu.

En Güzel 50 Lale Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi

''5. Uluslararası İstanbul Lale Festivali'' kapsamında gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenlere ödülleri, Emirgan Korusu'ndaki Beyaz Köşk’te düzenlenen törenle verildi.

Yenikapı Mevlevihanesi'nin Açılış Töreni

Restorasyonları tamamlanan 1.111 vakıf eserinin toplu açılış töreni Yenikapı Mevlevihanesi'nde yapıldı.

Bahçıvanlık Eğitimi Sertifika Dağıtım Töreni

Sazlıdere Barajı içmesuyu havzasında öğrencilerle birlikte 3 bin 250 fidan dikildi ve bahçıvanlık kursunu bitirenlere sertifikaları verildi.

Hakkarili Çocuklar Futbol Takımı ile Öğle Yemeği

Hollanda'nın Zwolle kentinde düzenlenen ''U-11 Tour Holland Cup'' turnuvasında şampiyon olan futbol takımı, “1453 Topkapı Sosyal Tesisleri”nde İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş’ın misafiri oldu.

Türk Dünyası Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı

Kazakistan'ın başkenti Astana'da Bağımsızlık Sarayı'nda düzenlenen kurultayda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a ''Türk Dünyası ve Şehircilik Ödülü'' verildi.

BM Medeniyetler İttifakı Zirvesi

Eşbaşkanlığını Türkiye ile İspanya’nın yaptığı Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı'nın 3’üncü Forumu, Brezilya’nın başkenti Rio de Janerio’da yapıldı.

Sigara Bırakma Kampanyası Basın Tanıtımı

Sigarayı bırakmak isteyenlere hizmet vermeye başlayan 17 Sigara Bırakma Merkezi basın mensuplarına tanıtıldı.

Çevre Laboratuvarı Basın İnceleme Gezisi

Türkiye’nin toprak alanında uluslararası akredite olmuş ilk ve tek laboratuarı, hizmete açıldı.

13. İSMEK Genel Sergisi Açılışı

Dünyanın en büyük el sanatları sergisi olarak kabul edilen “İSMEK Geleneksel El Sanatları Sergisi”nin kapıları, Feshane Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı.

Dünya Bankası Başkan Yardımcısının Ziyareti

Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Philippe Le Houcrou ile yapılan görüşmede, İstanbul’da öncelikli olarak ıslah edilecek 22 dere için Dünya Bankası’ndan alınacak 500 milyon dolarlık kredi paketi konuşuldu.

Haliç Tersanesi Sakinleri Fotoğraf Sergisi Açılış Töreni

Fotoğraf sanatçısı Nihal Gündüz’ün 50 çok özel fotoğraftan oluşan Türkiye’nin en büyük açık hava sergisi, Haliç Tersanesi’nde açıldı.

Sabantuy Şenlikleri

Tataristan’ın en önemli milli bayramlarından biri olarak kabul edilen Sabantuy Milli Bayramı Kazan'da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kentsel Gelişme Küresel Fonu Toplantısı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG), Dünya Büyükşehirler Birliği (METROPOLIS) ve Paris Bölge Konseyi’nin organizasyonuyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda, yerel yönetimlerin ürettiği projeleri destekleyecek fonun tanıtımı yapıldı.

Turizmcilere Şilt Verilmesi

İstanbul'un kültür, tarih ve turizmine katkı sağlayan kuruluşların yetkilileri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine teşekkür belgesi verildi.

Ümraniye Belediyesi 7. Mahalle Otoban Bağlantı Yolu Açılış Töreni

Ümraniye’nin 7 ayrı mahallesi ile Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni otoyolla buluşturan Kazım Karabekir-İnkılâp Bölgesi Otoban Bağlantı Yolu hizmete açıldı.

Restore Edilen Emin Kul Gemisi'nin Hizmete Alım Töreni

İstanbullulara 40 yıl daha hizmet verecek şekilde yenilenen Emin Kul Vapuru, törenle hizmete alındı.

Kadıköy - Kartal Metro Hattı İlk Kaynak Ray Döşemesi Basın Tanıtımı

Tünel çalışması büyük ölçüde tamamlanan Kadıköy - Kartal - Kaynarca Metrosu’nda ilk kaynağın yapılmasıyla rayların döşenmesine başlandı.

Dolmabahçe - Bomonti Arası Karayolu Tüneli Açılış Töreni

Kağıthane ile Beşiktaş arasındaki yolculuk süresini 5 dakikaya indiren ve tünel yolların ikincisi olan “Dolmabahçe - Bomonti Karayolu Tüneli ile Kavşak ve Bağlantı Yolları” hizmete açıldı.

2010 Türkiye'de Japon Yılı

Restorasyonu tamamlanan Japon Bahçeleri ve Japon Çay Seramoni Odası açılışı yapıldı. Baltalimanı’ndaki Japon Bahçesi’nin açılışı, çok sayıda Japon turist ile İstanbullunun katılımıyla şölen havasında yapıldı.

Şile Cankurtarma Hizmetleri Basın Tanıtım Programı

Plajlarda yaşanan boğulma vakalarını önlemek için verilen can kurtarma hizmeti kapsamındaki çalışmalar ve alınan önlemler Şile’de basın mensuplarına tanıtıldı.

Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli Basın İnceleme Gezisi

Kazı çalışmaları tamamlanan Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli'nde incelemelerde bulunuldu.

Ambarlı İleri Biyolojik Arıtma Tesisi Basın İnceleme Gezisi

İstanbul 5 ilçesinin atıksularını arıtacak olan ve Küçükçekmece Gölü ile Marmara Denizi’nin kirlenmesini önleyecek 400 bin m3/gün arıtma kapasiteli Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri basın mensuplarına tanıtıldı.

Ramazan Etkinlikleri Basın Tanıtım Programı

İstanbul’da yıllardır Sultanahmet Meydanı’yla özdeşleşen ramazan etkinliklerinin Beyazıt Meydanı’nda yapılmasına karar verildi.

Ümraniye İzci Kampını Ziyaret

Ümraniye İzci Kampı'nda eğitim gören genç izcilerin veda programında kamp ateşi yakıldı.

Sanatçı Yaşamevi Projesi İçin Düzenlenen Popsav Konseri

Emektar sanatçılar için yapılması planlanan huzurevi projesi için Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda ''Geleneksel Şarkı Günü'' konseri düzenlendi.

Florya Havuzlu Kavşak Projesi Basın Tanıtım Programı

Atatürk Havalimanı ve E-5 bağlantısından dolayı İstanbul’un en önemli kavşak noktalarından biri olan ve inşaatı hızla devam eden Yeşilköy Havuzlu Kavşak basın mensuplarına tanıtıldı.

1001 İcat Sergisi Açılışı

İslam Medeniyeti'nde bilim ve teknolojinin 7. yüzyıl ile 17. yüzyıl arasındaki yaklaşık 1000 yıllık dönemini aktaran sergi, Sultanahmet'te ziyarete açıldı.

Musevi Cemaatı İftar Yemeği

Neve Şalom Kültür Merkezi'ndeki geleneksel iftar yemeğinde barış mesajları verildi.

UCLG-MEWA Arap Ülkeleri Belediye Başkanları Toplantısı

UCLG-MEWA Arap Ülkeleri Belediye Başkanları ile Başkanımız Kadir Topbaş bir toplantı gerçekleştirdi.

4.Levent - Darüşşafaka Metro Hattı Basın Gezisi

Yapımı ve deneme sürüşleri tamamlanan metro hattında basın mensupları ile birlikte inceleme gezisi yapıldı.

FİBA 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası Açılış Programı

2010 FIBA Dünya Şampiyonası açılışı Sinan Erdem Spor Salonu'nda görkemli bir törenle yapıldı. Gösteriler, 172 ülke televizyonu tarafından da eş zamanlı olarak canlı yayınlandı.

Yol Temel Atma Töreni

Büyükçekmece Mimarsinan Kavşağı ile 10 kilometre uzunluğundaki Çatalca-TEM arası bölünmüş yolun temeli törenle atıldı.

Pakistan Pencab Eyaleti Başbakanının Ziyareti

Pakistan Pencab Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Muhsin Ertuğrul Sahnesi Açılış Töreni

11 ay gibi kısa bir sürede yenilenerek yeniden Türk Tiyatrosu’nun hizmetine sunulan Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin perdeleri, görkemli bir törenle açıldı.

Avrupa Kültür Başkenti Açılış Programı

2010; Büyük İstanbul’un Avrupa'nın yeni kültür başkenti olduğu, kentin 7 ayrı noktasında düzenlenen muhteşem gösteriler ve sahne şovlarıyla dünyaya ilan edildi.

Yenilenen Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde İlk Oyun

Türk sanat yaşamına modern haliyle yeniden kazandırılan Muhsin Ertuğrul Sahnesi perdelerini, ‘Keşanlı Ali Destanı’ oyunuyla açtı.

Başkan Kadir Topbaş’ın Basın Açıklaması

Başkan Kadir Topbaş, Florya Sahili’nde 2004 öncesinde halkın kullanımına kapalı olan alandaki 428 binanın yıkılarak 1 milyon 200 bin m2 alanın gezi, piknik, spor alanı ve plaj olarak düzenlenerek İstanbulluların hizmetine sunulduğunu söyledi.

UEFA - TFF - İBB "Onlyagame" Futbol Sergisi

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projeleri kapsamındaki sergi, Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde düzenlenen törenle açıldı.

Prof.Dr. Sabahattin Zaim İlköğretim Okulu Açılışı

KİPTAŞ tarafından Esenyurt’ta inşa edilen ve Prof. Dr. Sabahattin Zaim’in ismi verilen 50 derslikli modern ilköğretim okulu hizmete açıldı.

Çevre ve Orman Bakanı Sayın Veysel Eroğlu ile Toplantı

“İstanbul'da Dere Islahı ve Taşkın Koruma'' toplantısında dere ıslahı ve ağaçlandırma konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Bulgaristan Başbakanı ve Sofya Belediye Başkanının Ziyareti

Bulgaristan Başbakanı Boyko Barisov ve Sofya Belediye Başkanı Yordanka Fındıkova'nın Başkanımızı ziyaret etti.

Kanada Büyükelçisi Mark Bailay'ın Ziyareti

Büyükelçi, ziyaretinde Kanada’nın İstanbul’da başkonsolosluk kurarak ikili ilişkilerin daha da geliştirilmesi kararlaştırıldı.

Bakım ve Onarım Çalışması Protokol İmza Töreni

İBB ve İTO Tarafından 15 Adet Tarihi Çeşmenin Restorasyon, Bakım ve Onarım Çalışması Protokol İmza Töreni İstanbul’daki tarihi çeşmelerin, bakım, onarım ve restorasyonlarını yaparak geleceğe taşıyoruz.

Halk Ekmek "Altın Ekmek" Tanıtımı

İstanbullulara, içeriğinde yoğun miktarda fındık, üzüm, rüşeym, keçiboynuzu ve zerdeçal bulunan çok besleyici ve besin değerleri yüksek yeni bir ekmek sunuldu.

İBB Meclis Üyeleri ile Değerlendirme Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclis Üyeleri ile Abant'ta düzenlenen değerlendirme toplantısında biraraya geldi.

Metro Deneme Sürüşü

İstanbul Metrosu Darüşşafaka’ya uzanıyor. Metro Geçiş Köprüsü tamamlandığında Yenikapı-Taksim-Hacıosman arası 32 dakikaya inecek.

İstanbul Üniversitesi Yeni Bina Açılışı

İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Radyasyon Onkoloji Bilim Dalı cihaz envanteri ve bilgisayarlı planlama sistemi ile dünyadaki en gelişmiş donanımlı radyoterapi merkezlerinden biri haline getirildi.

Tanzanya Cumhurbaşkanı Jakaya Mrisho Kıkwete’nin Ziyareti

Tanzanya’dan Türkiye’ye cumhurbaşkanı düzeyinde yapılan ilk resmî ziyaret kapsamında Ankara’daki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Kikwete eşi ile birlikte İstanbul’a geldi.

Yenikapı Arkeolojik Kazı Alanı Protokol İmza Töreni

“Yenikapı Transfer Noktası ve Arkeo park Alanı Projesi” için düzenlenecek uluslararası yarışmanın protokolü İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı arasında imzalandı.

Filistinli Basın Mensuplarının Ziyareti

Filistinli bir grup gazeteci ile Filistin’in İstanbul Başkonsolosu Abdülkerim El-Hatip, İstanbul Büyükşehir Belediyesine nezaket ziyaretinde bulundu.

Hezarfen Ahmet Çelebi ve Evliya Çelebi İskelelerinin Açılış Töreni

Yeniden inşa edilen Eminönü’ndeki Üsküdar Hezarfen Ahmet Çelebi ve Boğaziçi Evliya Çelebi İskeleleri ile denizcilik sektörün efsane Genel Müdürü merhum Ahmet Hulusi Yıldırım’ın adını taşıyan vapur yeniden İstanbullularla buluşturuldu.

Şerefiye Sarnıcı ile İlgili Basın Gezisi

Theodosius Sarnıcı olarak da bilinen Çemberlitaş’taki Şerefiye Sarnıcı, belediye ek hizmet binasının yıkılmasıyla tarihi kimliğini yeniden kazanacak.

Kadıköy - Kartal Metro Hattı Vagon Alımı Kredi İmza Töreni

Kadıköy - Kartal Metro hattında kullanılacak 120 adet vagonun alımı için BNP Baribas Fortis Bank ile kredi anlaşması imzalandı.

İBB Şehir Tiyatroları Ferih Egemen Çocuk Sahnesi Açılışı

Yenilenen Gaziosmanpaşa Belediye Kompleksi’nde yer alan “Çocuk Tiyatrosu Sahnesi” minik tiyatro severlerin hizmetine sunuldu.

Edirnekapı Şehitliği 18 Mart Şehitleri Anma Töreni

Çanakkale Zaferi’nin 95’inci Yıldönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla Edirnekapı Şehitliği’nde bir anma töreni düzenlendi.

Türk Dünyası Nevruz Şöleni

Topkapı Şehir Parkı’nın ilk kez ev sahipliği yaptığı Nevruz Bayramı kutlamalarında kardeşlik, dostluk ve barış mesajları verildi.

İŞKUR Protokolü İmza Töreni

Türkiye İş Kurumu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul’daki 38 İlçe Belediyesi arasında istihdama yönelik işbirliği protokolü, Saraçhane Belediye Sarayı’nda imzalandı.

Nevruz "El Merosi" Tiyatrosu

Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu El Merosi Tiyatrosu, Nevruz kutlamaları çerçevesinde İstanbul’da gösteri gerçekleştirdi.

10 Adet Okul Spor Salonunun Toplu Açılış Töreni

İBB Tarafından Anadolu Yakası’nda yapımı tamamlanan 10 okulda spor salonlarının hizmete açılmasıyla birlikte İstanbul’daki okullara kazandırılan kapalı spor salonu sayısı 130’a yükseldi.

Yerel Seçimlerin 1. Yılı Basın Programı

Toplantıda, 2009 Mart seçimlerinden bu yana İstanbul’da yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

5. Uluslararası İstanbul Lale Festivali Açılış Töreni

“Lale Evine Dönüyor” projesi kapsamında 5’incisi düzenlenen festival, muhteşem bir törenle başladı. İstanbul, lalelerle bir gelin gibi süslendi.

Ataköy Sinan Erdem Spor Kompleksi Basın İnceleme Gezisi

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’na hazırlanan Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

GİSPİR Sağlık Merkezi Hastahanesi Açılış Töreni

Türkiye'nin ilk özel birlik hastanesi Özel Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Sağlık Merkezi Hastanesi, törenle hizmete açıldı.

İstanbuldaki Büyükelçi ve Başkonsoloslarla Kahvaltı

Emirgan Beyaz Köşk’teki kahvaltılı toplantıya İstanbul’da görev yapan 85 ülkenin başkonsolos ve konsolosları katıldı.

Polonya Konsolosluğu’na Taziye Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, uçak kazasında hayatını kaybeden Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski, eşi ve diğer üst düzey yöneticiler için Polonya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’na taziye ziyaretinde bulundu.

Suriye İmar ve İskan Bakanı’nın Ziyareti

Suriye İmar ve İskan Bakanı Omar İbrahim Ghalanwenji İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Hasköy Gemisi'nin Hizmete Alım Töreni

Haliç’e özel üretilen ve geniş bir seyir zevki sunan, Haliç-Üsküdar Hattı’nda şalışacak 600 yolcu kapasiteli Hasköy Gemisi, Üsküdar sahilinde düzenlenen törenle hizmete alındı.