Melen Boğaz Geçiş Tüneli Sarıyer Şantiyesi Basın Gezisi

Çevre ve Orman Bakanlığı Melen Projesi kapsamında dünyada bir ilk gerçekleştirildi ve iki kıta su tünelleri ile birleştirildi.

Sayın Başkan’ın Barcelona Ziyareti

Barselona Belediye Başkanı Jordi Hereu ile Medeniyetler İttifakı ve Yerel Yönetimler Projesi ile Barselona Kentsel Yenileme Projesi üzerine görüşüldü.

İBB Erkek Voleybol Takımı'nın Ziyareti

Aroma Voleybol Ligi’nde Türkiye Şampiyonu olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Erkek Voleybol Takımı Saraçhane Belediye Sarayı’nda kabul edildi.

Semiha Şakir Vakfı Şakirin Camii Açılış Töreni

İbrahim ve Semiha Şakir anısına çocukları tarafından yaptırılan Şakirin Camii, törenle ibadete açıldı.

Anneler Günü Etkinliği

Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen “Anneler Günü” kutlama programı, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda 10 bin anne ve anne adayının katılımıyla yapıldı.

Sayın Başkan’ın İran Ziyareti

Tahran Belediye Başkanı Muhammed Bagir Galibaf ile İstanbul ve Tahran arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi görüşüldü.

UEFA Kupası Final Maçı

'UEFA Kupası'' adı altında son kez Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan final karşılaşmasında Almanya'nın Werder Bremen takımını 2-1 yenen Shakhtar Donetsk şampiyon oldu. 540 medya mensubunun takip ettiği karşılaşma 63 ülkede naklen yayınlandı.

Çok Amaçlı Toplum Merkezleri (ÇATOM) Sergisi

Kadın Koordinasyon Merkezi’nin katkıları ve Çok Amaçlı Toplum Merkezleri ÇATOM’un işbirliğiyle düzenlenen sergi, Taksim Meydanı’nda açıldı.

İstanbul’un Fethi’nin 556. Yıl Kutlamaları

İstanbul’un Fethi’nin 556. yılı, Haliç üzerinde ışık, su, ses, lazer ve görüntü teknikleri kullanılarak hazırlanan muhteşem gösteriyle kutlandı. İstanbul ışık ve suyla adetayeniden fethedildi.

İBB Spor Kulübü Ödül Töreni

Uluslararası ve ulusal organizasyonlarda başarılı olan, Avrupa Kuluplerarası Karate Şampiyonu ve Türkiye Genç Erkekler Voleybol Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcularına çeşitli ödüller verildi.

İklim Değişikliği Zirvesi ve UCLG Toplantısı

Danimarka’nın başkenti Kopenhag'da düzenlenen İklim Değişikliği Yerel Yönetimlerde Liderlik Zirvesinde, dünyanın geleceğini tehdit eden iklim değişikliği konusunda yerel yönetimlerin alması gereken önlemler konuşuldu.

Berlin Belediyesi Genç Avrupa Klasikler Konseri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Berlin Belediyesi tarafından düzenlenen “İstanbul’da Berlin Günleri” kapsamında Young Euro Classic Berlin - İstanbul Orkestrası, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda konser verdi.

İSMEK 12. Genel Sergisi Açılış Töreni

Dünyanın en büyük el sanatları sergisi olarak nitelendirilen ve 230 bin kursiyerin ürettiği binlerce eserin arasından seçilerek oluşturulan İSMEK sergisi, Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Çiroz Özürlüler Yaz Kampı Açılışı

Kapılarını 15’inci kez açan kampta, 5 bin 500 özürlü aileleri ile birlikte tatil yapma olanağına kavuşturuldu.

Sayın Başkan’ın Etiyopya Ziyareti

Etiyopya Başbakanı Meles Zenawi ile görüşüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası ve Türk İşbirliği Kalkınma Ajansı işbirliği ile yürütülen Etiyopya’daki su sıkıntısını gidermeye yönelik çalışmalar tamamlandı.

Berlin Belediye Başkanı Klaus Wowereit'in Ziyareti

Berlin Belediye Başkanı Klaus Wowereit’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığı ziyarette ikili ilişkilerin her alanda geliştirilmesi kararlaştırıldı.

İstanbul 2010 AKB İstişare Toplantısı

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkentliği kapsamında yapılan çalışmalar, Devlet Bakanı ve 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Koordinasyon Kurulu Başkanı Hayati Yazıcı'nın da katıldığı Sepetçiler Kasrı'nda yapılan toplantıda ele alındı.

Beyoğlu ve Kadıköy Vapurları Hizmete Alım Töreni

İstanbulluların oylarıyla seçilen vapurların ilk ikisi, Marmara’nın sularıyla buluşturuldu. İstanbul’un sembolü haline gelen Şehir Hatları Vapurları’na 20 yıl aradan sonra yenileri eklendi.

Kasımpaşa Motorunu Suya İndirme Töreni

Haliç ve Üsküdar Hattı’nda kullanılmak üzere tasarlanan her biri 600 yolcu kapasiteli Haliç Gemileri’nin ilki “Kasımpaşa”, Haliç Tersanesi’nde suya indirildi.

Balkan Ülkeleri Çevre Birliği (BENA) Ziyareti

BENA’nın yönetici ve üyeleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Rahmi Mustafa Koç Dünya Seyahati Kitap Tanıtımı ve Sergi Açılışı

İşadamı Rahmi Mustafa Koç'un, dünya turu sırasında değişik ülkelerden satın aldığı eski obje, antika ve el yapımı eşyaların yer aldığı sergi deniz tutkunlarının ilgisine sunuldu ve yolculuğu sırasında tuttuğu notlardan derlediği "Nazenin IV ile Devr-i Alem" adlı kitabın tanıtımı yapıldı.

Panaroma Sanatçılarına Kahvaltı Programı

Dünyadaki ilk ve tek panoramik müze Panorama 1453 Tarih Müzesi’nin ziyaretçi rekoru kırarak önemli bir başarıya imza atmasında emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi.

İstanbul'da Bulunan Başkonsoloslar ile Kahvaltılı Toplantı

Toplantıya katılan başkonsoloslara II. Abdülhamit Han’ın emriyle çekilen İstanbul fotoğraflarından hazırlanan "Eskimeyen İstanbul" adlı kitap hediye edildi.

Kore Büyükelçisi H.E.Jae Hyun BAC’in Ziyareti

Kore Büyükelçisi H.E.Jae Hyun BAC İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Tanıtım Toplantısı

Tanıtım toplantısı milletvekillerinin katılımıyla yapıldı.

Melen Projesi Derbent İnceleme Gezisi

Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş, Melen İçme Suyu Projesi çerçevesinde yer alan ve deniz seviyesinin 140 metre altına inşa edilen “Derbent-Beykoz Şaftı Arası Boğaz Geçiş Tüneli”nden geçerek incelemelerde bulundu.

Darüşşafaka - Hacıosman Metrosu Tünel Birleşimi Basın Gezisi

Darüşşfaka ile Hacıosman Mahallesi arasındaki 1.348 metrelik son tünel kazısı Tarabya Kavşağı mevkiinde yerin 31 metre altında gerçekleştirildi.

Tataristan Ziyareti

Tataristan Cumhurbaşkanı Mintimer Şaymiyev, Başkan Kadir Topbaş ve beraberindeki heyeti Kazan Kremlin Sarayı’nda ağırladı. Kazan Belediye Başkanı İlsur Metşin, İstanbul’u kendilerine örnek aldıklarını söyledi.

İstanbul ve Bangkok Arasında Kardeş Şehir Protokolü İmza Töreni

Bangkok Valisi Sukhumbhand Paribatra ile Kardeş Şehir Protokolu İmza Töreni Tayland’ın Bangkok kenti, Saraçhane Belediye Sarayı’nda imzalanan “Kardeş Şehir Protokolü” ile İstanbul’un 31’inci kardeş şehri oldu.

KİPTAŞ Başakşehir Metrokent Konut Satış Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, küresel krize ve ekonomideki daralmaya rağmen yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. KİPTAŞ, Başakşehir’de ulaşım problemi yaşanmayacak, 1500 konutluk son derece modern bir yaşam alanı daha oluşturuyor.

Kadıköy - Kartal Hattı Metro Tünelleri Birleşmesi Basın Gezisi

Metro inşaatında günde 150 metreye varan kazılar yapılarak dünya rekoru kırıldı. Kadıköy ve Kartal arasındaki yolculuk süresini 29 dakikaya indirecek metro hattı ile hızlı, konforlu ve modern bir şekilde günde 1 milyon yolcu taşınması planlanıyor.

İstanbul Muhtarları İftarı

İstanbul’daki mahalle muhtarları ve ailelerine Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde iftar yemeği verildi. İftara bin kadar muhtar ile aileleri katıldı.

İstanbul Boğazı - Haliç Tünel Kazısı Başlatıldı.

İstanbul Boğazı’ndan Haliç’e Su Akışını Sağlayacak Tünel Kazısı İçin TBM Makinesi Yerine İndirilecek Boğaz’ın bol oksijenli suyunu Haliç’le buluşturacak tünelin kazı çalışmaları başlatıldı. TBM yöntemiyle inşa edilecek tünelle günlük 260 bin metreküp deniz suyunun Kâğıthane Deresi’ne ulaştırılması planlanıyor.

Atıksu Tünelleri TBM Makinesinin Şafta İndirme Basın Tanıtım Töreni

İSKİ Kumburgaz, Celaliye, Selimpaşa ve Silivri Atıksu Tünelleri TBM Makinesinin Şafta İndirme Basın Tanıtım Töreni yapıldı. Marmara Denizi’nin atıksu tehdidinden kurtarılması için önemli bir adım daha atıldı. Tatilcilere hizmet veren sahiller mavi bayrak kriterlerine taşındı.

İ.Ü. Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet'in Ziyareti

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Taksim Cumhuriyet Anıtına törenle çelenk konuldu.

Sümer Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

İstanbul’un ilk kentsel dönüşüm projesi olan Zeytinburnu Sümer Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temel atıldı. İlk etabında 1.280 konut ve işyeri yapılacak proje 2 yılda tamamlanacak.

İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi (İMP) Tanıtım Toplantısı

Toplantıda, Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Üyelerine İstanbul'daki planlama çalışmaları anlatıldı.

Alemdağ Toplu Açılış Ve Tanıtım Töreni

Alemdağ’a yapılan 52 milyon TL'lik dev yatırım ve hizmetler zinciri törenle hizmete alındı.

Hadımköy Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Hadımköy’e yapılan 164 milyon TL’lik hizmet ve yatırımlar törenle hizmete alınırken KİPTAŞ Hadımköy Konutları 1. Etabı’nın anahtar teslimi yapıldı.

Topkapı Kültür Parkı ve Panoroma 1453 Tarih Müzesi Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tam panoramik olma özelliğine sahip, dünyada başka bir örneği olmayan Panorama 1453 Müzesi ile müzecilik anlayışına yeni bir boyut kazandırdı

Arnavutköy Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

İstanbul’un yeni ilçelerinden Arnavuktöy ile çevre beldelerine yapılan 179 milyon 85 bin 412 TL’lik yatırım ve hizmetler törenle hizmete alındı.

Taksim - Şişhane ve 4.Levent - Atatürk Oto Sanayi Metroları Açılış Töreni

Taksim - Şişhane ile 4. Levent - Atatürk Oto Sanayi Metro Hatları törenle İstanbulluların hizmetine sunuldu. Şişhane-Maslak arasındaki yolculuk süresi 21 dakikaya indi.

AYOD (Atık Yönetimi Otomasyon Sistemi) Tanıtım Töreni

Çevre kirliliğini önlemek için geliştirilen ve Türkiye’de bir ilk olan proje ile İstanbul’daki evsel atıkları taşıyan ve süpürme yapan araçlar ile hafriyat kamyonları uydudan takip edilmeye başlandı.

2 Adet Hızlı Feribot ile Fatih Vapuru'nun Hizmete Alım Töreni

Dünyanın içinden deniz geçen tek şehri olan İstanbul’da deniz ulaşımının kent içi ulaşımdaki payını artırmak için yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Köşe Yazarlarıyla Akşam Yemeği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, gazetelerin köşe yazarları ile biraraya geldiği akşam yemeğinde İstanbul’da 5 yılda yapılan 25 milyar TL’lik yatırım ve hizmetleri anlattı.

Gazanfer Özcan'ı Uğurlama Töreni

Vefatıyla tüm Türkiye'yi yasa boğan Türk tiyatrosunun usta oyuncusu Gazanfer Özcan son yolculuğuna uğurlandı.

Topkapı Sarayı Bağdat Köşkü Restorasyonu Açılış Töreni

Topkapı Sarayı içindeki Bağdat Köşkü, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından törenle hizmete açıldı.

Bayrampaşa İlçesi Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Edirnekapı - Sultançiftliği Tramvay Hattı başta olmak üzere itfaiye binası, 3 yeni okul, spor kompleksi, yeşil alanlar ile pek çok cadde ve kavşağında aralarında bulunduğu 61 milyon TL’lik yatırımlar İstanbulluların hizmetine sunuldu.

İstanbul Geneli ile Gaziosmanpaşa Toplu Açılış Ve Tanıtım Töreni

Kent genelinde yapılan 2.9 milyar TL’lik altyapı yatırımı ile Gaziosmanpaşa’da Edirnekapı Tüneli ve Yan Yolları ve Edirnekapı - Sultançiftliği Tramvay Hattı’nın da aralarında bulunduğu 72 hizmet ve yatırım İstanbulluların hizmetine sunuldu.

Belbim İstanbul Kart Dolum Makinaları Tanıtım Töreni

Ulaşımda bilet ya da jeton yerine AKBİL ile eş zamanlı olarak kullanılacak İstanbulkart’a dolum yapacak makineler tanıtıldı.

Eminönü Yenicami Hünkar Kasrı Restorasyonu Açılış Töreni

İstanbul’un masalsı güzelliğe sahip tarihi yapılarından biri olan ve restorasyonu 4 yıl süren Yeni Cami Hünkar Kasrı’nın kapıları yeniden ziyaretçilere açıldı.

İsviçre'nin Ankara Yeni Büyükelçisi Raimund Kundz'un Ziyareti

İsviçre'nin Ankara Yeni Büyükelçisi Raimund Kundz İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ziyarette bulundu.

Tuzla İlçesi Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Tuzla’da altyapıdan sanata, çevreden spora kadar yapılan 100 milyon TL’lik dev yatırım ve hizmetler zinciri hizmete alındı. KİPTAŞ tarafından yapılan Şifa Mahallesi Konutları’nın anahtar teslimi de yapıldı.

İstanbul Kart Basın Tanıtım Programı

İstanbul’da ulaşımda ve diğer şehircilik uygulamalarında kullanılacak temassız akıllı kart “İstanbulkart”, İstanbulluların hizmetine sunuldu. Yüksek güvenlikli ‘istanbulkart’ AKBİL’le eş zamanlı olarak kullanılacak

Beyoğlu Okmeydanı Okçular Tekkesi Basın Tanıtım Programı

Sultan II. Bayezid zamanında inşa edilen ve 1950'lerden sonra ise plansız gelişme nedeniyle büyük bir bölümü yıkılan Okçular Tekkesi, restore edilerek ihya edilecek. Tekke aynı zamanda ilk spor kulüplerinden biriydi.

Edirnekapı - Topkapı Tramvayı Açılış Töreni

Sultançiftliği Hafif Metrosu’nun devamı olan ve entegrasyon için kilit öneme sahip hat İstanbulluların hizmetine sunuldu. Türk mühendislerce üretilen ve tanıtımı da yapılan yeni tramvay aracıyla hatta ilk sefer gerçekleştirildi.

41 Kavşak ve Yolun Toplu Açılış Töreni

Hizmete açılan 41 yol ve kavşak ile 5 yılda 195 kavşak ve yol tamamlanarak tarihi bir rekora imza atıldı. İstanbul trafiğini büyük ölçüde rahatlatan 195 kavşak ve yol için 2,8 milyar TL harcandı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda İSMEK kursiyerlerince üretilen seçme eserlerden oluşan resim sergisinin açılışıyla başlayan kutlama programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen ve pek çok sanatçı katıldı.

Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi Açılış Töreni

Türk Tiyatrosu’nun kurucusu, büyük usta Muhsin Ertuğrul’un en büyük hayali gerçek oldu. Şehir Tiyatroları Kâğıthane Sadabad Sahnesi bünyesinde Türkiye’nin ilk Çocuk Tiyatrosu Sahnesi açıldı.

Yerel Seçimler

İstanbullular sandık başına giderek vatandaşlık görevlerini yerine getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş oyunu Florya'da kullandı.

İstanbul Mobil Şehir Rehberi Basın Tanıtım Programı

Kentle ilgili 200 bin noktanın işlendiği “Cep Şehir Rehberi-İstanbul” gazetecilere tanıtıldı. 6 ay süren çalışmanın ardından tamamlanan rehberde 68 bin cadde ve sokak ile 31 bin önemli nokta bulunuyor.

Sarıyer - Çayırbaşı Tüneli Basın Tanıtım Gezisi

7 Tepe 7 Tünel Projesi kapsamında yapılan Sarıyer - Çayırbaşı Tüneli basın mensuplarına tanıtıldı.

İstanbul Geneli Su Yatırımları ile Maltepe Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Kent genelinde yapılan 488 milyon TL’lik içmesuyu yatırımları ile Maltepe’ye yapılan 113,5 milyon TL’lik yatırımlar İstanbulluların hizmetine sunuldu.

Güngören Toplu Açılış ve Tanıtımı ile Erdem Beyazıt Kültür Merkezi Açılış Töreni

Güngören’de spordan sanata, çevreden eğitime kadar yapılan dev yatırım ve hizmetler zinciri hizmete alındı.

Zeytinburnu İlçesi Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Zeytinburnu’na son 5 yılda yapılan yatırım ve hizmetler 800 milyon TL’ye ulaştı.

Sultanbeyli İlçesi Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Sultanbeyli’ye 5 yılda yapılan 355 milyon TL’lik yatırım ve hizmetler Fatih Bulvarı’nda inşa edilen yeni ve modern Kent Meydanı’ndaki törenle hizmete alındı.

Fatih İlçesi Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Fatih’te altyapıdan sanata, spordan eğitime kadar yapılan 700 milyon TL’lik dev yatırım ve hizmetler zinciri törenle hizmete alındı.

Avcılar-Söğütlüçeşme Metrobüs Hattı Açılış Töreni

Sayın Başbakan'ın katılımlarıyla gerçekleşen açılışı ile birlikte Metrobüs Hattı’nın toplam uzunluğu 41 kilometreye ulaşırken İstanbullular Avcılar’dan Söğütlüçeşme’ye 63 dakikada ulaşma imkânına kavuşturuldu. Metrobüs Hattı’nda günde 1 milyon yolcu taşınması hedefleniyor.

5.Dünya Su Forumu

Forum çok sayıda devlet başkanı, bakan, parlamenter, belediye başkanı, akademisyen ve sivil toplum örgütü temsilcisini İstanbul’da buluşturdu. İstanbul, katılım açısından 1996 yılındaki HABİTAT'tan sonraki en büyük uluslararası toplantıya başarıyla ev sahipliği yaptı.

Yeni Alınan Sivil Savunma Araçlarının Hizmete Alım Töreni

İstanbul’da olası deprem hazırlıkları kapsamında alınan en son teknoloji ürünü 12 sivil savunma aracıhizmete alındı.

Sefaköy'e Yapılan İBB Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu ve Silivri'ye Yapılan İBB Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu'nun Açılış Töreni

Beykoz’a yapılan 114,5 milyon TL’lik yatırımlar hizmete alındı. Beykoz'un çehresi değiştiren yatırımların toplamı 5 yılda 713 milyon TL'ye ulaştı. KİPTAŞ'ın yaptığı iki okulun açılışı da canlı bağlantılarla yapıldı.

Ümraniye İlçesi Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Ümraniye’ye yapılan yatırım törenle hizmete açıldı. İlçe, 5 yılda yapılan 850 milyon TL’lik yatırımla modern bir görünüme kavuşturuldu.

2. Medeniyetler İttifakı Forumu

İstanbul’un ev sahipliği yaptığı forumda, 5 ülke Devlet Başkanı ve Başbakan, 31 ülke de Dışişleri Bakanı düzeyinde temsil edildi.

ABD Başkanı Sayın Barack Hussein Obama'nın İstanbul'a Gelişi

ABD Başkanı Obama, Ankara'daki temaslarının ardından İstanbul'a geldi.

Sayın Başkan'ın Mazbatasını Alma Töreni

29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına ikinci kez seçilen Kadir Topbaş, İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı.

Sayın Başbakan'ın ABD Başkanı Sayın Obama Onuruna Verdiği Akşam Yemeği

Başbakan Erdoğan, Medeniyetler İttifakı Forumu‘na katılan ABD Başkanı Obama onuruna Dolmabahçe Sarayı'nda resepsiyon ve akşam yemeği verdi.

4.Uluslararası İstanbul Lale Festivali Basın Tanıtımı

İstanbul’u 16 milyon lale ile lale cennetine dönüştüren festival kapsamında yapılan çalışmalar ve etkinlikler, Emirgan’daki Beyaz Köşk’ün bahçesinde basın mensuplarına tanıtıldı.

Rusya Zenit St.Peterburg Takımı ve UEFA Başkanı Michel PLATİNİ Tarafından UEFA Kupasının Başkan Topbaş’a Teslimi

Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanacak final maçı öncesinde kupa devir teslim töreni yapıldı. UEFA Başkanı Michel Platini, UEFA Kupası’nı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a verdi.

Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Obama’nın Sultanahmet Gezisi

ABD Başkanı Obama, Başbakan Erdoğan ile birlikte Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Camisi’ni gezdi.

İstaç Odayeri LFG Üretim Tesisi Açılış Töreni

Avrupa ve Ortadoğu’daki en büyük, dünyada ise en büyük on tesis arasında yer alan Odayeri Çöp Gazından Elektrik Enerjisi Üretim Tesisi törenle hizmete girdi. Dev tesis ile Kemerburgaz'ın vahşi çöp depolama alanı modern depolamaya dönüştürüldü.

İsmail Acar 'Lale' Temalı Resim Sergisi

4. Uluslararası İstanbul Lale Festivali kapsamındaki resim sergisi Taksim Cumhuriyet Resim Galerisi’nde açıldı.

23 Nisan Domino Show Türkiye Rekoru

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Kartal’daki Hasan Doğan Spor Kompleksi’nde düzenlenen etkinlikte 200 bin domino taşı 14 dakikada devrilerek "Türkiye domino rekoru" kırıldı.

Geçmişten Günümüze İstanbul Laleleri Resim Sergisi

4. Uluslararası İstanbul Lale Festivali kapsamındaki resim sergisi Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda açıldı.

Paris Belediye Başkanı Bertrand Delanoe'nin Ziyareti

Medeniyetler İttifakı2. Forumu için İstanbul’a gelen Paris Bertrand Delanoe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

İSFALT Gece Asfalt Çalışması Basın Programı

E-5 Karayolu'na, Formula 1 yarışlarının yapıldığı İstanbul Park Pisti'nde kullanılan asfalttan daha kaliteli olan “sessiz asfalt” serilmeye başlandı.

Musevi Cemaati İftarı

Neve Şalom Kültür Merkezi`nde 10`uncusu düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde birlik, beraberlik ve iyi niyet mesajları verildi.

Philippe Le Houvérou’nun Ziyareti

Dünya Bankası Başkan Yardımcılığına getirildikten sonra ilk ziyaretini Türkiye'ye gerçekleştiren Philippe Le Houérou, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

İstanbul Protokolü İftarı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Yeşilköy’deki WOW Otel'de verdiği ve Başkan Kadir Topbaş ile eşi Özleyiş Topbaş’ın ev sahipliği yaptığı iftar yemeğine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile katıldı.

Yenikapı Arkeolojik Kazı Alanı İnceleme Gezisi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başkan Kadir Topbaş ile birlikte Marmaray ve Metro projeleri kapsamında çalışmaların sürdüğü “Yenikapı Arkeolojik Kazı Alanı”nda incelemelerde bulundu.

Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral İsmail Taş'ın Ziyareti

Hava Harp Okulu Komutanlığına atanan Tümgeneral İsmail Taş, İstanbul Büyükşehir Belediyesine nezaket ziyaretinde bulundu.

Meclis Üyeleri İftarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyelerine Saraçhane Belediye Sarayı’nda iftar yemeği verildi.

İTÜ Rektörü Prof.Dr.Muhammet ŞAHİN ve Prof.Dr.Mete TAPAN'ın Ziyaretleri

İstanbul Kongre Merkezi Açılış Töreni

2010 AB Kültür Başkentliğine hazırlanan İstanbul’da, Haliç Kültür Merkezi’nin ardından, Türkiye’nin en büyük kongre ve kültür merkezi İstanbul Kongre Merkezi görkemli bir törenle hizmete açıldı.

İBB Bayramlaşma Programı

Saraçhane Belediye Sarayı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarıyla bayramlaşan Başkan Kadir Topbaş, barış ve kardeşlik mesajı verdi.

2009 - 2010 Eğitim - Öğretim Yılı Açılış Töreni

2009 - 2010 Eğitim - Öğretim Yılı Beşiktaş'taki İsmail Tarman İlköğretim Okulu'nda Bakan Nimet Çubukçu'nun katıldığı törenle açıldı.

Ulaştırma Bakanlığı Ulaşım Şurası

Başbakan Recep Tayyip Erdordoğan’ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Ulaşım Şurası’nda, İstanbul’un, Cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümüne hazırlandığına vurgu yapıldı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Genel Kurul Toplantısı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği'nin 3. Olağan Genel Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla Zeytinburnu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Kazakistan Başbakan Yardımcısı Kayrad Kelimbetov’un Ziyareti

Kazakistan Başbakan Yardımcısı Kayrad Kelimbetov ile Büyükelçi Bagdad Amrayev İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Japonya Büyükelçisi Nobuaki Tanaka'nın Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediyesine nezaket ziyaretinde bulunan Büyükelçi Tanaka, Japonya’nın tarihi şehri Kyoto’nun İstanbul ile ‘Kardeş Şehir’ olmak istediğini ifade etti.

IMF Kongresi

Dünya Bankası Yıllık Toplantıları İstanbul Kongre Merkezi’nde yapıldı. İstanbul, 54 yıl aradan sonra organizasyona bir kez daha ev sahipliği yaptı. 186 ülkeden katılımın gerçekleştiği toplantılar, yerli ve yabancı 1.500 gazeteci tarafından takip edildi.

İstanbul'un Kurtuluşu Vatan Caddesi Geçit Töreni

İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 86’ncı yıldönümü Vatan Caddesi’nde düzenlenen coşkulu törenle kutlandı.

49 Okulun Toplu Açılış Töreni

Arnavutköy’den Kadıköy’e, Kartal’dan Silivri’ye kadar İstanbul’un 21 ilçesinde yapılan 49 eğitim kurumu, Sayın Başbakanın katılımıyla Haliç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Paris İşbirliği Protokolü İmza Töreni

İstanbul ve Paris arasındaki ilişkilerin daha ileri boyuta taşınmasını hedefleyen "Paris İşbirlirliği Protokolü" Paris Belediye Sarayı'nda imzalandı.

Bizans'tan İstanbul'a İki Kıtanın Limanı Sergisi

Fransa'da Türkiye Mevsimi etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen "Bizans'tan İstanbul'a: İki Kıtanın Limanı" sergisi, Paris'in en prestijli sergi mekânlarından Grand Palais'de açıldı.

Beykoz ve Sarıyer Vapurları Hizmete Alım Töreni

Fatih, Beyoğlu ve Kadıköy’ün ardından “Beykoz” ve “Sarıyer” vapurları İstanbul Boğazı’nın serin sularıyla buluştu.

31. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu

Dünyanın ilk ve tek kıtalararası koşulan maratonunda onbinlerce İstanbullu yağmura rağmen renkli görüntüler eşliğinde Asya’dan Avrupa’ya koştu.

1. İstanbul Forumu

Dünya Siyasetinde Orta Doğu- Sorunlu Bölgede Güvenlik Arayışı" konulu 1. İstanbul Forumu’nun açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıldı.

Süleymaniye İnceleme Gezisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Süleymaniye Camisi’nde devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Kazakistan Almatı Kültür Günleri

Harbiye’deki İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve İstanbul’da yaşayan Kazakların da katıldığı etkinlik, Kazak Kültürü’nü İstanbullularla buluşturdu.

Darüşşafaka Metro İstasyonu Ray Döşemesi Basın Gezisi

Kazı çalışmaları tamamlanan metro istasyonunda raylara ilk kaynak basın mensuplarıyla birlikte yapıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Havai Fişek ve Lazer Gösterisi

Cumhuriyetin 86. yılı İstanbul Boğazı’nda yapılan muheteşem lazer ve havai fişek gösterileri ile kutlandı. İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği gösteriler canlı yayınla ülke genelinde izlendi.

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçisi Andrea Joan Smith'in Ziyareti

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçisi Andrea Joan Smith İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Kadıköy - Kartal Metro Hattı Tünel Birleşme Töreni

Anadolu Yakası’nın ilk metro hattında Kadıköy ve Kartal metro tünelleri, Soğanlık İstasyonu’nda birleştirildi.

Urban Age İstanbul Konferansı

İstanbul’un evsahipliği yaptığı konferans kapsamındaki toplantılarda İstanbul’un ve dünyanın önde gelen diğer kentlerinin geleceği tartışıldı.

Sanayi Mahallesi - Seyrantepe Metrosu Deneme Sürüşü

Yapımı tamamlanan Sanayi Mahallesi- Seyrantepe Metro Hattı’nda ilk deneme sürüşü gerçekleştirildi.

Berlin Duvarının Yıkılışının 20. Yıl Dönümü Kutlamaları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bir heyet ile Berlin Duvarı’nın Yıkılışının 20. Yıldönümü Kutlamaları ve Berlin - İstanbul Kardeş Şehir ilişkisinin 20. Yılı vesilesiyle Berlin’i ziyaret etti.

UCLG Dünya Konseyi Toplantısı

Birlemiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı’nın en üst organı olan Dünya Konseyi toplantısı Çin’in Guangzhou kentinde yapıldı. Toplantıya dünyanın çeşitli ülkelerinden 340 üye katıldı.

Almanya Başkonsolosu Brita Wagener’in Ziyareti

Almanya Başkonsolosu Brita Wagener İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Aleksey Erhov'un Ziyareti

Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Aleksey Erhov İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Avusturya Başkonsolosu Paul Jenewein'in Ziyareti

Avusturya Başkonsolosu Paul Jenewein İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Meclis Toplantısı - İBB Bütçe Görüşmeleri

Meclis Başkan Vekili Ahmet Selamet’in başkanlığındaki Kasım ayı olağan toplantılarında, 2010 yılı bütçesine ilişkin görüşmeler yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve Öğretmenlerin Ziyareti

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, öğretmenlerden oluşan bir heyetle 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesine nezaket ziyaretinde bulundu.

Yeni İsrail Başkonsolosu Moshe Kamhi'nin Ziyareti

Yeni İsrail Başkonsolosu Moshe Kamhi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Kasımpaşa Vapuru’nun Hizmete Alımı ile 2 Vapuru Suya İndirme Töreni

Deniz ulaşımına yapılan yatırımlar kapsamında yerli üretimle inşa edilen Kasımpaşa Vapuru, İstanbullulara hizmete sunulurken Hasköy ve Sütlüce Vapurları da denize indirildi.

Avrupa Birliği Merkezi Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Avrupa Birliği (AB) Genel Sekreterliği tarafından Ortaköy’de hazırlanan “AB Merkezi İstanbul Ofisi” hizmete açıldı.

Dünya Aile Örgütü Katılımcılarıyla Akşam Yemeği

Sayın Başbakanımız ve Devlet Bakanı Sayın Selma Aliye Kavaf’ın katılımı ile Dünya Aile Örgütü tarafından İstanbul’da düzenlenen zirvenin sonunda katılımcılar onuruna Esma Sultan Yalısı’nda akşam yemeği verildi.

Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jong-Kyoung Hong'un Ziyareti

Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Bay Jong-Kyoung Hong İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

İran Başkonsolos Vekili Mahmoud Heidari'nin Ziyareti

İran Başkonsolos Vekili Mahmoud Heidari İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Sismik Riskin Azaltılması Konferansı

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Hazine Müsteşarlığı, İstanbul Valiliği ve Dünya Bankası’nın desteğiyle düzenlenen konferansta dünyadaki deprem riski ele alındı.

Cumhuriyet Coşkusu Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri, dereceye giren ve beceye giren ve beğenilen 42 fotoğrafın da sergilendiği Taksim Metro İstasyonu’nda düzenlenen törenle verildi.

Çamlıca Kulesi Protokol İmza Töreni

Çamlıca Tepesi TV Kulesi ve Entegre Tesisleri'nin yapımına ilişkin protokol, Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle imzalandı.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Projeleri Tanıtım Gecesi

Hilton Convention Center'da İstanbul 2010 Enerjisi başlığında yapılan tanıtım gecesinde İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti'nin uluslararası tanıtım filmi ilk kez gösterildi.

Kopenhag İklim Değişikliği Zirvesi

Danimarka’da düzenlenen Kopenhag İklim Değişikliği Zirvesi’nde UCLG’nin iklim değişikline karşı geliştirdiği stratejiler anlatıldı ve Act Panosu imzalandı.

Ayazma İlköğretim Okulu Ana Sınıfı Açılışı

Okul öncesi encesi eğitimi geliştirmek amacıyla başlatılan ‘Ana Sınıfı’ projesi kapsamında ilk ana sınıfı hizmete alındı.

Şile Kültür Merkezi Açılışı

Şile Kültür Evi’nde düzenlenen ve yazma eserler ile kitaplardan oluşan “Geleneksel Türk Kitap Sanatları-Bugünün Ustaları Sergisi” törenle açıldı.

DSİ'nin 55 Tesis Açılış Töreni

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün 55’inci hizmet yılında 55 dev tesis, İstanbul Sütlüce Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle hizmete alındı.

İstiklal Caddesi Aydınlatması Açılış Programı

İstanbul’un Avrupa Kültür Başkenti unvanı taşıyacağı 2010 yılına günler kala Beyoğlu, rengârenk ışıklarla donatıldı. İstiklal Caddesi ve Tünel arasındaki 1.600 metrelik alanda yıldız ve kar tanelerinden oluşan 320 motif, 41 bin metre led şerit ampul ve 175 bin mini ampul kullanıldı.

UCLGA 5. Afrika Kentler Zirvesi ve İstanbul İle Kazablanka Arasında Kardeş Şehir Protokolü İmza Töreni

Birlemiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı’nın 5’inci Afrika Yerel Yönetimler Zirvesi, Fas’ın Marakeş kentinde yapıldı. İstanbul ve Kazablanka arasında “Kardeş Şehir” protokolü imzalandı.

Su Ürünleri Av Sezonu Açılış Töreni

İstanbul’da Su Ürünleri Av Sezonu’nun açılışı Kumkapı’daki Su Ürünleri Hali’nde düzenlenen törenle yapıldı. Balıkçılar ''vira bismillah'' diyerek denize açıldı.

12. Avrasya Ekonomi Zirvesi

Marmara Grubu Vakfı tarafından düzenlenen ve 3 gün süren zirvede, Türkiye’nin Avrasya Bölgesi’ndeki stratejik ve ekonomik varlığı konuşuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ümraniye Belediyesi Tarafından Ümraniye’ye Yapılan Yatırım ve Hizmetlerin Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni

Ümraniye’ye yapılan yatırım törenle hizmete açıldı. İlçe, 5 yılda yapılan 850 milyon TL’lik yatırımla modern bir görünüme kavuşturuldu.