Delikaya Sanayi Bölgesi Açılış Töreni

Arnavutköy’de 2.3 milyon m2 alana kurulan çevre dostu sanayinin merkezi olacak Delikkaya Sanayi Bölgesi (DESB), Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, DESB Başkanı Hasan Büyükdede ile çok sayıda sanayici ve iş adamının katılımıyla açıldı.

Darülaceze Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye’nin en eski ve köklü hizmet kurumlarından biri olan Darülaceze’yi ziyaret etti.

Final Four Euroleague İmza Töreni

İstanbul'un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan, Avrupa’nın en iyi takımlarının yer aldığı basketbol organizasyonu Turkish Airlines Euroleague 2017 Final Four’un tanıtım ve imza töreni, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla yapıldı.

Japon Heyeti'nden Taziye Ziyareti

Japonya Dışişleri Bakan Yardımcısı Kentaro Sonoura, beraberindeki heyetle birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a taziye ziyaretinde bulundu.

Ankara'daki Büyükelçilerle Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara’da görev yapan büyükelçilerle çalışma toplantısında buluştu. 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini kınayan büyükelçiler, Türkiye’nin ve Türk demokrasisinin yanında olduklarını açıkladılar.

Özbekistan'a Taziye Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Özbekistan'ın eski Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un vefatının ardından başkent Taşkent'teki senato binasında açılan taziye defterini imzaladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bayramlaşma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kurban Bayramı öncesi son mesai gününde Saraçhane’deki Başkanlık Binası’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı.

İstanbul'daki Başkonsoloslarla Toplantı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla Ortaköy’deki Feriye Lokantası’nda biraraya geldi. 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini kınayan başkonsoloslar, Türkiye’nin ve Türk demokrasisinin yanında olduklarını ifade ettiler.

Akıllı Şehirler Projesi İç Paydaş Başlangıç Toplantısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şehirleri geleceğe taşıyacak projelerin hayata geçirilmesi amacıyla başlattığı Akıllı Şehir Vizyonu’nun ilk ayağı olan Akıllı Şehirler Projesi İç Paydaş Başlangıç Toplantısı, Başkan Kadir Topbaş'ın ev sahipliğinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Silivri İlçe Ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri’de milletvekilleri, mülki amirler, siyasiler, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve basın mensuplarıyla biraraya geldi.

Çatalca Sosyal Konutları Anahtar Teslim Töreni

Çatalca Sosyal Konutları Anahtar Teslimi ile Çatalca İlçesine Yapılacak Doğalgaz Yatırımları Temel Atma Töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Çatalca Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Cape Town Belediye Başkanı'nın Taziye Ziyareti

Güney Afrika Cumhuriyeti’ne bağlı Cape Town kentinin Belediye Başkanı Patricia De Lille, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu.

Rio Olimpiyatları'nda Dereceye Giren Sporcuların Ziyareti

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda 2 gümüş, 3 bronz madalya kazanma başarısı gösteren İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü oyuncuları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından düzenlenen törenle ödüllendirildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda Tören

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü kutlamaları, Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen tören ile başladı. Törene, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile askeri ve mülki erkan, gaziler, şehit aileleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İran Başkonsolosu'nun Veda Ziyareti

İran İstanbul Başkonsolosu Mohsen Mortezaeifar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu. Başkonsolos, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin ardından Saraçhane Belediye Sarayı'nda açılan taziye defterini imzaladı.

Florya Camii ile Kültür ve Yurt Kompleksi'nde İnceleme Gezisi

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle inşa edilen Florya Camii ile Kültür ve Yurt Kompleksi’nde incelemelerde bulundu.

Libya Yerel Yönetim Bakanı'nın Ziyareti

Libya Yerel Yönetim Bakanı Badad Kansu Mesut Abdülcelil, beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı'nın Ziyareti

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışı için İstanbul’a gelen Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif, Başkan Kadir Topbaş ve Vali Vasip Şahin ile biraraya geldi.

3. Köprü'nün Açılış Töreni

İstanbul’un iki yakası, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile 3’üncü kez biraraya geldi. Dünyanın en ileri teknolojisiyle İstanbul Boğazı'na inşa edilen ve “dünyanın en geniş köprüsü” olma özelliğini taşıyan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye ve dünyadan çok sayıda liderin katılımıyla hizmete açıldı.

Etnospor Festivali Açılış Töreni

Başkanlığını Bilal Erdoğan’ın yaptığı ve Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen Etnospor Kültür Festivali’nin açılışı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Küçükçekmece Bezirganbahçe Meydanı’nda yapıldı.