Başkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı 28.8.2017

Saraçhane Belediye Binası’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbulluların ve İslam Alemi’nin de Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Başkan Topbaş, “İBB olarak her bayram olduğu gibi yine bayram yapmayacağız, bayram yaptıracağız. İstanbulluların huzurlu bir bayram yapması için gayret gösteriyoruz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Binası’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. Bayramların insanları birbirine yaklaştıran, dargınlıkları ortadan kaldıran, hoşgörü gibi insani değerleri hatırlatan özel günler olduğunu söyleyen Başkan Kadir Topbaş, “Bayramda büyük bir aile olduğumuzu hissederek, farklılıklarımızın zenginliği hissedeceğiz. Sen ben demeden biz demenin anlayışını ortaya koyacağız.” dedi.

 

“Bayram yapmayacağız, bayram yaptıracağız…”

İBB olarak her bayram olduğu gibi bu bayramda da bayram yapmayıp, bayram yaptıracaklarını ifade eden Başkan Topbaş, “İstanbulluların huzurlu bir bayram yapması için gayret gösteriyoruz. 13 yıldır İstanbul’a ve Türkiye’ye hizmet vermekteyiz. Başkan olarak ben öndeyim, ancak sizler yükü benim omuzlarımdan alıyorsunuz. Sizin gayretiniz bize başarı olarak yazılıyor. Bütün mesai arkadaşlarımızın gayretine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Başkan Topbaş, sözlerini şöyle tamamladı: “Geçmişte İstanbul’a yakışmayan ve hayvanlara eziyet eden kurban kesimleri yapılırdı. Şimdi çok şükür giderek modernleşen kurban kesim ve satış merkezlerimiz var. İlçe belediyelerine ve STK’lara da kurban kesimi için destek veriyoruz.”

 

Hayri Baraçlı görev başındaki personelle bayramlaştı…

İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı da görev başındaki itfaiye, zabıta, İSKİ ve İETT personeliyle bayramlaştı. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut, İETT Genel Müdürü Arif Emecen, Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan ve Medya AŞ Genel Müdürü Yunus Göksuçukur’un da katıldığı bayramlaşma töreninde konuşan Hayri Baraçlı, “Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023, 2053 ve 2071 vizyonuna ulaşmak ve 2019 öncesinde devam eden işlerimizi tamamlamak için bayram sonrası tempomuzu artırıyoruz.” dedi.