İstanbul İtfaiyesi Dünya Şampiyonu oldu! 25.8.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İstanbul İtfaiyesi, 17. Dünya Polis ve İtfaiye Olimpiyatları’nda fırtına gibi esti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Los Angeles’ta düzenlenen yarışlarda 12’si altın, toplam 32 madalya alarak Dünya Şampiyonu olan itfaiyecileri tebrik etti. Başkan Topbaş, İstanbul İtfaiyesi’nin tulumbacılıktan başlayarak Dünya Şampiyonluğuna uzandığını söyledi.

Los Angeles’ta 17’ncisi düzenlenen ve 65’ten fazla ülkeden 10 binin üzerinde katılımcının bulunduğu Polis ve İtfaiye Olimpiyatları’nda Türkiye’yi İstanbul İtfaiyesi temsil etti. 22 itfaiyecinin mücadele verdiği organizasyondan itfaiyecilerimiz 12 altın, 11 gümüş ve 9 bronz madalya ile döndü.

Sporcularımız, “Ultimate Firefighter (En Sıkı İtfaiyeci)” yarışmasında hem takım halinde hem de bireyselde dünya birincisi oldu. Takım halinde 4 altın madalya kazanan İstanbul İtfaiyesi, bireyselde de 1 altın madalyayı ülkemize kazandırdı.

 

14 dalda 32 madalya…

İstanbul İtfaiyesi, Grekoromen Güreş’te 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz, Push Pull’da 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz, Bench Press’te 2 altın ve 1 bronz, Karate’de 1 altın, Pysique (Atletik Fizik) 1 altın, Serbest Stil Güreş’te 1 gümüş ve 1 bronz, Serbest Yüzme’de 1 gümüş ve 1 bronz, Subbismion Grappling’de 2 gümüş, Engelli Koşu’da 1 gümüş ve 1 bronz, Body Building’de 1 gümüş, Çekiç Atma’da 1 gümüş, Karışık Yüzme’de 1 bronz, Yüksek Atlama’da 1 bronz ve Sırıkla Yüksek Atlama’da 1 bronz olmak üzere 14 dalda toplam 32 madalya kazandı.

 

Los Angeles Başkonsolosu’ndan tebrik…

Türkiye Cumhuriyeti ABD Los Angeles Başkonsolosu Raife Gülru Gezer, 14 dalda toplam 32 madalya kazanan itfaiye ekibini makamında kabul ederek, itfaiyecileri olimpiyatlarda göstermiş oldukları performans nedeniyle tebrik etti. Konsolosluk binası çıkışında ekibi karşılayan Güney California Türk Amerikan Derneği ve Türk Amerikan Toplumu Derneği’nden Burcu Tansu da, göstermiş olduğu başarıdan dolayı itfaiyecilerimizi kutladı.

 

Dünya Şampiyonu itfaiyecilere coşkulu karşılama…

Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nda madalyaları toplayarak, büyük bir başarıya imza atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyecileri için Atatürk Havalimanı’nda görkemli bir karşılama töreni hazırladı. Los Angeles’tan 32 madalya ile yurda dönen İstanbul İtfaiyesi ekibi, Atatürk Havalimanı’nda İBB İtfaiye Daire Başkanlığı ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 153 Beyazmasa ekipleri tarafından çiçeklerle karşılandı.

 

“İstanbul İtfaiyesi dünyanın en iyileri arasında…”

Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nda 32 madalya kazanarak Dünya Şampiyonu olan İstanbul İtfaiyesi ekibiyle Saraçhane Belediye Binası’nda bayramlaşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “ABD’de dünyanın en büyük kentlerinin itfaiyeleriyle yarıştılar. İstanbul İtfaiyesi, New York İtfaiyesi ile yarışıyor demiştik. Hamdolsun, artık birinciliği alabilecek bir ölçüye geldik.” dedi.

 

İstanbul İtfaiyesi’nin tulumbacılıktan başlayıp dünya birinciliğine geldiğini hatırlatan Başkan Topbaş, şöyle konuştu: “İtfaiyemizi güçlendirerek, daha ileriye doğru gitmeye çalışıyoruz. Ne gerekiyorsa bunu ortaya koyduğumuz çalışmamız var, insanlarımızın can ve mal güvenliği açısından önemli bir hizmet veriliyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.”