Kızılay Başkanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret 23.8.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ı makamında ağırladı. Kurbanın mali bir ibadet olduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, “Kurban Bayramı’nı dünyanın değişik yerlerindeki Müslümanlara yardım etmek adına bir fırsat olarak görmek lazım.” dedi.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Kurban Bayramı öncesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Yurtiçi ve yurtdışında kurban bağışlarının önemine vurgu yapan Başkan Kadir Topbaş, “Kızılay kurban bağışlarını kabul ediyor. Sadece kendimiz için değil başka insanlara destek olmak da bizim kültürümüzde var olan bir değer.” diye konuştu.

 

Kurban kesmenin mali bir ibadet olduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, konuşmasına şöyle devam etti: “Kurban Bayramı’nı sadece Türkiye için değil Afrika başta olmak üzere dünyanın değişik yerlerindeki Müslümanlara yardım etmek adına bir fırsat olarak görmek lazım. Kızılayımıza başarılar diliyorum. Hayır sahiplerinin Allah hayırlarını kabul etisin. Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

 

31 ülkede kurban kesimi…

Kadir Topbaş’ın örnek şahsiyetiyle her zaman Kızılay’a liderlik yaptığını ifade eden Kızılay Başkanı Kerem Kınık da “Kurban bir ibadet ve Cenab-ı Hak’ka yakınlaşmaktır, hem de iyiliği, dertleri, acıları paylaşmaktır. Mahzun sofraları şenlendirmektir. İnşallah Türkiye genelinde ve 31 ülkede kestiğimiz kurbanlarla bütün bağışçılarımızın vekaletlerini yerine getirmiş olacağız.” dedi.

 

Başkan Topbaş’tan Kızılay’a kurban vekaleti…

Başkan Kadir Topbaş’ın da yurt dışında kesilmek üzere kurban vekaletlerini aldığını dile getiren Kerem Kınık, şöyle konuştu: “Sayın Başkanımız vekaletlerini verirken unutulmuş güzel bir sünneti de ihya etti. Hz. Adem ve Hz. Havva’dan başlayarak Ahmet Yesevi, Yunus Emre’ye ve İstanbul’un ilk şehremini Hızır Çelebi’ye kadar pek çok ulu şahsiyet ruhuna değmesi için onları anarak bize kurban vekaletlerini verdi. Başkanımıza kurban bağışları nedeniyle şükranlarımı sunuyorum. Kızılay ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi her zaman çok yakın çalıştı. Bundan sonra da çok farklı projelerle İstanbul’a hizmet etmeye devam edeceğiz.”