Fotoğraflarla 15 Temmuz gecesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları gözler önüne seren ‘Karanlıktan Aydınlığa Meydanların Dili Sergisi’nin açılışına katıldı. Serginin açılında konuşan Başkan Topbaş, 15 Temmuz’da kahramanlık destanı yazıldığını söyledi.

İstanbul, Bosna Hersekli bürokratları ağırladı

TBB ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bosna Hersekli belediye başkanlarını İstanbul’da ağırladı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği Bosna Hersek Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı Sertifika Töreni’nde konuşan Başkan Topbaş, İstanbul’un başarısını anlattı.

Şile’ye modern engelliler kampı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile’de hayata geçecek olan engelliler kampının inşaatını ziyaret etti. Toplumun her kesiminden vatandaşın tesisten faydalanabileceğini söyleyen Başkan Topbaş, tesisin yılsonunda tamamlamayı planladıklarını açıkladı.

Başkan Topbaş Şile bezini tanıttı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile bezini ve yapılışını basın mensuplarına tanıttı. Şile bezi ipliğinin yoğuruluşundan atölyede dokunmasına kadar geçen aşamalarını anlatan Başkan Kadir Topbaş, Şile bezinin dünyada tanınması ve bilinmesini arzuladıklarını dile getirdi.

Dünyanın en modern tesisi için imzalar atıldı…

İstanbul’un geleceğini aydınlatacak Eyüp Kemerburgaz Evsel Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi’nin inşaatı için imzalar atıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1 milyon 500 bin kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak tesisin 2020 yılında hizmete alınacağını söyledi.

2017 - 2018 Adli Yılının açılışı gerçekleştirildi

2017 - 2018 Adli Yıl Açılış Töreni, İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlendi. Programa İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Zafer Bayramı’nda görkemli kutlama…

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıl dönümü kapsamında İstanbul’un çeşitli yerlerinde kutlamalar düzenlendi. Taksim Meydanı, Vatan Caddesi ve Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen kutlamalara İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Beşiktaş’ta ortaya çıkan tarih…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nın Beşiktaş İstasyonu’nda gerçekleştirilen arkeolojik kazı çalışmalarını inceledi.

Başkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı

Saraçhane Belediye Binası’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbulluların ve İslam Alemi’nin de Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Başkan Topbaş, “İBB olarak her bayram olduğu gibi yine bayram yapmayacağız, bayram yaptıracağız. İstanbulluların huzurlu bir bayram yapması için gayret gösteriyoruz.” dedi.

Doğal ekmekte robot teknolojisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kartal Halk Ekmek Fabrikası’nda uygulanan robotik ekmek kasalama ve paletleme sistemi ile glutensiz ekmeği tanıttı. Robotik ekmek kasalama ve paletleme sisteminin dünyada ilk kez kullanıldığına dikkat çeken Başkan Topbaş, ekmeğin hamur oluşumundan paketlemeye kadar el değemeden üretildiğini söyledi.

Malazgirt Zaferi coşkuyla kutlandı

Malazgirt Zaferi’nin 946’ncı yılı büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlamaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nin yeni bir istikbal kazandırdığını ve Anadolu’nun kapılarını Türklere açtığını söyledi.

İstanbul İtfaiyesi Dünya Şampiyonu oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İstanbul İtfaiyesi, 17. Dünya Polis ve İtfaiye Olimpiyatları’nda fırtına gibi esti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Los Angeles’ta düzenlenen yarışlarda 12’si altın, toplam 32 madalya alarak Dünya Şampiyonu olan itfaiyecileri tebrik etti. Başkan Topbaş, İstanbul İtfaiyesi’nin tulumbacılıktan başlayarak Dünya Şampiyonluğuna uzandığını söyledi.

Saraybosna’da İstanbul rüzgarı

İstanbul ile Saraybosna arasında ‘Kardeş Şehir’ ilişkisi kurulmasının 20’nci yılı dolayısıyla Saraybosna’da İstanbul Kültür Günleri düzenlendi. Etkinliğe katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bosna Hersek ile Türkiye arasından tarihten gelen derin bağlar bulunduğunu ifade etti.

Başkan Topbaş’tan Saraybosna gezisi

İstanbul ile Saraybosna arasında ‘Kardeş Şehir’ ilişkisi kurulmasının 20’nci yılı dolayısıyla Saraybosna’da İstanbul Kültür Günleri düzenlendi. Etkinliğe katılmak için Saraybosna’ya giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş şehri gezdi.

Kızılay Başkanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ı makamında ağırladı. Kurbanın mali bir ibadet olduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, “Kurban Bayramı’nı dünyanın değişik yerlerindeki Müslümanlara yardım etmek adına bir fırsat olarak görmek lazım.” dedi.

İstanbul’a 10 milyon ağaç...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Alibeyköy Fidanlığı’nda incelemelerde bulundu. Ulaşımdan sonra en büyük yatırımı çevreye yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, İstanbul’a 10 milyon ağaç diktiklerini ve yeşil alanları 60 milyon metrekareye taşıdıklarını söyledi.

Hasanpaşa Gazhanesi yeniden hayat buluyor

1993 yılında kapanan Hasanpaşa Gazhanesi, Enerji Müzesi ve Kültür Merkezi haline dönüştürülüyor. Gazhanedeki çalışmaları yakından inceleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, müzenin yeryüzündeki enerjinin günümüze kadar geçirdiği evrimleri yansıtacağını söyledi.

“İstanbul’da kıpırdanırsak Türkiye’de şahlanırız…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’da kıpırdanırsak Türkiye’de şahlanırız.” dedi.

İBB, 7 kurban satış ve kesim merkezi ile İstanbulluların hizmetinde…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Alibeyköy Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Olası İstanbul depremine karşı tedbirler alınıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “17 Ağustos Depremini Anma Programı ve Güvenli Yaşam Paneli”ne katıldı. Türkiye’nin deprem kuşağında yer aldığını hatırlatan Başkan Kadir Topbaş, “Depremle birlikte yaşamak bu şehrin bir gerçeğidir. Ancak depremin acılarını yaşamak kaderi olamaz, olmamalı” diye konuştu.

İstanbul’un köyleri modern hayvancılıkla gelişecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile’nin köylerini ziyaret etti. Başkan Topbaş, İstanbul’un mahalleye dönüşen köylerinde hayvancılık yapılabilmesi için Türkiye’de ilk olacak bir proje geliştirdiklerini açıkladı.

Şile, meydan ve yeraltı otoparkına kavuşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşaatı devam eden Şile Kent Meydanı ve Zeminaltı Otopark İnşaatı’nı gezdi. İncelemelerde bulunan Başkan Topbaş, zeminaltı otopark ve kent meydanının 2018 yılında Şilelilerin hizmetine açılacağını söyledi.

Şile örnek oluyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Şile’de kurulan Yeryüzü Pazarı’nı ziyaret etti. Başkan Kadir Topbaş, Şile’ye bugüne kadar 1 milyar 650 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Saklı cennet Ağva

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ağva Meydanı ve Sahil Düzenleme Projesi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Topbaş, proje kapsamında 3 sosyal tesis, seyir terasları, 125 araçlık otopark, çocuk oyun alanları ve yeşil alanlar yapılacağını söyledi.

Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı 2019’da açılacak…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, basın mensuplarıyla birlikte tünel kazısı tamamlanan Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Kadir Topbaş, hattın 2019’un ilk aylarında devreye gireceğini söyledi.

İstanbul’da kentsel dönüşüm hızlanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanacağını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüştüklerini açıklayan Başkan Topbaş, “Fikirtepe başta olmak üzere İstanbul’un mahallelerini tek tek ele aldık.” dedi.

Başkan Topbaş’a anlamlı ziyaret

Görev süresi sona eren Lübnan İstanbul Başkonsolosu Hani Chemaitelly, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu. Başkan Topbaş, Hani Chemaitelly’e “Fahri Hemşehrilik Beratı” takdim etti.

Sütlüce’de Manas Heykeli

Türkiye ile Kırgızistan arasındaki dostluğu pekiştirmek için önemli adımlar atılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Manas Heykeli’nin açılışı gerçekleştirildi.

Manas Destanı artık Türkçe

Dünyanın en büyük destanları arasında gösterilen Manas Destanı, Türkçe olarak basıldı. Destanın Türkçe basımının tanıtım töreni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı 2019’da hizmetinizde…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yapımı hızla devam eden Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı’nın Çobançeşme - Kuyumcukent TBM Montaj Programı’na katıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kadir Topbaş, Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı’nın 2019’un ilk yarısında açılacağını müjdeledi.

İstanbul teknoloji üssüne dönüşecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İnovatif Teknoloji Firmalarının Uluslararası Pazara Girişini Hızlandırma ve Rekabet Altyapılarını Destekleme Programı İmza Töreni’ne katıldı. İmzalanan proje ile Türkiye’den dünya çapında teknoloji markaları çıkarmak ve İstanbul’un teknoloji ve inovasyon alanında cazibe merkezi haline getirilmesi hedefleniyor.

Başkan Topbaş demokrasi nöbetinde

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, hain darbede gazi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önünde devam etti. Vatandaşlarla birlikte nöbet tutan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Ne güzel insanlarsınız ki darbe girişimini yüreklerinizle söndürdünüz.” diye konuştu.

15 Temmuz şehitleri için mevlit okundu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Müftülüğü’nün 15 Temmuz şehitleri için okuttuğu mevlide katıldı. Kendisinin de şehit torunu olduğunu dile getiren Başkan Topbaş, Hz. Adem’den 15 Temmuz’a kadar inançlarını ve yurtlarını savunmak adına şehit düşenleri rahmetle andı.

Başkan Topbaş demokrasi nöbeti tuttu

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde demokrasi nöbeti düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbeti tuttu.

15 Temmuz şehitleri İBB önünde anıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane’deki Belediye Binası’nda kurulan 15 Temmuz şehitlerinin isim ve fotoğraflarının yer aldığı panonun önündeki anma programına katıldı. Özgürlüğümüzün ve demokrasimizin sınandığına değinen Başkan Topbaş, 15 Temmuz gecesi yaşananların tarih kitaplarında yer alacağını söyledi.

Dünyanın merkezi İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 7. İstanbul Shopping Fest’in kapanış törenine katıldı. İstanbul’un yarınları için farklı projeler üzerinde çalıştıklarını ifade eden Başkan Topbaş, “Geleceğin güçlü Türkiye’sini hep birlikte inşa edeceğiz.” dedi.

Houston Belediye Başkanı’ndan ziyaret

Houston Belediye Başkanı Sylvester Turner, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Başkan Topbaş 15 Temmuz Şehitler Abidesi’ni inceledi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu Yakası çıkışında inşa edilen “15 Temmuz Şehitler Abidesi”ni inceledi.

Şehirlilik sosyolojik bir evrimdir…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’in davetlisi olarak “Yığılmalar Çağı: Yeni Dünya Haritası” Moskova Kentsel Forumu Açılış Paneli’ne katıldı. Panelde konuşan Başkan Topbaş, şehirlerdeki yığılmaların teknolojik gelişmeleri zorunlu hale getirdiğini ve İstanbul’da teknolojinin çok iyi kullanıldığını vurguladı.

Başkan Topbaş Moskova’da

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Moskova Uluslararası Kentsel Formu’na katılmak üzere Moskova’ya gitti. Forum öncesi Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin ile görüşen Başkan Topbaş, bu görüşmeyi dostlar buluşması olarak tanımladı.

Şemsi Paşa Camii’nin önüne dolgu yapılmayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar’daki sahil düzenlemesi hakkında basına açıklama yaptı. Üsküdar Şemsi Paşa Camii’nin duvarındaki çatlakların daha önce var olduğunu belirten Başkan Topbaş, “Mimar olarak ben kendim kaleme alarak bir düzenleme yaptım. Şu an caminin önüne çakılmış olan kazıklar kesilecek ve oraya dolgu yapılmayacak.” dedi.

Başkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. hemşerilerinin ve İslam Aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Başkan Kadir Topbaş, İstanbulluların huzur içinde bayram yapması için her türlü tedbiri aldıklarını belirtti.

Başkan Topbaş mescit ve kütüphane açılışına katıldı

Fatih’te Şücağ Çavuş tarafından yaptırılan ve çıkan bir yangın sonucu 1914'te yanan Fatih Seyyid Ömer Mahallesi’ndeki “Çavuş Mescidi” bugün ibadete açıldı. Mescidin açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş daha sonra Mahmutbey’deki bir kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

15 Temmuz gazileri ile iftar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz’da Saraçhane Belediye Binası’nda gazi olan vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. Başkan Topbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde bir anıt inşa ettiklerini söyledi.

Başkan Topbaş Jandarma mensupları ile iftar yaptı

Başkan Kadir Topbaş ve Vali Vasip Şahin, Jandarma mensupları ve şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu.

Türkiye’nin ilk yerli TBM’i İstanbul’da...

Başkan Kadir Topbaş, Türkiye’nin ilk içme suyu tüneli olan Zeytinburnu İçme suyu Tüneli’nde kullanılan ilk yerli TBM makinesini basın mensuplarına tanıttı. Topbaş, Türkiye'nin TBM üreten 5 ülkeden biri haline geldiğini söyledi.

Başkan Topbaş muhtarlarla iftarda buluştu

İstanbul’daki muhtarlarla iftarda buluşan Başkan Kadir Topbaş, kendilerinin de muhtarlar gibi büyük gayretle çalışarak İstanbullulara hizmet ettiğini söyledi.

İBB Meclis Üyeleri iftarda biraraya geldi

Başkan Topbaş İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ile Haliç Kongre Merkezi’ndeki iftarda bir araya geldi. İftar sonrasında meclis üyelerine hitap eden Başkan Topbaş, “Hepimiz müjdelenmiş bu şehre hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

İstanbul Shopping Fest için geri sayım başladı

Bu yıl yedinci kez düzenlenecek olan İstanbul Shopping Fest’in tanıtım toplantısı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla basın mensuplarına tanıtıldı.

Büyükelçi Kiss’ten Başkan Topbaş’a ziyaret

Macaristan Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Kızılay’dan Başkan Topbaş’a ödül…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kızılay’a verdiği destekten dolayı ödüllendirildi.

Büyükçekmeceliler iftarda buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Büyükçekmece İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği iftara katıldı.

İstanbul, bir inovasyon şehri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

İstanbul’a yeni bir müze

Başkan Kadir Topbaş, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve Bakan Fatma Betül Sayan Kaya ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Haremeyn, Hac; Mukaddese Yolculuk” sergisini gezdi.

Fedakarlık edenler asla unutulmaz

15 Temmuz Derneği tarafından şehit ailelerinin katılımıyla Miniatürk’te gerçekleştirilen iftar programında konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Türkiye bir kardeş kavgasına girmediyse, Türkiye parçalanmadıysa, bu şehitlerimizin, gazilerimizin ve halkımızın iradesi ile olmuştur” diye konuştu.

Esenler’de binlerce kişi iftar sofrasında buluştu

Esenler Dörtyol Meydanı’nda binlerce kişi birlikte iftar açtı. Vatandaşlarla iftar eden Başkan Topbaş, “Kardeşlik değerlerimizi, insani duygularımızı ön plana çıkardığımız zaman geleceğin Türkiye’sini hazırlamış olacağız” diye konuştu.

Odak şehir; İstanbul

Turizm Çalıştayı’na katılan Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul adeta açık hava müzesi. Ön plana çıkarılması gereken o kadar çok noktası var ki. Hepsi birbirinden güzel” diye konuştu.

Üsküdar - Çekmeköy Metro Hattı dünyanın en moderni olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çekmeköy Taşdelen’de vatandaşlarla iftarda buluştu.

İstanbul’a 68 yeni vagon

“Her yerde metro, her yere metro” hedefinde yeni bir adım daha atıldı. Başkan Kadir Topbaş, Hacıosman - Yenikapı Metro Hattı’nda kullanılacak vagonu raylara indirdi. Başkan Topbaş hizmete alım töreninde yaptığı konuşmada yeni vagonların yüzde 42’sinin yerli üretim olduğunu söyledi.

Sultangazi’ye 3 metro…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultangazi Belediyesi ve Sultangazi Sivaslılar Derneği’nin birlikte düzenlediği iftar programına katıldı. Sultangazi’ye 13 yılda 1 milyar 300 milyon liralık yatırım yapıldığını hatırlatan Başkan Topbaş, ilçeyi 3 ayrı metro hattı ile buluşturacaklarını müjdeledi.

Mukaddese yolculuk; Haremeyn sergisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Haremeyn, Hac; Mukaddese Yolculuk” sergisinin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Başkan Topbaş, serginin yurt dışından da talep gördüğünü ve İstanbul’da yapılacak müze için arşivlerini düzenlediklerini söyledi.

İstanbul’un Fethi’nin 564.yılı kutlu olsun

Bir çağı kapatılıp, yeni bir çağ açan İstanbul’un Fethi, 564’üncü yılında görkemli bir gösteriyle kutlandı. Fatih Sultan Mehmet Han ve kutlu ordusunu rahmetle, minnetle yad ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un Türkiye’nin vitrini olduğunu söyledi.

Odessa İstanbul Park açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kardeş Şehir Ukrayna Odessa’da yaptığı İstanbul Park, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıldı. İki ülkenin cumhurbaşkanları arasındaki dostluğun geleceğe umutla bakma fırsatı verdiğini vurgulayan Başkan Topbaş, yerel yönetimler olarak aynı dostluğu geliştirmek istediklerini söyledi.

İBB’den Odessa’ya 30 otobüs…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Odessa Belediye Başkanı Gennadiy Trukhanov ile görüştü. İBB olarak Odessa ile her türlü bilgi ve deneyim paylaşımına açık olduklarını belirten Başkan Topbaş, 2018 yılı içerisinde şehre yenilenmiş 30 otobüs hediye edeceklerini açıkladı.

Barış kenti; İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, başkonsoloslarla inşaatı devam eden İstanbul 3.Havalimanı şantiyesinde buluştu. İstanbul’un kültür ve inanç farklılıklarının zenginliğini yaşayan bir kent olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, İstanbul’daki hoşgörü ve hümanizmin tüm dünyayı etkilediğini belirtti.

İstanbul bir markadır…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Marka Türkiye 2017 Kongresi’nin “Destinasyon Markalaşması Oturumu”na katıldı. Oturumda konuşan Başkan Kadir Topbaş, marka olmak için çalışmak ve emek vermek gerektiğini söyledi.

‘2016 Faaliyet Raporu’ kabul edildi

Türkiye Belediyeler Birliği’nin ‘2016 Faaliyet Raporu’ Mayıs ayı olağan toplantısında oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yerel yönetimlere çok daha fazla sorumluluk düştüğünü söyledi.

Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı

Milli Mücadele’nin 98’inci yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da coşkuyla kutlandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şiir, kompozisyon ve resim dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

El emeği ürünler sergilendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İSMEK 21. Yıl Genel Sergi ve Festivali’nin açılışını gerçekleştirdi. İSMEK’in şehir hayatının yoğunluğunda kendini ihmal eden insanları toplumla buluşturduğunu belirten Başkan Topbaş, “İSMEK, insanların kabiliyetlerini ortaya çıkartan ve rehabilite merkezi gibi hizmet veren bir halk üniversitesidir.” dedi.

3. Havalimanı 2018’de hizmetinizde…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, büyükelçilerle biraraya geldi. Turizm temalı toplantıda konuşan Başkan Topbaş, 150 milyon yıl kapasiteli İstanbul Airport’un 2018’de açılacağını söyledi.

Akıllı şehirde, akıllı fuar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş “Dünya Akıllı Şehirler Fuarı 2017”nin açılışını yaptı. Akıllı şehirlerin tasarruf sağladığına değinen Başkan Topbaş, akıllı toplu taşıma sistemleri, enerji tasarrufu sağlayan akıllı binalar, çevre ve atık yönetimi gibi uygulamalarla 2050 yılına kadar yaklaşık 22 trilyon dolarlık bir tasarruf sağlanacağını kaydetti.

İş Güvenliği ve Sağlığı Deklarasyonu imzalandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte “İş Güvenliği ve Sağlığı Deklarasyonu”nu imzaladı. Toplantıda konuşan Başkan Topbaş, hayatımızın her anında iş sağlığı ve iş güvenliği hassasiyetini göstermenin gerektiğini belirtti.

2. Etnospor Festivali şölene dönüştü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş 2. Etnospor Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Festivallerin şehirlerin vitrini olduğunu vurgulayan Başkan Topbaş, Etnospor Festivali’nin İstanbul’un dinamizmini arttığını söyledi.

Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı İstanbul’da başladı

Dünyanın ilk 5 savunma fuarı arasında yer alan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 13’üncü kez kapılarını açtı. Fuarda konuşan Başbakan Yıldırım, bugünün Türkiye’sinin dünden, yarının Türkiye’sinin ise bugünden daha güçlü olacağını söyledi.

İstanbul Gençlik Festivali coşkuyla gerçekleştirildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali geleneksel sanatlar atölyelerinden sanal gerçeklik aktivitelerine kadar uzanan birçok dalda faaliyete ev sahipliği yaptı. Binlerce gencin katılımıyla gerçekleştirilen İstanbul Gençlik Festivali’nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlere mesajlar verdi.

2 metro hattı daha 2020 yılında hizmete giriyor

Anadolu Yakası’nda ulaşımı rahatlatacak Çekmeköy - Sancaktepe - Sultanbeyli ve Sarıgazi - Taşdelen - Yenidoğan Metro Hatlarının sözleşmeleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle imzalandı. Hatların 2020 yılında hizmete gireceğini belirten Başkan Topbaş, İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna rahatlıkla erişilebileceğini söyledi.

“İstanbul Turizm Çalıştayı” başladı

İstanbul Turizm Çalıştayı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Turizm yatırımlarını ve projelerini anlatan Başkan Topbaş, teröre karşı en büyük duruşun turizmle mümkün olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanımız yeni sistemde de önemli izler bırakacak…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’ye yeniden üye olmasını değerlendiren Başkan Kadir Topbaş, “Başarısını ve gayretini bildiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız, yeni sistemde de Türkiye’ye önemli izler bırakacak” dedi.

Gençlere liderlik dersi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde düzenlenen Siyaset Liderlik ve Şehircilik Konferansı’na katıldı. Öğrencilere liderlik ve şehir yönetimi ile ilgili bir konuşma yapan Başkan Topbaş, “Lider bir ötekini düşünen, yarınlar için kaygı duyarak çalışan ve mevcut durumu iyi okuyan kişidir.” dedi.

Başkan Kadir Topbaş’tan Gaziantep ziyareti…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci’yi makamlarında ziyaret etti.

BM UNACLA Toplantısı İstanbul’da başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın BM Yerel Yönetimler Danışma Kurulu Toplantısı’na başkanlık yaptı. Toplantıda küresel gündemlerin yeni uygulama şekillerine dair siyasal katkılar masaya yatırıldı.

Belediye Başkanı Yusuf Safa Varank oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, koltuğunu 15 Temmuz gecesi şehit düşen Prof. Dr. İlhan Varank’ın oğlu Yusuf Safa Varank’a bıraktı.

Dünyanın en büyük canlı halısı 3’üncü kez İstanbul’da

Sultanahmet Meydanı’nda bu yıl 3’üncü kez hazırlanan 1.453 metre kare boyutundaki dünyanın en büyük canlı halısı Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle ziyarete açıldı. Canlı lale halısı bu yıl İstanbul’un fethine ithafen 564 bin canlı lale kullanılarak 1.453 metre kare ebadında hazırlandı.

Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, mevkidaşı Yakutsk Belediye Başkanı Aisen Nikolaev’i makamında ağırladı.

İstanbul’a 5 yeni metro hattı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 Yılı Faaliyet Raporu Belediye Meclisi’ne sunuldu. 5 yeni metro hattının ihale süreçlerinin tamamlandığını belirten Başkan Kadir Topbaş, yapım çalışmalarının başlayacağını açıkladı.

İstanbul’da lale zamanı

İstanbul ve İstanbullular, şehrin simgelerinden biri olan lale ile bir kez daha buluştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 12’ncisi düzenlenen İstanbul Lale Festivali kapsamında Emirgan Korusu, Kadıköy Göztepe 60. Yıl Parkı ve Sultanahmet Meydanı çeşitli etkinliklere sahne oldu. İstanbul’un fethinin 564. yılı sebebiyle 564 bin lalenin kullanıldığı Lale Halısı, Sultanahmet Meydanı’nda bu yıl üçüncü kez İstanbulluları karşıladı.

45 yıllık kardeşlik çiçek açıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Japonya Şimonoseki Belediyesi arasındaki kardeşliğin simgesi olan laleler ve erguvanlar Şimonoseki’de, sakuralar da İstanbul’da baharla birlikte açmaya başladı. İki belediye arasındaki kardeşliğin 45. yıl kutlamalarında konuşan Başkan Topbaş, sakura ağacının İstanbul’a çok yakıştığını söyledi.

Kenetlenerek geleceğe yürüyeceğiz

Referandum oylaması için Florya’ya giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sonucun hayırlı olmasını dileyerek, “Milletçe kenetlenerek, hep birlikte geleceğe yürüyeceğiz.” dedi.

Başkan Topbaş Trabzonlularla buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ‘Haydi Trabzonlular Buluşuyoruz’ programına katıldı. Coşkulu bir kalabalığa seslenen Başkan Topbaş, “Aydınlık geleceğin kapısındayız. Dosta düşmana karşı el ele, gönül gönüleyiz.” dedi.

Maltepe’ye yeni metro ve havaray…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Maltepelilerle buluştu. İlçeye yapılan Orhangazi Parkı’nın yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Başkan Topbaş, Maltepe’yi yeni metro ve havaray hatlarıyla buluşturacaklarını müjdeledi.

Silivri’ye metro projesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ilçe programları kapsamında Silivri’de iş adamları ve vatandaşlarla buluştu. İlçedeki 5 okul spor salonunun tamamlandığını, 3 spor salonunun inşaatının da devam ettiğini belirten Başkan Topbaş, Silivri’ye yapılacak metronun proje çalışmalarına başlandığını söyledi.

Beykoz’a metro müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beykoz’da vatandaşlarla buluştu. Harem - Beykoz arasında 14 km’lik bir tünel yapılacağını belirten Başkan Topbaş, Beykozlulara metro müjdesi verdi.

Üsküdar - Ümraniye Metro Hattı açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar Belediyesi’ni ziyaret etti. Yeni belediye binasının Üsküdar’a hayırlı olmasını dileyen Başkan Kadir Topbaş, Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metro Hattı’nın Üsküdar - Ümraniye arasında Mayıs ayında hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

220 okula spor salonu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Liselerarası Futbol Turnuvası’nın ödül törenine katıldı. 200 okul spor salonunun tamamlandığını ve 20 salonun inşaatının devam ettiğini ifade eden Başkan Topbaş, yapılan spor salonları sayesinde alınan derecelerin arttığını belirtti.

Polis Teşkilatı’nın 172. yılında anlamlı ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Polis Teşkilatı’nın 172. kuruluş yılı nedeniyle Adalar’da İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Düzenlenen tekne gezisinde konuşan Başkan Topbaş, Adalar’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanı olduğu dönemde suya, kendi görev süresinde ise doğalgaza kavuştuğunu söyledi.

Kadıköy’e 3,3 milyar lira yatırım…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kadıköy Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Kadıköy’e 3,3 milyar lira yatırım yaptıklarını belirten Başkan Kadir Topbaş, Kurbağalıdere’nin temizlendiğini, Göztepe Parkı’nın göz kamaştırdığını ve Kadıköy’ün metroların merkezi haline geldiğini söyledi.

Şişli’ye 3,5 milyar liralık yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şişli’de düzenlenen bir programa katıldı. İstanbul’a 16,5 milyar liralık daha yatırım yapılacağını ifade eden Başkan Topbaş, “Bu kutsal emanet şehri layık olduğu yere getirmek için çalışıyoruz.” dedi.

İstanbul’da dereler hayat buluyor

Bakırköy, Bahçelievler ve Küçükçekmece ilçelerinden geçen Ayamama Deresi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen rekreasyon projesi ile önemli bir yaşam merkezi haline geliyor. Ayamama Deresi’nin ıslahının büyük ölçüde tamamlandığını ifade eden Başkan Topbaş, derenin yemyeşil bir yaşam merkezine dönüşeceğini ve deniz motorlarının Marmara Denizi’nden dere içine doğru taksi hizmeti vereceğini açıkladı.

Cendere Sabadat’a dönüşüyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Avcılar’da sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle buluştu. Cendere, Kurbağalıdere ve Çırpıcı Deresi’ni mesire alanları haline getirecek müthiş bir çevre projesi başlattıklarını aktaran Başkan Topbaş, proje için Güney Kore’deki Dünya Çevre Ödülü alan derenin mimarını İstanbul’a davet ettiklerini açıkladı.

İstanbul çiçek kokacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beylikdüzü’nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle biraraya geldi. Beylikdüzü’ne 1,3 milyar liralık yatırım yapıldığını ifade eden Başkan Topbaş, İstanbul’un her mevsim çiçek gibi kokacağını müjdeledi.

Başkan Topbaş gençlerle buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Zeytinburnu’nda gençlerle biraraya geldi. Gençlere dünyadaki gelişmeleri takip etmeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Başkan Topbaş, “Başarılı olmak bizim genlerimizde var.” dedi.

Beyoğlu daha da gelişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu’na yapılan yatırımların toplu açılışını gerçekleştirdi. Beyoğlu ve çevresine yapılan yatırımların devam edeceğini dile getiren Başkan Topbaş, yeni projeler hakkında bilgi verdi.

Ümraniye metroya kavuşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ümraniyelilerle biraraya geldi. Üsküdar - Çekmeköy Metro Hattı’nın Ümraniye’ye kadar olan kısmının Mayıs ayı sonunda açılacağını belirten Başkan Topbaş, Çekmeköy’e kadar olan kısmını ise Eylül’de hizmete alacaklarını müjdeledi.

Başkan Topbaş Ataşehir’de

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Ataşehir’de vatandaşlarla biraraya geldi. Ataşehir’e 2,2 milyar liralık yatırım yapıldığını dile getiren Başkan Topbaş, Ataşehir’deki plan problemlerini yıl içinde çözeceklerini söyledi.

İstanbul’un cenneti Şile

Şile İlçesine Yapılan Yatırımların Toplu Açılışı ve Temel Atma Töreni Başkan Topbaş tarafından yapıldı. 13 yılda Şile’ye 1 milyar 628 milyon 243 bin lira yatırım yapıldığını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, Şile’nin İstanbul’un ve Türkiye’nin cenneti olduğunu söyledi.

Başkan Topbaş engellilerle buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, engelliler ve aileleriyle biraraya geldi. Başkan Topbaş, her alanda olduğu gibi engellilerle ilgili hizmetlerde de Türkiye’ye örnek olduklarını söyledi.

Başkan Topbaş, vatandaşla biraraya geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sancaktepeli kadınlar ve Artvinli vatandaşlarla buluştu. İstanbul’a ve ilçeye yapılan yatırımları anlatan Başkan Topbaş, Fatih Mahallesi’nden Ortadağ’a teleferik talebini olumlu karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beylikdüzü'ndeki yatırımların açılışını gerçekleştirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Beylikdüzü’nde yaptığı ulaşım, altyapı ve spor yatırımlarının açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle gerçekleştirildi. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yönetim sistemiyle 2023 hedeflerine ulaşacaklarını söyledi.

Yatırım ve hizmetin kenti İstanbul

Büyükçekmece ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerın açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından gerçekleştirildi. Göreve geldikleri günden bu yana İstanbul’a değer katan pek çok yatırım ve hizmeti hayata geçirdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Durmak yok, yola devam’ dedi.

Esenler’e 18 dev eser

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un hızla gelişen ilçelerinden biri olan Esenler’i, 18 dev yatırımla daha buluşturdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin tökezlemesini bekleyenlere karşı bize düşen, ülkemize dört elle sarılmak ve ülkemizi daha da güçlendirmektir.” diye konuştu.

Gaziosmanpaşa’da 550 milyonluk toplu açılış

İstanbul’un en büyük ilçelerinden biri olan Gaziosmanpaşa’daki 550 milyonluk yatırımların toplu açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Sancaktepeliler yatırımlarla buluştu

İstanbul’un en genç ilçelerinden biri olan Sancaktepe’ye yapılan yatırımların toplu açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından gerçekleştirildi. 14 yılda yakalanan başarının istikrar ve güvene dayandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde milletin kim tarafından ve ne kadar süre yönetileceğine yine milletin karar vereceğini söyledi.

Kağıthane’ye yeni yatırımlar geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kağıthane’de esnaf ve vatandaşlarla biraraya geldi. Yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerini belirten Başkan Topbaş, Kağıthane’ye yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Spor yatırımlarıyla birlikte başarı da artıyor

Spora ve sporculara yaptığı yatırımlara göreve geldiği günden beri hız kesmeden devam eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geleceğin sporcularıyla biraraya geldi. Sporculardan şampiyonluk sözü alan Başkan Topbaş, yapılan spor yatırımlarla birlikte kazanılan başarıların da arttığını söyledi.

Gaziosmanpaşa yeni meydana ve metrolara kavuşuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gaziosmanpaşa’daki 4 meydanı dev projeyle birleştiriyor. Meydanın temel atma töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, 2018 yılında açılacak Kabataş - Mahmutbey ve proje aşamasındaki Vezneciler - 3. Havalimanı Metro Hatlarını Gaziosmanpaşalılarla buluşturacaklarını söyledi.

Başkan Topbaş, sanayicilerle buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Merter Sanayici ve İşadamları Derneği’nin yöneticileriyle biraraya geldi. Türkiye’nin sürekli geliştiğine değinen Başkan Topbaş, “Merter’i de bir moda merkezi haline getirelim, sokakları ağaçlandıralım ve sokak mobilyaları koyalım. Görenler şaşırsın.” dedi.

Bahçelievler’e yeni altyapı ve spor yatırımları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Bahçelievler’e yaptığı yatırımların toplu açılışı ve temel atması gerçekleştirildi. Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’u daha erişilebilir ve daha yaşanabilir kılmayı hedefleri doğrultusunda yatırım ve hizmetlerine devam edeceklerini söyledi.

Baharın müjdeleyicisi Nevruz coşkuyla kutlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Valiliği ve Kültür A.Ş. işbirliğinde Nevruz Bayramı etkinlikleri düzenledi. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinliklere katılan Başkan Kadir Topbaş, nevruzun her yıl yeniden doğuşu ve ayağa kalkışı temsil ettiğini söyledi.

Çatalca’nın 9 mahallesine daha doğalgaz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çatalca programı kapsamında Çanakça’da vatandaşla biraraya geldi. İhsaniye, İnceğiz ve Kabakça mahallelerinin doğalgaza kavuştuğunu söyleyen Başkan Topbaş, iki ay sonra Çanakça’nın da aralarında bulunduğu 9 mahalleyi daha doğalgazla buluşturacaklarını müjdeledi.

Çatalca doğalgaza kavuşuyor

İstanbul’un en uzak yerleri arasında gösterilen Çatalca’nın İhsaniye, İnceğiz ve Kabakça Mahallelerine doğalgaz verildi. Düzenlenen törende ilk gazı yakan Başkan Kadir Topbaş, iki ay içerisinde dokuz mahalleyi daha doğalgazla buluşturacaklarını söyledi.

Parti üyesi olmasam bile ‘Evet’ derdim

Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla buluştu.

Fatih’ten 3.Havalimanı’na metro müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle biraraya geldi. 13 yılda 98 milyar liralık yatırım yapıldığına değinen Başkan Topbaş, Vezneciler’den 3.Havalimanı’na yapılacak olan metronun da müjdesini verdi.

İstanbul’un ulaşım sistemi Gine’ye anlatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gine Ulaştırma Bakanı Oyé Guilavogu ile biraraya geldi. Toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım yatırımları konuşuldu.

Büyükçekmece’ye havaray geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Roman vatandaşlarla buluştu. Büyükçekmece’ye yapılacak havarayın ihale aşamasında olduğunu açıklayan Başkan Topbaş, hattın Sefaköy ve Halkalı üzerinden geçeceğini belirtti.

Büyükçekmece'nin ulaşım ağı gelişiyor

Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle biraraya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükçekmece’ye yapılacak olan dev yatırımların müjdesini verdi.

İstanbul, dünyaya örnek oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Teşkilatı’nın ev sahipliği yaptığı ‘Kadın Buluşması’na katıldı. Yapılan yatırımların temelinde halkın emeklerinin olduğunu belirten Başkan Topbaş, “16 Nisan’dan sonra ekonomisi daha da güçlenmiş, işsizlik oranları düşmüş, milli geliri artmış ve herkesin mutlu olduğu bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz.” diye konuştu.

Arnavutköy’e 4 ayrı metro geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Arnavuktöy’e yaptığı yatırımların toplu açılış ve temel atma töreni Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Arnavutköy’ün artık bir şehir haline dönüştüğünü belirten Başkan Topbaş, 4 ayrı metro hattının ilçe ile buluşacağını söyledi.

Sultanbeyli metroya kavuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultanbeyli’ye yapılan yatırımların açılışını gerçekleştirdi. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 14 yıldır yazdığı başarı hikayesinin en yakın şahidinin Sultanbeyli olduğunu söyledi.

Bağcılar, yatırımlarla buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Bağcılar halkı için yaptığı tesislerin toplu açılışı gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ülkede vatanı, bayrağı, ezanı ve özgürlüğü için, güneş gibi batmaya hazır 80 milyon yüreğin olduğunu söyledi.

Yatırım miktarı 114 milyon lira olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çankırı Derneği Federasyonu’nun düzenlediği üst düzey yönetici kahvaltısında, federasyon üyeleriyle biraraya geldi. Bu topraklarda yaşayan insanların gurur duyacakları bir ülke temin etmek için çalıştıklarını belirten Başkan Topbaş, 98 milyar lira olan yatırım miktarını 114 milyona çıkaracaklarını söyledi.

Yardım başkenti İstanbul

Eyüp’te hayata geçirilen yatırımların toplu açılışı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Açılış töreninde konuşan Başkan Topbaş, 2017 yılı için İstanbul’un ‘Yardım Başkenti’ olmaya layık görüldüğünü söyledi.

Kabataş’a dev transfer merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbulluların hayatını kolaylaştıracak projeler hazırlamaya devam ediyor. Kabataş’ta inşaatı devam eden dev transfer merkezi ve yeni meydan basına tanıtıldı.

Kilyos sahilinden 20 ton atık temizlendi!

Daha temiz bir İstanbul için çalışmalarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kilyos sahiline vuran 20 ton atığı temizledi. Temizlik çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Kadir Topbaş, sahil temizliğinin yüksek maliyetli olduğunu ve bu kirliliğin önüne geçmek için önlemler aldıklarını açıkladı.

Dünyanın kapsamlı ilk deneyim merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliği ile “İstanbul Living Lab Deneyim Merkezi” güdümlü projenin için sözleşmesi imzalandı. Deneyim Merkezi, Eğitim Etkinlik Merkezi ve girişimciler için Kuluçka Merkezi’ni barındıracak olan proje, dünyada bir ilk olacak.

New York Polis Departmanı’ndan taziye ziyareti

New York Polis Departmanı’nda görevli Müslüman polisler Kutsal Gezi programı kapsamında İstanbul’u ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Aralarında Türklerin de bulunduğu polisler 15 Temmuz şehitleri için Başkan Kadir Topbaş’a taziyede bulundu.

‘Kadın Varsa Demokrasi Var’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği, ‘Kadın ve Demokrasi Buluşması’na ev sahipliği yaptı. Etkinliğe katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınların ve gençlerin içinde olmadığı demokrasinin eksik ve sürdürülemez olduğunu söyledi.

28 Şubat ve 15 Temmuz hafızalarda zinde tutulmalı

AK Parti Kadın Kolları tarafından 28 Şubat’ın 20’nci yılında ‘Şubattan Sonra’ konulu toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan Başkan Kadir Topbaş, 28 Şubat ve 15 Temmuz’da ortaya koyulan duruşun tüm dünyaya örnek olduğunu söyledi.

Zeyrek Şeyh Süleyman Mescidi restore edildi

Geç Roma dönemi eserlerinden olan ve Osmanlı döneminde camiye çevrilen Zeyrek Şeyh Süleyman Mescidi’nin restorasyonu tamamlandı. Türk - İtalyan işbirliğiyle restore edilen eserin açılış töreni yapıldı.

Frankfurt Belediye Başkanı’ndan taziye ziyareti

Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, 15 Temmuz’da şehit düşen vatandaşlarımız için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarette iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi de görüşüldü.

Trablus Belediye Başkanı’ndan anlamlı ziyaret

Libya Trablus Belediye Başkanı Abdurrauf Beytulmal, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen vatandaşlarımız için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu.

Başkan Topbaş, Kosova Belediyeler Birliği’ni ağırladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ştimle Belediye Başkanı ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Taksim Camii’nin temeli atıldı

Taksim Meydanı’nda yapılacak olan caminin temel atma töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Taksim’de cami eksikliğine dikkat çeken Başkan Topbaş, toplumun ihtiyacını karşılamak adına Taksim Camii’nin yapıldığını söyledi.

İstihdamda 500 bin yeni iş gücü…

İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonluğunda Milli İstihdam Seferberliği Toplantısı yapıldı. Toplantıda, getirilen yeni imkanlar, teşvikler ve ekonominin daha ileriye taşınması için yapılması gerekenler ile devletin istihdama yönelik yeni teklifleri konuşuldu.

Başkan Topbaş “Akıllı İstanbul”u anlattı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilen İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda 1.000’in üzerinde belediye başkanını ağırladı. Toplantıda konuşan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Akıllı Şehir Uygulamalarını’ anlattı.

Kabataş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı 2018’de hizmetinizde…

24,5 kilometre ve 19 istasyonlu Kabataş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metrosu’nda kazı çalışmalarının bir bölümü tamamlandı. Kazı çalışmalarını yerinde inceleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, metronun 2018 yılının sonuna doğru açılacağını söyledi.

Kentsel dönüşüm hız kazandı…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin proje ortağı olduğu Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Konutları’nın temeli atıldı. Başbakan Binali Yıldırım, “Dev projelerle sadece bugünü değil, yarınlarımızı da inşa ediyoruz, geleceğimizi güvence altına alıyoruz. Millete hizmet yolunda yorulmadık, yılmadık.” dedi.

En büyük panzehir turizmdir…

21’incisi düzenlenen uluslararası EMITT 2017 Turizm Fuarı’nı gezen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Terörün kol gezdiği dünyamızda bu insanlık dışı eyleme karşı en büyük panzehir turizmdir.” dedi.

EMITT Turizm Fuarı kapılarını açtı…

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 21. EMITT 2017 Turizm Fuarı’na ev sahipliği yaptı. Turizmin dünya insanlarını yakınlaştırdığını ve barışı sağladığını ifade eden Başkan Topbaş, göreve geldiğinde 2,8 milyon olan yıllık turist sayısını, yatırım ve hizmetlerle 13 milyona çıkardıklarını söyledi.

İstanbul’a dev etkinlik merkezi

Türkiye’nin en büyük çadır formatlı etkinlik ve sergi alanı, İstanbul’da inşa ediliyor. Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi hakkında basın mensuplarına bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, etkinlik merkezini Mart ayında açmayı planladıklarını söyledi.

Dudullu - Bostancı Metrosu’nda tünel çalışmaları başladı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “Her yerde metro, her yere metro” hedefine emin adımlarla ilerliyor. Anadolu Yakası’nda hizmet verecek olan Dudullu - Bostancı Metro Hattı’nın tünel açma çalışmaları, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı programla başlatıldı.

Kartal - Yakacık - Pendik - Tavşantepe Metro Hattı İstanbul’a hayırlı olsun…

İstanbul’un demir ağlarına bir yenisi daha eklendi. 4,5 km uzunluğundaki Kartal - Yakacık - Pendik - Tavşantepe Metro Hattı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Belediyecilik ile eğitim alanında yapılan yatırımların toplu açılışının da gerçekleştirildiği törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplam yatırım bedeli 926 milyon lirayı bulan 217 ayrı projenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

İstanbul, tünel yollarla yeraltından bağlanıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükçekmece’den Sarıyer’e tüneller, bağlantı yolları, kavşaklar ve köprülerle yaklaşık 140 kilometrelik yeni alternatif ulaşım güzergahının çalışmalarını başlattıklarını açıkladı. İstanbul’un toplu ulaşımda dünyanın sayılı şehirlerinden biri haline geldiğini söyleyen Başkan Topbaş, “Karayolu ulaşımında ezberleri bozmaya hazırlanıyoruz. Bunu yapacak gücümüz, imkanımız, güvenimiz, inancımız var.” dedi.

‘15 Temmuz Müzesi’ açılacak…

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 15 Temmuz Derneği’nin düzenlediği 15 Temmuz Müzesi Çalıştayı İstanbul’da gerçekleşti. 15 Temmuz Müzesi’nin açılacağının belirtildiği çalıştayda Başkan Kadir Topbaş, müzenin sıradan bir müze değil yaşayan bir müze olacağını ve dünyanın bu müzeyi konuşacağını söyledi.

Kentsel dönüşüm için el ele…

İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen toplantıda 39 ilçe belediye başkanı ile biraraya gelen Başkan Kadir Topbaş, modern projelere katılımın arttığını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı’ndan Ziyaret…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’i makamında ağırladı. İstanbul’un eski ve yeni müftüleri de ziyarete eşlik etti.