Halep için kardeşlik seferberliği

İstanbul’da başlatılan “Kardeşlik Seferberliği” kampanyasında toplanan yardımlar, Maltepe’de düzenlenen törenle Halep’e gönderildi. 211 tırın uğurlandığı törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, mağdur insanlara yardımcı olabilmek için çabaladıklarını söyledi.

İstanbul ile Gine ilişkileri gelişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Gine Cumhuriyeti Konakri Valiliği arasında mutabakat zaptı imzalandı. Protokole imza atan Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde, İstanbul’dan ve İstanbul’a yapılan yatırımlardan çok etkilendiklerini söyledi.

Daha yeşil bir Türkiye…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından inşa edilen 151 tesisin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Açılışı yapılan tesislerin hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ağaçlandırma, ormancılık ve milli park projeleriyle daha yeşil bir Türkiye hedefine doğru adım adım ilerlediklerini söyledi.

Dünyaya ilham Türkiye’ye armağan olsun…

İki kıtayı denizin altından karayolu ile birleştiren Avrasya Tüneli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Avrasya Tüneli’nin ilkleri barındırdığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, tünel sayesinde Kazlıçeşme - Göztepe arasındaki yolculuk süresinin 15 dakikaya indiğini söyledi.

Amatör spora dev destek…

Sporun ve sporcunun yanında olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüplerine düzenli olarak yaptığı malzeme desteğini sürdürüyor. “Destek bizden, başarı sizden” sloganı ile amatör spora 30 milyon lira yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, “Amatör sporcularımızın olimpiyatlarda ve dünya şampiyonalarında bayrağımızı göndere çektirecek büyük sporcular olarak yetişmesini istiyoruz.” dedi.

İstanbul, teröre karşı tek yürek…

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısı sonrası ortak bir bildiri yayınladı. Meclis Üyeleriyle birlikte olay yerine giden Başkan Kadir Topbaş, terör saldırılarının hedeflerine ulaşmaması için birlikteliğimizi her daim göstermemiz gerektiğini söyledi.

Şehitler, son yolculuğuna uğurlandı…

Beşiktaş’ta meydana gelen terör saldırısında şehit düşen polis memurları için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde şehit cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Bayrampaşa’ya dev eğitim kompleksi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merhum babasının adının verildiği Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Eğitim Kompleksi’nin açılışını yaptı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Farklı ülkelerden öğrencilerin burada gösterecekleri kaynaşmayı ömür boyu sürdüreceklerine ve bu kaynaşmanın güçlü bir birliktelik oluşturacağına inanıyorum.” dedi.

4T ile toplu ulaşımın geleceği…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Transist 2016 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı, 9’uncu kez kapılarını açtı. “Toplu Ulaşımın Geleceği 4T” teması ile düzenlenen fuarın açılışını yapan Başkan Kadir Topbaş, “Yatırımlarımızda en büyük payı ulaşıma, ulaşımda da raylı sistemlere ayırıyoruz.” diye konuştu.

Dünyanın en ünlü müzesi İstanbul’da açıldı…

Dünyanın en ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds’nun 21’inci merkezi, İstanbul’da ziyarete açıldı. Müzenin açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un tarihi geçmişiyle adeta bir açık hava müzesi olduğunu ifade ederek, “Madame Tussauds’un İstanbul’a yeni bir değer sunacağına inanıyorum.” dedi.

4 yeni ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi İstanbul’a hayırlı olsun…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen 4 yeni ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi ile çevre yatırımlarının toplu açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. Toplam yatırım bedeli 1 milyar 873 milyon lira olan tesis ve hizmetlerin şehrimize kazandırılmasında emeği olan Başkan Kadir Topbaş’a teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul için, bu güzel ve kutlu şehir için ne yapılsa azdır.” dedi.

İBB teknolojide öncü!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından organize edilen Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü Sempozyumu, İstanbul’da düzenlendi. Sempozyumun açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB olarak dünyada teknolojiyi en iyi kullanan belediyelerden biri olduklarını söyledi.

Yatırım ve hizmetin kenti İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılı bütçesi kabul edildi. Bütçeyi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunan Başkan Kadir Topbaş, 2017 sonu itibariyle İstanbul’a yaptıkları toplam yatırım miktarının 117 milyar lirayı bulacağını söyledi.

İstanbul, 15 Temmuz Şehitleri için koştu!

Dünyanın kıtalararasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda İstanbullular Asya’dan Avrupa’ya 38’inci kez koştu. “15 Temmuz Şehitleri İçin Koşuyoruz” temasıyla düzenlenen maratonda, yüz binlerce kişi, 15 Temmuz Şehitler Koprüsü’nün üzerinden ellerinde Türk bayraklarıyla geçti.

Türk inşaat sektörü dünyayla rekabet ediyor…

Türk gayrimenkul ve inşaat sektöründe en iyilerin belirlendiği ‘Sign of the City Awards’ ödülleri İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kurumlarından KİPTAŞ’ın da ödül aldığı törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, ülkemizdeki inşaat sektörünün hem uygulama hem de mimari tasarımlarıyla dünyayla rekabet edecek bir güce sahip olduğunu söyledi.

Başkan Kadir Topbaş Çin Heyeti ile biraraya geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valiliği’nin Çin Halk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Wang Yang'ın onuruna verdiği öğle yemeğine katıldı. Başkan Topbaş, kendi karakalem çalışması olan Kız Kulesi tablosunu imzalayarak, Başbakan Yardımcısı Yang’a armağan etti.

Küresel savaş göçe neden oluyor…

Başbakan Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da düzenlenen Göç ve Mülteciler Uluslararası Konferansı’na katıldılar. Son yıllarda Suriye’de yaşanan olayların insanlık dramı olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, bölgesel anlaşmazlıkların, küresel terör, savaş ve karışıklıkların göçün en önemli nedeni olduğuna dikkat çekti.

Sermaye piyasaları İstanbul’da toplandı…

Sermaye Piyasaları Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul’da düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’u finans merkezi yapma çabalarının bu kongreyle bir adım daha ileri gittiğine inanıyorum.” dedi.

Makedon heyetten Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Makedonya Türk Demokrasi Partisi Geçici Başkanı Gönül Bayraktar ve Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Beycan İlyas ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, dost ülke Makedonya ile olan ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi.

Türkiye ile Afrika ilişkileri güçleniyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da düzenlenen Türkiye - Afrika Ekonomi ve İş Forumu’na katıldılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, forumun Türkiye ile Afrika kıtası arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğini güçlendireceğine inandığını ifade etti.

Başkan Topbaş’tan kan bağışına destek…

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi, 15 Temmuz gecesi darbecilerin kan döktüğü 11 noktada kan bağışı kampanyası düzenledi. Saraçhane’deki Kan Bağış Merkezi’ni ziyaret ederek, kampanyaya destek veren Başkan Kadir Topbaş, kan bağışının hem bir özveri ve fedakarlık hem de vatan ve insan sevgisi olduğunu ifade etti.

Cumhuriyetimiz 93 yaşında...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. İstanbul Valiliği’nde başlayan tören, Vatan Caddesi’ndeki resmigeçit töreni ile devam etti. Valilik tarafından düzenlenen resepsiyona katılan Başkan Kadir Topbaş, “Millet olmayı ve millet olmanın ne demek olduğunu 15 Temmuz'da bir kez daha gösterdik. Büyük bir milletin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

İBB’den 16.3 milyar TL yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Parlamenterler Birliği Toplantısı’na katıldı. Maaş ödeyemeyen bir belediyeden, yatırım yapan bir belediye haline geldiklerini anlatan Başkan Topbaş, İBB’nin bu seneki yatırım bütçesinin 16.3 milyar TL olduğunu söyledi.

Şehirler herkes için kullanılabilir olmalı…

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TBB’nin Ekim ayı toplantısına katıldı. Şehirlerde herkesin kullanabileceği alanları meydana çıkarmanın önemine vurgu yapan Başkan Topbaş, “Kent restorasyonu, ekolojik restorasyon ve sosyal yaşam ilişkilerini biraraya getirmeliyiz.” dedi.

Demokrasi şehidimizin evi müze oldu…

FETÖ’nün hain darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi Fatih’te şehit düşen Tolga Ecabalın’ın yaşadığı ev müzeye dönüştürüldü. Başkan Kadir Topbaş, 15 Temmuz’da yaşananların her yönüyle başka hiçbir milletle kıyaslanamayacak kahramanlıklarla dolu olduğunu söyledi.

İBB’de toplu sözleşme sevinci

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İETT, İSBAK, İSTON, İSPARK, İSFALT, Kültür AŞ, Halk Ekmek, Hamidiye, Ağaç AŞ’deki toplam 14 bin 200 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi, Başkan Kadir Topbaş ve HAK-İŞ Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan tarafından imzalandı.

Milli iradenin gücü dünyaya örnek oldu!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi ve terörünü anlatmak için Brüksel’de bir dizi etkinlik düzenlendi. Toplantılara katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Türk halkı, milli iradenin üstünde hiçbir gücün olamayacağını dünyaya gösterdi.” dedi.

Şehirler, ülkelerin geleceği haline geldi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ekvador’da düzenlenen BM Dünya Konferansı Habitat III’ün açılışına katıldı. Şehirlerin, ülkelerin geleceği, hatta kaderleri haline geldiğini ifade eden Başkan Topbaş, yeni kentsel gündemin kapsayıcı, pratik ve sürdürülebilir kentler hedefine yönelik olması gerektiğinin altını çizdi.

UCLG Başkanı Topbaş: “Hükümetlerin en yakın çözüm ortağıyız.”

UCLG Konseyi’nde “Yerel ve Bölgesel Yönetimler İkinci Dünya” konulu toplantıyı yöneten Kadir Topbaş, “İstanbul bildirgesinde de söylediğimiz gibi. Bizler merkezi hükümetlerin en yakın ortağıyız.” dedi.

Topbaş Kolombiya’da Uclg ve Unacla toplantılarını yönetti

UCLG Dünya Teşkilatı Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kolombiya'nın başkenti Bogota'da devam eden UCLG ve UNACLA toplantılarına başkanlık yaptı.

İstanbul, Batı ile Doğu arasında bir barış kenti

UCLG Dünya Konseyi'nde konuştuktan sonra “Güçlü Yerel Yönetim Çağı” toplantısına katılan Başkan Kadir Topbaş, “Farklılıkları zenginlik olarak kabul edip herkesin yaşayabileceği bir yaşam modeli inşa etmek zorundayız.” diye konuştu.

Yanlışlar varsa söylenecek, doğrular varsa desteklenecek

UCLG Dünya Konseyi'nde konuşan UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Beraber yaşadığımız bu gezegende her şeyi yöneticilerden beklemeyeceğiz. Sivil toplum kuruluşları, iş dünyası, bireysel olarak tüm yurttaşlar da yönetime katkı sunmak zorunda” diye konuştu.

Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları’ndan taziye ziyareti

Başkan Kadir Topbaş tarafından kapıda karşılanan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, 15 Temmuz gecesi şehit olanların isim ve fotoğraflarının yer aldığı İstanbul Büyükşehir Belediye binası önündeki panoya karanfil bıraktılar.

Başkan Kadir Topbaş Yenibosna’da incelemelerde bulundu

Yenibosna’daki hain terör saldırısının ardından olay yerinde incelemelerde bulunan Başkan Kadir Topbaş, “Ağır yaralı ve can kaybı yok. Bu bizim en büyük mutluluğumuz. İBB olarak buradaki sıkıntıları gidermek için çalışacağız” dedi.

İstanbul adım adım yenileniyor!

5. Levent Projesi kapsamında kentsel dönüşümü gerçekleştirilen 400 konut, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hak sahiplerine teslim edildi. İstanbul’u adım adım yenilediklerini ifade eden Başkan Topbaş, KİPTAŞ ile birlikte bugüne kadar 70 bine yakın modern ve güvenilir konut inşa ettiklerini söyledi.

Gaziosmanpaşa’da dönüşüm başlıyor!

Gaziosmanpaşa’da hayata geçirilecek olan “We Haliç Gaziosmanpaşa” Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. İlçede 4 ayrı metro hattı inşaatının sürdüğünü ifade eden Başkan Topbaş, Gaziosmanpaşa’ya 1,5 milyar TL yatırım yaptıklarını söyledi.

15 Temmuz kahramanları türkülerle anıldı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Yavuz Bingöl Sanat Merkezi'nin koordinasyonuyla “15 Temmuz Kahramanlarının Türkülerini Söylüyoruz” etkinliği düzenlendi. Geceye katılan sanatçılar, demokrasi şehitlerimizin sevdiği türküleri seslendirdiler.

İBB’ye 5 büyük ödül!

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen 6. Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri sahiplerini buldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, törende 5 ayrı ödüle layık görüldü.

Osmanlı Saray Mimarı Balyan Ailesi’nin anıtmezarı açıldı

Osmanlı Saray Mimarları Balyan Ailesi’nin Üsküdar Surp Haç Ermeni Kilisesi Mezarlığı’nda yapılan anıtmezarı düzenlenen törenle açıldı.

“Çevre dostu” sanayi bölgesi açıldı…

Çevre dostu sanayinin merkezi olacak Delikkaya Sanayi Bölgesi (DESB), Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı. Birçok büyük ölçekli sanayi kuruluşunun yer aldığı DESB, yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanacak.

Başkan Topbaş’tan Darülaceze’ye ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye’nin en eski ve köklü hizmet kurumlarından biri olan Darülaceze’yi ziyaret etti. Darülaceze’ye her geldiğinde heyecan duyduğunu belirten Başkan Topbaş, “Burası bir hizmet kapısı. Gönül insanlarının bulunduğu bir yer.” dedi.

Euroleague Final Four 2017 heyecanı İstanbul’da yaşanacak!

İstanbul, Avrupa’nın en iyi takımlarının yer aldığı basketbol organizasyonu olan Turkish Airlines Euroleague 2017 Final Four’a ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ev sahipliğini en iyi şekilde yapabilmek için hazırlıklara başladıklarını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, “Bu dev basketbol organizasyonunu İstanbul’un tanıtımı için de çok önemsiyoruz.” dedi.

İstanbul’dan Saraybosna’ya tam destek...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bazı temaslarda bulunmak üzere Saraybosna’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Kanton Başbakanı Elmedin Konakovic ile görüşen Başkan Topbaş, kardeş şehre ulaşım, eğitim, turizm, su ve altyapı gibi her alanda destek verdiklerini söyledi.

Japon Heyeti’nden taziye ziyareti

Japonya Dışişleri Bakan Yardımcısı Kentaro Sonoura, beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Topbaş, Türkiye ile Japonya arasındaki dostluğun çok eskiye dayandığını ve her iki ülkenin de tarih boyunca birbirlerinden yardım ve desteği eksik etmediğini söyledi.

Büyükelçilerden darbe girişimine kınama…

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara’da görev yapan büyükelçilerle çalışma toplantısında buluştu. 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini kınayan büyükelçiler, Türkiye’nin ve Türk demokrasisinin yanında olduklarını açıkladılar.

Menderes, Zorlu ve Polatkan’ı Anma Töreni düzenlendi

27 Mayıs Darbesi'nin ardından Yassıada’da idam edilen Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan, ölümlerinin 55’inci yılında Anıtmezar'da anıldı.

Başkan Topbaş, mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Kurban Bayramı öncesi son mesai gününde Saraçhane’deki Başkanlık Binası’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı.

Başkonsoloslardan demokrasiye destek…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla biraraya geldi. 15 Temmuz’daki hain darbe girişimini kınayan başkonsoloslar, Türkiye’nin ve Türk demokrasisinin yanında olduklarını ifade etti.

İBB’den Çatalca’ya dev yatırımlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çatalca Sosyal Konutları Anahtar Teslimi ile Çatalca İlçesine Yapılacak Doğalgaz Yatırımları Temel Atma Töreni’ne katıldı. Bugüne kadar ilçeye 960 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Topbaş, “Halkalı - Bahçeşehir Metro Hattı, Çatalca’ya uzatılacak. 33 kilometrelik mesafe, 33 dakikaya inecek.” dedi.

Silivri’ye metro müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri’ye bir basın gezisi gerçekleştirdi. Silivri’ye 2004’ten bu yana dev çevre yatırımları yaptıklarını anlatan Başkan Topbaş, Silivri için bir metro hattı planladıklarının müjdesini verdi.

2016 - 2017 Adli Yılı başladı

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kartal’daki İstanbul Anadolu Adalet Sarayı ve Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlenen Adli Yıl Açılış Törenlerine katıldılar.

Cape Town Belediye Başkanı’ndan taziye ziyareti

Cape Town Belediye Başkanı Patricia De Lille, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu.

Balıkçılar “vira bismillah” dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2016-2017 Su Ürünleri Av Sezonu’nun açılışına katıldı. Son dönemdeki yatırımlar ve uygulamalarla birlikte balıkçılık sektöründe iyi gelişmeler yaşandığını ifade eden Başkan Topbaş, “Vira bismillah, inşallah yeni balık sezonu bereketli geçer.” dedi.

Milli sporculara Başkan Topbaş’tan madalya

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2016 Rio Olimpiyatları’nda büyük başarılara imza atarak Türkiye’nin göğsünü kabartan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcularına madalya takdim etti. İstanbul BBSK, olimpiyat tarihinde ilk defa 5 madalya kazanan kulüp unvanını aldı.

Büyük zaferin 94. yılı…

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda başlayan kutlamalar, CRR'de düzenlenen anma töreni ile sona erdi.

Başkan Topbaş Florya Cami ve yurt binasını inceledi

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle inşa edilen Florya Cami Kültür ve Yurt Binası Kompleksi’nde incelemelerde bulundu.

İran Başkonsolosu’ndan veda ziyareti

İran İstanbul Başkonsolosu Mohsen Mortezaeifar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu. Mortezaeifar, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde açılan Taziye Anı Defteri’ni imzaladı.

Türkiye ile Libya arasında tarihi dostluk…

Libya Yerel Yönetim Bakanı Badad Kansu Mesut Abdülcelil, beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Türkiye ile Libya arasında tarihin derinliklerine dayanan bir dostluk olduğunu ifade eden Başkan Kadir Topbaş, Libya ile daima bilgi ve deneyim paylaşımına hazır olduklarını söyledi.

Milli sporlar Etnospor Kültür Festivali’nde…

Başkanlığını Bilal Erdoğan’ın yaptığı ve Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen Etnospor Kültür Festivali’nin açılışı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. Festivalde, yağlı güreş, atlı cirit, mas ve aba güreşi gibi geleneksel spor dallarının yanı sıra tarihi el sanatları çarşısı, kılıç kalkan gösterileri ve atlı akrobasi gibi pek çok etkinlik de yer aldı.

Türkiye ve Türk halkının yanındayız…

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışı için İstanbul’a gelen Pakistan Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif, tören öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’i ziyaret etti. Başbakan Şerif, her zaman Türkiye ve Türk halkının yanında olduklarını belirtti.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü hizmete açıldı!

İstanbul’un iki yakası, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile 3’üncü kez biraraya geldi. Dünyanın en ileri teknolojisiyle İstanbul Boğazı'na inşa edilen ve “dünyanın en geniş köprüsü” olma özelliğini taşıyan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye ve dünyadan çok sayıda liderin katılımıyla hizmete açıldı.

İstanbul emanet bir şehir…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ile Saraçhane’de biraraya geldi. İstanbul’un emanet bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, konuğu Veysi Kaynak ile vakıf eserlerinin ihyası konusunda istişarede bulunacaklarını söyledi.

Ahmet Davutoğlu’ndan İBB’ye taziye ziyareti

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. İBB Şeref Defteri’ni imzalayan Davutoğlu, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde Saraçhane’de şehit olan vatandaşlar için Başkan Kadir Topbaş’a taziyelerini iletti.Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde ağır yaralanan ve 23 Ağustos’ta vefat eden Ramazan Sarıkaya’nın Fatih Camii’ndeki cenaze namazına katıldı. Ahmet Davutoğlu, cenaze namazının ardından Başkan Kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile birlikte yürüyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki merkez binasına geçti. Belediye binası önündeki dev panoda yer alan Saraçhane şehitlerinin fotoğraflarını inceleyen Ahmet Davutoğlu ve beraberindekiler, şehitler için dua etti. Davutoğlu, daha sonra İBB Şeref Defteri’ni imzalayarak taziyelerini sundu. “Aziz şehitlerimizin hatırası ebediyen yaşayacaktır…” Davutoğlu, deftere şunları yazdı: “Bir milletin yeniden diriliş destanının yazıldığı 15 Temmuz gecesi, İstanbul’un idari ve manevi merkezi Büyükşehir Belediyemizi tanklara, uzun menzilli silahlara ve uçaklara karşı koruyan aziz şehitlerimizin hatırası ebediyen yaşayacaktır. Bizler, bu aziz şehrin sakinleri olarak; bu hatıranın yaşaması, istiklal ve istikbalimizin korunması için her an nöbette olacak, özgürlük ve izzetimizi muhafaza etmek için de her türlü fedakârlığı yapacağız. Ruhları şad olsun. Allah rahmet eylesin…”

İBB gazi bir belediyedir…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Kadir Topbaş ile görüştü. 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde belediyede yaşananların videosunu izleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi gazi bir belediyedir” dedi.

Pakistan Ulusal Meclisi’nden taziye ziyareti

Senatör ve milletvekillerinden oluşan Pakistan Parlamentosu Heyeti, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu. Darbe girişimini kınayan heyet, Türkiye ve İstanbul halkının yanında olduklarını vurguladı.

Kurbağalıdere’de hayat başladı…

Kadıköy'de Yoğurtçu Parkı'nın bulunduğu noktada denize dökülen Kurbağalıdere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı ıslah çalışmalarıyla eski günlerine dönmeye başladı. Kurbağalıdere, mavi rengine kavuşurken, kıyıları da yavru balıklarla doldu.

Türkçe Bayramı’na İBB’den tam destek…

2. Uluslararası Türkçe Bayramı, dünyanın dört bir yanından öğrenciyi İstanbul’da biraraya getirdi. Etkinlik kapsamında düzenlenen tanıtım toplantısına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dilin kültürler arası köprü vazifesi gördüğünü söyledi.

Somali’den taziye ziyareti

Somali Limanlar ve Deniz Ulaştırma Bakanı Nur Farah Hırsi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a taziye ziyaretinde bulundu. Hırsi ayrıca FETÖ’nün Somali’deki tüm okullarının da Somali hükümeti tarafından kapatıldığını söyledi.

TÜMSİAD’dan İBB’ye ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TÜMSİAD Başkanı Yaşar Doğan ve beraberindeki heyeti ağırladı. Doğan, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde yaşanan katliam nedeniyle taziyelerini sundu.

TBB darbeye karşı tek yürek!

Başkanlığını Kadir Topbaş’ın yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği, FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı “Darbeye Karşı Milli İrade Toplantısı” düzenledi. Başkan Topbaş, yerel yönetimler olarak ‘ülke, vatan ve millet’ diyerek geleceğe yürümek zorunda olduklarını söyledi.

Güngören ve Arnavutköy demokrasi nöbetinde

Güngören ve Arnavutköy’de demokrasi nöbetine katılan Başkan Kadir Topbaş, “Gelecek nesiller sizin bu duruşunuzla şekillenecek” dedi.

Yeni projelerle İstanbul kazanacak

TVNET Televizyonu’nda canlı yayın konuğu olan Başkan Kadir Topbaş, yeni projelerle İstanbul’un ekonomik ve istihdam açısından daha da güçleneceğini söyledi.

Şehitlerimiz için mevlit okundu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, FETÖ'nün hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimiz için Mevlit okuttu. Binlerce vatandaşın katıldığı programda duygulu anlar yaşandı.

İstanbullularla Demokrasi Nöbeti

Başkan Kadir Topbaş, Saraçhane belediye binası önünde demokrasi nöbetine devam eden binlerce İstanbulluyla birlikteydi.

İstanbul’da yatırımlar sürüyor

Saraçhane’nin ardından Vatan Caddesi, Sultangazi, Küçükköy ve Gaziosmanpaşa’da sabaha kadar demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlarla buluşan Başkan Kadir Topbaş, “OHAL sürecinde de yatırımlarımız hız kesmeden sürüyor” dedi.

11. Cumhurbaşkanı Gül’den ziyaret

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin adından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a geçmiş olun ziyaretinde bulundu.

Esenyurt, Silivri ve Çatalca’da nöbete devam

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenyurt, Çatalca ve Silivri’de demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlarla birlikte nöbet tuttu.

Şehit yakınları ile gazilerimize sahip çıkacağız

Başkan Kadir Topbaş, Avcılar, Beylikdüzü ve Büyükçekmece’de demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla buluştu. Topbaş, “Kahraman şehitlerimizin yakınları ile gazilerimize iyi bir hayat hazırlayacağız” dedi.

Başkan Topbaş’tan Çengelköy’e ziyaret

Başkan Kadir Topbaş, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde büyük direnç göstererek destan yazan Çengelköy’de polis merkezi ile esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Şehitler Parkı yapılacak…

İlçe belediye başkanlarıyla birlikte Saraçhane'de #VatanNöbet'ne devam eden binlerce İstanbulluyla buluşan Başkan Topbaş, 15 Temmuz şehitleri için 1 milyon 200 bin metrekarelik Şehitler Parkı yapacaklarını açıkladı. Topbaş, daha sonra sabaha kadar Zeytinburnu, Bahçelievler, Başakşehir ve Halkalı'yı gezerek, #VatanNöbeti'ne devam eden vatandaşlara hitap etti.

Barış ve demokrasi için tek yürek…

CHP’nin darbe girişimine karşı buluşmasına destek vermek için siyasiler ve vatandaşlarla birlikte Tünel’den Taksim’e yürüyen Başkan Kadir Topbaş, “Devletin bekası ve ülkenin geleceği söz konusu olduğu zaman milletçe nasıl birlikte olduğumuzu, olabileceğimizi dünyaya gösterdik” dedi.

Beykoz’da Vatan Nöbeti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin ardından Kavacık’ta günlerdir vatan nöbetine devam eden Beykozlularla buluştu.

Bağcılar’da vatan nöbeti

Başkan Kadir Topbaş, Bağcılar Meydanı’nı doldurarak vatan nöbetine devam eden İstanbullulara seslendi.

İstanbul vatan için nöbette

Taksim Meydanı’nı doldurarak #VatanİçinNöbetteyiz diyen İstanbullulara seslenen Başkan Kadir Topbaş, “Ne olur, şurada oluşturduğumuz birliktelik tablosunu mahallemizde, sokağımızda da oluşturalım” dedi.

“Faşizm kelimesi az bunun adı Fetöşizm”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden 300 Fetöcü’nün atıldığını ve tespitlerin devam ettiğini açıklayan Başkan Kadir Topbaş, “Faşizm kelimesi az. Bunun adı Fetöşizm…” dedi.

İstanbul’da vatan nöbeti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Binası önünde #VatanNöbeti tutan binlerce İstanbulluya hitap etti.

Yerel-Ulusal İşbirliği Toplantısı

“BM Sürdürülebilir Kalkınma Yüksek Düzeyli Siyasi Forumu”na ana konuşmacı olarak katılan Kadir Topbaş, küresel terör, göç ve iklim değişikliği gibi sorunlara ancak yerel yönetimlerle işbirliği içinde çözüm bulunabileceğini söyledi.

UNESCO Dünya Miras Komitesi Toplantısı İstanbul’da

UNESCO Dünya Miras Komitesi 40. Toplantısı İstanbul’da başladı. Toplantının açılışında konuşan Başkan Topbaş; “İstanbul’da UNESCO kriterlerine hassasiyet gösteriyoruz” dedi.

Başkan Topbaş’tan bayram mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile birlikte Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

Başkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fatih Saraçhane’de bulunan Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. Oldukça uzun bayramlaşma kuyruğunun oluştuğu törene çocuklar renk kattı. Başkan Topbaş, çocuklara bayram harçlığı verdi.

İstanbul UNESCO Oturumu’na hazır!

UNESCO Dünya Miras Komitesi’nin 40. Oturumu’na ev sahipliği yapacak olan İstanbul’da tüm hazırlıklar tamamlandı. Toplantıya ilişkin basın toplantısı düzenleyen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, toplantının İstanbul’un tanıtımına büyük katkı sağlayacağını ifade ettiler.

İstanbul’a 98 milyar lira yatırım…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki muhtarlarla iftarda biraraya geldi. 12,5 yıldır İstanbul’a gururla hizmet ettiklerini ifade eden Başkan Topbaş, şehre tam 98 milyar lira yatırım yaptıklarını söyledi.

İstanbul’un büyük iftar sofrası

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, siyaset, sanat ve iş dünyasından pek çok ismi iftar sofrasında biraraya getirdi. Yenikapı Sahili Etkinlik Alanı’nda düzenlenen iftarın onur konuğu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptıkları yatırımlar ile İstanbul’un güzelliğine güzellik kattıklarını söyledi.

Antik Çağ’dan 21. Yüzyıla “Büyük İstanbul Tarihi”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ile Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi’nin işbirliği ile hazırlanan “Antik Çağdan XXI. Yüzyıla Büyük İstanbul Tarihi” isimli 10 ciltlik dev eser törenle kamuoyuna tanıtıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eserin şehir tarihi kitapları arasında İstanbul’un geçmişine ve büyüklüğüne uygun zenginliğiyle ön plana çıkacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katıldığı Antik Çağ’dan 21. Yüzyıla “Büyük İstanbul Tarihi” Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ile Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi’nin işbirliği ile hazırlanan “Antik Çağdan XXI. Yüzyıla Büyük İstanbul Tarihi” isimli 10 ciltlik dev eser törenle kamuoyuna tanıtıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eserin şehir tarihi kitapları arasında İstanbul’un geçmişine ve büyüklüğüne uygun zenginliğiyle ön plana çıkacağını söyledi.

İstanbul’a yeni bir metro hattı daha!

Bakırköy - Bahçelievler - Kirazlı Metro Hattı’nın temeli, Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle atıldı. 9 km uzunluğa ve 8 istasyona sahip olacak metro hattı, 2018 yılında hizmete girecek.

TBMM Başkanı’ndan İBB’ye ziyaret

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane’deki başkanlık makamında ziyaret etti.

Bütçenin yüzde 36’sı çevrenin…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlenen Çevre Projeleri Açılış Töreni’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde başlattığı çevre vizyonunu devam ettirdiklerini belirten Başkan Topbaş, İBB bütçesinin yüzde 36’sını çevreye ayırdıklarını söyledi.

Çin işadamlarından Başkan Kadir Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çin Halk Cumhuriyeti’nin İstanbul Başkonsolosu ve Çinli işadamlarıyla biraraya geldi. İstanbul’da dünya çapında projeler gerçekleştirildiğini belirten Başkan Topbaş, Çinli firmaları İstanbul’a yatırım yapmaya davet etti.

İBB teknolojik yeniliklerin öncüsü!

Kongreler şehri İstanbul, uluslararası ölçekte dev bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Smart City Expo İstanbul 2016 Akıllı Şehirler Fuar ve Kongresi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla açıldı. Başkan Topbaş, İBB olarak teknolojiyi çok yakından takip ettiklerini ve yeniliklerin öncüsü olduklarını söyledi.

3. Boğaz Köprüsü mühendislik harikası…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 65 ülkenin büyükelçi ve konsoloslarıyla, inşaatı bitmek üzere olan 3. Boğaz Köprüsü’nde incelemelerde bulundu. 3. Köprü’nün bir anıtsal nitelik taşıdığını ifade eden Başkan Topbaş, köprünün yapısal ve teknik özelliği bakımından mühendislik harikası olduğunu söyledi.

Sürdürülebilir bir çevre için “İstanbul Deklarasyonu” yayınlandı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen UCLG-MEWA Toplantısı, Türkiye ve yurtdışından çok sayıda belediye başkanı ve yerel yönetim temsilcisini İstanbul’da biraraya getirdi. Toplantıda konuşan Başkan Kadir Topbaş, herkes için erişilebilir, sürdürülebilir enerji sağlamak ve iklim değişikliğinin etkileriyle mücadele etmek için hayati kararları içeren UCLG-MEWA İstanbul Deklarasyonu’nun yol haritası olarak çevreye katkı sunacağını söyledi.

İstanbul’da örnek kentsel dönüşüm!

İstanbul’da kentsel dönüşümün başladığı Esenler Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle sahiplerine teslim edildi.

İstanbul’da muhteşem Fetih kutlaması!

İstanbul’un Fethi’nin 563’üncü yıldönümü muhteşem gösterilerle kutlandı. “Yeniden diriliş, yeniden yükseliş” ruhuyla Yenikapı Sahili’nde gerçekleştirilen kutlamalar, İstanbullulara Fetih coşkusunu doyasıya yaşattı.

UCLG, BM’de temsil edilmeli…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da düzenlenen UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı. UCLG’nin tüm dünyayı temsil edecek bir yapıda olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, “BM’de söz söyleme ve temsil etme hakkımız olması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

İstanbul ve Batum sanatta buluştu…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul-Batum Sanat Buluşması kapsamında Batum’da açılan resim sergisine katıldı. Başkan Topbaş, dünyanın ortak lisanı olan kültürel aktivitelerin Türkiye ile Gürcistan’ın iyi ilişkilerini daha da geliştireceğine inandığını ifade etti.

Kadir Topbaş, 4’üncü kez TBB Başkanı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3 dönemdir yürüttüğü Türkiye Belediyeler Birliği’nin başkanlığına bir kez daha seçildi. “Şahsıma gösterilen güven duygusu için teşekkür ediyorum.” diyen Başkan Topbaş, yeni dönemde de güzel hizmetler vermeye devam edeceklerini söyledi.

Dünya İnsani Zirvesi dünya liderlerini İstanbul’da buluşturdu!

Birleşmiş Milletler tarihinde bir ilk olan ve İstanbul’da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi, 60’a yakın devlet ve hükümet başkanını biraraya getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen zirvede, küresel insani yardım sistemi masaya yatırıldı. Zirvede konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İnsanların günlük ihtiyaçlarından geleceğine kadar her sorununun yerelden çok daha etkin çözüleceğine inancımız tam.” dedi.

İSMEK Genel Sergi ve Festivali İstanbullularla buluştu!

İSMEK’in 20. Yıl Genel Sergisi ve Festivali, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı. 236 bin İSMEK kursiyerinin eserlerini İstanbullularla buluşturan sergide konuşan Başkan Topbaş, “Cumhurbaşkanımızın başlattığı İSMEK, aynı vizyonla bir çınara dönüştü.” dedi.

Başkan Topbaş, dünya gençliğine seslendi

9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Final Programı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul’da yapıldı. Dünya gençlerine seslenen Başkan Topbaş, “Omuz omuza verdiğinizde yarınlar daha farklı olacak.” dedi.

Madde bağımlılığına büyük çözüm…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da kurmayı planladıkları madde bağımlıları rehabilitasyon merkezi için İtalya’daki ünlü tesiste incelemelerde bulundu. Kapsamlı ve modern bir merkez kurulması için çalışma başlattıklarını belirten Başkan Topbaş, projenin bağımlılara özel bir köy olarak tasarlanacağını söyledi.

Başkan Topbaş, Güçlü Şehirler Ağı Zirvesi’ne katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Antalya’da düzenlenen Güçlü Şehirler Ağı Zirvesi’ne katıldı. 21. yüzyılda baş döndürücü teknolojik gelişmeler yaşandığını ifade eden Başkan Topbaş, bununla beraber de dünyanın küçülerek adeta sınırların ortadan kalktığını söyledi.

İstanbul’un simgeleri Antalya’ya taşındı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Antalya’da düzenlenen Expo 2016’ya katıldı. Başkan Topbaş, etkinlik kapsamında kurulan ve İstanbul’un tarihi simgelerinin yer aldığı “İstanbul Bahçesi”ni gezdi.

KİPTAŞ, Tahran’da konut yapacak…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tahran Belediye Başkanı’nın davetlisi olarak İran’a bir ziyaret gerçekleştirdi. İstanbul ve Tahran’da gerçekleşen kültür ve turizm yatırımlarının konuşulduğu görüşmede, KİPTAŞ’ın Tahran’da konut yatırımı yapması kararlaştırıldı.

İstanbul için dev altyapı yatırımları…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yat limanlarının atıklarını toplayacağı ‘Mavi Kart’ sisteminin tanıtım törenine katıldı. İstanbul’da dev altyapı yatırımlarına imza attıklarını ifade eden Başkan Topbaş, yakın zaman içerisinde Haliç’te ve Kurbağalıdere’de denize girilebileceğini söyledi.

Eyüp’e yatırımlar zinciri!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Eyüp Belediyesi tarafından yaptırılan belediye hizmet binası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı bir törenle hizmete alındı. Törende ayrıca 12 farklı eser daha İstanbulluların hizmetine açıldı.

Beyoğlu’nda büyük kentsel dönüşüm…

Beyoğlu’nun en eski semtlerinden biri olan Piyalepaşa, kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde yeniden hayat buluyor. Piyalepaşa’nın çehresini değiştirecek projenin temeli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından atıldı.

İstanbul ile Moğolistan arasında mutabakat zaptı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Kültür Günleri kapsamında Moğolistan’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında İstanbul ile Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator arasında çeşitli konulara işbirliğini öngören mutabakat zaptı imzalandı.

Başkan Topbaş’tan Uzakdoğu’ya işbirliği ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çin’de üst düzey temaslarda bulundu. Ticari ve kültürel ilişkileri geliştirme amaçlı ziyaretlerde İstanbul’a turist çekmek için önemli adımlar atıldı.

Başkan Kadir Topbaş BM’de İklim Zirvesi’ne katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un davetlisi olarak New York’ta düzenlenen İklim Zirvesi’ne katıldı. 196 ülkenin üzerinde uzlaşmaya vardığı Paris İklim Anlaşması, BM Genel Merkezi’nde çok sayıda devlet ve hükümet başkanının katıldığı törenle imzaya açıldı.

İstanbul dünyaya örnek oluyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da düzenlenen 4. Uluslararası Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na katıldı. İstanbul’da başta akıllı trafik ve ulaşım sistemleri olmak üzere akıllı şehircilik konusunda önemli adımlar attıklarını ifade eden Başkan Topbaş, İBB olarak teknolojiyi en iyi takip eden ve en iyi uygulayan belediyelerin başında geldiklerini söyledi.

Başkan Topbaş başkonsoloslarla buluştu

İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla Emirgan’da bir araya gelen Başkan Kadir Topbaş, “Ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi adına her birimize önemli görevler düşüyor” diye konuştu.

İstanbul’a bir “kardeş şehir” daha!

İstanbul’un kardeş şehirlerine bir yenisi daha eklendi. İstanbul ile Tiflis arasında Kardeş Şehir Protokolü imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, protokolle iki şehir arasındaki dostluk ilişkilerinin artacağına inandıklarını söyledi.

İstanbul lalesi, dostluk nişanesi…

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Japonya’nın İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara ve beraberindeki Japon işadamları ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, uzaktaki yakın ülke Japonya’da açan İstanbul lalesinin dostluk nişanesi adına gurur verici olduğunu söyledi.

Başkan Kadir Topbaş, ustalık döneminin vizyon projelerini açıkladı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne 2015 Yılı Faaliyet Raporu’nu sunan Başkan Kadir Topbaş, “ustalık dönemim” dediği 3. döneminin çok önemli vizyon projelerini açıkladı. Pek çok önemli yatırımı İstanbul’a kazandıracaklarını ifade eden Başkan Topbaş, Üsküdar - Kabataş arasında bir yaya yürüme tüneli ile Haliç’e denizin üstünden yeni bir yürüme yolu yapacaklarını ve İstanbul Havayolları Şirketi’ni kuracaklarını söyledi.

İBB’ye özel ödül

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara’da düzenlenen “AK Parti 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu”nda İBB’ye verilen “Özel Jüri Ödülü”nü Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun elinden aldı.

İBB Meclisi’nde Başkan Vekili ve İhtisas Komisyonu Seçimi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde; Meclis 1. Başkan Vekili, 2. Başkan Vekili, Katip, Encümen Üyeleri ile İhtisas Komisyonlarının seçimi gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yönettiği meclis, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

İstanbul’da lale zamanı!

İstanbul ve İstanbullular, şehrin simgelerinden biri olan lale ile bir kez daha buluştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 11’incisini düzenlediği İstanbul Lale Festivali kapsamında Emirgan Korusu, Kadıköy Göztepe 60. Yıl Parkı ve Sultanahmet Meydanı çeşitli etkinliklere sahne oldu. İstanbul’un 563’üncü Fetih Yıldönümü’ne özel olarak 563 bin lale kullanılarak yapılan lale halısı ile bir dünya rekoru kırıldı.

Başkan Topbaş Arap gazetecilerle biraraya geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Arap medya dünyasının temsilcileriyle Emirgan’da biraraya geldi.

Başkan Kadir Topbaş’a Japonya’da Fahri Hemşerilik Beratı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, üst düzey temaslarda bulunmak üzere Japonya’ya gitti. Başkan Kadir Topbaş’a, İstanbul’un kardeş şehri Şimonoseki’de Fahri Hemşerilik Beratı takdim edildi.

ABD’de Diyanet Merkezi açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ABD’de inşa edilen Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi’nin açılışına katıldılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin ilk iki minareli camisini de barındıran merkezin tüm Müslümanlara hayırlı olması temennisinde bulundu.

Küresel terör tehdidi görüşüldü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban-ki Moon ile İstanbul’da biraraya geldi. Görüşmenin ana gündemini küresel terör tehdidi ve Suriyeli göçmenler konusu oluşturdu.

Çanakkale şehitleri İstanbul’da anıldı

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı dolayısıyla Edirnekapı Şehitliği'nde tören düzenlendi.

Odak şehir İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Slovenya’da düzenlenen “Geleceğin Şehirleri” toplantısına katıldı. Göreve geldikleri ilk günden bu yana plan ve program çerçevesinde hareket ettiklerini ifade eden Başkan Topbaş, yaptıkları yatırımlarla İstanbul’un odak şehir haline geldiğini söyledi.

Asya ile Avrupa Kıtası 3’üncü kez buluştu!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü her iki yakadan birleştiren son tabliye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yerleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un yıldız projesi olan köprünün Ağustos ayında hizmete açılacağını söyledi.

Başkan Kadir Topbaş’a Zümrüdüanka Ödülü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş, Yeşilay Haftası dolayısıyla düzenlenen Zümrüdüanka Ödül Töreni’nde, Yeşilay’a katkılarından dolayı ödüle layık görüldü. Törende konuşan Başkan Topbaş, “Yanlış yetiştirilmiş bir insan, tüm insanlık için problem olabiliyor. Bunun için de insani bir restorasyon gerekiyor.” dedi.

Dünya, İstanbul’u izliyor…

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Suudi Arabistan’da düzenlenen Cidde Ekonomi Forum Toplantısı’na katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak pek çok alanda faaliyet gösterdiklerini ifade eden Başkan Topbaş, yaptıkları yatırımlarla İstanbul’un dünya tarafından gıpta ile takip edildiğini söyledi.

Göç sorununun önüne geçmek için kriz merkezi kurulmalı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara’da görev yapan büyükelçilerle biraraya geldi. Toplantıya katılan 80 ülkenin büyükelçilerine hitap eden Başkan Topbaş, göç sorununun önüne geçmek için Avrupa Birliği ya da Birleşmiş Milletler bünyesinde kriz merkezi kurulmasını teklif etti.

İstanbul’dan işbirliği adımı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Singapur ve Malezya’da ekonomi odaklı temaslarda bulundu.

Başkan Topbaş’a Pakistan’da coşkulu karşılama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bazı temaslarda bulunmak üzere Pakistan’a gitti. Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif tarafından törenle karşılanan Başkan Topbaş, Pencap Eyaleti ile işbirliği protokolüne imza attı.

KKTC Turizm Bakanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu’nu misafir etti.

İstanbul’a internette milli alan adı...

İnternette kullanılacak yeni İstanbul uzantılı alan adları, şehri dünyaya dijital platform üzerinden tanıtacak. “ist (nokta ist) ve .İstanbul (nokta İstanbul)” projesini tanıtan Başkan Kadir Topbaş, “Milli alan adı olarak ortaya çıkan bu markalar, İstanbul’un güçlü marka değerini dijital platforma taşıyacak” dedi.

Başkan Kadir Topbaş’a “Fahri Doktora” unvanı verildi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, İstanbul’a yaptığı başarılı hizmetlerden dolayı Marmara Üniversitesi tarafından “Fahri Doktora” unvanı verildi. Başkan Topbaş, yaptıkları yatırımlarla, İstanbul’u dünyanın odak şehirlerinden biri haline getirdiklerini söyledi.

Başkan Topbaş STK’lara gelişen İstanbul’u anlattı

Vuslat Platformu'nun ev sahipliğindeki toplantıda sivil toplum kuruluşlarına (STK) gelişen İstanbul’u anlatan Kadir Topbaş, 2019 yılında 400 kilometrelik metro hedefini aşacaklarını ve ıslahı devam eden Kurbağalıdere'nin 2017 yılında yüzülebilir hale geleceğini söyledi.

Açe Belediye Başkanı’nın ziyareti…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Banda Açe Belediye Başkanı Illiza Saaduddin Djamal ile Saraçhane’deki makamında biraraya geldi.