AB Bakanı’ndan İBB’ye ziyaret…

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakan Bozkır, AB projeleri için ayrılan 4,5 milyar avroluk kaynağın önemli bir bölümünü İstanbul için harcayacaklarını açıkladı.

İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un ilçe belediye başkanları ile Beyaz Köşk’te biraraya geldi. Başkan Topbaş, kurumsal taassup gözetmeksizin İstanbul’un her yerine hizmet götürdüklerini ifade etti.

İstanbul, “kadına şiddete dur” demek için turuncuya büründü

İstanbul, Birleşmiş Milletler’in dünya çapında organize ettiği “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası”nın resmi kapanışına ev sahipliği yaptı. New York’la eş zamanlı olarak İstanbul’da başlatılan kampanya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve BM Direktörü Ingibjorg Gisladottir’ın katıldığı kapanış seremonisiyle Kız Kulesi’nde sona erdi.

Bütçenin %20’si çevrenin…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla biraraya geldi. Yoğun şehirleşme ve teknolojik gelişmelerin çevre hassasiyetini artırması gerektiğini vurgulayan Başkan Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bütçelerinin yüzde 20’sini çevre yatırımlarına ayırdıklarını söyledi.

En çevreci tesisler ödüllendirildi

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Çevreci Tesis Ödül Töreni İstanbul’da gerçekleştirildi. Törene katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Doğru çevre yönetimi yerel yönetimsiz olmaz” dedi.

İBB’ye iki ödül birden!

Kendi ürettiği teknolojiyi kullanarak dünya kentlerine örnek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Küresel İmprove ve Türkiye İnovasyon Şampiyonları Ödül Töreni’nden iki ödülle döndü. Başkan Kadir Topbaş, İETT’ye verilen ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Kadir Topbaş İklim Zirvesi’ne başkanlık yaptı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Dünya Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yerel Liderler İklim Zirvesi’ne başkanlık yaptı.

Sinop, İstanbul’a taşındı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sinop’un kültürünü ve yemeklerini İstanbullularla buluşturan 2. Sinop Tanıtım Günleri’ne katıldı. Sinopluların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Topbaş, önümüzdeki yıl bu tarz etkinliklerin Yenikapı’da yapılacağını açıkladı.

İstanbul, “kadına şiddete dur” demek için turuncuya büründü

İstanbul, Birleşmiş Milletler’in dünya çapında organize ettiği “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası”nın resmi kapanışına ev sahipliği yaptı. New York’la eş zamanlı olarak İstanbul’da başlatılan kampanya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve BM Direktörü Ingibjorg Gisladottir’ın katıldığı kapanış seremonisiyle Kız Kulesi’nde sona erdi.

Ban Ki-moon’dan Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, G-20 Zirvesi için Türkiye’de bulunan BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ile çalışma toplantısında bir araya geldi.

İstanbul şiddete ve teröre karşı koştu!

Dünyanın kıtalar arasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda onbinler Asya’dan Avrupa’ya 37’nci kez koştu. “Kadına Karşı Şiddete Dur De” sloganı ile koşulan maratonun startı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi. İstanbul’un marka organizasyonu olan İstanbul Maratonu, bir kez daha renkli görüntülere sahne oldu.

Japon Bahçesi yenilendi

İstanbul’da yenilenen Japon Bahçesi, Japonya Başbakanı Shinzo Abe ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı. Başkan Topbaş, Japon Bahçesi’ni iki ülke arasındaki dostluk simgesi olarak gördüklerini söyledi.

İBB’nin konsolide bütçesi 36,8 milyar lira

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılı bütçesini Belediye Meclisi’ne sunan Kadir Topbaş, birçok yeni projeyi barındıran çok önemli açıklamalarda bulundu.

Saygı ve özlemle…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 77’nci yılında saygıyla anıldı. Tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da saat 09.05’i gösterirken bayraklar yarıya indirildi.

Çin Heyeti’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

Çin Halk Cumhuriyeti Zhejiang Eyaleti Valisi Zhao Yide, bir heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Başkan Topbaş sanatseverlerle buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenler Belediyesi Sanat Evi’nin dönem açılışında kursiyerler ve sanatseverlerle buluştu.

Cumhuriyetin 92. yılı…

Türkiye Cumhuriyeti’nin 92’nci kuruluş yılı tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı.

İstanbul Fuar Merkezi büyüyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak yeni düzenlemelerin açıklandığı basın toplantısına katıldı. Başkan Topbaş, çalışmalar tamamlandığında fuar merkezinin 700 bin m2 alana sahip olacağını söyledi.

İBB Heyeti Finlandiya’ya gidiyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile biraraya geldi. Görüşmede, İBB Genel Sekreteri Başkanlığında kurulacak heyetin önümüzdeki aylarda Finlandiya’ya gitmesine karar verildi.

Başkan Kadir Topbaş’a Saraybosna Fahri Hemşeriliği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraybosna Belediye Başkanı Ivo Komsic’i makamında ağırladı. Konuk Başkan Komsic, Saraybosna Belediye Meclisi’nin aldığı kararla Başkan Topbaş’a Fahri Hemşerilik Beratı takdim etti.

Çırpıcı Kent Parkı hizmete açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentte dev bir çevre yatırımını daha hayata geçirdi. 150 bin m2 alana sahip Çırpıcı Kent Parkı, Başkan Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Törende ayrıca İstanbul İtfaiyesi’ne 2 yeni itfaiye istasyonu ile 99 adet itfaiye aracı da hizmete alındı.

İstanbul’a 68,5 milyar TL yatırım

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bayrampaşa Toplu Açılış Töreni’ne katıldılar. Başbakan Davutoğlu, İstanbul’u dünyanın küresel bir başkenti haline getirmek için çalıştıklarını söyledi.

BM Model Gençlik Şehri; İstanbul!

New York’ta Birleşmiş Milletler Zirvesi’ne katılan Başkan Kadir Topbaş’a ‘Model Gençlik Şehri Şilti’ takdim edildi. Başkan Topbaş, dünyada gençlerin karar alma ve uygulama süreçlerinde daha aktif rol alması gerektiğini ifade etti.

Başkan Kadir Topbaş dünya liderlerine seslendi

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Dünya Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, New York’ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Zirvesi’nde bir konuşma yaptı. Başkan Topbaş, Türkiye’nin ev sahipliğini örnek göstererek, dünya liderlerine ‘Suriyeli mültecilere sahip çıkın’ çağrısı yaptı.

İstanbul için gururla çalışıyoruz…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. Başkan Topbaş, İstanbul için 11 yıldır gururla çalıştıklarını söyledi.

Başkan Kadir Topbaş’tan birlik ve kardeşlik mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Edirne’nin ilçelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla buluştu. Birlik ve kardeşlik mesajları veren Başkan Topbaş, ziyaret ettiği belediyelere yatırım sözü verdi.

Yeryüzü Pazarı Şile’de

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile Doğal Ürünler Pazarı’nın açılışını yaptı. Başkan Topbaş, dünyada 44 adet bulunan Yeryüzü Pazarı’nın 45’incisinin Şile’de açıldığını söyledi.

Saraybosna Başbakanı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraybosna Başbakanı Elmedin Konakovic ve beraberindeki heyeti ağırladı. Yeni hükümet olarak ilk dış ziyaretlerini İstanbul’a yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Başbakan Konakovic,” İBB’deki bilgi ve birikim bizim için çok değerli ve önemlidir.” dedi.

Büyük zaferin 93. yılı…

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda başlayan kutlamalar, Vatan Caddesi'nde yapılan resmigeçit töreni ile sona erdi.

Yakutistan Cumhuriyeti’nden İBB’ye ziyaret…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yakutsk Belediye Başkanı Aysen Nikolayev ve beraberindeki heyetle biraraya geldi. Yerel yönetimler arasındaki bilgi ve deneyim paylaşımını her daim önemsediklerini ifade eden Başkan Kadir Topbaş, İstanbul ile Yakutsk’un pek çok konuda ortak çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Seyrantepe Metro İstasyonu açılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, inşaatı devam eden Seyrantepe Metrosu’nun 13 Eylül’de taraftarların kullanımına açılacağını açıkladı.

Komutanlardan veda ziyareti

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atanan Orgeneral Salih Zeki Çolak ile Ege Ordu Komutanlığı’na atanan Orgeneral Abdullah Recep, Başkan Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu.

İstanbul Park ilişkileri geliştirecek…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Odessa Belediye Başkanı Gennadiy Trukhanov’u makamında ağırladı. Başkan Topbaş, Odessa’da yapılacak İstanbul Park Projesi ile iki şehir arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunacaklarını söyledi.

İstanbul turizmine yeni destinasyonlar

Muhteşem tarihi ve doğal güzellikleri kendine hayran bırakan İstanbul’un bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmden daha fazla pay alması için yeni bir çalışma başlatıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın başkanlığında toplanacak İstanbul Turizmi Zirvesi ile İstanbul’a yeni destinasyonlar kazandırılması hedefleniyor.

Başkan Topbaş, mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. İstanbulluların ve bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı da tebrik eden Topbaş, bayramların barış, hoşgörü ve insani değerleri yeşertmesini diledi.

Meclis üyeleri iftarda buluştu

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeleriyle iftarda buluştu.

Başkan Topbaş, şampiyon itfaiyecileri ödüllendirdi

Başkan Kadir Topbaş, 16. İtfaiye ve Polis Oyunları’nda 15 sporcu ile 15 madalya alma başarısı gösteren itfaiyecileri ödüllendirdi. Başkan Topbaş, “Bu madalyalar sadece belediyemize değil İstanbul’a ait, Türkiye’ye ait bir gurur tablosudur.” dedi.

Başkan Topbaş vatandaşlarla buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, tarihi Sultanahmet Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu. Başkan Topbaş, İstanbullular ile yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı’nı gezdi.

Camiler kimliğimizi yansıtıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yenilenen Zeytinburnu Ulu Camii’nin açılış törenine katıldı. Başkan Topbaş, camilerin, türbelerin ve çeşmelerin kimliğimizin birer parçası olduğunu söyledi.

Batum Belediye Başkanı’ndan ziyaret…

Gürcistan Batum Belediye Başkanı Giorgi Ermakov başkanlığındaki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Barış kenti İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki muhtarlarla iftarda biraraya geldi. Kadir Topbaş, UCLG Başkanı olarak katıldığı BM Toplantısı’nda dünya ülkelerinin yöneticilerine İstanbul’da asırlardır devam eden barış iklimini örnek gösterdiğini söyledi.

İstanbul ve Batum sanatta buluştu…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul-Batum Sanat Buluşması kapsamında açılan resim sergisine katıldı. Türkiye ile Gürcistan arasındaki ilişkilerin son yıllarda hızla geliştiğine dikkat çeken Başkan Topbaş, “Birbirimizin kültür ve sanatını daha da yakından tanıdıkça dostluğumuzun çok daha fazla gelişeceğine inanıyorum.” dedi.

Küresel gündem, yerel gündemdir!

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Dünya Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler’de akil adamlardan oluşan “Sürdürülebilir Kalkınma Üst Düzey Siyasi Forumu”nda bir konuşma yaptı. Başkan Topbaş, yerel yönetimler olarak dünyada yoksulluğun azaltılabileceği, refah ve sürdürülebilir kalkınmanın beraber elde edilebileceği yeni bir kalkınmanın ortaya konulabileceğine inandıklarını söyledi.

İSMEK, yaz kurslarıyla çocuklara hizmet verecek

İSMEK'in 18. Genel Sergi ve Festivali’nde konuşan Başkan Kadir Topbaş, “İSMEK’in yaz tatillerinde çocuklarımıza kendi becerileri ölçüsünde faydalı olacak bazı branşlarda kurs imkanı vermesini arzu ediyorum” dedi.

Başkan Topbaş, Brezilya’da UCLG toplantısına katıldı

Brezilya’da düzenlenen UCLG toplantısına başkanlık eden Kadir Topbaş, UCLG’nin Habitat 3’te küresel gündeme damga vuracak çalışmalar yaptığını söyledi.

Başkan Topbaş oyunu Bakırköy’de kullandı

2015 Genel Seçimleri için oyunu kullanan Başkan Topbaş, oy kullandığı okulun çıkışında gazetecilere, “Seçimlere kazanma olarak değil bir yetkilendirme olarak bakmak lazım” dedi.

Danıştay Başkanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

İstanbul’da muhteşem fetih kutlaması!

İstanbul’un Fethi’nin 562’nci yıldönümü muhteşem gösterilerle kutlandı. “Yeniden diriliş, yeniden yükseliş” ruhuyla Yenikapı Sahili’nde gerçekleştirilen kutlamalar, İstanbullulara fetih coşkusunu doyasıya yaşattı. Fethin, kente barış ve hoşgörü getirdiğini belirten Başkan Topbaş, ecdadın hatırasına sahip çıktıklarını söyledi.

Engelliler yaz kampında…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Çiroz Engelliler Yaz Kampı kapılarını açtı. Açılış törenine katılan Başkan Kadir Topbaş, Şile’de yapımı devam eden kamp tamamlandığında toplam 7 bin kişiyi kamplarda misafir edeceklerini söyledi.

Boğaz’a 3 yeni gemi

İstanbul’un kent içi deniz ulaşımından daha etkin faydalanmasını sağlamak amacıyla Şehir Hatları filosuna 3 yeni gemi katıldı. Türk mühendisleri tarafından yapılan gemileri hizmete alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, gemilerin engelli vatandaşların kullanımına uygun olarak tasarlandığını söyledi.

Eminönü - Eyüp - Alibeyköy Tramvay Hattı hayırlı olsun

İstanbul ulaşımını daha da rahatlatmak için peş peşe projelerini açıklayan Başkan Kadir Topbaş, bugün de 19 istasyonlu 13 kilometre uzunluğunda olacak Eminönü - Eyüp - Alibeyköy Tramvay Hattı’nı tanıttı.

Sadabad Gezileri başlıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çevre yatırımları ile eski günlerine dönen altın boynuz Haliç’te Kancabaş Sandallarla Sadabad Gezilerini yeniden başlatıyor. Tarihi sandalları ve yüzer iskeleleri hizmete alan Başkan Kadir Topbaş, altın boynuz Haliç’te, geçmişin güzelliklerinin tekrar yaşandığını söyledi.

Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metrosu’nda sona yaklaşıldı

İnşaatı devam eden Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy – Sancaktepe Metrosu’nda inceleme gezisi yapan Başkan Kadir Topbaş, “Görev hayatımda en gurur duyduğum işlerin başında İstanbul’a kazandırmış olduğumuz metro hatları geliyor” dedi.

Beyoğlu’na 1,9 milyar TL yatırım!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Piyalepasa Camii Zeminaltı Otoparkı ve çevre düzenlemesinin temeli, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle atıldı. İnsanların buluşup, spor yapabileceği ve hoşça vakit geçirebileceği bir alan oluşturacaklarını belirten Başkan Topbaş, 2004 yılından bu yana Beyoğlu’na 1,9 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi.

Küçükçekmece’ye vizyon katacak projeler…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Küçükçekmece’de yapılacak yatırımların temeli, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle atıldı. İlçeye 11 yılda 1 milyar 965 milyon TL yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, planladıkları 3 ayrı metro hattı ile ilçenin trafik sorununu çözeceğini söyledi.

Feshane’de Kastamonu Günleri

Türkiye’nin değişik illerinin birbirinden güzel özellikleriyle tanıtıldığı Feshane’de Kastamonulular buluştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ta bugün Kastamonu Tanıtım Günleri’ne katıldı.

Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metrosu’nda sona yaklaşıldı

İnşaatı devam eden Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy – Sancaktepe Metrosu’nda inceleme gezisi yapan Başkan Kadir Topbaş, “Görev hayatımda en gurur duyduğum işlerin başında İstanbul’a kazandırmış olduğumuz metro hatları geliyor” dedi.

İBB Cep Trafik ile yol durumu elinde!

İBB Cep Trafik Mobil Uygulaması’nın yeni versiyonu, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı toplantı ile tanıtıldı. Başkan Topbaş, akıllı sistem ile vatandaşların en doğru yoldan gidecekleri yere kolaylıkla ulaşabileceklerini söyledi.

İstanbul’a yeni bir metro hattı daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi “her yerde metro, her yere metro” hedefinde dev bir adım daha attı. 7 km uzunluğundaki Mecidiyeköy - Beşiktaş - Kabataş Metro Hattı’nın temeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı.

Gençlik Şöleni’nde coşkulu karşılama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gençlik Meclisi 1. Vizyon Toplantısı ve Gençlik Şöleni’ne katıldı. Gençler tarafından büyük bir coşku ile karşılanan Başkan Topbaş, “İstanbul’a yaptığımız hizmetler sizler ve yarınlar için…” dedi.

Doğu’dan İstanbul’a el emeği, göz nuru…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından kadınlara destek olmak amacıyla yürütülen projelerden biri olan Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli Sergisi’nin 9’uncusu Sultanahmet Meydanı’nda İstanbullularla buluştu.

İstanbul’a çevreci bir yatırım daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni ve çevre dostu bir yatırımı daha İstanbul’a kazandırdı. Çöpten elde edilen elektrik enerjisi atık ısısı ile çalışan mevsimlik çiçek serası, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

Özgecan Aslan Parkuru’na ilk ağaç…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Göktürk’te yaptırılacak olan Sağlıklı Yaşam ve Yürüyüş Parkuru’nun temel atma törenine katıldı.

Arnavutköy ulaşımın merkezi olacak

Arnavutköy ilçesindeki tamamlanan yatırımları hizmete alan ve Eski Edirne Asfaltı’nın yenilenmesi çalışmasını başlatan Başkan Kadir Topbaş, Arnavutköy’e 4 ayrı raylı sitsem hattı getireceklerini, Habipler-Topkapı Tramvayı’nı da metroya dönüştüreceklerini söyledi.

Gaziosmanpaşa’ya yeni bir spor yatırımı!

Gaziosmanpaşa’da yeni spor kompleksinin temel atma töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Rahatlıkla spor yapabileceğiniz, arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz ve üçüncü adres olarak gelip gideceğiniz güzel bir tesise kavuşuyorsunuz. İnşallah gelecekte bizi hayırla yad edersiniz” diye konuştu.

Büyükşehir’den Sultanbeyli’ye yeni yatırımlar…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sultanbeyli’ye yaptığı yatırım ve hizmetlerin toplu açılışı ile temel atması, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. Başkan Topbaş, Sultanbeyli’ye ise 622 milyon lira yatırım yaptıklarını belirterek, ilçeden 3 ayrı metro hattının geçeceğini ve ikisinin 2019’a yetişeceğini müjdeledi.

Silivri’ye modern İSMEK…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri’de inşa edilen İSMEK Kurs Merkezi’nin açılışına katıldı. 2004 yılından bu yana ilçede pek çok yatırımı hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Topbaş, “Şu ana kadar Silivri’ye yaptığımız yatırımlar toplamı1 milyar 467 milyon lira” dedi.

Tertemiz Marmara için…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “ileri teknoloji, ileri arıtma, temiz çevre!” hedefiyle Silivri’ye 3 yeni atıksu arıtma tesisi kazandırıyor. Kısa süre sonra tamamlanacak olan tesisleri basına tanıtan Başkan Kadir Topbaş, “Marmara Denizi’ne bir damla atıksu akmayacak.” dedi.

Anneler Günü’nde coşkulu kutlama…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Anneler Günü’nü coşku içerisinde kutladı. Avcılar’da düzenlenen şölene katılan Başkan Kadir Topbaş, hayattaki en büyük öğreticinin anneler olduğunu söyledi.

Alışveriş festivali başlıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Haziran ayında yapılması planlanan İstanbul Shopping Fest’in tanıtım toplantısına katıldı. Platformun başkanlığını yürüten Kadir Topbaş, Ramazan ayına denk gelen festivalin, inanç turizmi ile daha da etkili olacağını söyledi.

Shanghai Belediye Başkanı'nın ziyareti

Shanghai Belediye Başkanı Yang Xiong ve beraberindeki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı makamında ziyaret etti.

Sancaktepe, raylı sistemin merkezi oluyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sancaktepe ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve tanıtım törenine katıldı. Sancaktepe’ye son 11 yılda 700 milyon lira yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, yapılacak 3 ayrı metro hattıyla ilçenin Anadolu Yakası’ndaki raylı sistemlerin merkezi olacağını söyledi.

Tarihi miras geleceğe taşınıyor…

Anadolu Yakası’nın en eski sanayi tesislerinden biri olan tarihi Kadıköy Gazhanesi restore ediliyor… Yenilenen yapıları basına tanıtan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kadıköy’ün kurulacak enerji müzesi ve kültür merkezi ile çok önemli aktivite alanına kavuşacağını söyledi.

Kartal - Kaynarca Metrosu’nda sona doğru…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kazı çalışmalarında sona gelinen Kartal-Kaynarca Metrosu’nda incelemelerde bulundu.

İstanbul’da atıksu devrimi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, denizleri, gölleri ve su havzalarını atıksu tehdidinden kurtaracak altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Yapımı büyük ölçüde tamamlanan Büyükçekmece İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ni basına tanıtan Başkan Kadir Topbaş, deniz suyundan içmesuyu üretileceğinin müjdesini de verdi.

11 yıldır İstanbul için…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emirgan Korusu’nda büyükelçilerle biraraya geldi. İstanbul’un hem Türkiye’ye hem de dünyaya model olan bir şehir olduğunu belirten Başkan Topbaş, 11 yıldır İstanbul için kurumsal taassup gözetmeksizin çalıştıklarını söyledi.

İstanbul’a yeni bir spor yatırımı daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yaptığı spor yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Bahçelievler’de inşa edilecek olan yüzme havuzunun temeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla atıldı. Başkan Topbaş, yılsonunda açılması planlanan spor tesisinin 29 Ekim’e yetiştirileceğinin müjdesini verdi.

Büyükşehir’den Kadıköy’e 6 yeni hizmet merkezi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un ilçelerine yaptığı yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. Kadıköy Kozyatağı Mahallesi’ne yapılan 6 yeni merkez, Başkan Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı.

Habitat’ta İstanbul tecrübesi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla biraraya geldi. Başkan Topbaş, ‘Habitat’ta İstanbul Tecrübesi’ temasıyla yapılan toplantıda, konuklarına, İstanbul’da yapılan yatırım ve hizmetler hakkında bilgi verdi.

Belçika Dış Ticaret Bakanı’nın ziyareti

Belçika Dış Ticaret Bakanı Pieter De Crem, beraberindeki heyetle birlikte Başkan Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Dünyanın odak noktası; İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yatırım Zirvesi’ne katıldı. Dünyada artık “odak şehir” kavramının kabul gördüğünü ifade eden Başkan Topbaş, İstanbul’un da dünyanın odak şehirlerden biri olduğunu söyledi.

Başkan Kadir Topbaş makamını Küçükler’e bıraktı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makamını Hekimoğlu Ali Paşa İlkokulu’ndan Hamza Emirhan Küçükler’e bıraktı.

İstanbul’da 23 Nisan coşkusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı adına yakışır etkinliklerle kutladı. Maltepe Sahili’nde düzenlenen etkinliklere katılan Başkan Kadir Topbaş, “23 Nisan’ın dünya çocukları ile birlikte İstanbul’da doya doya kutlamasını arzu ediyoruz.” dedi.

Dünya çocukları İstanbul’da buluştu

Filistin, Romanya ve Makedonya’dan 23 Nisan kutlamaları için İstanbul’a gelen çocuklarla buluşan Başkan Kadir Topbaş, huzur ve barış dolu bir dünyayı oluşturmak için mücadele ettiklerini söyledi.

Üsküp Belediye Başkanı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküp Belediye Başkanı Koce Trajanovski’yi makamında ağırladı.

Levent - Hisarüstü Metrosu İstanbul’a hayırlı olsun…

İstanbul’un demir ağlarına bir yenisi daha eklendi. Levent-Hisarüstü arasındaki yolculuğu 6 dakikaya indiren Levent - Hisarüstü Metrosu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

Dünyanın en büyük ‘Lale Halısı’ İstanbul’da!

Lale Festivaliyle 10. kez taçlanan İstanbul, 545 bin canlı lalenin oluşturduğu 1.262 metrekarelik halıyla bir dünya rekoruna ev sahipliği yaptı. Sultanahmet Meydanı’ndaki halıyı açan Başkan Topbaş, “Gerçek anlamda barış şehri olan İstanbul’dan dünyaya bu güzel duyguların yansımasını istiyoruz” dedi.

Başkan Topbaş, Artvin Günleri'ne katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane'de düzenlenen Artvin Tanıtım Günleri'ne katıldı.

İstanbul ve İstanbullular için…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “2014 Yılı Faaliyet Raporu”nu, Belediye Meclisi’ne sundu. Başkan Topbaş, 2004 yılından bu yana İstanbulluların yaşam kalitesini yükselten ve hayatını kolaylaştıran binlerce projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Turizm kenti; İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ortadoğu ve Afrika’da bulunan yaklaşık 300 turizm acente yetkilisi ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, medeniyetler şehri İstanbul’a, Ortadoğu’dan daha fazla turist geldiğini söyledi.

11. Cumhurbaşkanı’nın ziyareti

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

İstanbul ile Moskova ilişkileri gelişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Moskova Belediyesi arasında “işbirliği protokolü” imzalandı. Protokole imza atan Başkan Kadir Topbaş, anlaşmayla birlikte iki şehre de önemli kapıların açılacağını söyledi.

Kenya’da önemli temaslar…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, başkanlığını yürüttüğü Birleşmiş Milletler Yerel Yönetimler Danışma Kurulu’nun (UNACLA) Kenya’da yapılan toplantılarına katıldı.

İstanbul’da lale zamanı

İstanbul ve İstanbullular, şehrin simgelerinden biri olan lale ile bir kez daha buluştu. 10. İstanbul Lale Festivali, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı coşkulu bir törenle başladı. Vatandaşların büyük sevgi gösterisiyle karşılanan ve dakikalarca alkışlanan Başkan Topbaş, İstanbul'a hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi.

UNESCO’da İstanbul rüzgarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, UNESCO’nun kuruluşunun 70. yılı ve İstanbul’un organizasyona katılımının 30. yılı kutlamalarına katıldı.

İstanbul’a 68,5 milyar TL yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarı’nın İstanbul Ticaret Odası’ndaki değerlendirme toplantısına katıldı. Başkan Topbaş, 2004 yılından bu yana İstanbul’a 68,5 milyar TL yatırım yaptıklarını söyledi.

“Evde sağlık hizmetleri” Türkiye’ye yaygınlaştırılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan, Sağlık Bakanlığı’nın da pilot illerde uyguladığı “evde sağlık hizmetleri”, Ankara’da imzalanan protokolle Türkiye geneline yaygınlaştırılıyor. Başkan Kadir Topbaş, yapılan işbirliği ile özellikle vatandaşın sağlığı, yaşamı ve geleceği hakkında müşterek çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş’a Tataristan Devlet Madalyası

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Mınnıhanov tarafından Devlet Madalyası takdim edildi.

Başkan Topbaş’a ziyaret

Malezya Kuala Lumpur Belediye Başkanı Ahmed Phesal Bin Taleb, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

İstanbul’da Nevruz coşkusu

Baharın müjdecisi Nevruz tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da coşkuyla kutlandı. Dostluk, barış ve kardeşlik mesajlarının verildiği kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu.

Şehitler saygıyla anıldı

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıldönümü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenler düzenlendi. Edirnekapı Şehitliği’nde gerçekleştirilen törende kara, deniz, hava ve polis şehitleri saygıyla anıldı.

İnovasyon kenti İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Akıllı Şehircilik” konseptinin Barselona modeli üzerinden ele alındığı toplantıda, İstanbul’un inovatif başarısını anlattı. Başkan Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak teknolojiyi en iyi kullanan belediye olduklarını belirtti.

TBB’den belediyelere araç yardımı

Türkiye Belediyeler Birliği, sınırlarında mülteci bulunması sebebiyle mali yükü artan belediyelere çeşitli iş makinası ve hizmet ekipmanları hibe etti. Araç teslim törenine katılan Başkan Kadir Topbaş, TBB Konukevi’nin açılışını da gerçekleştirdi.

3 katlı büyük tünel İstanbul’a değer!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da yer aldığı toplantıda, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi’ni açıkladı. Başbakan Davutoğlu, çevre dostu projenin orta katından metro, diğer katlardan ise karayolu geçişleri olacağını söyledi.

İstanbul’un 3. Havalimanı 29 Ekim 2017’de açılacak!

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3. Havalimanı’nda süren çalışmaları yerinde incelediler. 3. Havalimanı’nın, Türkiye için gurur verici bir proje olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, projenin 29 Ekim 2017’de açılacağını müjdeledi.

Başkan Topbaş’a veda ziyareti

Milletvekili adaylığı için görevinden istifa eden İBB Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Cemal Özdemir, Başkan Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu.

Kalkınma yerelden başlar!

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için gittiği New York’ta bazı temaslarda bulundu. Başkan Topbaş, kalkınma hedeflerine ulaşmak için yerelde etkili bir yönetim ve yenilikçi finansman modellerinin kullanılması gerektiğini belirtti.

İBB aşçılarından madalya yağmuru

İstanbul Büyükşehir Belediyesi aşçıları, binlerce yerli ve yabancı şef ve dünyaca ünlü jürinin katıldığı 13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde 4 altın ve 10 gümüş madalya kazandılar. Şampiyon aşçılarla biraraya gelen Başkan Kadir Topbaş, “Dünyanın gıpta ile izlediği İstanbul’u, siz de kendi becerilerinizle başarıyla temsil ettiniz.” dedi.

Başkan Topbaş: “İstanbul yasası olmalı…”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, gazetecilerin gündeme dair sorularını cevaplandırdı. Mevcut Büyükşehir Belediye Kanunu’nun İstanbul’a dar geldiğini belirten Başkan Topbaş, “15 milyonluk İstanbul’un biraz daha farklı bir yasal düzenlemeyle diğer büyükşehirlerden ayrıştırılmasını arzu ediyoruz.” dedi.

Çek Meclis Başkanı’ndan ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çek Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi Başkanı Jan Hamacek’i makamında misafir etti.

Turizm kenti İstanbul…

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla açıldı. Başkan Topbaş, İstanbul’un turizmde ciddi mesafeler kat ettiğini söyledi.

Dünden bugüne İstanbul’un semtleri…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması ile İstanbul’un semt kimliği bir kez daha gözler önüne serildi. “Benim İstanbul’um; İstanbul’un Semtleri” konulu yarışmada dereceye giren eser sahiplerine ödüllerini veren Başkan Kadir Topbaş, sergilenen fotoğrafların tarihteki yerini alacağını söyledi.

İstanbul’un kardeşliği ısıtır

İstanbul’da “Kış soğuktur üşütür. İstanbul’un kardeşliği ısıtır” diyerek toplanan yardımlar Suriyeli mağdur vatandaşlara ulaştırılmak üzere yola çıktı.