Başkan Topbaş, ilçe belediye başkanlarıyla biraraya geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki tüm ilçe belediye başkanlarıyla biraraya geldi.

Başkan Topbaş Karabüklülerle…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bu yıl ilki düzenlenen Karabük Günleri etkinliğine katıldı. Başkan Topbaş, Karabük’ün hem sanayisi hem bulunduğu konum itibariyle çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

İstanbul, dünyanın en ileri şehirlerinden…

Türkiye Belediyeler Birliği ile Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler öncülüğünde Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi düzenlendi. Zirveye katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un teknik, teknolojik ve bilişim yönünden dünyanın en ileri şehirlerinden olduğunu söyledi.

İstanbul’a bir “kardeş şehir” daha!

İstanbul ile Çad’ın Başkenti Encemine şehri arasında Kardeş Şehir Protokolü imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, dost ve kardeş ülke Çad ile pek çok alanda bilgi ve deneyim paylaşımında bulunacaklarını söyledi.

Yeni trend; “odak şehirler”

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti 1. Bölge Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı. Dünyada yarışan şehirlerin geride kaldığını belirten Başkan Topbaş, “Artık odak şehirler var. Dünya buna doğru gidiyor” dedi.

Başkan Kadir Topbaş’tan İstanbul Hali’ne ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bayrampaşa’da bulunan Avrupa Yakası İstanbul Hali’ni ziyaret ederek esnaf odaları temsilcileriyle görüştü.

İstanbul’da “yıldızlar geçidi” yaşandı

Türk Sineması’nın 100. yılı, “Türk Sineması’nda Yıldızlar Geçidi Etkinliği” ile kutlandı. Yeşilçam’ın efsane oyuncularıyla 100. yıl pastasını kesen Başkan Kadir Topbaş, “İstanbullular adına sinemamıza emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İş Forumu’nda buluştular

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye-İtalya İş Forumu’na katıldılar. Forumda yer alan İtalya Başbakanı Matteo Renzi, kendisini İstanbul’da misafir ettiği için Başkan Kadir Topbaş’a teşekkür etti.

Barış ve hoşgörü şehri

Sinopluları biraraya getiren “Sinop Tanıtım Günleri”, Feshane’de yapıldı. Etkinliğe katılan ve stantları tek tek gezen Başkan Kadir Topbaş, barış ve hoşgörü şehri olan İstanbul’da pek çok kültürün buluşarak kaynaştığını söyledi.

Turizm ve finansın merkezi İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla biraraya geldi. Konuklarına, yapılan yatırım ve hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Topbaş, “İstanbul’u turizm, finans, fuarcılık ve kongre merkezi yapma çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor.” dedi.

Başkan Kadir Topbaş Artvinli hemşerileriyle buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, KARDER Derneği üyeleri ile buluştu. Hemşeri derneklerinin birlik olmalarını tavsiye eden Başkan Topbaş, İstanbul’un başarısının altında ekip ruhuyla çalışmanın yattığını söyledi.

İBB teknolojide öncü!

Türkiye İnovasyon Haftası, dünyanın yeniliklerini İstanbul’da biraraya getirdi. Etkinlikte konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yeni fikirleri ve teknolojileri çok yakından takip eden öncü bir belediye olduklarının altını çizdi.

Bakan Kaplan’dan ziyaret

İsveçli Bakan Mehmet Kaplan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Şehir Tiyatroları 100 yaşında!

Yerli ve yabancı tiyatro eserlerinin seçkin örneklerini İstanbullularla buluşturan Şehir Tiyatroları, kuruluşunun 100’üncü yılını bir gala ile kutladı. Törene katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şehir Tiyatrolarının geleceğe taşınacağını söyledi.

2015 bütçesi kabul edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılı bütçesi kabul edildi. Bütçeyi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunan Başkan Kadir Topbaş, göreve geldikleri günden bu güne yaptıkları yatırımlarla İstanbul’u daha modern ve daha yaşanabilir hale getirdiklerini söyledi.

“İstanbul aşkına” koşuldu!

Dünyanın kıtalar arasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda onbinler Asya’dan Avrupa’ya 36’ncı kez koştu. Altın Kategori’de koşulan maratonun startı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi. İstanbul’un marka organizasyonu olan İstanbul Maratonu, bir kez daha renkli görüntülere sahne oldu.

Başkan Topbaş Bingöllülerle…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Bingöl Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. Başkan Topbaş, barış ve hoşgörü şehri olan İstanbul’da birçok kültürün buluşarak kaynaştığını söyledi.

Gelenekten geleceğe mimari projeler…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışması”nın ödül törenine katıldı.

Saygı ve özlemle…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 76’ncı yılında saygıyla anıldı.

Başkan Kadir Topbaş’a ziyaretler…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yurtiçi ve yurtdışından misafirlerini ağırladı.

Aksaray-Yenikapı Metro Hattı açıldı!..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “her yerde metro, her yere metro” hedefinde dev bir adım daha attı. İstanbul’daki tüm raylı sistemleri birbirine bağlayan Aksaray - Yenikapı Metro Hattı, görkemli bir törenle İstanbulluların hizmetine açıldı. Törende konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’un ulaşımında önemli adımlar atarak şehrin trafiğini rahatlatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a ve ekibine teşekkür etti.

Başkan Topbaş’tan Beşiktaş Belediyesi’ne ziyaret…

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ı makamında ziyaret eden Başkan Kadir Topbaş, “Bu dönem de Beşiktaşlı vatandaşlarımıza hizmet getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Urfalı Belediye Başkanları Başkan Topbaş’ı ziyaret etti

Urfa’nın ilçe belediye başkanları Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Cumhuriyetimizin 91. yılı kutlu olsun…

Türkiye Cumhuriyeti’nin 91’inci kuruluş yılı tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı’nda başlayan tören, Vatan Caddesi’nde gerçekleştirilen askeri geçit töreniyle son buldu.

Başkan Topbaş sergi açılışına katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ressam Erol Sarrafian’ın Kumkapı Meryem Ana Ermeni Kilisesi’nde açılan sergisine katıldı. Başkan Topbaş, ressam Sarrafian’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Komutanlardan Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu Komutanı Org. Salih Zeki Çolak ve Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Fethi Alpay ile eski Bakan Recai Kutan’ı makamında ağırladı.

Başkan Kadir Topbaş’tan Üsküdar ve Beykoz’a ziyaret…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar ile Beykoz Belediye Başkanlarını ziyaret etti. Başkan Topbaş, İstanbul’a hizmet etmeye hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş’a ziyaretler…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Almanya Eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Belarus Cumhuriyet Konseyi Başkanı Anatoliy Rubinov ve Harp Akademileri Komutanı Abdullah Recep ile ayrı ayrı görüştü.

Vali Şahin’den iade-i ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile biraraya geldi. Vali Şahin, İstanbul Valiliği olarak her zaman İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yanında olduklarını söyledi.

ABD’de önemli temaslar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Amerika Birleşik Devletlerindeki temasları kapsamında Los Angeles’ta düzenlenen CityLab Zirvesi’ne katıldı. İkili görüşmelerde bulunan Başkan Topbaş, İstanbul’da gerçekleştirilen projeleri anlattı.

Kuşaktan Kuşağa Mimarlar Buluşması…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Kuşaktan Kuşağa Geleneksel Mimarlar Buluşması”nda eski sınıf arkadaşlarıyla biraraya geldi. Mimarlık mesleğinde 30, 40, 50, 60 ve 70 yılını doldurmuş mimarlara plaket verildiği törende, Başkan Kadir Topbaş’a da mesleğinde 40’ıncı yılını doldurması dolayısı ile plaket takdim edildi.

AB Bakanının ziyareti…

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ziyaret etti.

Başkan Topbaş’tan “hayırlı olsun” ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, göreve yeni başlayan İstanbul Valisi Vasip Şahin’e “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

İstanbulluların huzuru için…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. İstanbulluların güzel bir bayram geçirmesi için bir takım tedbirler aldıklarını belirten Başkan Topbaş, “Biz bayram yapmıyoruz, bayram yaptırıyoruz.” dedi.

Başkan Topbaş BM'de Konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM Genel Kurulu için gittiği New York’ta İklim Zirvesi’nde konuştu. Başkan Topbaş, “Çevreye duyarlı bina yapanların belirli harçlardan muaf olmasını destekleyebiliriz” dedi.

Başkan Topbaş'tan Bakırköy Belediyesi'ne ziyaret

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nu ziyaret eden Başkan Kadir Topbaş, seçilmesinden dolayı tebrik etti.

"Şehrin Geleceği, Geleceğin Şehri"

“Şehrin Geleceği, Geleceğin Şehri” zirvesine Katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kararlılık içerisinde geleceğin şehirlerini oluşturmak için Kentsel Dönüşüm’e hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.

Başkan Topbaş, Çankırılılarla...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ında katıldığı 2. Feshane Çankırı Tanıtım Günleri’nde 4 gün boyunca İstanbullular Çankırı’yı daha da yakından tanıma fırsatı yakalayacak.

Menderes kabri başında anıldı...

1950-1960 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı yapan, 27 Mayıs 1960 Darbesi'nin ardından da 17 Eylül 1961 tarihinde idam edilen Adnan Menderes, 53.ölüm yıl dönümünde mezarı başında dualarla anıldı. Dualar Adnan Menderes ve dönemin Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu, Maliye Bakanı Hasan Polatkan için edildi.

Ders zili çaldı!

2014 – 2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın başladığı bugün, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş öğrencileri mutlu gününde onları yalnız bırakmadı.

Başkan Topbaş'tan Seul Belediye Başkanı'na Ziyaret

“İstanbul Kore’de 2014” etkinlikleri kapsamında Kore’de bulunan Başkan Kadir Topbaş Seul Belediye Başkanı Park Won Soon'u ziyaret etti.

Başkan Topbaş'a Kore'de Görkemli Karşılama

“İstanbul Kore’de 2014” etkinliklerinin açılışını yapmak üzere Güney Kore’yi ziyaret eden Başkan Kadir Topbaş, Daegu ve Gyeongju Belediyelerini ziyaretinde görkemli bir kutlamayla karşılandı.

Başkan Topbaş'a "Kore Devlet Nişanı" verildi

Başkan Kadir Topbaş’a Kore Cumhurbaşkanı Park Geun-hye tarafından imzalanan “Kore Devlet Nişanı” verildi. Nişanı, “İstanbul Kore’de 2014” etkinliklerinin açılışında Güney Kore Kültür Spor ve Turizm Bakanı Kim Jongdeok takdim etti.

Kalkınma yerelden başlar!

Türkiye’nin en büyük yerel yönetimler birliği olan Türkiye Belediyeler Birliği’nin Eylül ayı olağan toplantısı Kadir Topbaş’ın başkanlığında yapıldı. Güçlü bir yerel topluluğun, demokrasi, ekonomi ve kültürel kalkınmayı sağladığını belirten Başkan Topbaş, kalkınmanın yerelden başladığını söyledi.

Başkan Kadir Topbaş Güney Kore'de!

"İstanbul Kore’de 2014" organizasyonuna katılmak üzere Güney Kore’ye giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Gyeonasangbuk-do Valisi Kim Kwan Yong karşıladı.

Başbakan Davutoğlu, Başkan Topbaş'ı ziyaret etti...

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

"İstanbul dünyanın siyasal ve finansal merkezi olacak"

Başkan Topbaş’tan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve projeleri hakkında bilgiler alan Başbakan Davutoğlu, “İstanbul’da yapılan çalışmalardan çok etkilendim. Bu kadim şehri dünyanın önemli siyasal ve finansal merkezlerinden biri yapacağız” dedi.

İstanbul'un Dijital Adı: .istanbul

Dünyada internetle ilgili tüm kuralları belirleyen tek kurum olan ICANN, (.istanbul ve .ist) alan adlarının kullanılmasına onay verdi. İmza töreninde konuşan Başkan Topbaş, “Bu başarımız İstanbul’un internet dünyasında söz sahibi olmasına önemli bir fırsat verecek” dedi.

Başkan Topbaş'tan Pendik ve Kadıköy'e Ziyaret

Başkan Kadir Topbaş, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’i ziyaret ederek seçilmelerinden dolayı tebrik etti.

Büyük Zafer'in 92. Yılı!

92’nci yıl dönümünü kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla İstanbul’daki ilk tören Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlendi.

İBB’den Gazze’ye 10 milyon lira yardım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gazze için başlatılan yardım kampanyasını düzenlenen toplantı ile tanıttı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak kampanyaya 10 milyon lira ile destek verdiklerini belirten Başkan Topbaş, “Aziz milletimizin ve tüm ilçe belediyelerimizin de katılımını bekliyoruz.” dedi.

Komutanlardan veda ziyareti…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu Komutanı Ahmet Turmuş, Harp Akademileri Komutanı Yalçın Ataman, İstanbul İl Jandarma Komutanı Mehmet Artar ve Sahil Güvenlik Bölge Komutanı Mehmet Karabacak ile biraraya geldi.

Yarınlar çok daha farklı olacak...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Eşi Özleyiş Topbaş, Cumhurbaşkanı Seçimi’nde oylarını Florya’da kullandılar. Seçimin vatana, millete ve insanlığa hayırlı olmasını dileyen Başkan Topbaş, “Tarih bugünleri yazacak. Yarınlar çok daha farklı olacak.” dedi.

İstanbul’da kentsel dönüşüm sürüyor...

İstanbul genelinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Bağcılar’da 18 bina ile 184 bağımsız birimin yıkımına başlandı. Göztepe ve Hürriyet Mahallelerindeki yıkım törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kentsel dönüşümde daha fazla yeşil alanı, sosyal, kültürel ve spor imkanları olan projeler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başkan Topbaş’tan ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, ilçenin gelişmesine destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

İstanbul’a dev bir spor yatırımı daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, son 10 yılda altına imza attığı dev spor yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Bünyesinde Türkiye’nin en modern stadını ve spor kompleksini barındıran İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Stadyumu ve Tesisleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Başbakan Erdoğan, UEFA 2016 Kriterleri kapsamında son teknoloji ile inşa edilen 17 bin 319 kişi kapasiteli stada Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in isminin verildiğini açıkladı.

Bayram yapmıyor, bayram yaptırıyoruz!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. İstanbulluların güzel bir bayram geçirmesi için bir takım tedbirler aldıklarını belirten Başkan Topbaş, “Biz bayram yapmıyoruz, bayram yaptırıyoruz.” dedi.

Hindistan Büyükelçisi’nin ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Hindistan Ankara Büyükelçisi Rahul Kulshreshth ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, Türk ve Hint halklarının geçmişten gelen birlikteliklerini daha da geliştirmek için karşılıklı kültür programları düzenleyebileceklerini söyledi.

TBB’den Gazze’ye yardım eli

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullu muhtarlar ve yetim çocuklarla iftarda buluştu. İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntılara dikkat çeken Başkan Topbaş, Türkiye Belediyeler Birliği olarak Gazze’ye yardım göndereceklerini söyledi.

İstanbul’un büyük iftar sofrası

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, siyaset, sanat, spor ve iş dünyasından pek çok isim ile semavi dinlerin temsilcilerini iftar sofrasında biraraya getirdi. Başkan Topbaş, İstanbul’un son yıllarda yapılan yatırım ve hizmetlerle turizmde, ticarette, emlak sektöründe, kültürde, sanatta ve sporda dünyanın zirvesine tırmandığını söyledi.

Onbinler Esenler’de buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenler Meydanı’nda düzenlenen Kadir Gecesi Dua Programı’na katıldı. Filistin’de yaşanan acılara dikkat çeken Başkan Topbaş, tüm dünyada barış ve huzur hakim olması temennisinde bulundu.

Yerli üretime destek!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı Şekib Avdagiç ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, yerli tramvay ve metro vagonu üretiminde yerli sanayiciye destek vereceklerini söyledi.

Yenikapı’da iftar vakti...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclis Üyeleri ile Yenikapı Etkinlik Alanı’nda iftar yaptı. Başkan Topbaş, yereldeki kardeşlik bağlarının, Türkiye genelinde önemli başarıların kazanılmasında örnek teşkil edeceğini söyledi.

Ramazan; birlik ve beraberlik ayı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Okçular Tekkesi’nde eğitim alan öğrenci ve aileleriyle birlikte iftar yaptı. Ramazanın birlik ve beraberlik ayı olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, geniş iftar sofralarında biraraya gelmenin ayrı bir mutluluk olduğunu söyledi.

Kardeşlik İftarı, Türkiye’yi buluşturdu

Türkiye’nin 81 ilinde düzenlenen Kardeşlik İftarı, yetimler ve ailelerini biraraya getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yenikapı’da 6 bin kişiyle buluştu. Başkan Topbaş, mazlumların başını okşamanın medeniyetin en önemli özelliklerinden biri olduğunu vurguladı.

İSKİ, uluslararası alanda 1’inci!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren İSKİ, e-çevre projeleri dalında uluslararası alanda 1’incilik ödülünü kazandı. 44 farklı ülkeden toplam 141 adet projenin katıldığı törende ödülü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş aldı.

Süryani Patrik Vekili’nin ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Süryani Kadim Kilisesi Patrik Vekili ve İstanbul, Ankara Süryani Dini Lideri Yusuf Çetin ile biraraya geldi.

Müftü Yaran’dan Başkan Topbaş’a teşekkür…

İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Yaran, Diyanet İşleri Başkanlığı’na verdiği desteklerden dolayı Başkan Topbaş’a teşekkür etti.

UCLG Başkanı Kadir Topbaş’a davet…

Filistin Nablus Belediye Başkanı Ghassan Al Shaka ve Napoli Belediye Başkan Yardımcısı Alessandro Fucito, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ettiler. Başkan Yardımcısı Fucito, Akdeniz Şehirleri Forumu’nun Destek Komitesi’ne katılması için Başkan Topbaş’ı Napoli’ye davet etti.

Hırka-i Şerif ziyarete açıldı

Hz. Muhammed’in (SAV) Hırka-i Şerif’i, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katıldığı bir törenle ziyarete açıldı. Kutsal emanet, Fatih’teki Hırka-i Şerif Camii’nde Arife Günü İkindi Namazı’na kadar ziyarete açık olacak.

Taksim Meydanı’nda büyük buluşma

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, semavi dinlerin temsilcileri, işadamları ve sivil toplum kuruluşları ile İstanbul’un buluşma noktası olan Taksim Meydanı’nda iftar yaptı. Başkan Topbaş, meydanın her türlü aktivitelerin yapılabileceği, sofraların paylaşılabileceği toplumsal mutabakat alanı olacağını söyledi.

Başkan Topbaş’ın ilçe ziyaretleri sürüyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlarına nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Kadir Topbaş her iki ilçeye de desteklerinin devam edeceğini söyledi.

İstanbul susuz kalmayacak!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AKOM’da düzenlenen Su Zirvesi’nde acil eylem planlarını masaya yatırdılar. Başkan Topbaş’la 2071 yılının planlarını görüştüklerini belirten Bakan Eroğlu, İstanbul’u susuz bırakmayacaklarını söyledi.

Asırlık tatlar ve sanatlar Sultanahmet Meydanı’nda

Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı, Ramazan ayının manevi atmosferini en iyi yansıtan mekanlardan biri olan tarihi Sultanahmet Meydanı’nda bir kez daha İstanbullularla buluştu. İstanbul’la özdeşleşen asırlık tatlar ve geçmişi eskilere dayanan sanatların tanıtıldığı çarşının kapıları, Başkan Kadir Topbaş tarafından açıldı.

Başkan Kadir Topbaş’ın Orta Asya temasları…

Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tataristan’da Sabantuy Bayramı kutlamalarına katıldı. Daha sonra Yakutistan Cumhuriyeti’ne giden Başkan Topbaş, buradaki temasları kapsamında “Şehirler ve Halklar Kentsel Girişimler Karşılıklı Güven Formülü” konulu UCLG Toplantısı’nı yönetti.

UNDP Başkanı’nın ziyareti

Yeni Zelanda Eski Başbakanı ve UNDP Başkanı Helen Clark ile Malezya İnşaat Sanayii Geliştirme Kurulu Geliştirme Sektörü Kıdemli Genel Müdürü Ahmad Asri Abdul Hamid, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

İngiltere’de yerel zirve

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı’nın (UCLG) 2014 Yönetim Kurulu Toplantısı, İngiltere’nin Liverpool kentinde yapıldı. Toplantıyı, İstanbul Büyükşehir Belediye ve UCLG Başkanı Kadir Topbaş yönetti.

Başkonsolostan veda ziyareti…

Görev süresi dolan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Zhang Cqingyang, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu.

Bloomberg’in İstanbul ziyareti

New York Eski Belediye Başkanı Michael Bloomberg, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, Tarihi Yarımada’yı gezdirdiği konuğuna, yayalaştırma çalışmalarını ve İstanbul’daki gelişmeleri anlattı.

Filibe Valisi’nin ziyareti...

Bulgaristan’ın Filibe Valisi VencisiavKaymakamov, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Topbaş, kardeş şehir Filibe ile bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmaya hazır olduklarını söyledi.

Dünyanın en büyük havalimanı İstanbul’da yükseliyor!

Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük yatırımı, dev yatırımlarla dünyanın merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İstanbul’da yükselmeye başladı. Dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın temeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı. Başbakan Erdoğan, yılda 150 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak havalimanının ilk etabının 29 Ekim 2017 tarihinde hizmete açılacağını söyledi.

Büyük Mecidiye Camii yeniden ibadete açıldı

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün restore ettiği tarihi Büyük Mecidiye Camii, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle ibadete açıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül ile biraraya geldi.

İstanbul’da alışveriş zamanı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Shopping Fest’in tanıtım toplantısına katıldı. Festivalin Platform Başkanlığı’nı da yürüten Kadir Topbaş, alışveriş festivali ile İstanbul’un önemli bir marka gücüne kavuştuğunu söyledi.

Somalili Valinin ziyareti…

Somali Benadir Bölge Valisi ve Mogadişu Belediye Başkanı Hassan Mohamed Hussein, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Konuk Vali, Türkiye ve İstanbul’un bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak istediklerini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş’tan yerel yönetimlere çağrı

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TBB’nin 2014 yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı’na katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Topbaş, yerel yönetimlerin katılımcı ve şeffaf bir anlayışla kalkınma ve demokratikleşmeye daha çok katkı sunabileceğini söyledi.

Kadir Topbaş yeniden TBB Başkanı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Belediyeler Birliği’nin başkanlığına bir kez daha seçildi.

Mutluluğun kaynağı; sevgi, güven, yardımlaşma…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Değerler Olimpiyatı 2014 Türkiye Finali Ödül Töreni’ne katıldı. Sevgi, güven, ahlak, dürüstlük ve yardımlaşma gibi değerlerin insanları birbirine bağladığını belirten Başkan Topbaş, toplumsal düzenin ancak bu değerlerle sağlanabileceğini söyledi.

Başkan Topbaş, Tokatlılarla…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başakşehir’de düzenlenen piknikte Tokatlılarla buluştu. Başkan Topbaş, memleketine ve milletine bağlı olan Tokatlılardan, memleketlerine yatırım yapmalarını ve istihdam oluşturmalarını istedi.

İstanbul’un Fethi’nin 561. yılı kutlu olsun

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un Fethi’nin 561’inci yıl dönümü dolayısıyla Fatih Sultan Mehmet’in Fatih Camii’ndeki türbesini ziyaret etti.

Tarihi Okçular Tekkesi’nde Fetih Kupası heyecanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak inşa edilen ve İstanbul’a yeniden kazandırılan tarihi Okçular Tekkesi, 2. Fetih Kupası Okçuluk Yarışması’na ev sahipliği yaptı. Dereceye giren sporculara ödüllerini veren Başkan Kadir Topbaş, okçuluğun sabır, azim ve yetenek işi olduğunu söyledi.

İnsani Yardım Zirvesi, İstanbul’da yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, New York’ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konsey Toplantısı’na katıldı. Başkan Kadir Topbaş, toplantıda yaptığı konuşmada, 2015 sonrası ana hedefin yoksulluğun ortadan kaldırılması olduğunu söyledi. Başkan Topbaş’ı makamında ağırlayan BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, “Yeni İnsani Yardım Sistemi”nin temellerinin atılacağı 2016 Dünya İnsani Yardım Zirvesi’nin İstanbul’un ev sahipliğinde yapılacağını açıkladı.

Kardeş şehir Hartum’la ilişkiler gelişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sudan’ın Hartum Valisi Abdelrahman El Khıdır onuruna akşam yemeği verdi. Konuk Vali’yi İstanbul’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Başkan Topbaş, kardeş şehir Hartum ile bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

İBB’de devir teslim töreni…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinden emekliye ayrılan Adem Baştürk, makamını Hayri Baraçlı’ya devretti. Başkan Kadir Topbaş, düzenlenen törenle Adem Baştürk ve görevini bırakan İSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir’e “Teşekkür Belgesi” verdi.

Başkan Topbaş’a sevgi seli…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen 7. Kastamonu Günleri etkinliğine katıldı. Stantları tek tek gezen ve yöresel yiyeceklerin tadına bakan Başkan Topbaş’a vatandaşlar büyük sevgi gösterisinde bulundu.

Yüreğimiz yanıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden ocağı kazasıyla ilgili bir mesaj yayınladı.

UNDP Başkan Yardımcısı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkan Yardımcısı Cihan Sultanoğlu ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, BM Üst Düzey Panelistlerden biri olarak, dünyadaki gelir dağılımı ve yoksullukla mücadele alanında fikir beyan ettiğini söyledi.

Güngören ve Silivri Belediye Başkanlarının ziyaretleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman ve Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ı makamında ağırladı.

İstanbul’da kentsel dönüşüm

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Kentsel Dönüşümün Sosyal Boyutu” konulu sempozyuma katıldılar. Şehirlerin aynı zamanda yenilenmenin merkezi olduğunu belirten Başkan Topbaş, ranta dönüşmeden İstanbul’un yenilenmesini arzu ettiklerini söyledi.

Başkan Topbaş’a tebrik ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, yeni dönemde de ilçe belediyeleriyle birlikte çalışacaklarını ve ortak projelere imza atacaklarını söyledi.

Kadıköy ve Avcılar Belediye Başkanlarının ziyaretleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli’yi makamında ağırladı.

Avustralya Büyükelçisi’nin ziyareti

Avustralya Ankara Büyükelçisi James Larsen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Topbaş, dünya şehirleri ve büyükelçiliklerle yakın işbirliği içinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

İstanbul’da Gümüşhane rüzgarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Gümüşhane Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. Başkan Topbaş, gelenek ve görenekleri yaşatan organizasyonların önemli bir misyonu yerine getirdiğini söyledi.

İstanbul’a yeni bir meydan daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Eminönü’nde Yeni Camii ile Mısır Çarşısı arasındaki alanı düzenleyerek, kente yeni bir meydan daha kazandırdı. 5 bin 400 metrekarelik bir alana sahip olan Yeni Camii Meydanı, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Perpa’ya çevreci sistem

İstanbul’un en büyük ticaret merkezlerinden biri olan Perpa’da yapılan yeni ısıtma ve havalandırma sistemi, Başkan Kadir Topbaş'ın katılımıyla hizmete alındı. 5 bin klimayı kullanım dışı bırakan yeni sistem sayesinde yılda 2 milyon 100 bin kW saat elektrik enerjisi ile 480 bin m3 doğalgaz tasarrufu sağlanacak.

Başkan Topbaş’tan ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bağcılar Belediye Başkanlığı’na 3’üncü kez seçilen Lokman Çağırıcı’yı ziyaret etti.

Başkan Topbaş’a hayırlı olsun ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 30 Mart Yerel Seçimlerinde 3’üncü kez Kağıthane Belediye Başkanlığı’na seçilen Fazlı Kılıç ile biraraya geldi.

Beşiktaş Belediye Başkanı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 30 Mart Yerel Seçimlerinde Beşiktaş Belediye Başkanlığı’na seçilen Murat Hazinedar’ı makamında ağırladı.

Maltepe Belediye Başkanı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 30 Mart Yerel Seçimlerinde Maltepe Belediye Başkanlığı’na seçilen Ali Kılıç ile biraraya geldi.

Başkan Topbaş’a hayırlı olsun ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 19, 20 ve 21. Dönem İstanbul Milletvekilliği yapan Mukadder Başeğmez ile biraraya geldi.

MBB, Türkiye’ye örnek oluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Marmara Belediyeler Birliği 2014 yılı Olağan 1. Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. Kent ve yerel diplomasinin önemine dikkat çeken Başkan Topbaş, yaptıkları her çalışmanın yerel yönetimlere örnek teşkil ettiğini söyledi.

Anadolu Sokakları İstanbul’da hayat buluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Giresun Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. Gelenek ve görenekleri yaşatan organizasyonlara destek verdiklerini belirten Başkan Topbaş, Maltepe’de 5 milyon 400 bin m2’lik dev bir alanda “Anadolu Sokakları” çalışmasını yürüttüklerini söyledi.

Romanya Temsilciler Meclisi Başkanı’nın ziyareti

Romanya Temsilciler Meclisi Başkanı Valeriu Ştefan Zgonea, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Görüşmede, İstanbul ile Romanya arasındaki ikili ilişkiler değerlendirildi.

Lahor’a teknik destek...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Pakistan’ın Pencap Eyaleti Başbakan Danışmanı Khawaja Ahmed Hassan ile biraraya geldi. İstanbul ile Lahor’un kardeş şehir olduğunu belirten Başkan Topbaş, Lahor’la bilgi ve deneyimleri paylaşmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Topbaş’a tebrik ziyareti…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 30 Mart Yerel Seçimlerinde bir kez Beykoz Belediye Başkanlığı’na seçilen Yücel Çelikbilek ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, Beykoz’a yaptıkları yatırımların yeni dönemde de devam edeceğini söyledi.

Sağlık için yürüdüler...

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Florya’da düzenlenen “Belediyelerimiz ile Yürüyoruz” temalı halk sağlığı yürüyüşüne katıldılar. İstanbul’a pek çok spor tesisi kazandırdıklarına dikkat çeken Başkan Topbaş, 60 okulun bahçesinde 60 spor salonunun daha yapımına devam ettiklerini söyledi.

İstanbul için çay vakti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de yapılan Rize Tanıtım Günleri’ne katıldı. “İstanbul için çay vakti” sloganıyla düzenlenen etkinlikte 10 bin kişilik mıhlama yapımına da yardım eden Başkan Topbaş, değerleri yaşatmak ve geleceğe taşımak sorumluluğu ile bu tür organizasyonlara destek verdiklerini söyledi.

İstanbul’da 23 Nisan coşkusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı adına yakışır etkinliklerle kutladı. Etkinlikler çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, makamını Kocamustafapaşa İlkokulu öğrencisi Zeynep Uymuşlar’a bıraktı. Çocuk Meclisi’ne de katılan Başkan Topbaş, güzel yarınlar için çalıştıklarını söyledi.

Sosyal konutlar sahiplerini buldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden KİPTAŞ tarafından başlatılan 10 bin konutluk sosyal konut projesinin ilk etabı olan Hadımköy 3. Etap Konutları için kura çekilişi yapıldı. Başkan Topbaş, İstanbul’daki ihtiyacı karşılamak için daha çok sosyal konut üreteceklerini müjdeledi.

Turgut Özal saygıyla anıldı

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 21’inci yılında saygıyla anıldı. Topkapı’daki Anıtmezar’da düzenlenen törene katılan Başkan Topbaş, Özal ailesine taziyelerini sundu.

Harp Akademileri Komutanı’nın ziyareti

Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na 3’üncü kez seçilen Kadir Topbaş’ı tebrik etti.

İstanbul’a “çevreci” yeni projeler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “2013 Yılı Faaliyet Raporu”nu, Belediye Meclisi’ne sundu. Başkan Topbaş, İstanbul’a dev kent parkları kazandıracaklarını ve Boğaziçi Sahili’nde yapacakları balık tutma ve yürüyüş alanları ile araç ve yaya trafiğini rahatlatacaklarını açıkladı.

Hayri İnönü’den Başkan Topbaş’a tebrik…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 30 Mart Yerel Seçimlerinde Şişli Belediye Başkanlığı’na seçilen Hayri İnönü’yü makamında ağırladı.

İl Jandarma Komutanı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Mehmet Artar ile biraraya geldi. Kurmay Albay Artar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na 3’üncü kez seçilen Kadir Topbaş’ı tebrik etti.

İstanbul’da “şeffaf planlama” dönemi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Belediye Meclisi’nin 7’nci dönem ilk toplantısına başkanlık yaptı. Vatandaşların bilgilendirildiği şeffaf bir dönem başlatacaklarını belirten Başkan Topbaş, her ilçede imar planlarının yapılacağı ofisler kuracaklarını açıkladı.

Başsavcı Salihoğlu’nun ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu’nu makamında ağırladı. Başkan Topbaş, İstanbul’un istikrarlı gelişiminin devamı için elbirliğiyle çalışacaklarını söyledi.

Kosova Büyükelçisi’nin ziyareti

Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Avni Spahiu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Topbaş, İstanbul’un uluslararası ilişkilerde aktif rol alacağını söyledi.

İBB Meclisi toplandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 7’nci dönem ilk toplantısı, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. AK Parti ve CHP Grubu ile MHP’li üyeleri tebrik eden Başkan Topbaş, İstanbul için hep birlikte çalışacaklarını söyledi.

Marmara Denizi için %100 biyolojik arıtma

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yüzde 100 temiz Marmara Denizi için en büyük çevre yatırımlarından birini daha hayata geçirdi. Günde yaklaşık 400 bin metreküp atıksuyu son teknolojiyle arıtarak Marmara sahillerinin kirlenmesini önleyecek olan Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı.

İstanbul’a 27 milyar dolar yatırım!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla biraraya geldi. Türkiye’nin demokratik bir yerel seçimi geride bıraktığını ifade eden Başkan Topbaş, İstanbul’da son 10 yılda 27 milyar dolar yatırım yaptıklarını, bu yılki yatırım miktarının ise 4 milyar dolar olduğunu söyledi.

İstanbul daha güzel olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ilçe belediyelerine yaptığı ziyaretlerini sürdürüyor. Son olarak Fatih Belediyesi’ni ziyaret eden Başkan Topbaş, İstanbul’un yarınlarının çok daha güzel olacağını söyledi.

Başkan Topbaş’tan Beyoğlu’na ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu’nda vatandaşlarla biraraya geldi. Beyoğlu Belediyesi’ni de ziyaret eden Başkan Topbaş, İstanbul’a hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi.

Başkan Topbaş mazbatasını aldı

30 Mart Yerel Seçimlerinde 3’üncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Kadir Topbaş, mazbatasını aldı. Kendisine gurur verici bir yetki verildiğini belirten Başkan Topbaş, “İstanbullular yaptığımız hizmetleri takdir etti ve geleceklerini emanet ederek bize olan güvenlerini tazelediler” dedi.

Teşekkürler İstanbul!

3’üncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek, mazbatasını alan Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’na gelişinde büyük bir coşkuyla karşılandı. Seçimlerin ülkemize, milletimize ve İstanbul’a hayırlı olmasını dileyen Başkan Topbaş, kentte hizmet dolu şeffaf bir dönem başlattıklarını söyledi.

İstanbul lalesiyle buluştu

İstanbul ve İstanbullular, şehrin simgelerinden biri olan lale ile bir kez daha buluştu. 9. İstanbul Lale Festivali, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı coşkulu bir törenle başladı. Vatandaşların büyük sevgi gösterisiyle karşılanan ve dakikalarca alkışlanan Başkan Topbaş, İstanbul'a hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi.

Kadir Topbaş 3. kez İstanbul’un Başkanı…

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Topbaş, tarihi bir zafere imza atarak 3’üncü kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart Yerel Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından açıklama yapan Kadir Topbaş, “Bize oy versin vermesin bütün İstanbullulara hizmet vermenin gururunu yaşayacağım.” dedi.

Ve Başkan Topbaş Ustalık Eserini Açıkladı…

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul için dev projesini açıklayarak Unkapanı Köprüsü’nü kaldıracaklarını, yerine denizin altından bir tüp tünel yapacaklarını kaydetti. Topbaş, “Hantal Köprü’nün kalkmasıyla tarih yeniden canlanacak. Mimar Sinan’ın yaptığı Sokullu Camii ile Saliha Sultan çeşmesi gün yüzüne çıkacak. Ayrıca Haliç’te akıntı sağlanmış olacak”dedi.

Başkan Topbaş, Yenikapı’da milyonlara seslendi…

Başkan Kadir Topbaş, AK Parti’nin Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Yenikapı dolgu alanında düzenlediği ‘Yeniden Milli İrade’ mitinginde coşkulu kalabalığa konuştu.

Çekmeköy yatırımlarla gelişiyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çekmeköy’e yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve toplu açılış törenine katıldı. Yapımı devam eden Üsküdar - Çekmeköy - Taşdelen Metro Hattı’nın 2015’te tamamlanacağını belirten Başkan Topbaş, Taşdelen’e 55 bin m2’lik bir kent meydanı yapacaklarını da müjdeledi.

25 yıllık hayal gerçek oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sultanbeyli’nin 25 yıldır yolunu gözlediği Gölet Projesi’ni hayata geçirdi. Sultanbeyli Gölet Çevre Düzenlemesi, Su Oyunları Gösteri Merkezi, Spor ve Sosyal Tesisleri, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle hizmete açıldı. 200 bin m2’lik bir alanda pek çok farklı fonksiyonları olan bir gölet alanı ortaya çıkardıklarını belirten Başkan Topbaş, Sultanbeyli’ye metro ve tapu müjdeleri de verdi.

Şehitler saygıyla anıldı

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. Edirnekapı Şehitliği’nde düzenlenen törende, kara, deniz, hava ve polis şehitleri saygıyla anıldı.

Müjdelenmiş şehir: İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. Yıldönümünde şehit ve gazi aileleriyle Florya Sosyal Tesisleri’nde biraraya geldi. İstanbul’un müjdelenmiş, emanet edilmiş bir şehir olduğunu belirten Başkan Topbaş, “İstanbul’un Kadir Abisi” olarak kentin geleceğini hazırladığını söyledi.

Söz verdik, yapıyoruz!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dar gelirli vatandaşlar için söz verdiği ve toplamda 10 bin konuttan oluşacak sosyal projeyi tanıttı. Projenin ilk etabında Hadımköy’de inşa edilecek 1.472 konut, 9 bin 600 TL peşinat ve 655 TL’den başlayan taksitlerle satışa sunuldu.

Sultangazi’ye dev kültür merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Sultangazi’de inşa edilen Ahmet Yesevi Kültür Merkezi, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. İstanbul’a yeni bir kültür merkezi daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Topbaş, Sultangazi’de hayvanların doğal ortamında yaşayacağı hayvanat bahçesi projesini hayata geçireceklerinin müjdesini verdi.

Daha yapacak çok işimiz var!

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Daha yapacak çok işimiz var” konulu basın toplantısı ile son 10 yılda İstanbul’da yapılan, yapımı devam eden ve planlanan yatırımlar tanıtıldı. Raylı sistemlerden yol ve kavşaklara, meydan düzenlemelerinden dere ıslahlarına, kültür-sanattan turizme ve sağlık-sosyale kadar son 10 yılda 1.448 projeyi İstanbul’a kazandırdıklarını belirten Başkan Topbaş, yerel seçimlere 5 gün kala bugüne kadar hayal dahi edilemeyen çok farklı bir proje açıklayacağını söyledi.

Avcılar’ın ulaşımı yeni yollarla rahatlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilçelere yaptığı yatırımları hız kesmeden sürdürüyor. Avcılar Ispartakule - Bahçeşehir Bağlantı Yolu ile Avcılar Tahtakale Köprüsü ve Kavşak Düzenlemesinin temel atma töreni, Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Banliyö hattının Ispartakule’ye gelmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Topbaş, Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nın da Halkalı ve Ispartakule’ye kadar uzatılacağını müjdeledi.

Romanlardan Başkan Topbaş’a büyük sevgi gösterisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Roman Buluşması etkinliğine katıldı. Roman vatandaşların büyük sevgi gösterisiyle karşılanan Başkan Topbaş, Romanların sıkıntılarını çözmek adına pek çok proje hazırladıklarını söyledi.

Güngören meydanına kavuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Güngören ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve toplu açılış törenine katıldı. İlçenin kültür merkezi, otopark, spor salonu ve İSMEK bulunan bir meydana kavuştuğunu belirten Başkan Topbaş, 2017 yılında hizmete girecek olan Bakırköy - Kirazlı - Bağcılar Metro Hattı ile Güngören’in metroyla buluşacağını söyledi.

İstanbul için el ele…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Erzurum’un Kurtuluşunun 96. Yıldönümü Kutlamaları kapsamında yapılan etkinliğine katıldı. İstanbul’da yaklaşık 400 bin Erzurumlu vatandaşın yaşadığını ifade eden Başkan Topbaş, kenti geleceğe taşımak için el ele vermek gerektiğini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş Artvinli hemşerileriyle buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümünü hemşerileriyle birlikte kutladı. Savaşta dedesinin de şehit olduğunu hatırlatan Başkan Topbaş, bir Artvinli heyecanıyla İstanbul’a hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi.

Şile'yi ihya edecek projeler!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Şile’ye son 10 yılda 750 milyon lira yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, köylerdeki doğal ürünlerin değerlendirilmesinden eski yapıların ihya edilmesine, otobüs terminalinden modern köy evlerine kadar pek çok projenin müjdesini verdi.

%100 İstanbullu tramvay görücüye çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yedi tepeli kentten ilham alarak tasarladığı ve ürettiği ilk yerli tramvay, 4. Uluslararası Demiryolu Hafif Raylı Sistemler Altyapı ve Lojiktik Fuarı’nda görücüye çıktı. Fuarın girişinde sergilenen tramvayı tanıtan Başkan Kadir Topbaş, yılsonuna kadar toplamda 18 adet yerli tramvayı İstanbulluların kullanımına sunacaklarını söyledi.

Kesintisiz su keyfine kalıcı çözüm!

Dünyanın en büyük içmesuyu tedarik barajı olacak olan Melen Barajı’nın temeli, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı. Kuraklığa rağmen yedi tepeli kentte su sıkıntısı yaşanmayacağına dikkat çeken Başkan Topbaş, Melen Barajı’nın İstanbul’un su kaynağını iki katına çıkaracağını söyledi.

Tuzla için dev bir proje!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tuzla’yı turizm merkezine dönüştürecek olan Viaport Marin Projesi’nin tanıtım toplantısına katıldı. Proje tamamlandığında Tuzla’ya 25 milyon turist geleceğini belirten Başkan Topbaş, Viaport Marin’e denizaltı tren ve akvaryum projelerinin ekleneceğini de söyledi.

65 yaş ve üzeri vatandaşlara müjde!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 65 yaş üzeri vatandaşlara ücretsiz toplu ulaşım müjdesi verdi. Başkan Topbaş, vatandaşların nüfus cüzdanlarını göstererek tüm toplu taşıma araçlarından ücretsiz istifade edebileceklerini söyledi.

Başkan Topbaş Trabzonlularla

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. Trabzonlular tarafından büyük bir coşku ile karşılanan Başkan Topbaş, “Burası artık size dar geliyor. Yenikapı’da 1 milyon 250 bin kişilik yeni bir meydan oluşturuyoruz. Orada rahatça horon tepersiniz” dedi.

Pendik’e mahalle mahalle metro!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Pendik’e yaptığı yatırım ve hizmetlerin toplu açılış ve tanıtımı, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. Pendik’e 1 buçuk milyar liradan fazla yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, yapılacak 15 metro istasyonu ile Pendik’in, metro yatırımlarından en çok faydalanan ilçelerden biri olacağını söyledi.

Fikirtepe’de ilk temel atıldı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fikirtepe’yi deprem riskinden uzak, modern bir yerleşim bölgesi haline getiriyor. Fikirtepe’deki yıkımlar, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle başlatıldı. Yeni yapıların temelini atan Başkan Topbaş, Kadıköy’e dünyanın gıpta ile bakacağı bir meydan kazandıracaklarının müjdesini de verdi.

Büyükşehir’den Başakşehir’e 3,5 milyar liralık yatırımlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Başakşehir ilçesine yaptığı yatırım ve hizmetlerin toplu açılışı ve tanıtımı, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. İlçeye yaptıkları 3,5 milyar liralık yatırımın pek çok büyükşehir ve il belediyesinin bütçesinden daha büyük olduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, dar gelirli vatandaşlara 7 bin lira peşinatla konut sözü verdi.

%100 İstanbullu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşım yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Ulaşım A.Ş. tarafından tasarlanan ve üretilen İstanbul’un ilk yerli tramvayı, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle raylara indi. İstanbul’dan ilham alınarak üretilen yerli tramvayın deneme sürüşünü gerçekleştiren Başkan Topbaş, yeni araçların yüzde 50 daha az maliyetle üretildiğini belirterek, yılsonuna kadar 16 yerli tramvayın İstanbulluların kullanımına sunulacağını söyledi.

Beylikdüzü Osmanlı Parkı İstanbulluların hizmetine açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beylikdüzü ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin açılış ve toplu tanıtım törenine katıldı. Yeşil Vadi Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Osmanlı Bahçesi’nin açılışını yapan Başkan Topbaş, metro, tünel ve çevre yatırımlarıyla Beylikdüzü’nün çok farklı bir yere geleceğini söyledi.

İstanbul’un her ilçesine rehabilitasyon merkezi ve kreş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sancaktepe’ye yaptığı yatırım ve hizmetlerin tanıtımı ve toplu açılışı Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle yapıldı. İstanbul’a yaptıkları yatırımlar toplamının yıl sonuna kadar 68,5 milyar lirayı bulacağını belirten Başkan Topbaş, her ilçeye rehabilitasyon merkezi ve kreş yapacaklarının müjdesini verdi.

İstanbul’un çehresi değişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Malatyalı İş Adamları Dernek üyeleriyle biraraya geldi. İstanbul’da tamamlanan, devam eden ve projelendirilen metro hatları hakkında bilgi veren Başkan Topbaş, bu metro hatları ile kentin çehresini yenileyeceklerini söyledi.

Bahçelievler’e 2 yeni metro müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Bahçelievler’e yaptığı yatırım ve hizmetlerin açılışı ve toplu tanıtımı, Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı. İlçeye son 10 yılda 676 milyon liradan fazla yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, yapacakları 2 yeni metro hattı ile ilçe halkının ulaşımını rahatlatacaklarını söyledi.

Başkan Topbaş’a sevgi seli!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Berberler Odası mensupları ile biraraya geldi. Kuaförlerin “İstanbul seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla karşılanan Başkan Topbaş, berberlerin sorunlarını çözecek önemli müjdeler verdi.

Avcılar’a yatırımlar zinciri!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtımı ve temel atma törenine katıldı. Son 10 yılda Avcılar’a 645 milyon lira yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, ilçeye daha pek çok yatırım kazandıracaklarını söyledi.

Sarıyer’de tapu sevinci

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyer’de düzenlenen Tapu Dağıtım Töreni’ne katıldı. Hizmete alınan yeni erguvan otobüslerin tanıtımını da yapan Başkan Topbaş, Sarıyer’e son 10 yılda 1 milyar 809 milyon lira yatırım yaptıklarını ve ilçeye hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Bir rüya daha gerçek oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “her yerde metro, her yere metro” hedefinde dev bir adım daha atı. İstanbul Metrosu ile asrın projesi Marmaray’ı birbirine bağlayan Şişhane - Haliç Metro Geçiş Köprüsü - Yenikapı Metro Hattı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla hizmete açıldı. Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin ilk metro geçiş köprüsü olan 3,5 km uzunluğundaki Haliç Metro Geçiş Köprüsü’nün, bir mühendislik harikası olarak en son teknolojiyle inşa edildiğini söyledi.

Ulaşım yatırımları hız kesmiyor!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, özel halk otobüsü derneklerinin temsilcileri, otobüs sahipleri ve şoförlerle biraraya geldiler. İstanbul’da ulaşıma son 10 yılda 32 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, lastik tekerlekli toplu taşıma araçlarındaki kaliteyi yükseltmek için de çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

İstanbul’a yeni bir kent parkı!

Son 10 yılda yeşil alan miktarını %69 artıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’a ve İstanbullulara yeni bir eser daha kazandırıyor. Başkan Kadir Topbaş, Zeytinburnu Çırpıcı Çayırı’nı İstanbulluların keyifle yararlanabileceği ve dünyanın örnek alacağı bir kent parkına dönüştürdüklerini söyledi.

“Her yerde metro, her yere metro” hedefinde dev bir adım daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi “her yerde metro, her yere metro” hedefinde dev bir adım daha attı. Avrupa Yakası’nın trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan 18 km uzunluğundaki Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nın temeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı. Törende, 201 adet yeni ve modern otobüs de hizmete alındı.

Yeni rekor: 286

Cumhuriyet Tarihi boyunca İstanbul’a yapılan kavşak ve yol yatırımlarının toplamından daha fazla yatırımla bir rekora imza atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda yapılan 20 yeni yol ve kavşağın açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Başkan Topbaş, 2004 yılından bu yana yaptıkları 286 yol ve kavşak ile İstanbul’un tıkanan damarlarını açtıklarını söyledi.

İstanbul’a modern otoparklar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ataşehir’de sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla buluştu. İstanbul’a 100 bin kapasiteli otopark yapacaklarının müjdesini veren Başkan Topbaş, kentte ihtiyaç duyulan her yere otopark inşa edeceklerini söyledi.

Kaminis: “Örnek alacağım kişisiniz…”

Atina Belediye Başkanı Giorgos Kaminis, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Topbaş’ın 3’üncü kez seçileceğine inancının tam olduğunu belirten Konuk Kaminis, “Ben de Atina’da 2’nci dönemimi aldığım takdirde, yola nasıl devam edeceğimi örnek alacağım kişisiniz.” dedi.

Turizmin yeni merkezi: Tuzla

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tuzlalı esnaf ve ilçe halkıyla biraraya geldi. Tuzla’ya iki ayrı metro hattı getireceklerini belirten Başkan Topbaş, İstanbul’un önemli bir aktivite merkezi olacak olan Viaport Marine’yi Tuzla’da inşa edeceklerini söyledi. Başkan Topbaş, bu proje ile 25 milyon insanın ilçeye geleceğini ifade etti.

Engelsiz gemiler geliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kartal’daki sivil toplum kuruluşlarıyla biraraya geldi. Kartal’a teleferik ve havaray yapacaklarını belirten Başkan Topbaş, Şehir Hatları’nın filosuna engellilerin kullanımına da uygun olan 10 yeni modern gemi kazandıracaklarını söyledi.

Büyükşehir’den Beyoğlu’na 1 milyar 558 milyon TL yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu ilçesine yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım ve toplu açılış törenine katıldı. İlçeye bugüne kadar yaptıkları yatırımların 1,5 milyar lirayı aştığını belirten Başkan Topbaş, Taksim Meydanı düzenleme ihalesini Mart ayı içerisinde yapacaklarını söyledi.

Başkan Topbaş’a veda ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı’na atanan Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Serdar Dülger’i makamında ağırladı.

İstanbul’a 25 km’lik metro hattı daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “her yerde metro, her yere metro” hedefinde dev bir adım daha atılıyor. Başkan Kadir Topbaş, Avrupa Yakası’nı büyük ölçüde rahatlatacak olan 25 km uzunluğundaki Bakırköy - Avcılar - Esenyurt - Beylikdüzü - Büyükçekmece Tüyap Metro Hattı’nın müjdesini verdi.

İstanbul için 149 erguvan otobüs

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hızlı ve konforlu toplu ulaşım için otobüs sayısını artırmaya devam ediyor. Anadolu Yakası’nda hizmet verecek olan 149 adet modern otobüs İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla hizmete alındı. Son 10 yılda ulaşım konusunda çok ciddi yatırımlar yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, yılsonunda toplamda 3 bin modern ve çevre dostu otobüsü İstanbulluların hizmetine sunmuş olacaklarını söyledi.

Dünyayı yöneten Türkler

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü tarafından yapılan “Dünyayı Yöneten Türkler” çalışmasında yer aldı. Başkan Topbaş, dünyayı yöneten 14 Türk arasında gösterildi.

Kol kola geleceğe yürüyoruz…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sivas Vadi Federasyonu tarafından düzenlenen Sivaslılar Birlik Gecesi’ne katıldı. İstanbul’u geleceğe taşımak için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Başkan Topbaş, müjdelenmiş bir şehirde başkan olmanın bilinciyle hareket ettiğini söyledi.

Şişhane’den Mecidiyeköy’e “Havaray”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Okmeydanı Tapu Dağıtım Töreni’ne katıldılar. Son 10 yılda dev yatırımlara imza attıklarını belirten Başkan Topbaş, Şişhane ile Mecidiyeköy arasında Havaray Projesi yapacaklarını söyledi.

Başkan Topbaş’tan Rami’ye 2 yeni proje

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği’ni ziyaret etti. Rami’ye teleferik hattı getireceklerini belirten Başkan Topbaş, Topkapı - Habibler Tramvay Hattı’nı metroya dönüştürmek için çalışmalara başladıklarını da söyledi.

Hedef; 20 milyon turist

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla açıldı. İstanbul’un turizmde ciddi mesafeler kat ettiğini belirten Başkan Topbaş, hedeflerinin 20 milyon turisti kente getirmek olduğunu söyledi.

10 yıla sığmayacak büyük işler yaptık!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2013 yılında emekli olan 350 memur ve işçi ile aileleriyle akşam yemeğinde buluştu. Emekli olan 350 personele teşekkür belgesi takdim eden Başkan Topbaş, İstanbul’da son 10 yılda dünyanın gıptayla baktığı yatırım ve hizmetler yaptıklarını söyledi.

İstanbul’un gelişimi büyülüyor…

Tayland Krallığı Ankara Büyükelçisi Tharit Charungvat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Konuk Büyükelçi, İstanbul’un gelişiminden çok etkilendiğini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş’tan “fuar ve kongre kampüsü” müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Mobilya Fuarı’na katıldı. İstanbul’a son 10 yılda dev yatırımlar yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, kente fuar ve kongre kampüsü kazandıracaklarının müjdesini de verdi.

Dünyanın yıldızı; İstanbul

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen toplantı ile AK Parti İstanbul İlçe Belediye Başkanı Adaylarını tanıttı. Toplantıda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünya şehirleri arasında yıldız gibi parlayan İstanbul’un, önümüzdeki dönemde de dünyanın kalbinin attığı şehirlerin arasında olma yarışından kopmayacağını söyledi.

Bakan Güllüce ve Başkan Topbaş’tan Fikirtepe müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Son 10 yılda İstanbul’a yaptıkları sayısız hizmetten dolayı Başkan Topbaş’a teşekkür eden Bakan Güllüce, görüşmede, Fikirtepe’deki imar problemini çözdüklerini de söyledi. Bakan Güllüce, Fikirtepe’de Şubat ayı içerisinde kazmayı vuracaklarının müjdesini verdi.

Davos’ta önemli temaslar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Ekonomik Forumu’na katılmak üzere İsviçre’nin Davos Kasabası’na gitti. Uluslararası İş Konseyi Özel Oturumu’nda konuşan Başkan Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak 10 yılda kente 28 milyar dolar yatırım yaptıklarını söyledi.

Yabancı diplomatların ziyaretleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Filipinler’in Ankara Büyükelçisi ile Romanya ve Sırbistan İstanbul Başkonsoloslarını makamında ağırladı. Görüşmelerde, İstanbul ile her üç ülkenin şehirleri arasındaki ikili ilişkiler ve yerel diplomasi konuları ele alındı.

Davullu zurnalı kentsel dönüşüm

İstanbul genelinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bağcılar’da riskli alan ilan edilen Kirazlı Mahallesi’ndeki Yuvam Sitesi ile Mahmutbey’deki 6 adet bağımsız binanın yıkımı renkli görüntülere sahne oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yerine modern konutların yapılacağı binaların önünde vatandaşlarla birlikte halay çekti.

İstanbul kazanacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Haziran ayında yapılması planlanan İstanbul Shopping Fest’in tanıtım toplantısına katıldı. Platformun başkanlığını yürütecek olan Kadir Topbaş, festivalin ciddi bir istihdam yaratacağını ve İstanbul’un farklı bir ekonomik gelişme yaşayacağını söyledi.

İstanbul’un projeleri konuşuldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Amerika Birleşik Devletleri, Endonezya ve İspanya Başkonsoloslarını makamında ağırladı. Başkan Topbaş, konuk Başkonsoloslara, İstanbul’daki yatırım ve projeleri anlattı.

Başkan Topbaş’a nezaket ziyareti

İran Başkonsolosu Mohsen Mortezaifer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Konuk Başkonsolos, belediyecilik konusunda Başkan Topbaş’ın tecrübelerinden fazlasıyla yararlandıklarını söyledi.

Fransa ile ilişkiler gelişiyor

Fransa Başkonsolosu Muriel Domenach, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Başkan Topbaş, Fransa ile ilişkilerin artarak devam edeceğini söyledi.

İstanbul, daha güzel olacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, göreve yeni atanan Suudi Arabistan Başkonsolosu Mosaed Alganawi’yi makamında ağırladı. Konuk Başkonsolos, İstanbul’un gelecekte çok daha güzel bir şehir haline geleceğine inandığını söyledi.

Avusturya Başkonsolosu’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avusturya Başkonsolosu Christine Wendi’yi makamında kabul etti. Başkonsolos Wendi, “İstanbul’la ilgili olarak çok farklı bilgiler edinme fırsatı buldum. Sayın Topbaş’la görüşmek benim için onur.” dedi.

Büyük şehrin, büyük başkanı!

İsveç Başkonsolosu Jens Odlander, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ziyaret etti. “Bu büyük şehrin, büyük başkanıyla tanışmak benim için onurdur.” diyen Konuk Başkonsolos Odlander, Türkiye ile İsveç arasındaki işbirliğinin artarak devam edeceğini söyledi.

İstanbul susuz kalmayacak!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki içmesuyu temini çalışmaları ve barajlardaki su durumu ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdiler. İstanbul’da su problemi yaşanmadığına dikkat çeken Başkan Topbaş, 2071, 2100 ve hatta 2200’lere kadar olan tedarikleri gözden geçirdiklerini söyledi.

İstanbul’un gelecek planları hazır!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Ticaret Borsası Meclis Toplantısı’na katıldı. İstanbul’un geleceğini planlama adına pek çok proje hazırladıklarının altını çizen Başkan Topbaş, ulaşım sorununu kökten çözmek için başta metro olmak üzere ciddi yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Alev Kartalı, İstanbul’da!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin son yıllardaki dev yatırımları ile dünyanın 3’üncü büyük itfaiye teşkilatı haline gelen İstanbul İtfaiyesi, yeni araçlarla güçlenmeye devam ediyor. Doğal afet ve yangın helikopteri olan “Alev Kartalı”, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle İstanbul’a hizmet vermeye başladı.

Büyükşehir’den Silivri’ye dev yatırımlar!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşaat çalışmaları devam eden Silivri Atıksu Tüneli’nde incelemelerde bulundu. İSKİ’nin ilçeye 1 milyar TL’lik içmesuyu ve atıksu yatırımı yaptığına dikkat çeken Başkan Topbaş, İstanbul’a hizmet etmekten gurur duyduklarını söyledi.

Her mevsim bir başka güzel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması ile İstanbul’un güzelliği mevsimler üzerinden bir kez daha gözler önüne serildi. “Dört Mevsim İstanbul” konulu yarışmada dereceye giren eser sahiplerine ödüllerini veren Başkan Kadir Topbaş, sergilenen fotoğrafların tarihteki yerini alacağını söyledi.