Hep destek tam destek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, amatör sporun gelişmesine ve genç sporcuların yetişmesine destek olmaya devam ediyor. Başarılı sporcuların ödüllendirildiği İstanbul Spor Ödülleri ve Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı Töreni’nde 750 kulübe malzeme yardımı yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, spor alanında 10 yılda 2 milyar lira yatırım yaptıklarını söyledi.

60 okula daha 60 spor salonu

İstanbul’daki 143 okulun bahçesine 143 spor salonu yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 7’den 77’ye tüm İstanbullulara spor yapma imkanı sunan okul spor salonlarına yenilerini ekliyor. Bu kapsamda 60 okul bahçesine daha inşa edilecek olan 60 spor salonunun temeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı.

9 yeni itfaiye istasyonu İstanbul’a hayırlı olsun!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 3 asra yaklaşan geçmişi ile dünyanın en köklü itfaiye teşkilatlarından biri olan İstanbul İtfaiyesi’ni modern yeni itfaiye istasyonları ve yeni araçlar ile güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul’un çeşitli ilçelerinde inşa edilen 9 adet yeni itfaiye istasyonu Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

İstanbul’a 25’inci modern okul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. “Eğitime destek, geleceğe hizmet” anlayışı ile Başakşehir’de yapılan İBB Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı. Başkan Topbaş, İstanbul’a 5 yeni okul daha kazandıracaklarının müjdesini verdi.

İstanbul’a dev bir metro hattı daha!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “her yere metro, her yerde metro” hedefinde dev bir adım daha attı. Avrupa Yakası’nın trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan 18 km uzunluğundaki Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nın sözleşmesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, Mecidiyeköy-Mahmutbey arasını 26 dakikaya indirecek olan metro hattının 2017 yılında hizmete gireceğini söyledi.

Ayamama Deresi ıslah ediliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentin dört yanındaki derelerin ıslahına yönelik çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 5 ilçeden geçerek Marmara Denizi’ne dökülen Ayamama Deresi’ndeki ıslah çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kent içindeki derelerin ıslahı ile ilgili ihaleleri bitirdiklerini ve 2014 yılı sonunda hiçbir derede sorun kalmayacağını söyledi.

İstanbul’a bir kültür merkezi daha

İstanbulluların ortak buluşma noktası olan Beyoğlu, yeni bir kültür-sanat alanına daha kavuştu. İstiklal Caddesi’ne kazandırılan Macar Kültür Merkezi, Macaristan Başbakanı Victor Orban ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

İstanbul’a çevre dostu 110 otobüs daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hızlı ve konforlu toplu ulaşım için otobüs sayısını artırmaya devam ediyor. TEMSA ile yapılan anlaşma ile doğalgazla çalışan çevre dostu 110 yeni otobüs, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Otobüs A.Ş.’nin filosuna katıldı.

İstanbul ve Lefkoşa kardeş şehir oluyor

KKTC Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Kadri Fellahoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Topbaş, İstanbul ile Lefkoşa arasında Kardeş Şehir Protokolü imzalanacağını söyledi.

Eyüp Sultan Türbesi restore ediliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, üç büyük medeniyete ev sahipliği yapmış yedi tepeli kentin muhteşem tarihi mirası ihya ederek geleceğe taşıyor. Çalışmalar kapsamında Eyüp Sultan Hazretleri’nin Türbesi de aslına uygun olarak restore ediliyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kadir Topbaş, türbenin 2014 yılının Nisan ayında ziyarete açılacağını söyledi.

Yeni yapılara dijital denetim!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği tarafından düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi’ne katıldı. İstanbul’un gayrimenkul yatırımcıları için ideal bir kent olduğunu anlatan Başkan Topbaş, yaptıkları dijital maketle İstanbul’daki yeni projelerin etkilerini önceden ölçebileceklerini söyledi.

İstanbul’da Balkan rüzgarı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Rumeli-Balkan Trakya Kültür-Sanat Buluşması ve Tanıtım Günleri’ne katıldı. Yöreye has ürünlerin yer aldığı stantları gezen Başkan Topbaş, geleneksel yiyeceklerden de tattı.

Kadir Topbaş 3’üncü kez İBB Başkan Adayı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayının Kadir Topbaş olduğunu açıkladı. İstanbul’un yanı sıra 20 ilin daha belediye başkan adaylarının açıklandığı toplantıda Haliç Kongre Merkezi’ni dolduran binlerce kişi, Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş’a büyük sevgi gösterisinde bulundu.

TBB Encümen Toplantısı İstanbul’da yapıldı

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) Aralık Ayı Encümen Toplantısı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sütlüce’deki Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya TBB ve İBB Başkanı Kadir Topbaş başkanlık yaptı.

Erişilebilir bir İstanbul!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dünya Engelliler Günü kapsamında engellileri vatandaşları biraraya getirdi. “Erişilebilir bir İstanbul” birimi ile engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Topbaş, 2004 yılında 2 olan Engelli Merkezlerinin sayısını bugün 25’e çıkardıklarını söyledi.

Cumhuriyet coşkusu fotoğraf karelerinde...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Cumhuriyet kutlamalarında yaşanan coşku, fotoğraf karelerinde bir kez daha yaşandı. İstanbul Boğazı’nda yaşanan coşkuyu en güzel şekilde anlatan fotoğrafların yarıştığı “Cumhuriyet Coşkusu Fotoğraf Yarışması”nda dereceye girenlere ödüllerini Başkan Kadir Topbaş verdi.

Teknolojide dünya ile yarışıyoruz!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında bir konuşma yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mühendislerine yaptırdığı projeleri anlatan Başkan Topbaş, İstanbul’u tek bir tablete sığdırmanın mümkün olduğunu söyledi.

Bilim ve kültürün merkezi; İstanbul

Türkiye İnovasyon Haftası, dünyanın yeniliklerini İstanbul’da biraraya getirdi. Türkiye İnovasyon Haftası Toplantısı’na katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Osmanlı İmparatorluğu zamanında bilimin, kültürün ve ticaretin dünyadaki önemli merkezi olan İstanbul’un, bugün de dünyanın merkezi olduğunu söyledi.

Başkan Topbaş, Tokatlılarla…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Küçükçekmece Mega Arena’da düzenlenen Geleneksel Tokatlılar Gecesi’ne katıldı. Ülkelerin ve milletlerin ancak birlik ve beraberlik içinde kalkınabileceğine dikkat çeken Başkan Topbaş, İstanbul ve Türkiye’nin dünya lideri olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

İstanbul, vizyon kazandı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği üyeleriyle biraraya geldi. İstanbul’un, büyük kongre şehirleri sıralamasında dünya 1’incisi olduğunu hatırlatan Başkan Topbaş, ürettikleri sinerji ile kente vizyon kazandırdıklarını söyledi.

İstanbul, estetik değer kazanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 5. Uluslararası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri Fuarı’na katıldı. Park ve yeşil alan düzenlemeleriyle İstanbul’a estetik bir değer kattıklarını anlatan Başkan Topbaş, kentte yeşil alan oranının yüzde 64 oranında artırdıklarını söyledi.

Başkan Topbaş: “Daha yapacak çok işimiz var”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Sanayi Odası’nın Kasım Ayı Olağan Toplantısı’na katıldı. Yapılan yatırımlarla İstanbul’un artık bir cazibe merkezi haline geldiğini belirten Başkan Topbaş, “İstanbul hizmete doymuyor. Daha yapacak çok işimiz var.” dedi.

Türkiye’de üretim artıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu tarafından düzenlenen Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü Fuarı’nı ziyaret etti. Başkan Topbaş, Türkiye’nin son yıllardaki üretim ve ihracat seviyesinin gurur verici olduğunu söyledi.

İstanbul’a 1.100 derslik, 143 kapalı spor salonu...

Türkiye’nin ilk özel endüstri meslek lisesi olan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı. Eğitim alanında önemli sorumluluklar üstlendiklerinin altını çizen Başkan Topbaş, İstanbul’a 1.100 derslik ile 143 kapalı spor salonu kazandırdıklarını söyledi.

İstanbul için hep daha iyisi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Cemal Özdemir ile Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 25 şirketin genel müdürleriyle biraraya geldi. Başkan Topbaş, “İstanbullulara daha iyi hizmet etmek için ne gerekiyorsa yapmalıyız.” dedi.

Kültürlerin buluşma noktası: İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sivas Platformu ve Sancaktepe Belediyesi tarafından Feshane Kültür Merkezi’nde düzenlenen 4. Sivas Günleri etkinliklerine katıldı. Başkan Topbaş, İstanbul’un kültürlerin buluşma noktası olduğunu söyledi.

Bisikletten in, bisikletinle otobüse bin

İstanbul’da kent içi ulaşımda önemli bir paya sahip olan İETT’nin filosuna katılan 110 yeni otobüs, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete alındı. Başkan Topbaş, yeni otobüsler ile birlikte ücretsiz internet ve hızlı şarj hizmetlerinin ardından “Bisiklet Aparatlı Otobüs” dönemini başlattıklarını müjdeledi.

Tarihi miras geleceğe taşınıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, üç büyük medeniyetin izlerini taşıyan İstanbul’daki tarihi mirası ihya ederek geleceğe taşımaya devam ediyor. Bu kapsamda Tekfur Sarayı ve Anemas Zindanları’nda başlanan restorasyon çalışmaları da sürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Topbaş, tarihi yapıların binlerce turisti İstanbul’a çekeceğini söyledi.

İSMEK rekora koşuyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları İSMEK’in 2013-2014 Eğitim Dönemi, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle başladı. İSMEK’in dünyaya model olduğunu belirten Başkan Topbaş, yeni dönemde 230 bin öğrenci ile yeni bir rekora imza atmayı hedeflediklerini söyledi.

İstanbul, projelerle gelişiyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 4. Boğaziçi Zirvesi’ne katıldı. “Arazi Geliştirme ve Kentsel Dönüşüm” konulu panelde konuşma yapan Başkan Topbaş, şehirlerin artık inovasyon merkezi haline geldiğini söyledi.

Büyükşehir’den İstanbul’a bir eğitim kompleksi daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. “Eğitime destek, geleceğe hizmet” anlayışı ile Maltepe’de yaptırılan Mahmut Bayram İmam Hatip Ortaokulu, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle açıldı. Başkan Topbaş, bugüne kadar eğitime 1.100 derslik kazandırdıklarını söyledi.

2014 bütçesi kabul edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılı bütçesi kabul edildi. Bütçeyi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne sunan Başkan Kadir Topbaş, 2014 sonu itibariyle İstanbul’a 10 yılda yaptıkları toplam yatırımın 68,5 milyar lirayı aşacağını söyledi.

İstanbul 35’inci kez koştu!

Dünyanın kıtalar arasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda onbinler Asya’dan Avrupa’ya 35’inci kez koştu. Altın Kategori’de koşulan maratonun startı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi. İstanbul’un marka organizasyonu olan İstanbul Maratonu, bir kez daha renkli görüntülere sahne oldu.

Dostluk Lalesi İstanbul’da açacak!

5. Dünya Lale Zirvesi’ne ev sahipliği yapan İstanbul’dan dünyaya dostluk ve barış mesajı verildi. Dostluk Lalesi’nin soğanları, Emirgan Korusu’nda düzenlenen ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve yabancı konukların da katıldığı törenle toprakla buluşturuldu. Başkan Topbaş, Dostluk Lalesi’nin tüm insanların gönlünde bir dostluk ve barış çiçeği olarak açmasını temenni ettiklerini söyledi.

Lalenin anavatanı İstanbul’da 5. Dünya Lale Zirvesi

Lalenin anavatanı İstanbul, 5. Dünya Lale Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor. “Lale; doğada, tarihte ve sanatta” teması ile düzenlenen zirveye, 11 ülkeden 300’e yakın delege katıldı. Zirvenin açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Osmanlı Bahçelerini İstanbul’da yeniden canlandıracaklarını söyledi.

İstanbul ve Kosova’nın dostluğu gelişiyor

Kosova Başbakanı’nın eşi ve Kosova Çocukları Vakfı Başkanı Lumnije Thaçi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. İstanbul’da sağlık alanında yapılan yatırımlardan çok etkilendiğini belirten Thaçi, “Dost ve kardeş ülke olarak geleceğe sizinle birlikte yürümek istiyoruz.” dedi.

İstanbul’da Akıllı Otobüs dönemi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beylikdüzü’nde hizmet verecek 100 adet yeni İETT otobüsünü törenle hizmete aldı. Hayatın her alanında en ileri teknolojiyi kullandıklarını belirten Başkan Topbaş, toplu ulaşımda “akıllı otobüs” dönemini başlattıklarının müjdesini verdi.

Bir ulaşım mucizesi: Metrobüs

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Beylikdüzü’ne kadar uzatılan Metrobüs Hattı’nın büyük bir ihtiyacı karşıladığını belirten Başkan Topbaş, günde 1 milyona yakın yolcu taşıyan metrobüs ile dünyada örneği olmayan bir ulaşım mucizesini gerçekleştirdiklerini söyledi.

İstanbul, değişiyor ve gelişiyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Platformu’nun Çengelköy’de düzenlediği toplantıya katıldı. İstanbul’a yapılan yatırım ve hizmetleri anlatan Başkan Topbaş, İstanbulluların yakın zamanda toplu ulaşım ağlarıyla daha hızlı, kaliteli ve güvenli bir şekilde seyahat edeceklerini söyledi.

Saygı ve özlemle…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 75’inci yılında saygıyla anıldı. Tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da saat 09.05’i gösterirken bayraklar yarıya indirildi.

Sanatın merkezi İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yerli ve yabancı sanatçılara ait eserlerin sergilendiği Contemporary İstanbul’u gezdi. İstanbul’un sanatta da dünyanın cazibe merkezi haline geldiğini belirten Başkan Topbaş, müze ve sanat galerilerine olan yoğun ilginin gurur verici olduğunu söyledi.

Demokrasi, kadınlarla gelişiyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yerel Yönetimler Sertifika Programı’na katıldı. Kadınların son yıllarda siyasette daha etkin bir hale geldiklerine dikkat çeken Başkan Topbaş, aktif siyasetteki çalışkanlıkları ve gelecek adına attıkları adımlar ile kadınların başarıyı getirdiğini söyledi.

İETT filosuna 100 yeni otobüs daha...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hızlı ve konforlu toplu ulaşım için İETT’nin otobüs filosunu yenilemeye devam ediyor. Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle konforlu, düşük tabanlı ve çevre dostu 100 yeni otobüs daha hizmete alındı. 1.705 İETT otobüsünü yenilediklerini belirten Başkan Topbaş, bu sayının halk otobüsleriyle birlikte 3 bine ulaşacağını söyledi.

Birleşmiş Milletler İstanbul’da toplandı

Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Bölgesel İstişare Toplantısı’na katıldı. İstanbul’da düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Topbaş, yerel yönetimler olarak Bin Yıllık Kalkınma Hedefleri’nde aktif rol almak ve çözüm ortağı olmak istediklerini söyledi.

Başkan Topbaş, ayakkabı fuarında...

CNR Expo İstanbul tarafından düzenlenen 50. Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla açıldı. Fuara katılan firmaların stantlarını gezen Başkan Topbaş, ayakkabı sanayisinin önemli bir ihracat sektörü haline geldiğini söyledi.

Dünyanın sanatı İstanbul’da

Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı 8. Contemporary İstanbul, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla açıldı. Sergilenen eserleri tek tek inceleyen Başkan Topbaş, uluslararası kültür-sanat etkinliklerinin İstanbul’un tanıtımına büyük katkı sağladığını söyledi.

Hoşgörü kenti İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cem Vakfı tarafından düzenlenen 6. Uluslararası İnanç Önderleri Toplantısı’na katıldı. Pek çok kültür ve inancın, hoşgörünün başkenti olan İstanbul’da yüzyıllardır kardeşçe yaşadığını belirten Başkan Topbaş, toplumlardaki farklılıkların zenginlik olduğunu söyledi.

Başkan Topbaş, Gaziosmanpaşalılarla buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziosmanpaşa’da esnaf ve vatandaşlarla biraraya geldi. İlçe halkının taleplerini dinleyen Başkan Topbaş’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Topbaş, Bitlislilerle…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Bitlis Tanıtım Günleri’ne katıldı. Başkan Topbaş, tarihi ve yöresel dokusuyla yaşatılan Bitlis şehrinin son yıllarda gelişme yolunda önemli adımlar attığı söyledi.

Dünyanın parlayan yıldızı İstanbul…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ar-Ge Proje Pazarı Ödül Töreni’ne katıldı. Başarılı kimyacılara ödüllerini veren Başkan Topbaş, son yıllardaki ar-ge çalışmalarıyla İstanbul’un dünyanın parlayan yıldızı haline geldiğini söyledi.

150 yıllık hayal gerçek oldu!

Asrın projesi olarak gösterilen Marmaray, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle hizmete açıldı. İki kıta arasındaki yolculuk süresini 4 dakikaya indiren Marmaray’ın tarihi açılış törenine Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Japonya Başbakanı Shinzo Abe ve Romanya Başbakanı Victor Ponta da katıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Marmaray’ın Türk Milleti’nin mühendislik şahikası olduğunu söyledi.

İstanbul Boğazı’nda muhteşem Cumhuriyet kutlaması

İstanbul, Cumhuriyetimizin 90’ıncı kuruluş yıldönümünü muhteşem bir gösteriyle kutladı. Cumhuriyet Bayramı’na özel havai fişek gösterisi, bu yıl da İstanbul Boğazı’nda yapıldı. 16 farklı noktadan 48 bin havai fişeğin atıldığı ve Boğaziçi Köprüsü’nde ateş şelalesinin oluşturulduğu gösteri, görsel bir şölene dönüştü.

Marmaray, bir birliktelik projesi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, asrın projesi Marmaray’ın açılış törenine katılmak için İstanbul’a gelen Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile biraraya geldi. Konuk Başbakanın Marmaray projesine destek verdiğini belirten Başkan Topbaş, Marmaray’ın bir birliktelik projesi olduğunu söyledi.

Büyükşehir’den Van’a eğitim desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2011 yılında meydana gelen deprem sonrasında Van’a yaptığı eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. “Eğitime destek, geleceğe hizmet” anlayışı ile Van’da yapılan Van Merkez İmam Hatip Lisesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından törenle açıldı.

Başkan Topbaş’tan konut müjdesi…

KİPTAŞ’ın Başakşehir’de hayata geçireceği 4 bin konutluk “Vaditepe Bahçeşehir” projesinin tanıtımı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Avrupa ve Anadolu Yakalarında 2 büyük konut projesi başlatacaklarını açıklayan Başkan Topbaş, dar gelirli vatandaşlara kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sağlayacaklarını söyledi.

İstanbul 35’inci kez koşacak!

Dünyanın kıtalararasında koşulan ilk ve tek maratonu olan 35. Vodafone İstanbul Maratonu için geri sayım başladı. Sepetçiler Kasrı’nda düzenlenen toplantıda maraton hakkında bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Maratonu’nun dünyanın önde gelen maratonları gibi artık gündem oluşturacağını söyledi.

Başkan Topbaş, İstanbul Design Week 2013’ü gezdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen moda ve endüstriyel tasarımcılarına ev sahipliği yapan İstanbul Design Week 2013’ü gezdi. Başkan Topbaş, İstanbul’un tanıtımı adına bu tür organizasyonları çok önemli bulduğunu söyledi.

Bayramlar daha huzurlu…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bayramlarda görevleri başında olan İETT, Zabıta ve İtfaiye personeliyle bayramlaştı. Başkan Topbaş, görevleri başındaki personeller sayesinde İstanbulluların çok daha huzurlu bir bayram geçirdiğini söyledi.

İstanbul’a 758 yeni otobüs daha!

İstanbul’da kent içi ulaşımda önemli bir paya sahip olan İETT’nin filosuna katılan 758 yeni otobüs, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete alındı. Başkan Topbaş, Başbakan Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde başlattığı hizmet anlayışını kararlılıkla devam ettirdiklerini söyledi.

“Bayram yapmıyor, bayram yaptırıyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. İstanbulluların güzel bir bayram geçirmesi için bir takım tedbirler aldıklarını belirten Başkan Topbaş, “Biz bayram yapmıyoruz, bayram yaptırıyoruz.” dedi.

İstanbul’da ulaşım rayına oturdu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Ticaret Odası’nı ziyaret etti. İTO Meclis Toplantısı’nda ulaşım yatırımlarını anlatan Başkan Topbaş, dev raylı sistem yatırımları ile İstanbul’da ulaşımın rayına oturduğunu söyledi.

UCLG Dünya Başkanı Topbaş'a coşkulu karşılama...

Fas’ın başkenti Rabat’ta yapılan kongrede Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Dünya Başkanlığı’na 3 yıllığına yeniden seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’a döndü. Başkan Topbaş’ı Sabiha Gökçen Havalimanı’nda binlerce vatandaş alkışlarla karşıladı.

Kadir Topbaş yeniden 2016’ya kadar UCLG Dünya Başkanı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı UCLG’nin Dünya Başkanlığı’na 2016 yılına kadar görev yapmak üzere bir kez daha seçildi. Seçimin ardından açıklama yapan Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul’un adını zirvede tutmaya devam edecek olmamız bir gurur vesilesi.” dedi.

İstanbul’un gelişimi etkiledi

Almanya’nın Düsseldorf Belediye Başkanı Dirk Elbers, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. İstanbul’daki gelişmelerden çok etkilendiğini belirten konuk başkan Elbers, iki şehir arasındaki ilişkileri geliştirmek için görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Başbakan Shirdon: “Sizi kardeşçe seviyoruz.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Somali Başbakanı Abdi Farah Shirdon ve beraberindeki heyeti akşam yemeğinde ağırladı. Ülkesine yapılan yardımlarından çok memnun olduklarını belirten Başbakan Shirdon, “Somalililer olarak sizi, sizin bizi sevdiğiniz gibi kardeşçe seviyoruz.” dedi.

New York’ta Başkan Topbaş’a büyük ilgi

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler 68. Genel Kurul Toplantısı’na katılmak için gittiği New York’ta ülke lideriyle de ikili görüşmelerde bulundu. Başkan Topbaş, dünya siyasetinin konuşulduğu toplantıda büyük ilgi gördü.

Her yerde metro, her yere metro!

İstanbulluların daha hızlı, daha konforlu ve daha güvenli toplu ulaşım imkanına kavuşması için 9 yıldır hız kesmeden çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dev metro yatırımları ile kentte dakikalarla yolculuk dönemini başlattı. İstanbul’da tamamlanan, devam eden ve planlanan metro yatırımlarının tanıtımını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Her yerde metro, her yere metro” hedefiyle İstanbul’u ilçe ilçe, mahalle mahalle metro ağlarıyla buluşturacaklarını açıkladı. Başkan Topbaş, en ileri teknolojiye sahip metro hatlarını kazandırdıkları İstanbul’un New York’tan sonra dünyanın ikinci büyük metro ağına sahip kenti olacağını söyledi.

Başkan Topbaş, yerel yönetimlerin sesi oldu

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Üst Düzey Siyasi Forumu’nun New York’taki 1’inci Toplantısına katıldı. BM Genel Kurulu’na yerel yönetimler ana gruplarının sürdürülebilir kentler konusundaki raporunu sunan Başkan Topbaş, “Tek ve küresel yeni kalkınma gündemi, bütün kıtaları ve ülkeleri etkiliyor.” dedi.

Ulaşım yatırımlarına övgü…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki temasları kapsamında HABITAT İcra Direktörü Joan Clos ile biraraya geldi. Clos, İstanbul’da ulaşım yatırımlarının ve gelinen noktanın hayli etkileyici olduğunu söyledi.

Yerel yönetimleri temsil edecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı’na katılmak üzere New York’a gitti. BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un davetlisi olduğunu belirten Başkan Topbaş, tüm yerel yönetimleri temsilen toplantıda bulunacağını söyledi.

Muhteşem kapanış…

İstanbul ve Güney Kore’nin Gyeongju şehri arasında kültür bağı oluşturmak amacıyla düzenlenen ve 23 gün boyunca kentte kültür şöleni yaşatan İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013, Ayasofya Meydanı’nda düzenlenen muhteşem bir törenle sona erdi. Expo ile İpek Yolu’nun tekrar hayat bulduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, turizme, ekonomiye ve insani ilişkilere de önemli katkılar sağlandığını söyledi.

Büyükşehir’den Beykoz’a 940 milyon TL yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Beykoz’a yaptığı yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve toplu açılışı, Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı. İlçeye bugüne kadar yaptıkları yatırımların 940 milyon TL’yi bulduğunu belirten Başkan Topbaş, Beykoz’un, artık bir cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.

ABD’li Başkonsolosun ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter’ı makamında ağırladı. Görevine yeni başlayan Başkonsolosa başarılar dileyen Başkan Topbaş, geçmişten gelen ilişkileri daha da geliştireceklerini söyledi.

İstanbul, Pakistan’a örnek oluyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Pakistan’ın Pencap Eyaleti arasında atık yönetimi konusunda işbirliği protokolü imzalandı. İmza töreninde konuşan Başkan Topbaş, Pakistan’a her konuda yardımcı olmaya hazır olduklarını söyledi.

Başkan Markowitz: “Ne mutlu Türküm diyene!”

Amerika Birleşik Devletleri’nin Brooklyn kenti Belediye Başkanı Marty Markowitz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Türk dostu olarak tanınan Başkan Markowitz, Brooklyn’in Amerika’nın Türk başkenti olduğunu belirterek, “Ne mutlu Türküm diyene!” dedi.

Başkan Topbaş öğrencilerle buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın açılışında öğrencilerle buluştu. 8,5 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan ve Türkiye’nin en büyük imam hatip lisesi kampüsü olan Başakşehir Mehmet Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim ve öğretim yılı, Başkan Topbaş’ın katıldığı törenle başladı.

Dünyanın tüm renkleri Sultanahmet’te...

İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013 kapsamında Sultanahmet Meydanı’nda kurulan İpek Yolu Pazarı, İstanbulluları farklı kültürlerle buluşturuyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sanatkarların el sanatı ürünlerinin yer aldığı pazarı ziyaret eden Başkan Topbaş, farklı kültürlerin biraraya geldiği pazarın insanlar arasındaki dostluğu pekiştirdiğini söyledi.

İstanbul ve Lizbon’un ilişkileri gelişiyor

Portekiz Ankara Büyükelçisi Jorge Cabral ile Portekiz Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Celeste Mota, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundular. Başkan Topbaş, İstanbul ile Lizbon arasındaki ilişkilerin gelişmesi için çaba göstereceklerini söyledi.

Birleşmiş Milletler, İstanbul’u izliyor!

Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü ve Milletler Kalkınma Programı Türkiye Mukim Temsilcisi Kamal Malhotra, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Konuk koordinatör Malhotra, gelişen İstanbul’u yakından takip ettiklerini söyledi.

Başkan Topbaş, gelişen İstanbul’u anlattı!

Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Akademik Konsey Toplantısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Vakfa emeği geçenlere ödüllerini takdim eden Başkan Topbaş, 9 yılda 60 milyar TL yatırım yaptıkları İstanbul’da metro yatırımlarına öncelik verdiklerini söyledi.

Başkan Topbaş Arjantin’de Türk işadamlarıyla Olimpiyatları konuştu

Başkan Kadir Topbaş, Arjantin’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyeleri ve Türk işadamlarıyla toplantı yaptı.

Başkan Topbaş, BBC ve CNN Türk’te “2020’ye hazırız” dedi…

İstanbul’un 2020 Olimpiyatları'na adaylığı konusunda Arjantin’de BBC ve CNN Türk’e açıklamalar yapan Başkan Kadir Topbaş, “Çok iyi hazırlandık. Müjdeli haberlerle Türkiye’ye dönmek istiyoruz. Milletimizden dualar bekliyoruz” dedi.

İstanbul’a olimpiyat yakışır!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği yapacak şehrin açıklanacağı Uluslararası Olimpiyat Komitesi Toplantısı için Arjantin’e gitti. Havaalanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Topbaş, İstanbul’un olimpiyat şehri tacını başına takma vaktinin geldiğini söyledi.

İstanbul’dan Çad’a destek…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çad Cumhuriyeti’nin Encemine Belediyesi arasında iyi niyet protokolü imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, Encemine Belediyesi ile çeşitli konularda bilgi ve deneyim paylaşımı yapacakların söyledi.

Irak’la ilişkiler gelişiyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Irak İstanbul Başkonsolosluğu’na atanan Hasan Swadi Abo-Tabik’i Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Makamı’nda ağırladı. Başkan Topbaş, Irak ile bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmaya hazır olduklarını söyledi.

Tarihi İpek Yolu canlanıyor!

Dünyanın kültürü İstanbul’da buluşuyor, tarihi İpek Yolu yeniden hayat buluyor. İstanbul - Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013 kapsamında Güney Kore’den yola çıkan İpek Yolu Konvoyu, 5 ay süren bir yolculuğun ardından İstanbul’a ulaştı. Tarihi yolculuk anısına Galata Kulesi Meydanı’nda yaptırılan İpek Yolu Dostluk Anıtı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Gyeongsangbuk Valisi Kim Kwan Yong tarafından görkemli bir törenle açıldı.

Kore Gazileri unutulmadı…

Kore Savaşı’nın 60. yılı kapsamında düzenlenen Kore Gazilerine Teşekkür Programı, Güney Kore Başbakanı Chung Hong Won ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Konuk Başbakan Won, 60 yıl önce Türk askerlerinin yaptığı kahramanlığı hiçbir zaman unutmadıklarını söyledi.

İstanbul’da kültür şöleni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan ve Türkiye’de düzenlenen “ilk” kültür exposu olan İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013, dünyanın kültürünü İstanbul’da buluşturdu. “Yol-buluşma-birliktelik” sloganıyla düzenlenen İstanbul - Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Güney Kore Başbakanı Chung Hong Won ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı muhteşem bir açılış töreniyle başladı. Başbakan Erdoğan, 35 farklı mekanda 28 etkinliğin yapılacağı fuarın medeniyetlerin buluşmasına zemin oluşturacağını söyledi.

Büyük zaferin 91. yılı…

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda başlayan kutlamalar, Vatan Caddesi'nde yapılan resmigeçit töreni ile sona erdi.

İstanbul Olimpiyatlara hazır!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çekmeköy İlçesi’ne yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım ve toplu açılış törenine katıldı. 7 Eylül’de 2020 Olimpiyatları’nın yapılacağı şehrin açıklanacağını hatırlatan Başkan Topbaş, “Ben de orada olacağım. İnşallah İstanbul’a müjdeli bir haberle döneceğim. İstanbul Olimpiyatlara hazır” dedi.

Sancaktepe’ye 3 metro müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sancaktepe’ye yapılan yatırım ve hizmetlerin tanıtım, temel atma ve açılış törenine katıldı. İlçeye yaptıkları yatırımların 400 milyon TL’yi aştığını belirten Başkan Topbaş, Sancaktepe’ye 3 ayrı metro hattının geleceğinin müjdesini de verdi.

Slovakya Cumhurbaşkanı’nın ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Slovakya Cumhurbaşkanı Ivan Gasparoviç’le Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda görüştü. Konuk Cumhurbaşkanı Gasparovic, en son 2004 yılında geldiği İstanbul’un 9 yılda büyük bir gelişme kaydettiğini söyledi.

Esenler’e 1 milyar TL yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Esenler’e yaptığı 13 ayrı yatırımın açılışı Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Güzel Esenler Projesi’nin temelini de atan Başkan Topbaş, ilçeye 9 yılda tam 1 milyar TL yatırım yaptıklarını söyledi.

Tarihi İpekyolu canlanıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,“İstanbul-Gyeongju Dünya Kültür Expo 2013” basın toplantısına katıldı. Türkiye’de ilk kez bir expo gerçekleştirildiğini belirten Başkan Topbaş, doğunun en doğusu ile batısını biraraya getirdikleri tarihi İpekyolu’nu tekrar canlandırdıklarını söyledi.

Avrupa’nın en büyük yaşam, spor ve eğlence merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “daha güzel, daha yeşil, daha renkli bir kent” bilinciyle dev çevre yatırımlarına devam ediyor. Maltepe Sahili’ndeki dolgu alanını, Avrupa’nın en büyük yaşam, spor ve eğlence merkezine dönüştürecek olan projenin tanıtımı Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Başkan Topbaş, dolgu çalışması biten projenin Ocak ayında tamamlanacağını söyledi.

İstanbul’a 1.705 yeni otobüs daha!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bayramda da görevi başında olan İETT çalışanlarıyla bayramlaştı. İstanbullulara daha kaliteli bir hizmet verebilmek için otobüsleri yenilediklerini belirten Başkan Topbaş, yılsonuna kadar 1.705 modern otobüs alacaklarını müjdeledi.

Başkan Topbaş’tan kadro müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullulara huzurlu bir bayram yaşatmak için görevlerinin başında olan İtfaiye ve Zabıta personeliyle bayramlaştı. Başkan Topbaş, İETT, itfaiye ve zabıtada aktif görev yapan personelin kadroya geçmeleri için çalışma başlattıklarını müjdeledi.

İstanbul’a “Mobil Belediyecilik” hizmeti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. Haftalık koordinasyon toplantılarını artık mobil araçla, şehir içinde hareket ederek yapacaklarını belirten Başkan Topbaş, olayları ve eksiklikleri yerinde tespit edeceklerini söyledi.

Başkan Topbaş’tan İstanbullulara bayram hediyesi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’nda basın mensuplarıyla biraraya geldi. Çırpıcı Çayırı’nda Emlak Gayrimenkul’den yeşil alan yapmak üzere satın alınan arazinin tapusunu gösteren Başkan Topbaş, “İstanbullulara bayram hediyesi olarak burayı satın aldık” dedi.

Şile’ye dev yatırımlar…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile Balibey Camii ile Mezarlık Hizmet Binası’nın temel atma törenine katıldı. Daha sonra ilçe halkıyla iftar yapan Başkan Topbaş, yaptıkları yatırımlarla Şile’nin köylerine kadar doğalgaz ve biyolojik arıtma götürdüklerini söyledi.

Başkan Topbaş’a Çatalca’da coşkulu karşılama…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, altyapı, meydan ve park çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan Çatalca’nın köylerini ziyaret etti. Çatalca köylüleri tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Kadir Topbaş, “Bütün köylere biyolojik arıtma yapıyoruz ve çöplerini günlük topluyoruz. Çevrecilik budur.” dedi.

Silivri’ye metro müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivrililere metro müjdesi verdi. İlçeye 9 yılda 925 milyon TL yatırım yaptıklarını belirten Başkan Kadir Topbaş, Silivri’nin, projelendirme çalışmalarını yaptıkları metro ile İstanbul’un merkeziyle buluşacağını söyledi.

Asırların projesi Marmaray’da test sürüşleri başladı!

Asya ve Avrupa kıtalarını İstanbul Boğazı’nın altından birbirine bağlayacak olan Marmaray Projesi’nde, adım adım mutlu sona yaklaşılıyor. 150 yıllık bir rüya olan Marmaray’da ilk test sürüşünü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş birlikte yaptı. Başbakan Erdoğan, “Marmaray’a asrın projesi demek yanlış olur, aslında asırların projesi. Böyle bir projeyi ilk defa gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Esenler’de büyük buluşma!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen “100 bin dua, 10 bin hatim-Kadir Gecesi” programına katıldı. Kendisinin de Kadir Gecesi’nde dünyaya geldiğini belirten Başkan Topbaş, İstanbul’a hizmet etmenin bir şeref olduğunu söyledi.

Başkan Topbaş’tan kadro müjdesi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, her gün milyonlarca İstanbulluyu evine, işine taşıyan İETT çalışanları ve aileleriyle Haliç Kongre Merkezi’ndeki iftar sofrasında buluştu. Başkan Topbaş, Başbakan Erdoğan’ın İETT çalışanlarının bir kısmının yaşadığı kadro sorununun çözümüyle ilgili talimat verdiğini de müjdeledi.

Darülaceze iftarında birlik ve beraberlik örneği…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Musevi Cemaati’nin Darülaceze Başkanlığı’nda verdiği iftara katıldı. Darülaceze sakinleriyle yakından ilgilenen Başkan Topbaş, Ramazan ayının ve Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diledi.

Başkan Topbaş taksicilerle iftarda buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın Topkapı Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği iftar programına katıldı. 2 bin 500 kişinin katıldığı iftarda konuşan Başkan Topbaş, taksi kullanımının yaygınlaştırılması ve kalite artırımı konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Taksim Meydanı’nda büyük buluşma!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, farklı dinlere mensup cemaat liderleri, siyasiler, sivil toplum kuruluşları ve gazeteciler ile İstanbul’un buluşma noktası olan Taksim Meydanı’nda iftar yaptı. Başkan Topbaş, İstanbul’da 15 milyonluk bir aile olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

İstanbul’un büyük iftar sofrası

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, siyaset, sanat ve iş dünyasından pek çok isim ile semavi dinlerin temsilcilerini iftar sofrasında biraraya getirdi. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftarın onur konuğu olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaptıkları yatırımlar ile İstanbul’un güzelliğine güzellik kattıklarını söyledi.

İstanbul’a dev bir kent parkı…

İstanbul’un tarihi meydanlarından biri olan Sultanahmet Meydanı, İstanbullular ile Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın sahur buluşmasına ev sahipliği yaptı. Avrupa Yakası için dev bir kent parkı müjdesi veren Başkan Topbaş, Zeytinburnu’ndaki Çırpıcı Çayırı ve Veliefendi Hipodromu’nun alanını birleştirerek 1 milyon m2’lik bir park yapacaklarını söyledi.

Esenyurt, güzelliğin adı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenyurt’ta binlerce kişinin katıldığı sokak iftarında, İstanbullularla buluştu. Başkan Topbaş, Esenyurt’un İstanbul’da farklı bir güzelliğin adı olduğunu söyledi.

Çad Kralı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çad - Beguirmi Kralı Mbang Hadji Woli Mahamat ve beraberindeki heyeti Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ağırladı.

Türkiye, Pakistan için bir model

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dost ve kardeş ülke Pakistan’ın İstanbul Büyükelçisi Muhammad Haroon Shaukat’ı başkanlık makamında ağırladı.

Kalbi İstanbul’da kaldı...

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Onno Kervers, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu. Başkonsolos Kerves, İstanbul dostu haline geldiğini ve gönlünü İstanbul’da bırakacağını söyledi.

Tarihi meydanlarda Ramazan coşkusu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ramazan ayının coşkusunu tarihi Sultanahmet ve Beyazıt Meydanlarında vatandaşlarla birlikte yaşadı. Başkan Topbaş, Sultanahmet Meydanı’ndaki Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı ile Beyazıt Meydanı’ndaki 32. Kitap ve Kültür Fuarı’nı gezdi.

Başkan Topbaş’tan bir metro müjdesi daha!

Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul’un muhtarları ile iftar sofrasında buluşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullulara bir büyük metro hattının daha müjdesini verdi. Dünyada en çok metro yapan belediye olduklarını belirten Başkan Topbaş, Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu’nun yapımı ile ilgili ihalenin 18 Eylül’de yapılacağını söyledi.

İstanbul’un başarısı konuşuldu…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclis üyeleri ile iftarda biraraya geldi. Verimli bir meclis dönemini geride bıraktıklarını belirten Başkan Topbaş, “Dönemimizin son iftarında yine başarılarımızı konuşuyoruz.” dedi.

Başkan Topbaş’a veda ziyareti

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Abdulwahab Mahmoud A. Sheikh, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu. Başkonsolos Sheikh, son yıllarda büyük gelişmeler yaşayan İstanbul’u bundan sonra da ziyaret etmek istediğini söyledi.

İftarda İstanbullularla buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mecidiyeköy’de vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. İstanbulluların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik eden Başkan Topbaş, “Bu ayın verdiği manevi atmosferle, sevgi ve hoşgörü içerisinde yaşamak en büyük arzumuz.” dedi.

Avcılar’da ulaşıma yeni bir alternatif!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ulaşım alanındaki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Avcılar’da D-100 Karayolu’nun ayırdığı Denizköşkler ve Gümüşpala Mahallelerini birbirine bağlayan Reşitpaşa - Kuruçeşme Altgeçidi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıldı. Başkan Topbaş, ilçe trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan geçidin, Avcılar’ın iki yakasını biraraya getirdiğini söyledi.

İstanbul, örnek bir şehir…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ramazan ayının ilk iftarını, Kağıthane Belediyesi’nin Hasbahçe’de düzenlediği programda vatandaşlarla birlikte yaptı. Başkan Topbaş, İstanbul’un örnek bir şehir olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

Asırlık Tatlar ve Sanatlar Sultanahmet’te…

Asırlık Tatlar ve Sanatlar Çarşısı, Ramazan ayının manevi atmosferini en iyi yansıtan mekanlardan biri olan tarihi Sultanahmet Meydanı’nda bir kez daha İstanbullularla buluştu. İstanbul’la özdeşleşen asırlık tatlar ve geçmişi eskilere dayanan sanatların tanıtıldığı çarşının kapıları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıldı. Başkan Topbaş, Ramazan ayını İstanbul’a yakışan etkinliklerle geçireceklerini söyledi.

Hedef: Her yere metro!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metro yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 2 milyar 865 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Otogar - Bağcılar - Mahmutbey - Olimpiyatköy - Başakşehir Metro Hattı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından görkemli bir törenle açıldı. Başbakan Erdoğan, 21,7 km uzunluğunda ve 16 istasyondan oluşan yeni metro hattında saatte 111 bin İstanbullunun seyahat edeceğini söyledi.

İnsanların mutluluğu için…

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, UCLG Ortadoğu Çalışma Grubu Raportörü ve Hollanda Groningen Belediye Başkanı J. Peter Rehwinkel’i ağırladı. Görüşmede, UCLG’nin dünya insanlarının mutluluğu ve refahı için yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

“İstanbul çok güçlü bir merkez olacak”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla biraraya geldi. Konuklarına yapılan yatırım ve hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Topbaş, İstanbul’un dev projelerle dünyanın güçlü merkezlerinden biri olacağını söyledi.

İstanbul’un ulaşımı için…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Faik Yılmaz ve ulaşım sektöründe hizmet veren esnaf odası başkanları ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, kent için ulaşımda önemli bir yere sahip olan taksi ve minibüslerin İstanbul’un ulaşım sistemiyle entegre edileceğini söyledi.

Başkan Topbaş taksicileri sevindirdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, İstanbul’daki taksicilerin, raylı sistem, deniz ve lastik tekerlekli taşımacılığa destek verecek şekilde entegre olarak çalışmasını hedeflediklerini söyledi.

Konuk Vali’den Başkan Topbaş’a övgü…

Orta Afrika Çad Valisi Haoua Outmane Djame, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Konuk Vali, dünyanın hiçbir yerinde böylesine halkın içinde olan bir başkan daha görmediğini söyledi.

İstanbul’u demir ağlarla örüyoruz

Anadolu Yakası’nın ikinci metrosu olan Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe Metro Hattı’nın ilk tünellerinde son kazı vuruşu yapıldı. Çarşı İstasyonu ile Ümraniye İstasyonu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle birleştirildi. Başkan Topbaş, 2016 yılında günde 7 milyon İstanbullunun raylı sistemleri kullanacağını söyledi.

Dünyaya örnek oluyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları İSMEK’in 16’ncı Genel Sergisi, Başkan Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş tarafından açıldı. Başkan Topbaş, İSMEK’in sadece Türkiye’de değil bütün dünyada model olduğunu söyledi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 29 Mayıs 2015’e yetişecek!

İstanbul, tarihi bir ana daha tanıklık etti… İstanbul Boğazı’na yapılacak 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun temeli, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı görkemli bir törenle atıldı. Cumhurbaşkanı Gül, 2015 yılında hizmete açılması planlanan köprünün adının “Yavuz Sultan Selim Köprüsü” olacağını açıkladı.

Okçular Tekkesi yeniden hayat buldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Okmeydanı’na adını veren tarihi Okçular Tekkesi’ni İstanbul’a yeniden kazandırdı. Aslına uygun olarak inşa edilen tarihi yapı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından görkemli bir törenle hizmete açıldı. Okmeydanı’nda tarihi bir eserin yeniden gün yüzüne çıkarıldığını belirten Başbakan Erdoğan, İstanbul’un okçuluk sporunun dünyadaki merkezi olacağını söyledi.

Fetih coşkusu doyasıya yaşandı

İstanbul’un Fethi’nin 560’ıncı yıldönümü muhteşem gösterilerle kutlandı. Haliç Balat Sahili’nde su, ışık, lazer, ses ve görüntü tekniklerinin kullanıldığı görsel şölen, İstanbullulara fetih coşkusunu doyasıya yaşattı. Fethin, kente barış ve hoşgörü getirdiğini belirten Başkan Topbaş, ecdadın hatırasına sahip çıktıklarını söyledi.

Eğlencenin yeni merkezi Vialand!

Türkiye’nin ilk ve tek tema parkına sahip Vialand Yaşam ve Eğlence Merkezi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından görkemli bir törenle hizmete açıldı. Başbakan Erdoğan, Vialand’ın hem çocuklara hem de yetişkinlere gönüllerince eğlenebilme imkanı sunacağını söyledi.

İstanbul’da bir büyük organizasyon daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen İstanbul Uluslararası Katı Atık, Su ve Atıksu Kongresi 2013, Başkan Kadir Topbaş’ın mesajıyla başladı. Başkan Topbaş, mesajında, kongrenin başta küresel ısınma olmak üzere çok kritik çevre sorunlarının çözümüne katkı sunacağını vurguladı.

İstanbul’a “İşbirliği Ödülü”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kadın ve aile sağlığı alanında yürüttüğü “Kanser Taramaları” çalışması, Sağlık Bakanlığı’ndan “İşbirliği Ödülü” aldı. Ödülü, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan alan Başkan Kadir Topbaş, 9 yılda 1 milyon 550 bin 130 İstanbulluyu sağlık taramasından geçirdiklerini söyledi.

İstanbul’a yakışan ödül!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, asrın projesi olarak tanımlanan İstanbul Boğazı’ndan Haliç’e Deniz Suyu Aktarma Projesi ile “Yaşanabilir ve Estetik Şehirler” ödülüne layık görüldü. Ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un artık daha temiz, daha estetik ve daha bilge bir kent olduğunu söyledi.

İstanbul, 2020 Olimpiyatları’na hazır!

2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları hazırlıkları çerçevesinde Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) İstanbul’daki incelemelerini tamamladı. İncelemelerin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş “Dünyanın merkezi olan, kıtaların buluştuğu ve bu kadar derin bir tarihi barındıran İstanbul’dan dünyaya 2020’yi haykırmak istiyoruz.” dedi.

“Geleceğe iz bırakmak istiyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da incelemelerde bulunan Uluslararası Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komisyonu’nu takip eden yerli ve yabancı basın mensuplarıyla buluştu. İstanbul’un üç büyük medeniyetin izlerini taşıdığını belirten Başkan Topbaş, Olimpiyatlara ev sahipliği yaparak bugünden geleceğe izler bırakmak istediklerini söyledi.

Olimpiyat Komitesi’ne coşkulu karşılama

İstanbul, 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları yolunda son virajı dönüyor. İncelemelerde bulunmak üzere İstanbul’a gelen Uluslararası Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komisyonu, Başkan Kadir Topbaş tarafından çiçeklerle karşılandı. Başkan Topbaş, İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları’na hazır olduğunu söyledi.

“ABD’deki Türkler lobi faaliyetlerinde başarılı”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki temasları kapsamında 3. Türki Amerikan Kongresi’nde konuştu. ABD’de birçok senatör ve milletvekilinin İstanbul ve Türkiye'ye hayranlık duyduğunu belirten Başkan Topbaş , “Bu hayranlık, buradaki Türklerin lobi faaliyetlerinde başarılı olduğunu gösteriyor” dedi.

Başkan Topbaş, ABD’de ayakta alkışlandı.

Türk-Amerikan Birliği Kongresi için ABD’ye giden Başkan Kadir Topbaş, Maryland Eyalet Senatosu ve Temsilciler Meclisi’nde bir konuşma yaptı. İnsanların mutluluğu ve daha müreffeh yaşamaları için çalıştıklarını söyleyen Başkan Topbaş’ın konuşması, senato ve meclis üyeleri tarafından ayakta alkışlandı.

Gayrimenkul Zirvesi’ne İstanbul damgası!

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı Fransa’nın Cannes kentinde kapılarını açtı. Türkiye’nin onur konuğu olduğu fuarda Türkiye Çadırı’nın açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yaptı. Başkan Topbaş, fuara katılan inşaat firmalarının Türkiye’nin varlığını dünyaya hissettirdiklerini söyledi.

Başkan Topbaş, İstanbul’un dönüşümünü anlattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mekke Belediye Başkanı Osama Al Baar’ın daveti üzerine Mekke’ye gitti. Ummal-Qura Üniversitesi’nde “İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Uygulamaları” başlıklı bir konuşma yapan Başkan Kadir Topbaş, dönüşümde kimseyi mağdur etmediklerini söyledi.

Başkan Topbaş: “Dönüşümü önceden planladık”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Danıştay Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kentsel Dönüşüm ve Çevre Hukuku Konferansı”na katıldı. İstanbul’daki kentsel dönüşüm çalışmalarını anlatan Başkan Topbaş, dönüşümde “anlaşmayı” ön planda tutarak, vatandaşı mağdur etmediklerini söyledi.

İnsanlığın mutluluğu, dünyanın refahı için...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara’da yapılan “Birleşmiş Milletler 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Ulusal Müzakerelerin Değerlendirilmesi” toplantısına katıldı. Birleşmiş Milletler Bin Yıllık Kalkınma Hedefleri’nin belirlenmesinde sona yaklaşıldığını belirten Başkan Topbaş, insanlığın mutluluğu, dünyanın refahı için çalıştıklarını söyledi.

Başkan Topbaş, BM Genel Sekreter Yardımcısı Kaag’ı ağırladı

BM Genel Sekreter Yardımcısı Sigrid Kaag ile görüşen Başkan Topbaş, dünyanın birçok şehrine birikimlerini aktaran İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin teknoloji yatırımlarında da dünyanın en önde gelen belediyesi olduğunu söyledi.

Adliye koridorlarında sanat rüzgarları esti!

İSMEK eğitimleriyle meslek sahibi olan tutuklu ve hükümlülerin çalışmalarından oluşan sergi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla açıldı.

İstanbul dönüşümle yenileniyor!

“Deprem Odaklı Kentsel Dönüşüm Projeleri Yıkım ve Toplu Anahtar Teslimi ile 437 Yeni İETT Otobüsünün Hizmete Alım Töreni”, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İngiltere’den Olimpiyat desteği…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İngiltere Spor ve Turizm Bakanı Hugh Robertson’ı Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda ağırladı. Başkan Topbaş, İstanbul’u 2020 Olimpiyat Oyunları’na hazırladıklarını söyledi.

İstanbul ve Bingazi’nin kardeşliği…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Libya’nın Bingazi Belediyesi arasında “Kardeş Şehir Protokolü” imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, Bingazi’nin gelişmesi ve insanların mutlu olacağı bir kent haline gelmesi için önemli katkıda bulunacaklarını söyledi.

İstanbul’dan Gana’ya destek...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Gana’nın Akra şehri Belediye Başkanı Alfred O. Vanderpuiye, iki şehir arasında çeşitli konularda işbirliğini öngören mutabakat zaptını imzaladılar.

2020 Olimpiyat Oyunları için güç birliği…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Yönetim Kurulu Üyeleri ile biraraya geldi. Başkan Kadir Topbaş, spor yazarlarından 2020 Olimpiyat Oyunları’nı İstanbul’a getirmek için güç birliği yapmalarını istedi.

İstanbul demir ağlarla örülüyor…

İstanbul trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak raylı sistemlerinin bir parçası olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattı’nın tünel açma çalışmaları, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle başladı.

Bayrampaşa’da adım adım dönüşüm...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bayrampaşa Bereç’teki sanayi alanını hizmet ve ticaret alanına dönüştürecek kentsel dönüşüm projesini başlattı. Başkan Kadir Topbaş, millete hizmet sevdası ile çıktıkları yolda gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

Başkan Kadir Topbaş, Gana Cumhurbaşkanı ile görüştü

Liberya’da yapılan “Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli”ne katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gana Cumhurbaşkanı Johnson Dramani Mayama’nın daveti üzerine Gana’ya gitti.

İşbirliğinde ilk adım...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gana ziyareti kapsamında işadamları ile biraraya geldi. Başkan Topbaş, Akra Belediyesi ile ticari, kültürel ve alt yapı konularında işbirliği protokolü imzalanacağını söyledi.

Akil Adamlar gelecek için Liberya’da toplandılar…

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, üyesi olduğu “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Konusunda Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli”nin Liberya’daki 3’üncü toplantısına katıldı.

Liberya Devlet Başkanı’ndan Başkan Topbaş’a teşekkür…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Akil Adamlar 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Toplantısı” için gittiği Liberya’da üst düzeyde ağırlandı. Liberya Devlet Başkanı Ellen Johnson Sirleaf, katkılarından dolayı Başkan Topbaş’a teşekkür etti.

Liberya’da Türkiye rüzgarı…

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Konusunda Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli”nin Liberya’da yapılan 3’üncü toplantısına katıldı.

Başkan Topbaş Liberya’da sevgi gösterileriyle karşılandı…

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM Akil Adamlar Toplantısı’na katılmak için Liberya’ya gitti. Halkın büyük sevgi gösterdiği Başkan Topbaş’a, şehrin sembolik anahtarı verildi.

İstanbul’a hizmet edenler birarada...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İSKİ ve İETT bünyesinde yıllarca İstanbul halkına hizmet ettikten sonra emekli olan eski mesai arkadaşlarıyla akşam yemeğinde biraraya geldi. Başkan Topbaş, eski mesai arkadaşlarına plaket ve teşekkür belgesi verdi.

Başkan Topbaş, geleceğin İstanbul’unu anlattı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Genç Girişimciler Derneği’nin (İSGİD) davetlisi olarak “21. Yüzyılın Başkenti İstanbul” konulu toplantıya katıldı. Başkan Topbaş, toplantıya katılan girişimcilere İstanbul’da devam eden ve planlanan çalışmaları anlattı.

Senegal’in belediye hizmetleri İstanbul’a emanet…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Senegal Cumhuriyeti’nin Dakar Bölge Konseyi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Dakar Bölge Konseyi Başkanı Ousmane Sambe, İstanbul’un desteği ile Senegal’in Afrika’ya örnek olacağını söyledi.

Hedef, dünya başkentliği…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AC Forum 2013 Kongresi’nin katılımcıları ile biraraya geldiği yemekte İstanbul’u moda, fuarcılık, kongre, sağlık ve spor şehri yapmaya gayret ettiklerini ifade ederek “Hedefimiz bu şehri dünya başkenti yapmak.” dedi.

İstanbul'un 10 milyonuncu turistini sürprizler bekliyor

Dünyanın 5’inci büyük fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, İstanbul’da yapıldı. Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un turizmde ciddi mesafeler katettiğini belirterek, “Bu yıl 10 milyon turisti geçeceğiz. 10 milyonuncu turiste hediyeler ve Fahri Hemşehrilik Beratı vereceğiz.” dedi.

Çocukların geleceği için…

UNICEF ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “2015 Sonrası Gündemde Erken Dönem Çocuk Gelişimine İlişkin Ulusal İstişare Toplantısı” Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Başkan Topbaş, dünya çocuklarının mutluluğu için işbirliği yapmaları gerektiğini söyledi.

“Deprem Dede”ye son görev…

Türkiye’de deprem bilincinin yerleşmesinde önemli katkıları bulunan eski Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, son yolculuğuna uğurlandı. Işıkara, Feriköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Çevreci otobüsler İstanbul caddelerinde...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hızlı ve konforlu toplu ulaşım için İETT’nin otobüs filosunu yenilemeye devam ediyor. Doğalgazla çalışan çevre dostu 42 yeni otobüs, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle hizmete alındı.

İstanbul ile Senegal arasında kardeşlik köprüsü…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Senegal Cumhuriyeti Dakar Bölge Başkanı Ousmane Sambe ve beraberindeki heyeti Saraçhane Başkanlık Sarayı’ndaki makamında ağırladı. Konuk Başkan Sambe, Dakar ile İstanbul arasında kardeşlik köprüsü kurmak istediklerini söyledi.

Aksaray ve Beyazıt Meydanları yeni bir görünüm kazanıyor...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, iki yeni meydanı daha İstanbullularla buluşturmaya hazırlanıyor. Başkan Kadir Topbaş, Taksim’in ardından Aksaray ve Beyazıt Meydanlarının da yenilenerek daha güzel ve düzenli hale getirileceğini açıkladı.

Toktamış Ateş sonsuzluğa uğurlandı...

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Prof. Dr. Toktamış Ateş, son yolculuğuna dualarla uğurlandı. Ateş’in cenazesi, Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Merkezefendi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Turizm daha da gelişecek…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, turizmcilerle biraraya gelerek İstanbul’da yapılan yatırımları ve gelişen turizm potansiyelini değerlendirdi. Başkan Topbaş, hayata geçirmeyi planladıkları yeni projelerin İstanbul’da turizmi daha da geliştireceğini söyledi.

Mehmet Ali Birand’a veda!

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden gazeteci yazar Mehmet Ali Birand, son yolculuğuna uğurlandı. Mehmet Ali Birand'ın cenazesi, Teşvikiye Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Anadolu Hisarı Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedildi.

Dünya İstanbul’a hayran kalacak…

İstanbul, 2013 Gyeongju Dünya Kültür Fuarı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Fuarın “Yönetim Kurulu Mutabakat Zaptı”, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Güney Kore Gyeongsangbuk-do Valisi Kim Kwan Yong tarafından törenle imzalandı. Başkan Topbaş, fuarın dünyayı bir kez daha İstanbul’a hayran bırakacağını söyledi.

Kore Gazilerine büyük saygı…

Başkan Kadir Topbaş ve Gyeongsangbuk-do Valisi Kim Kwan Yong, 2013 Gyeongju Dünya Kültür Fuarı’nın “Yönetim Kurulu Mutabakat Zaptı” imza töreni sonrası, Cemal Reşit Rey Salonu’nda verilen konsere katıldılar. Güney Kore Heyeti’nin konsere gelen Kore Savaşı gazilerine gösterdiği saygı geceye damgasını vurdu.

Başkan Kadir Topbaş öğrencilere İstanbul’u anlattı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’ni ziyarete gelen öğrencilere İstanbul’u ve İstanbul’a yapılan yatırımları anlattı. Başkan Topbaş, merkezi gezdirdiği öğrencilere geleceğe dair projeler hakkında da bilgi verdi.

Kanalistanbul ihaleye çıkıyor…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği 8. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Başbakan Erdoğan, “Kanalistanbul Projesi” ile ilgili hazırlıkların sürdüğünü belirterek, yılın ilk çeyreğinde ihalenin yapılacağını açıkladı.

Dünya İstanbul’u izliyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Ocak ayı Meclis Toplantısı’na katıldı. İstanbul’u, dünya şehirleri ile yarışır hale getirmek için çalıştıklarını belirten Başkan Kadir Topbaş, “Dünya çalışmalarımızı gıpta ile izliyor.” dedi.

İstanbul, 2020 Olimpiyat Oyunları için atakta…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları için “en iyi aday” olduğunu anlatan adaylık kitabını Lozan’da Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne (IOC) sundu. Kitapta, İstanbul’da spora ve ulaşıma yapılan yatırımlara vurgu yapılıyor.

Başkan Topbaş, Almanya’da Türk Okulu açtı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Almanya temasları kapsamında Stuttgart şehrindeki BİL Özel Okulları’nın yeni binasının açılışını yaptı. Başkan Topbaş, Stuttgart Belediyesi’nin Türk Okulu’na verdiği desteğin dünyayı kurtaracak örnek bir davranış olduğunu söyledi.

İstanbul ve Stuttgart’ın işbirliği gelişiyor

İstanbul ile Stuttgart şehirleri arasında işbirliği her geçen gün daha da gelişiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Almanya'nın otomotiv ve makine endüstrisinin kalbi olan Stuttgart Belediyesi ile birlikte ortak Ar-Ge Merkezi kurdu.

Başkan Topbaş’tan Schuster’e anlamlı hediye

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Almanya temasları çerçevesinde Stuttgart Belediye Başkanı Wolfgang Schuster’in göreve veda etmesi nedeniyle düzenlenen geceye katıldı. Başkan Topbaş, Türklere gösterdiği misafirperverlikten dolayı Schuster’e teşekkür etti.