Başkan Kadir Topbaş’a Saraybosna Fahri Hemşeriliği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraybosna Belediye Başkanı Ivo Komsic’i makamında ağırladı. Konuk Başkan Komsic, Saraybosna Belediye Meclisi’nin aldığı kararla Başkan Topbaş’a Fahri Hemşerilik Beratı takdim etti.

Fotoğraf karelerine yansıyan Cumhuriyet coşkusu...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Boğaz’da gerçekleştirdiği Cumhuriyet kutlamalarında yaşanan coşku, fotoğraf karelerinde bir kez daha yaşandı. Cumhuriyet coşkusunu en güzel şekilde anlatan fotoğrafların yarıştığı “Cumhuriyet Coşkusu Fotoğraf Yarışması”nda dereceye girenlere ödüllerini veren Başkan Kadir Topbaş, Cumhuriyet kutlamalarının ilelebet devam edeceğini söyledi.

Sağlıklı nesiller için Yeşilay ile işbirliği...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı İhsan Karaman’ı ziyaret etti. Geçmişte Yeşilay’da aktif görev aldığını belirten Başkan Kadir Topbaş, nesillerin korunması için mücadele veren Yeşilay’a her türlü desteği vereceklerini söyledi.

İstanbul dünya birincisi!

İstanbul bir büyük başarıya daha imza attı; Kongre turizminde dünya 1’incisi oldu. İTO Başkanı Murat Yalçıntaş’tan özel ödül alan Başkan Kadir Topbaş, “Kongre turizminde çok iyi mücadele vererek 44’üncü sıradan 1’inci sıraya yükseldik” dedi.

Başkan Topbaş, “Bayrampaşa Dostları” ile buluştu…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bayrampaşa Dostları Derneği’nin düzenlediği toplantıda dernek üyeleriyle biraraya geldi. Başkan Topbaş, sivil toplum kuruluşlarının yerel yönetimlere destek veren bir anlayışla hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

Bir dönemin İstanbul’u...

Osmanlı Devleti’nde önemli bir yere sahip olan ve Kadı Sicilleri olarak bilinen mahkeme kayıtları, tarihin tozlu raflarından indirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği çalışma ile İstanbul Kadı Sicilleri, 40 ciltlik bir seri olarak yayınlandı. Başkan Kadir Topbaş, 15’inci ve 16’ncı yüzyıl İstanbul’unu her yönüyle tanıtan eserin, “İstanbul’un hafızası” niteliğinde olduğunu söyledi.

Okullar hayat oldu!

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Okullar Hayat Olsun” projesini birinci yılında değerlendirdi. Başkan Topbaş, proje ile okulların gerçek bir eğitim yuvasına dönüştüğünü söyledi.

Dünya İstanbul’u konuşuyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Juba Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul artık bilgi ve tecrübesini ihraç eden bir şehir haline geldi. Dünya artık İstanbul’un başarısını konuşuyor” dedi.

Dünyanın çiçeği İstanbul'da görücüye çıktı

İstanbul, Avrasya’nın en büyük ihtisas fuarı olan İstanbul Bitki Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı’na ev sahipliği yaptı. Fuarı ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye’deki çiçekçilik sektörünün dünyayla rekabet edecek ölçüde gelişmesinin gurur verici olduğunu söyledi.

Şampiyonlara ödüllerini Başkan Topbaş verdi

2012 Avrupa Spor Başkenti ve 2020 Olimpiyat Oyunları aday kenti İstanbul, bir büyük uluslararası organizasyona daha başarıyla ev sahipliği yaptı. 11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nın son gününde kazanan sporcular, ödüllerini Başkan Kadir Topbaş’ın elinden aldı.

İstanbul ile Paris tecrübelerini paylaşacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Paris Valisi Daniel Canepa’yı makamında ağırladı. Başkan Kadir Topbaş, tarihi bir geçmişe sahip her iki şehir arasındaki ilişkileri daha da geliştirmek istediklerini söyledi.

Aşiyan Müzesi yenilenen yüzüyle İstanbulluları bekliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ünlü Türk şairi Tevfik Fikret’in bir dönem yaşadığı Aşiyan Müzesi’ni, orijinal yapısına sadık kalarak tamamen yeniledi. Müzenin tanıtımında konuşan Başkan Topbaş, “Yenilenen bu eser, gençlerimiz başta olmak üzere bütün milletimizin ziyaret edebileceği çok güzel bir yer oldu” dedi.

İstanbul ile Mekke arasında işbirliği gelişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Mekke Belediyesi arasında “İşbirliği Mutabakat Zaptı” imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, “Protokol ile tarihe not düşüyoruz. Gelecek nesiller bu tabloları gördükçe bizleri hayırla yad edeceklerdir” dedi.

Melen Projesi’nde mutlu son!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’dan canlı bağlantılarla yurdun dört bir köşesindeki 16 milyar TL’lik 112 dev tesisin açılışını yaptı. Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük su temin projesi olan ve İstanbul’un 2071 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak Melen Projesi’nin 1. Aşaması da resmen hizmete alındı. Başkan Topbaş, yaptıkları yatırımlarla İstanbul’un su sıkıntısını çözdüklerini söyledi.

400 yıllık dostluk…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye-Hollanda diplomatik ilişkilerinin 400’üncü yılı kutlamalarına katılmak için Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a gitti. Başkan Topbaş, iki ülke ilişkilerine paralel olarak İstanbul ve Amsterdam arasındaki işbirliğinin arttığını söyledi.

İstanbul Mısır’a örnek olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mısır Altyapı Su ve Atıksu Bakanı Abdel-Kawi Khalifa’yı Belediye Sarayı’ndaki makamında ağırladı. Konuk Bakan Khalifa, Kahire’nin ulaşım, katı atık yönetimi, atıksu ve altyapı konusunda İstanbul’un tecrübelerinden istifade etmek istediğini söyledi.

Sancaktepe’ye 3 yeni proje daha…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilçe yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Sancaktepe’de üç yeni projenin temelini atan Başkan Topbaş, İstanbul’a yaptıkları yatırımların 2013 sonunda 60 milyar TL’yi bulacağını söyledi.

İstanbul Libya’ya destek vermeye hazır!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Libya Devlet Başkanı Muhammed el-Mugaryef ve beraberindeki heyet ile Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde biraraya geldi. Başkan Topbaş, yeni bir yapılanma döneminde olan Libya’ya her alanda destek vereceklerini söyledi.

İstanbul’dan Somali’ye dostluk eli...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Somali Cumhurbaşkanı Hassan Sheikh Mohamud onuruna akşam yemeği verdi. Afrika’nın Afrikalılara bırakılması gerektiğini vurgulayan Başkan Topbaş, her zaman Somali halkının yanında olduklarını söyledi.

Başkan Topbaş “Türkiye İnovasyon Haftası”nda konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye İnovasyon Haftası’nda “Geleceğin Yaşamında İnovasyon” başlıklı bir konuşma yaptı. Başkan Topbaş, “İstanbul'un dünyanın en yenilikçi, inovatif bir şehri olması için hassasiyetle çalışıyoruz” dedi.

Başkan Topbaş’ın Senegal temasları…

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı 6’ncı Afrika Şehirleri Zirvesi'ne katılmak için Senegal’in başkenti Dakar’a gitti. Kadir Topbaş, UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’na başkanlık yaptı.

Başkan Topbaş UCLG için yeniden aday

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı UCLG’nin 2013 yılında yapılacak genel kurulunda başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.

Engelleri birlikte aşıyoruz!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dünya Engelliler Günü çerçevesinde düzenlediği Geleneksel 3 Aralık Akşam Yemeği’ne 18’inci kez ev sahipliği yaptı. “Girişimci Engel Tanımaz” projesinin tanıtımının da yapıldığı gecede konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Toplumun aynası olan engellilerin yaşam kalitesini yükseltmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.

Afrika ile ilişkiler gelişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Afrika Liberya Yatırım Bakanı Natty B. Davis ve beraberindeki heyeti Saraçhane Başkanlık Sarayı’ndaki makamında ağırladı. Başkan Kadir Topbaş, “Liberya, demokratikleşme konusunda Afrika Kıtası’na öncülük yapıyor” dedi.

İstanbul’a 10 milyon turist…

İstanbul, turizmde “Dünya’da ilk 10, Avrupa’da ilk 5” hedefine emin adımlarla ilerliyor. Cevahir Hotel İstanbul Asia’nın açılış törenine katılan Başkan Kadir Topbaş, “Göreve geldiğimizde kongre turizminde dünya 44’üncüsü olan İstanbul’u, yatırım ve hizmetlerimizle zirveye taşıdık. Bu yıl 10 milyon turist bekliyoruz” dedi.

İstanbul’da “hidrojen” dönemi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşım alanında bir ilke daha imza attı. Dünyada kara ile deniz araçlarına aynı anda hizmet verebilen ilk “Hidrojen Dolum İstasyonu” İstanbul’da kuruldu. Türkiye’nin ve İstanbul’un ilk Hidrojen Yakıt Dolum İstasyonu Başkan Kadir Topbaş tarafından tanıtıldı.

Bulgaristan ile ilişkiler güçleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bulgaristan Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Liyana Pavlonia’yı Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda kabul etti. Başkan Topbaş, komşu iki ülke ilişkilerinin son dönemde güçlendiğini söyledi.

Ekonomik dengeler değişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 7’nci Dünya İpekyolu Belediye Başkanları Forumu’na katıldı. Başkan Kadir Topbaş, doğu ülkelerinin ekonomik anlamda güçlenmeye başladığını söyledi.

Başkan Kadir Topbaş, Ulusal Kalite Ödüllerini verdi

2012 Ulusal Kalite Ödülleri, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan törenle sahiplerini buldu. Kazanan kurum ve kuruluşlara, ödülleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi.

İstanbul gelişimi ile İngiliz Parlamenterleri etkiledi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye-İngiltere Dostluk Grubu Eş Başkanları Fabian Hamilton ve Nursuna Memecan ile İngiliz Parlamenterlere İstanbul’a yapılan yatırım ve hizmetleri anlattı.

2013 bütçesi kabul edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2013 yılı bütçesi kabul edildi. Bütçenin İBB Meclisi’ne sunumunda konuşan Başkan Kadir Topbaş, 2013 yılı sonunda İstanbul’a yaptıkları toplam yatırımın 60 milyar liraya ulaşacağını söyledi.

Başkan Topbaş, “dönüşen” İstanbul’u anlattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ak Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait ile İzmirli işadamları, STK ve medya temsilcileriyle birlikte Boğaz turu yaptı. Başkan Kadir Topbaş, başka belediyelerde olmayan sistemler ile İstanbul’un dünyaya model olduğunu söyledi.

İstanbul eğlencenin yeni merkezi oluyor

İstanbul’u Ortadoğu ve Balkanlar’ın eğlence merkezi haline getirecek olan Türkiye’nin ilk temalı parkı Vialand, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından basın mensuplarına tanıtıldı. 23 Nisan 2013’te tamamlanması planlanan 1 milyar 150 milyon TL’lik dev yatırımın yılda 30 milyon ziyaretçi alması hedefleniyor.

İstanbul deneyimlerini İslamabad ile paylaşacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İslamabad Belediye Başkanı Tahir Shahbaz Syed’i Florya’daki makamında ağırladı. Konuk Belediye Başkanı Syed, İstanbul’daki gelişmelerden çok etkilendiğini ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden çok şey öğrenebileceklerini ifade etti.

“Altın” Avrasya Maratonu ilklere sahne oldu

Dünyanın kıtalar arasında koşulan ilk ve tek maratonu olan Avrasya Maratonu, 2012 Avrupa Spor Başkenti ve 2020 Olimpiyat oyunları aday kenti İstanbul’da 34’üncü kez koşuldu. Bu yıl ilk kez “Altın Kategori”de (Gold Label) koşulan maratonun startı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi. İstanbul’un marka organizasyonu olan Avrasya Maratonu, bir kez daha renkli görüntülere sahne oldu.

Sporun Başkenti İstanbul’da bir büyük heyecan daha!

2012 Avrupa Spor Başkenti ve 2020 Olimpiyat Oyunları aday kenti İstanbul’da, Dünya Binicilik Kongresi heyecanı yaşandı. Başkanlığını Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkan Yardımcısı ve Başbakan Şeyh Maktum’un Eşi Prenses Haya’nın yaptığı Dünya Binicilik Federasyonu (FEI) 2012 Ödülleri de sahiplerini Sporun Başkenti’nde buldu.

Aden’le tam işbirliği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yemen’in Aden Valisi Vahid Ali Reşid ile yerel işbirliğini kapsayan “İyi Niyet Mektubu” imzaladı. Başkan Kadir Topbaş, Aden ile bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklarını ifade etti.

Kahire ve Giza’ya tam destek!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İSKİ, İETT, KİPTAŞ, İSTAÇ, İSPARK ve İSBAK genel müdürleriyle birlikte Mısır’da çeşitli temaslarda bulundu. Başkan Topbaş, Başkent Kahire ve Giza’ya ulaşım, altyapı, çevre ve atık yönetimi konularında tam destek vereceklerini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş, BM Üst Düzey Paneli’ne katıldı

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Konusunda Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli”nin Londra’da yapılan ikinci toplantısına katıldı. Başkan Topbaş, panelde ana başlığın yoksulluğun ortadan kaldırılması olması gerektiğini söyledi.

İstanbul Boğazı’nda muhteşem Cumhuriyet şöleni

İstanbul, Türkiye Cumhuriyeti’nin 89’uncu kuruluş yıldönümünü muhteşem bir gösteriyle kutladı. Cumhuriyet Bayramı’na özel havai fişek gösterisi, bu yıl da İstanbul Boğazı’nda yapıldı. 16 farklı noktadan 48 bin havai fişeğin atıldığı ve Boğaziçi Köprüsü’nde ateş şelalesinin oluşturulduğu gösteri, görsel bir şölene dönüştü.

Bayramda da görevinin başında

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullulara huzurlu bir bayram yaşatmak için görevlerinin başında olan İtfaiye, Zabıta ve İETT personeliyle bayramlaştı. Başkan Topbaş, “Belediye olarak bizim görevimiz bayram yapmak değil, İstanbullulara bayram yaptırmak. Gece gündüz demeden İstanbulluların emrindeyiz” dedi.

Başkan Topbaş, İstanbul’u anlattı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Ak Partili kadın milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Eşi Özleyiş Topbaş ile Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde biraraya geldi. Milletvekillerine 8,5 yıllık icraatlarını anlatan Başkan Topbaş, “Başbakanımız Erdoğan’ın önderliğinde İstanbul’da büyük işlere imza attık” dedi.

Boğaz’ın temiz suyu, Haliç’e can suyu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dev çevre projelerine bir yenisini daha ekledi. Asrın projesi olarak tanımlanan Haliç Çevre Koruma Projesi’nin son halkası olan İstanbul Boğazı’ndan Haliç’e Deniz Suyu Aktarma Projesi tamamlandı. Günde 260 bin metreküp Boğaz suyunu Haliç’e vererek, Altın Boynuz’un suyunu yılda 3 kez yenileyecek olan projenin açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı.

Belçika Veliaht Prensi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Belçika Veliaht Prensi Philippe Leopold Louis Marie ve eşi Prenses Mathilde’yi Saraçhane Başkanlık Sarayı’ndaki makamında ağırladı.

Başkan Topbaş: “Kentler, sorunların çözüm noktası”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla biraraya geldi. Ülkelerin kalkınmasında işbirliğinin büyük rolü olduğunu anlatan Başkan Kadir Topbaş, kentlerin medeniyet olduğunu ve sorunları kentlerden çözmek gerektiğini söyledi.

İstanbul’da spora dair ne varsa

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’u bir spor kenti yapmak için yaptığı yatırım ve hizmetlere bir yenisini daha ekledi. 2012 Avrupa Spor Başkenti ve 2020 Olimpiyat Oyunları aday kenti İstanbul’daki spor tesislerine ait tüm bilgiler, Spor Envanteri 2012 adlı kitapta bir araya getirildi. Türkiye’de bir ilk olan “Spor Envanteri 2012” kitabı ve www.istanbulsporenvanteri.com sitesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından tanıtıldı.

İstanbul’a hayran kaldı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İsviçre’nin Bern Belediye Başkanı Alexsander Tschappat’ı makamında kabul etti. Konuk Belediye Başkanı Tschappat, İstanbul’un güzelliğiyle kendilerini büyülediğini söyledi.

Yerel yönetimlerde işbirliği

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı, Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Rusya Yerel İdaresi Konseyi Başkanı Vyaçeslav Stepanoviç Timçenko ile “İyi Niyet Protokolü” imzaladı.

Hayaldi, gerçek oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri Boğluca Deresi’ndeki ıslah çalışmalarını yerinde inceledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Başkan Kadir Topbaş, “Hayaldi Gerçek Oldu, Boğluca Deresi Islah Oldu” pankartlarıyla karşılandı.

Kültür Sanat Sezonu açıldı

2012-2013 Kültür ve Sanat Sezonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği törenle açıldı. Başkan Kadir Topbaş, dünyanın her alanda hayranlıkla izlediği İstanbul’un kendisine yakışır bir sanat yılını geride bırakmasını arzu ettiklerini söyledi.

Tertemiz Marmara Denizi için…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yüzde 100 temiz Marmara Denizi için en büyük çevre yatırımlarından birini daha hayata geçirdi. Günde yaklaşık 600 bin metreküp atıksuyu son teknolojiyle arıtarak Marmara sahillerinin kirlenmesini önleyecek olan Ataköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin resmi açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı.

İstanbul'un Kurtuluşu coşkuyla kutlandı

İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 89’uncu yıldönümü törenlerle kutlandı. İstiklal Caddesi’ndeki Kurtuluş Günü Yürüyüşü’ne katılan Başkan Kadir Topbaş, “Güzel yurdumuzda hep beraber huzur ve barış içinde yaşamayı diliyorum” dedi.

“Büyük Dönüşüm” İstanbul’dan başladı

Türkiye genelinde 35 ilde yaklaşık 6 bin 500 konutun yenilenmesini kapsayan kentsel dönüşüm çalışmaları İstanbul’dan başlatıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törende büyük dönüşüm için düğmeye basıldı.

UCLG büyük bir aile…

UCLG Asya Pasifik Bölge Teşkilatı’nın, “Dirençli kentler: Yeniden düşünme, yeniden inşa, yeniden canlandırma” temalı kongresi Endonezya’nın Cakarta kentinde yapıldı. Kongreye video mesajıyla katılan UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Farklılıklarımız, tecrübelerimiz ve fikirlerimiz bizim en büyük gücümüz olacaktır” dedi.

UCLG, Birleşmiş Milletler’de gözlemci statüsüne kavuşacak

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, New York’taki temaslarını tamamlayarak yurda döndü. Başkan Topbaş, gözlemci statüsüne kavuşacak Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı’nın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılacağını söyledi.

İstanbullu sporculara özel ödül

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2012 yılında düzenlenen uluslararası organizasyonlarda dereceye giren sporcu ve takımlar için ödül gecesi düzenledi. ‘İstanbul Spor Ödülleri’ programında konuşan Başkan Kadir Topbaş, uluslararası arenada özlenen başarılar için spora ve sporcuya destek veren yatırımlara ve hizmet anlayışına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Başkan Topbaş BM'de yüksek düzeyli seminere katıldı

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, New York'ta Birleşmiş Milletler’in merkezinde düzenlenen yüksek düzeyli seminere katıldı. BM Genel Sekreter Yardımcısı Jan Eliasson ve Ürdün Kraliçesi Rania el-Abdullah, çalışmalarından dolayı Başkan Topbaş’a teşekkür ettiler.

Başkan Topbaş, New York’ta yerel yönetimleri temsil etti

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’un özel daveti ile “2015 Sonrası Kalkınma Gündemi Konusunda Seçkin Kişiler Üst Düzey Paneli”ne seçilen Başkan Kadir Topbaş, New York’a gitti. Yaptığı konuşma ile BM Üst Düzeyli Paneli’ne damga vuran Başkan Topbaş, “Yerel yöneticiler olarak milenyumun hedeflerine ulaşılmasında çözüm ortağı olmak istiyoruz" dedi.

İstanbul’un ilk tekne parkları hizmete açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kente deniz kenti kimliğini yeniden kazandırmak ve deniz turizmini canlandırmak amacıyla hazırlanan Tekne Park Projesi, törenle hayata geçirildi. “Denizdeki değnekçilik olayını bitiriyoruz” diyen Başkan Kadir Topbaş, törende ilk çapayı denize attı.

Tarihsel dostluk güçleniyor

Türkiye ile Almanya arasındaki dostluk köprüsüne bir halka daha eklendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Frankfurt Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, “İnanıyorum ki bu adım Frankfurt’ta yaşayan Türk toplumunda büyük bir sevinç uyandıracaktır” dedi.

İstanbul ile Cape Town ilişkileri gelişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cape Town Belediye Başkanı Patricia De Lille’yi makamında ağırladı. Konuk Belediye Başkanı De Lille, İstanbul ile ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi.

Büyükşehir’den İstanbul’a bir eğitim kompleksi daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. “Eğitime destek, geleceğe hizmet” anlayışı ile Başakşehir’de yapılan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu törenle açıldı. Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, eğitime 1 milyar lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Torino’dan Olimpiyat desteği…

İtalya’nın Torino Belediye Başkanı Piero Fassino, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Fassino, İstanbul'un olimpiyatları gerçekleştirmek için tüm araçlara sahip olduğunu söyledi.

BM ve AB Heyeti’nden İstanbul’a övgü

Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Birliği (AB) temsilcilerinden oluşan heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti. BM ve AB temsilcileri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yerel yönetimlerde dünyaya iyi bir örnek olduğunu söyledi.

İstanbul’a 1 tünel ile 20 kavşak daha

Ulaşım sorununa kalıcı çözümler üretmek için yatırımlarına hız kesmeden devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bir karayolu tüneli ile yirmi kavşağı daha İstanbulluların hizmetine sundu. 7 Tepe 7 Tünel Projesi kapsamında inşa edilen Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli ile yapımı tamamlanan yirmi yeni kavşağın açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı.

UCLG etkin bir güç oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünya üzerinde 3,5 milyar insanı temsil eden Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı’nın (UCLG) son yıllardaki gelişimine dikkat çekti. Kadir Topbaş, başkanlık döneminde UCLG’nin dünyada çok daha etkin bir güce sahip olduğunu ve bu gücün giderek geliştiğini söyledi.

6. Dünya Kentsel Forumu Kadir Topbaş’ın başkanlığında yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, UNACLA ve UCLG Başkanı Kadir Topbaş, BM-HABITAT’ın düzenlediği en büyük etkinlik olan ve bu yıl Napoli Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan Dünya Kentsel Forumu’na başkanlık yaptı. Forumda, dünya şehirlerinin en önemli ...

Büyük zaferin 90. yılı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90’ıncı yılı, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da törenlerle kutlandı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda başlayan kutlamalar, Vatan Caddesi'nde yapılan resmigeçit töreni ile sona erdi.

Başkan Topbaş’la yüzleri güldü…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ramazan Bayramı’nda Kayışdağı Huzurevi sakinlerini ziyaret ederek ellerini öptü ve hayır dualarını aldı. Başkan Kadir Topbaş, İstanbullulardan bayramlarda huzurevlerini ziyaret etmelerini istedi.

İstanbulluların huzuru için…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bayramda da görevleri başında olan İtfaiye, Zabıta ve İETT personeliyle bayramlaştı. Başkan Topbaş, “Görev başındaki personelin sayesinde İstanbulluların huzurlu bir bayram geçirdiğini söyledi.

Avcılar’da bir ilk…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Avcılar Sahil Pazarı’nın açılışını yaptı.

Kadıköy-Kartal Metrosu’nda mutlu son!

Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük metro yatırımı ve Anadolu Yakası’nın ilk metrosu olan Kadıköy-Kartal Metro Hattı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından görkemli bir törenle hizmete açıldı. Başbakan Erdoğan, Kadıköy-Kartal Metrosu’nun yılda 1 milyar 153 milyon lira tasarruf sağlayacağını söyledi.

Esenler meydanına kavuştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Esenler’de yaptırdığı Dörtyol Meydanı’nın resmi açılışı Başkan Kadir Topbaş tarafından Kadir Gecesi’nde yapıldı. Başkan Kadir Topbaş, meydanların demokrasi alanları olduğunu söyledi.

Olimpiyatların ilk altını…

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’ye ilk altın madalyayı, İstanbul Büyükşehir Belediyespor sporcusu Servet Tazegül kazandırdı. Başkan Kadir Topbaş, Türkiye’nin milli gururu olan Servet Tazegül'e Kiptaş’tan daire hediye etti.

Toplu ulaşımda dev bir adım daha

Her ay 100 yeni otobüsü hizmete alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Yakası’nda hizmet verecek Mercedes marka 100 modern otobüsü daha İETT’nin filosuna kattı. İstanbul’a 3 bin yeni otobüs kazandıracaklarını belirten Başkan Kadir Topbaş, Sultanbeyli’ye iki ayrı metro sözü de verdi.

Büyükçekmece’de alışveriş artık daha keyifli

Bu yıl ilk defa İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde gerçekleştirilen Gece Pazarı’nın açılışı, Başkan Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Büyükçekmece Ak Parti İlçe Teşkilatı’nın iftarına da katılan Başkan Topbaş, Silivri’ye kadar metro düşüncelerinin olduğunu söyledi.

İstanbul’da ulaşımın geleceği…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ulaşım alanında yürütülen yatırımlar ile projelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Kadir Topbaş, şuan günde 1 milyon 370 bin kişinin seyahat ettiği raylı sistemleri 2016 yılında 7 milyon kişinin kullanacağını söyledi.

Sinemanın Sultanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Sineması’nın Sultanı olarak kabul edilen sanatçı Türkan Şoray’ı makamında ağırladı. Sinemanın Sultanı, Başkan Topbaş’ı Sinema Günleri etkinliğine davet etti.

Başkan Topbaş sözünü tuttu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geçen Haziran ayında Çatalca köylerine gerçekleştirdiği ziyaretinde sözünü verdiği çeltik kurutma makinesini düzenlenen törenle köylülere hediye etti. Başkan Topbaş, İstanbul’un artık dünyanın gıpta ettiği bir şehir haline geldiğini söyledi.

İstanbul’a bir metro hattı daha…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ataşehir’de vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. İstanbulluların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik eden Başkan Topbaş, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu ile entegre olacak Ataşehir-Ümraniye Metrosu’nun etüt çalışmasını başlattıklarını müjdeledi.

İstanbul’a 9 modern marina

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tarabya’da inşaatı devam eden marinada incelemelerde bulundu. Başkan Topbaş, kentin 9 noktasında marina çalışması yapmayı planladıklarını söyledi.

Beyazıt Meydanı’nda kitap günleri…

Türkiye Diyanet Vakfı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, bu yıl 3’üncü kez Beyazıt Meydanı’nda ziyaretçileriyle buluştu.

Asırlık tatlar ve sanatlar ikinci kez Sultanahmet’te…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Asırlık Tat ve Sanatlar, kapılarını ikinci kez açtı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultanahmet Meydanı’ndaki Ramazan etkinliklerinde İstanbul’a yakışan kaliteyi yansıtır hale geldiklerini söyledi.

İstanbul’a bir kardeş şehir daha…

İstanbul’un kardeş şehirlerine bir yenisi daha eklendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çin’in Guangzhou Belediyesi arasında kardeş şehir anlaşması imzalandı. Başkan Kadir Topbaş, gelecek kuşakların iki kardeş şehir arasındaki dostluğu daha da ileriye taşıyacağını söyledi.

İstanbul’da Ramazan bir başka güzel…

Ramazan ayında İstanbul’un tarihi, kültürel ve manevi değerlerini ön plana çıkartarak yabancı ziyaretçi sayısında artış sağlayacak “Ramadan in İstanbul-İstanbul’da Ramazan” projesi hayata geçirildi. Projenin tanıtımını yapan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un nadide bir mücevher olduğunu söyledi.

Dünyada ekonomik kriz İstanbul’da toplu sözleşme sevinci

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İETT ile iştirak şirketlerden KİPTAŞ, Hamidiye ve Halk Ekmek’te toplu sözleşme sevinci yaşandı. Başkan Kadir Topbaş, dünyada ekonomik krizin yaşandığı bir dönemde 7 bine yakın işçiye yüzde 11 oranında zam verildiğini söyledi.

Kentsel dönüşüm başlıyor

Türkiye Belediyeler Birliği'nin düzenlediği Belediye Başkanları Bilgilendirme Toplantısı'nda kentsel dönüşüm konuşuldu.Toplantıda konuşan Başkan Topbaş, "Dünya, Türkiye ve İstanbul'un başarısına gıpta ile bakıyor." dedi.

İETT Filosu yenileniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hızlı ve konforlu toplu ulaşım için İETT’nin otobüs filosunu yenilemeye devam ediyor. Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle konforlu, düşük tabanlı ve çevre dostu 100 yeni otobüs daha hizmete alındı. Başkan Topbaş, her ay 100 otobüsün hizmete alınmasıyla İstanbul’un her noktasının rahatlayacağını söyledi.

Başkan Topbaş Brezilya’da

UCLG ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Rio +20 Belediye Başkanları Zirvesi ve BM Sürdürülebilir Konferansı’na katılmak üzere Brezilya’ya gitti.

Anadolu Yakası’nda ikinci metronun yolculuğu başladı!

Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu’nun temeli, Bakan Binali Yıldırım, Başkan Kadir Topbaş ve AK Partili yöneticilerin katıldığı görkemli bir törenle atıldı. Başkan Topbaş, metro hattını 38 ayda hizmete alarak yeni bir dünya rekoruna imza atacaklarını söyledi.

Büyükşehir’den Silivri’ye Türkiye’nin en uzun atıksu tüneli

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Silivri sahillerini atıksu tehdidinden kurtaracak projede dev bir adım attı. 3 yılda inşa edilen Türkiye’nin en uzun atıksu tüneli, Başkan Kadir Topbaş tarafından tanıtıldı.

Ban Ki-moon: “Yenikapı ortak değerimiz”

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, BM Medeniyetler İttifakı İştirakçiler Forumu ve Somali Konferansı’na katılmak için İstanbul’a geldi.

Fetih kutlamaları büyüledi

İstanbul’un Fethi’nin 559’uncu yıldönümü muhteşem gösterilerle kutlandı. Haliç Balat’ta su, ışık, lazer, ses ve görüntü tekniklerinin kullanıldığı görsel şölen, İstanbulluları adeta büyüledi.

Melen Projesi’nde ışık göründü

İstanbul’a yılda 1 milyar 77 milyon metreküp su taşıyacak Melen Projesi’nin en önemli safhalarından biri olan İstanbul Boğazı’nın altındaki su borusu geçişi tamamlandı.

23 yıllık hayal gerçek oluyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilçe yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Sultanbeyli’nin yıllardır yolunu gözlediği Gölet Projesi’nin temeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın.

Büyükşehir’den Bağcılar’a iki spor tesisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eğitime destek geleceğe hizmet anlayışından hareketle çocukların ve gençlerin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyor.

Avrupa’nın en büyüğü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Halk Ekmek A.Ş. (İHE) tarafından Kartal’da kurulan Taş Fırın, Başkan Kadir Topbaş’ın katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Kuzey Yürüyüşü’nden AB ve Olimpiyatlara mesaj…

İstanbul’da ilk kez düzenlenen Kıtalararası Kuzey Yürüyüşü’nde Başkan Kadir Topbaş, Avrupa Birliği ve Olimpiyat Oyunları’na mesaj gönderdi.

İstanbul dünya ile yarışıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın Sütlüce’deki İBB Tanıtım Merkezi’nde düzenlediği toplantıda İstanbul Milletvekillerine yatırım ve hizmetleri...

Haliç erguvanlarla bir başka güzel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, baharın habercisi olan erguvan ağaçlarıyla Haliç'in eşsiz güzelliğine güzellik katıyor.

Başkonsoloslarla geleneksel buluşma

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da görev yapan başkonsoloslarla, geleneksel hale gelen kahvaltılı çalışma toplantısının 5’incisinde Emirgan Korusu’ndaki Beyaz Köşk’te bir araya geldi.

Büyükşehir’den eğitime destek geleceğe hizmet

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Maltepe’de yaptırılan Barbaros Hayrettin Paşa İlköğretim Okulu’nun açılışını Başkan Kadir Topbaş yaptı. 6 milyon 300 bin liraya mal olan okulun açılışında konuşan Başkan Topbaş, “Yatırımların en güzelinin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

İstanbul lalesiyle buluştu

İstanbul’un önemli simgelerinden biri olan lale, bu yıl yedincisi yapılan Lale Festivali ile İstanbullularla bir kez daha buluştu. 7. İstanbul Lale Festivali'nin açılışında konuşan Başkan Topbaş, 150 yıl önce Hollanda’ya giden lalenin artık evine döndüğünü söyledi.

Kağıthane’de 116 sosyal konut yapılacak

Kağıthane’de yıkılan 35 gecekondunun yerine 116 sosyal konut yapılmasına ilişkin projenin tanıtımı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Başkan Topbaş, programda yaptığı konuşmada, yaptıkları tüm çalışmaların insan odaklı olduğunu söyledi.

İstanbul’un yeni otobüsleri yeni renkleriyle

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İETT için yerli firmalarca üretilen yeni otobüsleri tanıttı. Başkan Topbaş, sarı renkli ve beyaz damalı yeni otobüslerin konforlu, düşük tabanlı ve çevreci olduğunu söyledi.

BM Barış Üniversitesi Rektörü’nden iadeyi ziyaret

Başkan Kadir Topbaş’ın Latin Amerika seyahatinde ziyaret ettiği San Jose şehrindeki Birleşmiş Milletler Barış Üniversitesi Rektörü John J. Maresca, iadeyi ziyarette bulundu.

İstanbul’daki yatırım ve hizmetlerde engelliler gözetiliyor

Kamu kurum ve kuruluşlarının özürlü hizmetlerinin tanıtıldığı Engelleri Birlikte Aşıyoruz paneline katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki 46 milyar TL’lik yatırımın tamamını engelli ve bütün dezavantajlı grupların kullanımına uygun yaptıklarını söyledi.

Beykoz’da anlamlı açılış

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beykoz’da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ile Osman Akfırat Halk Kütüphanesi’ni törenle hizmete açtı. Başkan Topbaş, Beykoz’a 775 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi.

İSMEK’in 228. kurs merkezi Başakşehir’de açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünyanın en büyük halk üniversitesi olarak tabir edilen İSMEK’in 228’inci kurs merkezini Başakşehir’de törenle hizmete açtı. Başkan Topbaş, İSMEK kurslarından 1 milyon 310 bin kişinin faydalandığını söyledi.

Yenikapı için 42 proje yarıştı

Yenikapı Transfer Noktası ve Arkeopark Alanı Uluslararası Ön Seçmeli Proje Temini için projesi uygun bulunan 9 mimarlık firmasına ödülleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi. Başkan Topbaş, İstanbul için çok önemli olan Yenikapı’daki Müze İstasyon Projesi’ne destek veren mimarlara teşekkür etti.

Dünya İstanbul’u izliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cape Town Belediye Başkanı Patricia De Lille’yi Florya’daki Başkanlık Ofisi’nde ağırladı. Başkan Topbaş, görüşmede yaptığı açıklamada, Türkiye ve İstanbul’un dünyaya örnek teşkil edecek konuma geldiğini söyledi.

Haliç, yeni sahil parkıyla daha da güzel…

Eyüp Haliç Sahil Parkı ile Eyüp Bahçıvanlık Kurs Merkezi’nin açılışı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Başkan Topbaş, İstanbul’a bugüne kadar 1 milyon 300 bin ağaç diktiklerini ve 20 milyon metrekare aktif yeşil alan kazandırdıklarını söyledi.

İstanbul sosyal hizmetlerde Türkiye’ye örnek oluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti’nin düzenlediği 3. Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda Yerel Yönetimler ve Aile Yarışması'nda birincilik ödülüne layık görülen Aile Sağlığını Koruma Hizmetleri’ni anlattı. Başkan Topbaş, dünyaya örnek olacak çalışmalara imza attıklarını söyledi.

İstanbul yerel yönetimlerde birinciliği yine kimseye kaptırmadı

AK Parti'nin düzenlediği Yerel Yönetimler ve Aile Yarışması'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “Aile Sağlığını Koruma Hizmetleri” ile birinci oldu. Başkan Kadir Topbaş, ödülü Başbakan Erdoğan’ın elinden aldı.

Başkan Kadir Topbaş’a fahri doktora unvanı verildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a, Lahor’un en eski üniversitesi olan Lahor Devlet Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi.

Portekiz ve Güney Amerika temasları

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Başkanı olarak Portekiz ve üç Güney Amerika ülkesine temaslarda bulundum. Şili’nin başkenti Santiago’da yapılan 6. Latin Amerika Yerel Yönetim Zirvesi’nin açılış konuşmasını yaptım.

İstanbul’dan Pakistan’a 100 otobüs…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Pakistan dönüşü ziyareti değerlendirdi. Pencap’ta Eyalet Yönetimi ve halk tarafından çok büyük sevgiyle karşılandıklarını belirten Başkan Topbaş, yeni otobüs alımlarıyla devre dışı kalan 100 adet otobüsü yenileyerek kardeş ülke Pakistan’a hediye edeceklerini söyledi.

Başkan Topbaş’a Pakistan'da sürpriz...

Başkan Topbaş'ın ismi Pakistanlı yöneticiler tarafından bir kavşağa verildi. Pencap Eyaleti Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif, “Burada sizin adınızı yaşatmak istedik. Gönlümüze taht kurdunuz, bizleri onurlandırdınız. İstanbul’a yaptığınız hizmetler gibi bizlere de hizmet ediyorsunuz” dedi.

Sporun Başkenti İstanbul’da “ilk” madalya heyecanı

2012 Avrupa Spor Başkenti İstanbul, tarihin en geniş katılımlı Dünya Salon Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. Açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Ataköy Atletizm Salonu’ndaki şampiyonada, Türkiye 1 gümüş ve 1 bronz ile Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’ndaki ilk madalyalarını kazandı.

İstanbul’a 8 yılda 46 milyar lira yatırım…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen toplantıda, ekonomi muhabirlerine yapılan yatırımları anlattı. Başkan Topbaş, İstanbul’a 8 yılda 46 milyar lira yatırım yaptıklarını, bunun 22 milyar lirasının ulaşımla ilgili olduğunu söyledi.

Haliç Metro Geçiş Köprüsü 2013 yılında hizmete girecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Haliç Metro Geçiş Köprüsü ile ilgili iddiaların projeyi yavaşlatmaya yönelik olduğuna dikkat çekerek, “Birileri 19 yıl geciktirdikleri projeye çomak sokmak istiyor. Metroyu, Marmarayla birleştirecek köprüyü 2013 yılında hizmete alacağız” dedi.

İstanbul’dan Sofya’ya ulaşım desteği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bulgaristan ziyaretinde Başbakan Boyko Borisov ve Sofya Belediye Başkanı Yordanka Fandakova ile görüştü.

İstanbul’daki okullar öğrenme merkezine dönüşüyor

İstanbul’daki okullar, eğitim dışındaki zamanlarda halkın kullanımına açılıyor. “Okullar Hayat Olsun Projesi”nin İstanbul ayağında, Milli Eğitim Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve 39 İlçe Belediyesi arasında protokol imzalandı.

Başkan Topbaş iddialara yanıt verdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Haydarpaşa Garı ve Taksim Topçu Kışlası ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Dost Cumhurbaşkanına sıcak karşılama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile dostluğu Seul Belediye Başkanlığına uzanan Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Myung-bak, İstanbul’da çok sıcak karşılandı.

Başkan Topbaş: “Almanya’daki Türklerin başarısı bizi gururlandırıyor”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 50 yıl önce Türkiye ve Almanya arasında işçi göçüyle kurulan dostluk köprüsüne bir halka daha ekledi.

Mekke Belediye Başkanı’ndan anlamlı hediye…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan’ı Kadir Topbaş, mevkidaşı Mekke Belediye Başkanı Usame Bin Fazıl Bin Aydarus El-Barr’ı Topkapı Sarayı’nda bahçesinde bulunan ünlü Konyalı Lokantası’nda ağırladı.

Başkan Topbaş’tan KKTC Başkonsolosluğu’na taziye ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın vefatı nedeniyle kardeş ülkenin İstanbul Başkonsolosluğu’nu ziyaret etti.

Mevlüt Çavuşoğlu onuruna veda yemeği

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2 yıllık görev süresi sona eren Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu onuruna öğle yemeği verdi.

Kolombiya’dan İstanbul’a övgü

Kolombiya Devlet Başkan Yardımcısı Angelino Garzon, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

Büyükşehir geçmişi geleceğe taşıyor

İstanbul’un Büyükşehir Belediyesi kentin muhteşem tarihi mirasını ihya ederek geleceğe taşımaya devam ediyor.

İsmail Haniye'den Başkan Kadir Topbaş'a Ziyaret

Gazze'deki Filistin Hükümeti’nin Başbakanı İsmail Haniye, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.