Çamlıca Ortak Anten Kulesi protokolü imzalandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile ''Çamlıca Ortak Anten Kulesi''yapılmasına ilişkin protokolü imzaladı.

Başkan Topbaş Cities ACT'i imzaladı

Dünya Belediye Başkanları somut eylemlerle gezegeni koruma sözü verdi. Başkan Topbaş'ın da aralarında bulunduğu Newyork, Londra, Toronto, Cakarta, Meksico City, Johannesburg gibi dünyanın önde gelen şehirlerinin belediye başkanları 'Taahhüt ve Eylemler Metni'ni imzaladı.

Afrika Kentler Zirvesi’nin açılışını Başkan Topbaş yaptı

5. Afrika Kentler Zirvesi'nin açılışını yapan UCLG Eş Başkanı Kadir Topbaş, birleşik ve kararlı bir Afrika sesinin önemli olduğunu söyledi.

Türk Kitap Sanatları Sergisi açıldı

Şile Kültür Evi’nde düzenlenen “Geleneksel Türk Kitap Sanatları-Bugünün Ustaları' Sergisi”, Başkan Kadir Topbaş ve AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu tarafından açıldı.

UCLG Dünya Konseyi Toplantısı Guangzhou'da başladı

UCLG Dünya Konseyi Toplantısı için Çin’e giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve UCLG Eş Başkanı Kadir Topbaş, 115 üyeye sahip UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’nı yönetti.

Başkan Topbaş’a “Öğretmenler Günü” ziyareti…

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, öğretmen heyetiyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Topbaş, Vatan Caddesi’nde inşa edilecek yeni Milli Eğitim Müdürlüğü kompleksine destek sözü verdi.

Başkan Kadir Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeliyle bayramlaşan Başkan Topbaş, ekip olarak çok önemli işlere imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Şimdi, geçmişin aksine Büyükşehir mensubuyum demek hepimize gurur veriyor. Bunu hep birlikte başardık” dedi.

‘İstanbul Turizm Ödülleri’ni Başbakan Erdoğan verdi

İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce ikincisi düzenlenen “İstanbul Turizm Ödülleri”ni Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş verdi. Törende konuşan Erdoğan, “İstanbul’a aşk ve sevdayla bağlanmanın neticesini almak, şehri geleceğe hazırlamak istiyoruz” dedi.

Türk-Kazak İş Forumu’na katılan Nazarbayev İstanbul’dan uğurlandı

Türk ve Kazak iş dünyasını buluşturan Türkiye - Kazakistan İş ve Yatırım Forumu Cumhurbaşkanı Abddulah Gül, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ve Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.

İSMEK'in genç tasarımcıları ayakta alkışlandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İSMEK'in genç moda tasarımcılarınında aralarında bulunduğu Fashionable İstanbul Moda Günleri çervesinde gerçekleştirilen defileye katıldı.

“Beykoz” ve “Sarıyer” Boğaz’la buluştu…

İstanbulluların oylarıyla belirlediği 4 numaralı Şehir Hatları vapurunun 4 ve 5’incisi olan “Beykoz” ve “Sarıyer” vapurları Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş tarafından hizmete alındı. Erdoğan, İstanbul’a hizmetlerinden dolayı Kadir Topbaş ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Başbakan Erdoğan; “İstanbul Türkiye’nin zenginliğinin ispatı…”

Büyükşehir Belediyesi’nin iftar yemeği Hükümet ile İstanbul protokolünü bir araya getirdi. Yemekte konuşan Başbakan Erdoğan, “İstanbul Türkiye'nin ne kadar büyük, yüce ve zengin olduğunun ispatı, müşahhas örneğidir” dedi.

Bakan Eker’den Başkan Topbaş’a nezaket ziyareti

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı coşkuyla kutladık

30 Ağustos Zafer Bayramı, İstanbul'da vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği törenlerle karada ve denizde kutlandı. Vatan Caddesi'ndeki tören, 1. Ordu Komutanı Org. Iğsız ve Başkan Topbaş'ın tören aracının üzerinden vatandaşların bayramını kutlamasıyla başladı.

Metro 2010 sonunda Hacıosman’da…

Darüşşafaka-Hacıosman Metro Tünellerinin birleşimini gerçekleştiren Başkan Topbaş, Şişhane-Atatürk Oto Sanayi Metrosu’nun 2010 sonunda Hacıosman’a uzayacağını müjdeleyerek, “Metroyla Hacıosman’dan Şişhane’ye 27 dakikada gidilebileceğiz” dedi.

Kadıköy - Kartal Metrosu’nda tüneller birleşiyor

Kadıköy - Kartal Metrosu’nda Soğanlık İstasyonu Tünel Birleşmesi’ni gerçekleştiren Başkan Topbaş, 2011 yılında hizmete girecek hattın Kadıköy ile Kartal arasını 29 dakikaya indireceğini belirterek, “İstanbullular müsterih olsunlar ...

İstanbul ve Bangkok ‘Kardeş Şehir’ oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tayland’ın Bangkok kentiyle “Kardeş Şehir” oldu.

Başakşehir’de “metroya sıfır” yaşam başlıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi KİPTAŞ, büyük ve modern bir yaşam alanı projesi olan “Metrokent”in satışına başladı. Metronun dibinde inşa edilecek projede kapalı yüzme havuzu, özel rekreasyon alanları, alışveriş merkezi, çocuk oyun alanları, sosyal tesisler, fitness center, kapalı-açık otoparklar ve 24 saat özel güvenlik bulunuyor.

İstanbul’un içme suyu birçok Avrupa ülkesinden daha iyi!...

Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Eroğlu, “İstanbul’un içme suyu kalitesi Avrupa’nın birçok ülkesinden daha iyi” derken, Başkan Topbaş da ...

Kasımpaşa Haliç ile buluştu…

Haliç ve Üsküdar hattında kullanılmak üzere tasarlanan her biri 600 yolcu kapasiteli Haliç Gemileri’nin ilki “Kasımpaşa”, Haliç ile buluştu. Başkan Topbaş, Avrupa’daki kanallarda çalışan tekneler gibi tamamen turistik amaçla hizmet verecek tavanı ve yanları şeffaf tekne çalışması yaptıklarını açıkladı.

İstanbul ışık ve suyla yeniden fethedildi!...

İstanbul’un Fethi’nin 556. yıl dönümü, Haliç üzerinde ışık, su, ses, lazer ve görüntü teknikleri kullanılarak hazırlanan muhteşem gösteriyle kutlandı. Şölende İstanbullulara hitap eden Başkan Topbaş, İstanbul’un barış ve hoşgörü kültürüyle dünya medeniyetinin çeyiz sandığı olduğunu vurguladı.

Celalettin Cerrah’tan Başkan Topbaş’a veda ziyareti

Osmaniye Valiliği’ne atanan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu.

Beyoğlu ve Kadıköy Vapurları İstanbullularla buluştu

İstanbulluların ‘Haydi İstanbul Vapuru’nu Seç’ kampanyası kapsamında oylarıyla belirlediği 4 numaralı vapurun ikisi daha hizmete alındı. Fatih Vapuru’ndan sonra merakla beklenen Beyoğlu ve Kadıköy vapurları da Başkan Topbaş’ın katıldığı törenle denize indirildi.

Başkan Topbaş, Etiyopya Başbakanı Meles Zenawi ile görüştü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Türk İşbirliği Kalkınma Ajansı (TİKA) işbirliği ile Etiyopya’daki su sıkıntısını gidermek amacıyla yürütülen çalışmanın tamamlanmasının ardından Etiyopya’ya giden Başkan Kadir Topbaş temaslarını sürdürüyor.

‘Küçük Başkan’ın ziyaret isteği yerine getirdi

Başkan Kadir Topbaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kendisini ziyaret eden Beyazıt Ford Otosan İlköğretim Okulu öğrencilerini ziyaret etti.

Bakan Demir; “İstanbul yatırımlarımızda önemli yer tutacak…”

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret eden Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, İstanbul’un Asya, Avrupa ve Ortadoğu’yu birbirine bağlayan çok önemli bir şehir olduğunu belirterek, “Bakanlığımızın çalışmalarında ...

1 Milyon 200 Bin Etiyopyalı Suya kavuştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TİKA ve İTO işbirliğiyle Etiyopya’daki su sıkıntısını gidermek üzere yürütülen çalışma tamamlandı. Su Kaynakları Bakanlığı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla tören yapıldı. Sondaj ekipmanı törenle bakanlığa hibe edildi.

Taksi şoförlerinin eğitimleri tamamlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'na bağlı Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün taksi şoförlerinin bilinçlendirilmesini sağlamak amacıyla düzenlediği 2008 yılı eğitimleri tamamlandı.

Şampiyonluk kupası Başkan Topbaş’a...

Muhteşem bir mücadele sonucunda yeniden Turkcell Süper Lig’e çıkmaya hak kazanan Kasımpaşa Futbol Takımı, Başkan Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Başkan Topbaş, “Kasımpaşalı olarak size teşekkür ediyorum...

İstanbullu bayanlar ‘Anneler Günü’ konseriyle coştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Anneler Günü” kutlama programında duygu ve coşku bir aradaydı. Abdi İpekçi Spor Salonu’nu dolduran annelere ve anne adaylarına hitap eden Başkan Topbaş, “Annelerin daha iyi yetişmesi ve yaşaması için sağlıktan, eğitime ve spora kadar önemli hizmetler veriyoruz” dedi.

Filenin de en büyüğü Büyükşehir!

Birçok alanda ilklere imza atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Erkek Voleybol Takımı da çok önemli bir başarı kazanarak Aroma Voleybol 1. Ligi’nde Türkiye Şampiyonu oldu...

Bakan Eroğlu’ndan Başkan Topbaş’a tebrik ziyareti

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ederek yeniden göreve seçilmesinden dolayı tebrik etti.

“12. Avrasya Ekonomi Zirvesi” İstanbul’da başladı

“12. Avrasya Ekonomi Zirvesi”nde konuşan Başkan Topbaş, İstanbul’un dünyada önemli kararların alındığı bir turizm, kongre ve finans kenti olma yolunda hızla ilerlediğine dikkat çekti.

Paris Belediye Başkanı Delanoe’den Başkan Topbaş’a ziyaret…

Paris Belediye Başkanı Bertrand Delanoe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Topbaş, İstanbul Boğazı’nda Paris’teki gibi yerel yönetimler sarayı oluşturmanın hazırlığı içinde olduklarını söyledi.

Laleler İstanbul’un ekonomisini de canlı tutuyor…

“4. Uluslararası İstanbul Lale Festivali” kapsamında Başkan Topbaş ‘lale’ temalı resim sergisini gezdi.

Kentsel dönüşüm çalışmalarında vatandaşların rızası esas…

İkinci kez Beyoğlu Belediye Başkanlığı’na seçilen Ahmet Misbah Demircan’ı ziyaret eden Başkan Topbaş, Tarlabaşı'ndaki vatandaşların mülkiyet haklarının kutsal olduğunu belirterek, ...

Büyükşehir’in 23 Nisan şovunda Türkiye ‘Domino’ rekoru yenilendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirdiği şovda, 200 bin taşla Türkiye domino rekoru kırıldı.

Başkan Obama İstanbul’dan dünyaya ‘barış ve hoşgörü’ mesajı verdi

Türkiye ziyaretinin İstanbul ayağında Ayasofya Müzesi ile Sultanahmet Camisi’ni gezen ABD Başkanı Barack Obama, çok etkilendiğini belirtti...

“Teşekkürler İstanbul! Yine birlikteyiz…”

Mazbatasını alan Başkan Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’na gelişinde bando ve çiçeklerle karşılandı. Vatandaşların çok yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Topbaş, “Dönemimizde yaptıklarımız kitaplara sığmaz, ancak bazıları gölgelenmeye çalışıldı...

Avcılar-Kadıköy arası 63 dakika!

Avcılar ile Kadıköy arasını 63 dakikaya indiren “Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme Metrobüs Hattı”nın açılışını Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş birlikte yaptı. Hatla günde 1 milyon yolcunun hızlı ve konforlu bir şekilde taşınmasının hedeflendiği vurgulayan Erdoğan, Avcılar-Beylikdüzü, Kadıköy-Bostancı ve Harem-Kozyatağı arasında da metrobüs hattı yapılacağını müjdeledi.

İstanbul’a kazandırılan iki dev eseri Başbakan Erdoğan açtı

Kağıthane-Piyalepaşa Tünel Yolu ve Sütlüce Kongre Merkezi, Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş birlikte açtı.

İstanbul su kaynakların korunmasında dünyaya örnek!...

5. Dünya Su Forumu’nda konuşan Başkan Topbaş, dünyada susuzluk nedeniyle yaşanan sorunlara dikkat çekti ve “Çok kültürlü dünyada barış içinde yaşanabilir. İstanbul su kaynaklarını koruma ve geliştirmede örnek bir şehir” dedi...

İstanbul Fransa ile ilişkilerini yerel düzeyde geliştiriyor

Fransa’nın Pacha Bölgesi Başkanı Michele Vausselle ile görüşen Başkan Topbaş, Türkiye ile Fransa’nın yerel düzeyde iyi ilişkiler kurma yolunda olduğunu belirterek, “Sayın Bölge Başkanı ile Akdeniz havzası ve bölgemizdeki işbirliği imkanlarını geliştirmek adına mutabakata vardık” dedi.

Dünyanın en modern sivil savunma araçları İstanbul’da…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi dünyanın en modern 12 yeni sivil savunma aracını hizmete aldı. 4,5 milyon TL’ye mal olan araçları basına tanıtan Başkan Topbaş, “Türkiye’deki tüm belediyeler arasında tek ISO–9001 kalite belgeli bir sivil savunma ekibi bizimki…” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den Panorama 1453 Tarih Müzesi’ne övgü: Muhteşem olmuş!..

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, milletvekili Ömer Dinçer ve Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sayın Nevzat Bayhan’ın da hazır bulunduğu ...

Başkan Topbaş Sancaktepe’de emekçilerle buluştu

Seçim gezilerini Sancaktepe’de sürdüren Başkan Topbaş, AK Partili kadınlarla ardından da iki ayrı fabrikada işçilerle buluştu. Sancaktepe’ye kadar uzanacak metronun temelini bu yıl atacaklarını müjdeleyen Topbaş, “Dönemimizde toplam 136 kilometre metro hattı tamamlayacağız...

Başkan Topbaş Büyükşehir’in eğitim ve sosyal hizmetlerini anlattı

Ümraniye’de eğitimciler, öğrenciler ve özürlülerle buluşan Başkan Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime ve özürlülere yönelik hizmetlerinin de 5 yıla sığmayacak kadar çok olduğunu vurguladı.

Adalar’a doğalgazdan sonra teleferik geliyor…

Adalar’da yaşayan vatandaşlarla buluşan Başkan Topbaş, “Adalar’a denizin altından doğalgaz getirdik. Altyapıyı yüzde 90 oranında tamamladık. Şimdi de teleferik getirerek turizmi canlandıracağız, esnafımızın yüzünü güldüreceğiz” dedi.

Üç modern gemi daha İstanbulluların hizmetinde…

Büyükşehir Belediyesi’nin Yenikapı-Yalova hattında çalışacak “Kanuni Sultan Süleyman” ve “Yavuz Sultan Selim” hızlı feribotları ile İstanbulluların seçtiği “Fatih” yolcu vapuru Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş’ın da katıldığı törenle hizmete alındı.

Türkiye’nin ilk panoramik müzesi “İstanbul’un Fethi’ni” yeniden yaşatacak…

“Topkapı Kültür Parkı, Panorama 1453 Tarih Müzesi ve Topkapı Sosyal Tesisleri” Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş tarafından hizmete alındı. İstanbullular dünyanın ilk tam panoramik müzesinde fethi adeta yeniden yaşayacak. Bin kişilik sosyal ...

Şişhane-Maslak arası artık sadece 21 dakika!...

Şişhane-Taksim ve Taksim-Maslak Oto Sanayi Metro Hatları, Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş’ın katılımıyla düzenlenen coşkulu törenle açıldı. Bir hayali gerçekleştiren toplam 7.17 kilometrelik yeni hatlarla, Şişhane-Maslak arası 21 dakika’ya indi...

İstanbul’un atıkları uydudan takip ediliyor!...

Büyükşehir Belediyesi’nin çevre kirliliğini önlemek için geliştirdiği “Atık Yönetim Otomasyon Projesi” ile İstanbul’daki evsel atıkları taşıyan ve süpürme yapan araçlar ile hafriyat kamyonları uydudan takip edilecek. Sistemi tanıtan Başkan Topbaş ...

İstanbul turizmde bir numaraya aday!...

TUROB’da konuşan Başkan Topbaş, İstanbul’un turizmi gelişen şehirler arasında üçüncü sıraya yükseldiğini belirterek, “İstanbul 1 numaraya layık. Bu şehirdeki değerler bambaşka” dedi.

İstanbul için hizmete hız kesmeden devam…

AK Parti İl Başkanlığı’nın Pendik’te düzenlediği toplantıda konuşan Başkan Topbaş, “İnsanı yücelt ki devlet yücelsin” anlayışıyla siyaset yaptıklarını belirterek, “İstanbullulardan kamuoyu yoklamalarında bize verdikleri desteği sandığa yansıtmalarını diliyorum” dedi.

İstanbul doğalgaz sıkıntısı yaşamayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Rusya’nın Ukrayna üzerinden gelen doğalgazı kesmesinin İstanbul’u gazsız bırakmayacağını açıkladı.

Büyükşehir Silivri ve Selimpaşa’da 50 yılda yapılamayanı yaptı!...

Seçim çalışmalarını Silivri ve Selimpaşa’da sürdüren Başkan Topbaş, her iki belediye başkanından da ‘Bizim kaynaklarımızla 50 yılda yapılamayacakları yaptınız” diye övgü aldı. Topbaş, DSP’den AK Parti’ye geçen Büyükçavuşlu Belediye Başkanı Nazım Subaşı’na da parti rozetini taktı.

Büyükşehir 12 milyar TL yatırımla ulaşımı rahatlattı

İTO’da ulaşım yatırımlarını anlatan Başkan Topbaş, 5 yılda ulaşıma 12 milyar TL harcayarak raylı sistem, karayolu ve denizyolu taşımacılığında çok önemli mesafeler aldıklarını belirterek, “Toplu taşımayı tercih edenlerin kentin herhangi bir...

Başkan Topbaş; “SSK’yı iflasa sürükleyenler İstanbul’u nasıl yönetecek?...”

Silivri’de gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Topbaş, “37 yıldır siyasetin içindeyim ve yürüme bandımız hep İstanbul’un sokakları, köyleri oldu. 1992-99 yılları arasında SSK’yı iflasa sürükleyen Sayın Kılıçdaroğlu ...

Başkan Topbaş; “İşimiz bizi anlatıyor…”

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Topbaş, “Sayın Kılıçdaroğlu’ndan asla çekinmiyorum. İstanbul’da yaptıklarımız ortada, işlerimiz bizi yeterince anlatıyor” dedi.

Başkan Topbaş Sarıyer’de vatandaşlarla kucaklaştı...

Sarıyer’de esnaf ve vatandaşlardan büyük destek gören Başkan Topbaş, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Altınşehir’deki açıklamalarının sorulması üzerine, “Altınşehir CHP yönetimi döneminde ortaya çıkmış, en son sorunlu bölgelerden biri. Altyapısını, su ...

Başbakan Erdoğan “İstanbul Merkezi Brüksel” bürosunu ziyaret etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl açılan İstanbul Merkezi Brüksel bürosunu ziyaret etti.

ABD'nin yeni Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

ABD’nin yeni Büyükelçisi James Jeffrey İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.