Tarihi Kabataş Çeşmesi ihya edildi

Restorasyonu tamamlanan Kabataş Hekimoğlu Ali Paşa Çeşmesi, onarımı üstlenen MARSAN Genel Müdürü Ahmet Karabulut’un da katılımıyla Başkan Kadir Topbaş’ın makamında düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Sarıgazi’ye 4.5 yılda 85.6 milyon YTL’lik yatırım…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sarıgazi Belediyesi’nin birlikte yaptığı toplam 32 milyon YTL’lik yatırımın açılışında konuşan Başkan Topbaş, “Dönemimizde sadece Sarıgazi’ye 85.6 milyon YTL’lik yatırım yaptık.

Küçükçekmece’deki tarihi Mimar Sinan Köprüsü ihya edildi

Küçükçekmece’ye bu dönem 1 milyar 268 milyon YTL’lik yatırım yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilçenin sembollerinden tarihi Mimar Sinan Köprüsü’nü aslına uygun olarak restore etti. 448 yıllık eserin ihyası için 1.3 milyon YTL harcandı.

Kadir Topbaş itfaiye ve zabıta personeliyle bayramlaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Kurban Bayramı’nda görev başında olan İtfaiye ve Zabıta görevlileriyle bayramlaştı.

İstanbul Avrupa’nın en büyük ‘Yunus Gösteri Merkezi’ne kavuştu

Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un kültür ve sanat merkezi Haliç’e yap-işlet-devret modeliyle Avrupa’nın en büyük “Deniz Memelileri Gösteri ve Yüzme Merkezi”ni kazandırdı.

İstanbul ‘Kalkınma Ajansı’ ile finans merkezi olacak

Kamu ve STK arasında işbirliğini sağlayarak gelişmeyle ilgili stratejilerin hazırlanmasını, iş ve yatırım imkanlarının şehre çekilmesini amaçlayan İstanbul Kalkınma Ajansı basına tanıtıldı.

Fenerbahçe Vapuru Rahmi Koç Müzesi’ne demir attı

İstanbul’un son 55 yıllık tarihine tanıklık eden Fenerbahçe Vapuru, veda seferiyle Rahmi Koç Müzesi’ne teslim edildi. Başkan Topbaş, “İstanbul’un sembollerinden biri olan Fenerbahçe Vapuru’nun orjinalini bozarak yenilemek yerine, istedik ki bu haliyle dünya mirası olarak geleceğe taşınsın” dedi.

Eyüp Osmanlı Parkı ve Sosyal Tesis ile daha güzel…

Eyüp Osmanlı Park ve Osmanlı Park Sosyal Tesisleri’ni açan Başkan Topbaş, “Bir kültür vadisine dönüştürdüğümüz Haliç’e Leonardo da Vinci’nin projesini çizdiği ‘Yaya Geçiş Köprüsü’nü inşa edeceğiz” dedi.

Başkan Topbaş çalışma arkadaşlarıyla bayramlaştı

Kurban Bayramı öncesinde personeliyle bayramlaşan Başkan Topbaş, “Beş yılda hep birlikte çok güzel şeyler başardık. İnşallah bundan sonra da beraber devam edeceğiz” dedi.

Akfırat ve Orhanlı’ya 191 milyon YTL’lik yatırım…

Akfırat ve Orhanlı beldelerine yapılan 26 eser toplu olarak hizmete açıldı.

AK Parti İstanbul’da Kadir Topbaş ile ‘Durmak Yok Yola Devam’ dedi…

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Kadir Topbaş olduğunu açıkladı.

2009 yılı bütçesi Belediye Meclisi’nde kabul edildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 6 milyar 200 milyon YTL olarak belirlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2009 yılı bütçesini Belediye Meclisi'ne sundu.

Yakuplu’ya yapılan dev yatırımlar hizmete girdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yakuplu Beldesi’ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımların toplu açılış törenine katıldı.

Tepecik Beldesi’ne yapılan dev yatımlar hizmete girdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan’ı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Tepecik Beldesi’ne yaptığı yatırım ve hizmetlerin toplu açılış törenine katıldı.

Gümüşyaka’ya yapılan dev yatırımlar hizmete girdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Gümüşyaka Belde Belediyesi’ne yapılan dev yatırımların açılış törenine katıldı.

'Bilgi Kentleri 3. Uluslar arası Sempozyumu' sona erdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğini yaptığı 'Bilgi Kentleri 3. Uluslar arası Sempozyumu' İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yaptığı kapanış konuşmasıyla sona erdi.

"Alışveriş İçin En Güzel Gün Bugün"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş İstanbul Ticaret Odası Meclis Salonu’nda ortak bir basın toplantısı düzenledi.

ABD Ankara Büyük Elçisi Wilson’dan Başkan Topbaş’a veda ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ABD Ankara Büyük Elçisi Ross Wilson’ı makamında konuk etti.

‘Bilgi Kentleri’ 3.Uluslararası Sempozyumu İstanbul’da başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Arap Kentsel Gelişim Enstitüsü (Arab Urban Development Institute – AUDI) işbirliği ile düzenlenen 3. Bilgi Kentleri Uluslararası Sempozyumunun açılış konuşmasını yaptı.

Büyükşehir’den Şile’ye 217 Milyon YTL'lik dev yatırım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Şile'de yaptırılan dev yatırımlar hizmete girdi.

Cumhuriyetimizin 85. yıl coşkusuna yaraşır kutlama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyetimizin 85. yıl kutlamaları çerçevesinde İstanbul Boğazı’nda yapılan lazer ve havai fişek gösterisi İstanbullulara ve tüm Türkiye'ye unutulmaz anlar yaşattı.

İSPARK’tan SMS yöntemiyle ödeme sistemi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK ve Turkcell’in ortak çalışması ile İSPARK otoparklarındaki ödemeler artık SMS sistemiyle ödenebilecek.

Gelecek kuşaklara geçmişten ve günümüzden bir hediye; “Anılarda İstanbul”

İstanbul’da yaşayan değişik kesimlerden ünlü kişilerin İstanbul ile ilgili anılarının yer aldığı “Anılarda İstanbul” çok sayıda davetlinin katılımıyla basına tanıtıldı.

CeBIT Bilişim Eurasia, TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Bilişim Zirvesi'08 ve CeBIT fuarınının açılışına katıldı. Kadir Topbaş ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım açılış kurdelesini beraber kesti.

Beylikdüzü 40 Trilyonluk yatırımlarına kavuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Beylikdüzü'nde yapılan açılışlarda vatandaşlarla kucaklaştı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Beylikdüzü'nde yaptırılan ve yaklaşık 40 Trilyon'a mal olan yatırımlar hizmete açıldı.

218 kurs merkezinde 123 branşta eğitim verecek İSMEK’te yeni dönem

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın da açılışında bulunduğu İSMEK'in 2008-2009 eğitim döneminde 218 kurs merkezinde 123 branşta eğitim verilecek.

Taşoluk’ta 41 yeni proje hayata geçirildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Taşoluk Belediyesi’nin toplu açılış törenlerine katıldı.

Yeni vapurlarla Sirkeci-Harem Hattı’nda köprü kuruldu!...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İDO, Sirkeci-Harem hattında 4. modern arabalı vapur Sadabat’ı hizmete alarak günlük 15 bin aracı karayolu trafiğinden kurtardı. Törende konuşan Başkan Topbaş, “Gemilerimiz müthiş bir hız ve konfor sergileyerek Sirkeci-Harem hattı adeta bir köprü vazifesi görüyor” dedi.

Lüksemburglu Bakandan İstanbul’daki çalışmalara övgü…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret eden Lüksemburg Dış Ticaret ve Spor Bakanı Jeannot Krecke, “Daha önceki ziyaretimle karşılaştırdığımda İstanbul’un çok daha modern bir çizgiye kavuşmuş olduğunu gördüm” dedi.

İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Kadir Topbaş’a Ziyaret

İlköğretim haftası münasebetiyle Ali Cevat Özyurt İlköğretim Okulu öğrencileri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Tobbaş’ı Saraçhane’deki makamında ziyaret etti. Ziyarete İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer’de katıldı.

Dünyadan önce İstanbul İtfaiyesi’nde tam donanımlı 100 araç

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Zeytinburnu Kazlıçeşme’de 60 adet İtfaiye müdahale aracı, 2 adet mobil vinç ile 38 adet hizmet aracının hizmete alınması törenine katıldı.

Başkan Topbaş Meclis Üyeleri ile iftarda buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyelerine iftar veren Başkan Topbaş, “Geriye baktığımızda dönemimizde hep birlikte İstanbul’a çok şeyler yaptığımızı ve çok önemli izler bıraktığımızı görüyoruz” dedi.

Başkan Kadir Topbaş, 77 günde mucizeye imza atan işçilerle iftar yaptı

İstanbul Büyülşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş metrobus hattını 77 gün gibi kısa bir sürede bitiren işçilerle iftar yaptı.

Başkan Kadir Topbaş basın mensuplarına Swiss Otel’de iftar verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk medyasının yazılı ve görsel basının mensuplarına Swiss Otel’de iftar verdi.

Avcılar-Zincirlikuyu arası metrobüsle 38 dakika!...

Avcılar-Topkapı arasındaki metrobüsü Zincirlikuyu’ya uzatan 10.5 kilometrelik hat, Başkan Topbaş’ın da katıldığı deneme seferiyle hizmete girdi. Okulların açılışına yetişen Avcılar-Zincirlikuyu hattı; hızlı, konforlu ve klimalı bir yolculukla 38 dakikaya indi.

Tarihi kentlere ‘Tarihi Koruma’ ödülü verildi

İstanbul’un da üye olduğu Tarihi Kentler Birliği’nin “2007 Yılı Koruma Ödülleri” sahiplerini buldu.

Olimpiyatköyü Metrosu’na bir adım kaldı…

Otogar-İkitelli-Başak Konutları-Olimpiyatköyü Metrosu’nun Başakşehir-İkitelli Güney Sanayi etabındaki kazı çalışması tamamlandı.

Büyükşehir’den 7’den 70’e herkese ‘ücretsiz’ spor yapma imkanı…

Büyükşehir Belediyesi tüm İstanbullulara spor yaptırmak amacıyla “Ücretsiz Spor” projesi başlattı. Projeyle 7’den 70’e herkesin ücret ödemeden modern salonlarda spor yapma imkanına kavuşacağını belirten Başkan Topbaş, İstanbullulara “Gelin sağlıklı yaşam için kendinize zaman ayırın” çağrısında bulundu.

Suudi Arabistan Başkonsolosundan Başkan Topbaş’a ziyaret…

Suudi Arabistan’ın yeni Başkonsolosu Abdulwahab M. Sheikh, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

İstanbul’da “Deniz Taksi” dönemi başladı

İstanbul’un şehir içi deniz ulaşımında 365 gün 24 saat kişiye özel hizmet verecek ve yolcuyu çağırdığı duraktan alıp istediği yere bırakacak olan alternatif deniz ulaşım vasıtası “Deniz Taksiler” törenle hizmete alındı. İstanbullular, 444 4 436 İDO Çağrı Merkezi kanalı ile bu hizmeti alabilecek.

İstanbul uyuşturucuyla mücadelede de Türkiye’ye örnek olacak…

Başkan Topbaş’ı ziyaret eden T.B.M.M. Uyuşturucu ve Uyuşturucu Kaçakçılığını Araştırma Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, “Sayın Topbaş’tan, istisnasız bütün üyelerimizin memnun olduğu çalışmalar dinledik. İstanbul’daki kapalı spor salonları, İSMEM ve izci kampı Türkiye’deki belediyelere yaygınlaştırılmalıdır” dedi.

İngiliz Başkonsolos’tan Başkan Topbaş’a veda ziyareti…

Görev süresi dolan İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosu Barbara Hay, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu.

Başkan Topbaş’ın Tepebaşı’ndaki hayali gerçekleşiyor…

Tepebaşı’nda TRT stüdyolarının ve İMP’nin bulunduğu alana, projesini dünyaca ünlü mimar Frank Gehry’nin çizdiği ve içinde dram tiyatrosu ile konser salonunun da bulunacağı muhteşem bir kültür merkezi yapılacak.

“Yeni İspanya Elçisi ve Eski Dost”tan Başkan Topbaş’a ziyaret…

İspanya Büyükelçisi olarak atanan eski Barselona Belediye Başkanı ve Bakan Joan Clos, kadim dostu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

YİBO’lu çocuklar İstanbul’da

Geleceğe Biradım Derneği’nin faaliyet gösterdiği YİBO’ larda (Yatılı Bölge İlköğretim Okulları) eğitim gören ve kitap okuma kampanyasında başarı gösteren öğrenciler İstanbul’da misafir edildi.

Büyükşehir’den İTÜ’ye muhteşem bir mezuniyet hediyesi…

Bakan Eroğlu ile birlikte İTÜ’nün mezuniyet törenine katılan Başkan Topbaş, üniversiteye muhteşem bir stat kazandırmanın ve metro getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Barış Manço Vapuru 40 yıl daha İstanbul Boğazı’nda…

İstanbul’un tarihi vapurlarından Barış Manço, tepeden tırnağa yenilenerek jilet olmaktan kurtuldu. Vapurun 40 yıl daha hizmet edeceğini belirten Başkan Topbaş, “Göreve geldiğimizde deniz ulaşımını yılda 61 milyon kişi kullanıyordu, bu sayıyı 98 milyona çıkardık. İstanbul 2015’te 368 kilometre raylı sisteme sahip olacak” dedi.

“Yılın En İyi Belediye Başkanı” Kadir Topbaş…

Üniversitelilerin internet üzerinden 22 bin oyla belirlediği “Yılın En İyi Belediye Başkanı” Kadir Topbaş oldu. Ödülünü öğrencilerin elinden alan Başkan Topbaş, “İş yapmaktan anlatmaya vakit bulamadığımız icraatlarımızı, vatandaşlarımızın yaşayarak görmesi bizi çok mutlu ediyor” dedi.

İstanbul Kent Konseyi sivil toplumu bekliyor…

Kent Konseyi toplantısında konuşan Başkan Kadir Topbaş, sivil toplum kuruluşlarına “Kent Konseyi’ne katılarak İstanbul için düşüncelerinizi ve önerilerinizi bildirin. Bu kente katkılarınızı bekliyoruz” diye seslendi.

En güzel 100 lale fotoğrafı ödüllendirildi

3 Uluslararası Lale Festivali en güzel 100 lale fotoğrafı ödül töreniyle son buldu. Başkan Topbaş, “Emirgan’a diktiğimiz laleleri görmek için gelen vatandaşlarımız Beltur Sosyal Tesislerimize bir ayda 1 trilyon YTL bıraktılar. Lalenin masrafı kendi kendide çıktı” dedi.

Dünyanın ilk ‘İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’ İstanbul’da açıldı

Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş tarafından Gülhane Parkı’nda açılan ‘İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’, bilim tarihine farklı bir bakış getirecek. Törende konuşan Erdoğan, “Burada sergilenen eserler medeniyet tarihi yazımında düşülen çok temel bir yanılgıyı düzeltme imkanı verecek” dedi.

Çocuklar “Çevre Bey” seyredip çevreyi koruyacak…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilköğretim çağındaki çocuklara çevre bilinci aşılamak için hazırlattığı “Çevre Bey” adlı animasyon filminin galası Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı.

Çocuklar “Bir Kereden Çok Şey Olur”u tiyatroyla öğrendi

Çocuklara sigara ve benzeri kötü alışkanlıkların önlenmesi amacıyla hazırlanan “Bir Kereden Çok Şey Olur” tiyatro oyununun galası yapıldı. Çocuklara hitap eden Başkan Topbaş, hatalar konusunda bir kerenin kötü bir başlangıç olabileceğini söyledi.

Büyükşehir İstanbul’u rehabilitasyon merkeziyle donatacak…

İstanbul’da yapacakları bütün kültür merkezlerinin giriş katlarını özürlülere yönelik rehabilitasyon merkezi olarak hazırlayacaklarını açıklayan Başkan Topbaş, engelli çocukların topluma kazandırılacağı merkezlerin Fiziksel Engelliler Vakfı tarafından işletilebileceğini söyledi.

Başkan Topbaş işadamlarına 4 yıllık icraatlarını anlattı

İTO’da işadamlarına 4 yıllık icraatlarını anlatan Başkan Topbaş, “Yatırımlarımızla İstanbul nitelikli işgücünün ve nitelikli sanayinin barındığı bir turizm, kongre, fuarcılık ve moda şehrine dönüştü” dedi.

4. Levent-Maslak-TEM güzerahındaki trafik kavşaklarla rahatladı

Büyükdere Caddesi- Maslak- Sarıyer güzergahında tamamlanan Ayazağa, Seyrantepe, Harp Akademileri, İstinye ve Hacıosman Kavşakları bölge trafiğini ciddi ölçüde rahatlattı. Kavşakları gezen Başkan Topbaş, “Artık Seyrantepe ...

“Türk Olimpiyat Takımı” kamuoyuna tanıtıldı

Türkiye’yi 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nda temsil edecek Türk Olimpiyat Takımı kamuoyuna tanıtıldı. Törende gerçekleşen imza töreniyle Burhan Felek Spor Salonu’nun yeniden inşası için protokol de imzalandı.

‘Tünel Yol’ Sarıyer’in de trafik sorununu çözecek…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyer’in trafik sorununu çözecek 4 bin 560 metre uzunluğunda ve 4 araç geçişli Sarıyer-Çayırbaşı Tünel Yolu inşaatında incelemelerde bulundu.

Çocuklar Büyükşehir’in 23 Nisan şenliğinde doyasıya eğlendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla düzenlediği “Çocuk Şenliği”ne katılan çocuklar, müzik ve eğlence gösterileriyle doyasıya eğlendi. Muhteşem şenlikte çocuklara Başkan Topbaş da eşlik etti.

Başkan Topbaş’tan 163. yılını kutlayan ‘Türk Polis Teşkilatı’na tebrik…

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Türk Polis Teşkilatının 163. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.

“Lale Güzellemesi” ile lalenin tarihine yolculuk…

Başkan Topbaş, bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Uluslararası Lale Festivali” kapsamında “Lale Yansımaları Sergisi” açılışını yaptı ve lalenin tarihine yolculuk yapan “Lale Güzellemesi” isimli kitabı tanıttı.

“İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu” açıldı

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin desteğinde yerel yönetim ve öğrenci kulüpleri ile projeler üretmeyi amaçlayan “İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu” Başkan Kadir Topbaş’ın da katıldığı bir törenle açıldı.

‘Akıllı Durak’ ile otobüs beklemek tarihe karışıyor…

Türkiye’nin ilk güneş enerjisiyle çalışan “Akıllı Durak” ile “Yolcu Bilgilendirme Sistemi”ni tanıtan Başkan Topbaş, ilk uygulaması metrobüste yapılacak sistemle İstanbulluların ‘Hangi otobüs hangi duraktan geçer?’ ...

Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret…

Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Kaya Boztepe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Dolmabahçe’den Kağıthane ve Havalimanı’na çok daha kolay erişim...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “7 Tepe 7 Tünel” projesi kapsamında Bomonti-Dolmabahçe Karayolu Tüneli’nin tek yönde kazı çalışmasını tamamladı.

İstanbul dünya su medeniyetinin de başkenti…

5. Dünya Su Forumu’na hazırlanan İstanbul’da gerçekleşen “Dünya Su Günü” töreninde, İstanbul’un dünya medeniyetinin de başkenti olduğu vurgulandı ve 2009’da İstanbul’un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 5. Dünya Su Forumu'nun dünya için bir milat olacağı kaydedildi.

Dünya Su Forumu’nda tarihi ‘Su Mutabakatı’na imza atılacak...

Başkan Topbaş, 2009’daki Dünya Su Forumu’nda, dünya şehir yöneticilerinin “İstanbul Kentsel Su Mutabakatı” çerçevesinde biraraya geleceklerini belirterek, “Amacımız su konusunda karşılaştığımız sorunları idari organların, yasa koyucuların ve uluslararası toplulukların dikkatine sunmak olacak” dedi.

Başkan Topbaş; “Küresel gelişmeye ayak uyduran sanayi istiyoruz”

İSO Meslek Komitesi toplantısında konuşan Başkan Topbaş, İstanbul’da sanayiye tamamen karşı olmadıklarını belirterek, “İleri teknoloji kullanan, çevreye zarar vermeyen ve nitelikli iş gücü çalıştıran bir sanayiye ihtiyacımız var” dedi.

Başkan Topbaş; “İtfaiye ve afet ekipmanında dünyada bir numarayız!...”

İstanbul İtfaiyesi’nin 15 yeni ‘Acil Müdahale Aracı’nı daha hizmete alan Başkan Topbaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak itfaiye ve afetlere müdahale aracı bakımından dünyada bir numara olduk. Her alanda bir numara olmalıyız. Yetiştirdiğimiz itfaiyecilerle personel konusunda da dünyada bir numara olmaya adayız” dedi.

Ataköy İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nin temeli atıldı

Günde 600 bin metreküp suyu en son teknolojiyle arıtarak Marmara sahillerinin kirlenmesine son verecek, arıtılan suyun da sanayi ve park-bahçelerde kullanılmasını sağlayacak Ataköy İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nin temeli atıldı.

İDO dünyada bir numara!...

Murat Reis ve Mehmet Reis Deniz Otobüsleri ile Orhan Gazi Hızlı Feribotu’nu hizmete alan Başkan Topbaş, “İDO yılda taşıdığı 98 milyon yolcu ve 107 araçlık filosuyla deniz taşımacılığında dünyada bir numara... İstanbul olarak her alanda bir numara olmak için çalışıyoruz” dedi.

“İstanbul’un Alınteri” Taksim Metrosu’nda…

İstanbul’un geçmiş yıllardaki çalışma hayatını ve unutulmuş mesleklerini fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in objektifinden yansıtan kareler, Taksim Metrosu’nda sergileniyor. Açılışta konuşan Başkan Topbaş, İstanbul’un birçok sanatçıya ilham kaynağı olduğuna dikkat çekti.

TBMM Başkanı Toptan Başkan Topbaş’ı ziyaret etti

Başkan Topbaş’ı ziyaret eden TBMM Başkanı Köksal Toptan, İstanbul'daki eğitim, kültür, sağlık ve sosyal yatırımlara dikkat çekerek, “Belediye Başkanımıza çalışmalarının devamında da başarılar diliyorum” dedi.

Melen suyu Avrupa Yakası’nda…

İstanbul’un su kaynaklarına bir yenisi daha eklendi. Melen Projesi Boğaz Geçiş Hattı Bakan Eroğlu ve Başkan Topbaş’ın katıldığı bir törenle hizmete alındı.

Kartal’da kentsel dönüşüme bir adım kaldı…

Mimar Zaha Hadid ile birlikte Kartal Kentsel Dönüşüm projesini tanıtan Başkan Topbaş, planlama sürecinin yılsonuna kadar bitirileceğini belirterek, “Burada 5 milyar dolarlık bir yatırımla modern bir merkezi iş alanı oluşturacağız” dedi.

İstanbul’da tüm projeler özürlülerin onayından geçecek…

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da yapılacak tüm projelerin özürlülere yönelik sivil toplum kuruluşları ile mimarlar ve Meclis üyelerinden oluşan bir komisyonun onayından geçeceğini açıkladı.

İstanbul ile Bursa bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Bursa Belediye Başkanı Hikmet Şahin ile iki yerel yönetimin bürokratları bilgi ve deneyim paylaşımı için bir araya geldi.

Darüşşafaka-Taksim Metro kazısı canlı yayınında birleşti

Yaklaşık dört yıldır inşaatı süren 4. Levent-Atatürk Sanayi Sitesi-Darüşşafaka Metro Tüneli kazısı dün akşam Show Haber canlı yayınında birleşti. İstanbullular bu tarihi olaya ekranları başında tanıklık etti.

Büyükşehir İstanbul’a bir okul daha kazandırdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziosmanpaşa’da inşa ettiği 24 derslikli depreme dayanıklı prefabrik okulu Başkan Kadir Topbaş açtı. Okulun projesini de çizen Mimar Topbaş, “Ekmeğimizi herkesle paylaşıyoruz. Iğdır ve Diyarbakır’da okul, Batman’da Özürlüler Merkezi yapıyoruz” dedi.

Başkan Topbaş polis adaylarına İstanbul’u anlattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Florya’daki Şükrü Balcı Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret ederek polis adaylarıyla biraraya geldi.

Ambarlı Havzası atık tehdidinden kurtarılıyor

Küçükçekmece Gölü ile Marmara Denizi’ni kirlilikten kurtaracak Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin tünel kazısı tamamlandı. 2010 yılında arıtma tesisinin devreye girmesiyle “Küçükçekmece Çevre Koruma Projesi” tamamlanacak ve atıksular göl ile Marmara Denizi’ne akmayacak.

Riva turizm, sağlık ve spor merkezi oluyor…

Beykoz’un Riva Köyü’nde ‘eko-köy’ çalışması başlattıklarını açıklayan Başkan Topbaş, “Şehrimizin en büyük proje alanı olarak belirlediğimiz Riva’yı, İstanbul’un yeşil-mavi kaçış noktası ve doğayla buluşma alanı olarak hazırlıyoruz” dedi.

İstanbul, önemli rol bir oynayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İspanya’nın başkenti Madrid’te düzenlenen I. Medeniyetler İttifakı Forumu’na katıldı. Başkan Kadir Topbaş, “Medeniyetlerin çeyiz sandığı İstanbul, medeniyetler ittifakının gerçekleşmesinde çok önemli rol oynayacak örnek bir kent” dedi.

İsviçre Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

İsviçre Büyükelçisi Walter Gyger ve İsviçre İstanbul Başkonsolosu Ernst Balzli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

İstanbul kar yağışına hazır!...

İstanbul’un 255 noktada konuşlanmış 1038 araç ve 3 bin 557 personelle bu gece beklenen kar yağışına hazır olduğunu açıklayan Başkan Topbaş, “İstanbul artık kar yağışı nedeniyle kaos yaşamıyor. İnşallah bol kar yağsın ki barajlarımız dolsun” dedi.

İsrail Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

İstanbul doğumlu olan İsrail Büyükelçisi Gabby Levy, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Büyükelçi Levy, Türkiye ve İstanbul’un Musevilerin gözünde ayrı bir yeri var” dedi.

İETT’de ‘lüks otobüs’ devri başlıyor…

İstanbul’da bu yıl doğalgaz ve ve hibrit sistemli, her koltuğunda emniyet kemeri bulunan, LCD ekranlı, güvenlik kameralı lüks otobüsler devreye giriyor.

Büyükşehir’den düşük gelirli vatandaşlara 2 bin 150 konut daha…

KİPTAŞ’ın “Hadımköy Konutları 2. Etap” projesinin satış kampanyasını başlatan Başkan Topbaş, “Vatandaşlarımız ayda 397 YTL’den başlayan taksitlerle kira öder gibi konut sahibi olacak ve konut kampanyalarımız 20 günde bir devam edecek...

Başkan Topbaş karla mücadele için 2 geceyi AKOM’da geçirdi

Karla mücadele çalışmalarını 2 gece boyunca ayrılmadığı AKOM’dan yöneten Başkan Topbaş, bugün de AKOM’dan Saraçhane Belediye Sarayı’na gelerek personelle birlikte öğle yemeği yedi.

“Erken Uyarı Sistemi” ile buzlanmaya son!...

Devreye aldıkları “Erken Uyarı Sensörleri” ile İstanbul’un kritik 25 yolunda buzlanmanın önüne geçtiklerini belirten Başkan Topbaş, “Bilimsel bir çalışmayla buzlanmayı 3 saat önceden tespit ederek müdahale ediyoruz. Üstelik daha az maliyetle…” dedi.

“Tiyatroyla, eve metroyla gidilecek bir İstanbul…”

AK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Hizmet Yerinde Görülür. Gidelim Görelim’ konulu programda kültür ve sanat yatırımlarını anlatan Başkan Topbaş, “Dünyaya tiyatroyla, eve metroyla gidilecek bir kent oluşturuyoruz” dedi.