Teftiş Kurulu Başkanlığı’na anlamlı ziyaret…

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Teftiş Kurulu Başkanlığını ziyaret etti.

Fransız Elçi İstanbul’daki çalışmalara hayran kaldı!..

Fransa Büyükelçisi Bernard Emie ve Avustralya Büyükelçisi Peter Doyle Başkan Topbaş’ı ziyaret etti.

Dünyanın en büyük ağaçlandırma seferberliğini Başbakan Erdoğan başlattı

Melen Projesi’nin resmi açılışı ve 2 milyon 300 bin hektarlık alanı kapsayan dünyanın en büyük ağaçlandırma seferberliği Başbakan Erdoğan, Bakanlar Eroğlu ve Özak ile Başkan Topbaş’ın katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Bayramı’nın en güzel fotoğrafları ödüllendirildi

İstanbul’da gerçekleştirilen görkemli Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını ölümsüzleştiren en güzel fotoğraflar Başkan Topbaş tarafından ödüllendirildi.

Büyükşehir’den engellilere akülü sandalye ve işitme cihazı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dünya Özürlüler Günü’nde engelli vatandaşlara 200 akülü tekerlekli sandalye, 500 işitme cihazı ve 150 ses kayıt cihazı hediye etti.

Başkan Topbaş; “Yerel yönetimlerin dünya barışına katkısı çok büyük…”

UCLG-MEWA Kongresi’nde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Biz yerel yöneticilerin, ülkelerimizin barışa olan katkısında küçümsenmeyecek kadar büyük payı olduğuna inanıyorum” dedi.

Başkan Topbaş; “İstanbul barış ve hoşgörünün reçetesidir…”

Avrupa Bölgeler Komitesi Başkanı Michel Delebarre ve heyetine Çırağan Sarayı’nda akşam yemeği veren Başkan Topbaş, “İstanbul dünyadaki etnik ve kültürel sorunların çözümünde bir reçetedir. Böyle zengin bir birikimin AB’ye katılmasında her iki taraf için büyük faydalar bulunmaktadır” dedi.

Başkan Topbaş Büyükşehir personeliyle bayramlaştı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personeliyle bayramlaşan Başkan Kadir Topbaş, “Tüm İstanbulluların ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Hayırlı olmasını, barış ve huzur getirmesini diliyorum. İstanbulluların sağlık, sıhhat ve mutluluk içerisinde bir bayram geçirmesi için her türlü tedbiri aldık” dedi.

Avrupa Bölgeler Komitesi Başkanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret…

Avrupa Bölgeler Komitesi Başkanı Michel Delebarre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Ziyarette Delebarre’ye Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul’daki çalışmaları ve projeleri hakkında brifing verildi.

‘Mimar Kemaleddin Sergisi’ni Mimar Topbaş açtı

Önemli Türk mimarlarından Kemaleddin Bey’in çalışmalarının yer aldığı “Mimar Kemaleddin: Tarihin Dönüm Noktalarında Bir Mimar” sergisi, Taksim Sanat Galerisi”nde açıldı.

Sevinç İnönü'den Başkan Topbaş’a teşekkür ziyareti...

Erdal İnönü’nün Eşi Sevinç İnönü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı...

İSMEK tarafından, Feshane Kültür Merkezi’nde öğretmenler günü dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katıldığı organizasyonda İBB Kent Orkestrası, Türk Sanat Müziği Konseri verdi.

Mısır Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

Yeni göreve başlayan Mısır’ın Ankara Büyükelçisi Alaa El Hadidi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

Büyükşehir’de tarihi an; Cumhurbaşkanı Gül Saraçhane’de…

Türkiye Cumhuriyeti’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, şu dakikalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ediyor.

Dünya Diyabet Günü’nde anlamlı yürüyüş…

14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle sanatçı, siyasetçi ve diyabet hastaları Beyoğlu'nda “Global Diyabet Yürüyüşü” yaptı. Yürüyüşe katılan Başkan Topbaş, “Diyabetle mücadele edenlerin yanında olmak görevimizdir” dedi.

Başkan Topbaş; “UCLG ile ülkemiz dünyada daha çok söz sahibi olacak”

UCLG’nin Eş Başkanı seçilmesini basın toplantısıyla değerlendiren Başkan Topbaş, “Uluslararası platformda bugüne kadar bizim adımıza birileri karar verdi. Bundan sonra artık İstanbul ve Türkiye olarak uluslararası arenada varız” dedi.

Başkan Topbaş UCLG Eş Başkanı oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) teşkilatı eş başkanı oldu.

Başkan Kadir Topbaş; “İstanbul yatırımcılar için büyük bir fırsat...”

Forum İstanbul’da konuşan Başkan Topbaş, “İstanbul yatırımcılar için büyük bir fırsat. Bürokratik engelleri kaldırarak yatırımcılara bu fırsatı veriyoruz” dedi.

İstanbullular Cumhuriyetin 84. yılını coşkuyla kutladı

İstanbul’da düzenlenen Cumhuriyet Bayramı’nın 84. yıldönümü kutlamalarında birlik ve beraberlik mesajları yükseldi. Törene katılan binlerce İstanbullu ellerindeki bayraklarla Cumhuriyet’in kuruluş coşkusunu yeniden yaşadı.

Muhteşem Cumhuriyet kutlaması İstanbul Boğazı’na yakıştı…

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 84. yılı İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirilen görkemli ışık, ses, lazer ve havai fişek gösterileriyle kutlandı.

Hannover Belediye Başkanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret

Cebit Fuarı için İstanbul’a gelen Hannover Belediye Başkanı Stephan Weil, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Başkan Topbaş; “Vatandaşa hizmet için varız!...”

Zabıta ve İtfaiye personeliyle bayramlaşan Başkanı Kadir Topbaş, “Vatandaşlarımız adına görev yapıyoruz. Bu nedenle onların durumunu anlamaya çalışmalı, sevecen davranmalı, destek olmalı ve doğruları anlatmalıyız” dedi.

Başkan Topbaş; “Güzelliklerle dolu bir bayram diliyorum…”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bürokratları ve belediye çalışanlarıyla bayramlaşan Başkan Kadir Topbaş, “Çocuklarımızın geleceğini beraber inşa ettiğimiz İstanbul’dan güzelliklerle dolu bir bayram diliyorum” dedi.

Başkan Topbaş İstanbul protokolüne iftar verdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın İstanbul protokolüne verdiği iftar yemeğine Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın yanı sıra, dini cemaat liderleri, işadamları ve Büyükşehir Bürokratları katıldı.

Başkan Kadir Topbaş gazetecilerle iftarda bir araya geldi

Gazetecilere Swissotel’de iftar yemeği veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2008 yatırım programının Belediye Meclisi’nden oybirliğiyle geçtiğini belirterek, “Bu programı realize etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Eğitimcilerden Başkan Topbaş’a trafik teşekkürü

Eğitim-Bir-Sen İstanbul İl Başkanı Ahmet Yurtman, okulların açılış haftasında trafikte yaşanan rahatlıktan dolayı Başkan Kadir Topbaş'a teşekkür etti.

Çilingoz’un muhteşem sahilleri Büyükşehir ile keşfediliyor…

Binkılıç Beldesi’nde incelemelerde bulunan Başkan Topbaş, muhteşem doğasıyla keşfedilmeyi bekleyen Çilingoz sahillerinin yol, altyapı, çevre düzenlemesi ve cankurtaran ihtiyacının en kısa zamanda karşılanması için talimat verdi.

Başkan Topbaş’tan Prof. İskender Pala’ya ‘kültür’ hediyesi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Leyla ile Mecnun” adlı müzikal oyunun yazarı Prof. Dr. İskender Pala’ya Türk kültürüne katkılarından dolayı bir hediye takdim etti.

Başkan Topbaş’tan muhtarlara müjde…

Muhtarlarla iftarda biraraya gelen Başkan Topbaş, “Geleneksel Türk mimarimizin günümüze yorumlanmış şekliyle etkileyici muhtarlıklar kazandıralım ve orada sağlıklı hizmetler verilsin istiyoruz” dedi.

Başkan Topbaş trafiği AKOM’dan denetliyor…

Başkan Kadir Topbaş, “2007-2008 Eğitim Öğretim Yılı”nın ilk sabahı İstanbul’un trafik durumunu AKOM’dan denetliyor.

Başkan Topbaş okul heyecanı yaşayan öğrencileri kabul etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2007-2008 Öğretim yılının başlaması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer ve Piri Reis İlköğretim Okulu öğrencilerini kabul etti.

Zafer Bayramı İstanbul’da da coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 85. yıl dönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamaları dolayısıyla Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda ve Vatan Caddesi’nde tören düzenlendi.

Yeni ‘Kent Merkezleri’ ile İstanbul’un cazibesi arttırılıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş; İkitelli, Cendere, Kartal ve Riva başta olmak üzere ilk etapta 12 bölgenin İstanbul’un yeni ve modern kent merkezleri haline getirileceğini açıkladı.

Metrobüs’te ilk sefer 15 Eylül’de…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mayıs 2006 yılında çalışmalarına başlanan metrobüsün Topkapı-Küçükçekmece arasındaki ilk seferini 15 Eylül’de yapacağını açıkladı.

Melen Çayı 74 gün sonra İstanbul ile buluşuyor…

İstanbul’a Melen Çayı’ndan su getirmek amacıyla gece gündüz sürdürülen çalışmalar 74 gün sonra tamamlanacak ve 20 Ekim’de İstanbullular Melen suyunu kullanmaya başlayacak. Gazetecilerle bölgeyi gezen Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul'un kaynağı geliyor, İstanbullulara su sıkıntısı yaşatmayacağız” dedi.

Kore İstanbul’a Başkonsolosluk açtı

Kore Cumhuriyeti İstanbul’a Başkonsoluk açtı ve ilk Başkonsolos Seong Tack Baek Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Brooklyn Belediye Başkanından Başkan Topbaş’a ziyaret…

Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

ABD’nin yeni Başkonsolosundan Başkan Topbaş’a ziyaret

Göreve yeni atanan ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Dr. Sharon Weiner Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

OKS şampiyonlarına Başkan Topbaş’tan ödül…

OKS’de Türkiye’nin en iyi ilk dört derecesini İstanbul’a getiren Fatih Özkan, Ahmet Ali Dinler, Onur Can Soybir ve Ömer Gaffar Ekici Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından ödüllendirildi.

İstanbul’da dev sağlık tesisleri hizmete girdi

İstanbul’daki en büyük sağlık tesisi olan Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ile 5 sağlık kuruluşu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Başkan Kadir Topbaş tarafından hizmete alındı.

Eski ABD Dışişleri Bakanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret…

Eski ABD Dışişleri Bakanı Madeleine Albright, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Büyükşehir 23. deniz otobüsünü filosuna kattı

İstanbul için özel olarak yaptırılan ve diğer deniz otobüslerine göre daha çevreci, daha büyük pencereli olan Kemal Reis-5 Deniz Otobüsü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete alındı.

Brezilya ile İstanbul arasında ‘ekonomik işbirliği…’

Brezilya Büyükelçisi Cesrio Melantioniz Neto ile görüşen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul ile Brezilya’nın Sao Paulo şehri arasında ekonomik işbirliği için iyi niyet mektubu imzalanacağını açıkladı.

Başkan Topbaş; “Günlük su tasarrufundan fazla buharlaşma var!...”

İstanbul’da günlük su tasarrufundan daha fazla buharlaşma olduğunu belirten Başkan Topbaş, “20 Ekim’de getireceğimiz Melen Çayı İstanbul’u rahatlatacak. İstanbullulardan su kullanımına biraz daha dikkat etmelerini istiyorum. Yüzde 10’lardaki tasarruf yüzde 25’i bulduğunda sıkıntımız kalmaz” dedi.

Başkan Topbaş oyunu Florya’da kullandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, oyunu Eşi Özleyiş ve Oğlu Mustafa Ömer Topbaş ile birlikte Florya’da bulunan Murat Kölük İlköğretim Okulu’nda kullandı.

Bakan Coşkun’dan Başkan Topbaş’a veda ziyareti

Seçimlerde milletvekili adayı olmayan Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a makamında veda ziyaretinde bulundu.

İzlanda ile ‘yenilenebilir enerji’de deneyim paylaşımı…

İzlanda Cumhurbaşkanı Ragner Grimsson ile görüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çevre sorunları hakkında fikir alış verişinde bulunduklarını ve küçük yaştaki çocukların uyuşturucu bağımlılığına karşı birlikte mücadele kararı aldıklarını açıkladı.

Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Okullar arası münazara, bilgi-kültür, şiir okuma ve Avrupa Birliği Bilgi-Kültür Yarışması’nda dereceye girilen öğrencilere ödülleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer tarafından verildi.

İstanbul ve Köln’den dostluğu pekiştirecek anlaşma…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Fritz Schramma, iki şehrin kültürel etkinliklerine katkıda bulunma, Kentler Kardeşliği Derneği kurma ve Avrupa Büyükşehir Belediyeleri projesine üçüncü bir belediyeyi katma yönünde anlaşmaya vardı.

İstanbul ve Köln dikilen meşelerle kardeşliğini pekiştirdi…

İstanbul ve Köln’ün Kardeş Şehir olmasının 10. yılı Gülhane Parkı’na dikilen Türk ve Alman meşesiyle pekiştirildi. Törende konuşan Başkan Topbaş; “Diktiğimiz ağaçlar büyüdükçe, yeşerdikçe, kökleri derinleştikçe, dostluğumuz da daha derinleşecek” dedi.

İstanbul ile Venedik ‘Kardeş Şehir’ oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Venedik Belediyesi arasında imzalanan protokolle İstanbul ve Venedik “Kardeş Şehir” oldu.

Başkan Topbaş yeniden yürümeyi başaran Darülacezelilerle buluştu

Kayışdağı Darülaceze Tesisleri’ni ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, fizik tedavi ve akupunktur uygulamasıyla yeniden yürümeye başlayan 19 sakinin azmini kutladı.

Başkan Topbaş Yeni Zelandalı Bakanla deprem güçlendirmesini konuştu

Yeni Zelandalı Bakan Hon Clayton ile görüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sivil yapıların depreme karşı güçlendirilmesiyle ilgili olarak Yeni Zelandalı firmalarla işbirliği yapmayı düşündüklerini ve uzun vadeli kredi imkanını araştırdıklarını söyledi.

Başkan Topbaş cezaevindeki tiyatro coşkusuna ortak oldu

Bayrampaşa Cezaevi’ndeki 30 mahkum, cezaevinde “Batakhane Güzeli” adlı tiyatro eserini sergiledi. Başkan Topbaş ve Başsavcı Engin oyunu hükümlülerle birlikte izledi.

Başkan Topbaş OECD Genel Sekreteri Jose Angel Gurria ile görüştü

OECD Genel Sekreteri Jose Angel Gurria, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Küresel ısınmanın ele alındığı görüşmede Gurria, Türkiye’nin de içinde bulunduğu üye ülkeleri her zaman desteklemeye hazır olduklarını söyledi.

Başkan Topbaş OECD Forumu’nda konuştu

OECD toplantısının 2. oturumunda “Küresel Şehirler” konulu bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş; “Şehirleri çok merkezlilik rahatlatacak” dedi.

Başkan Topbaş Melen Çayı’nın İstanbul’a getiriliş saatini verdi!...

Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyat Köyü Metro Hattı´nda incelemelerde bulunan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’a günde 285 bin metreküp su sağlayacak Melen Çayı’nın ilk etabının Cumhuriyet Bayramı’na yetiştirileceğini müjdeledi.

Başkan Topbaş engellilere akülü sandalye dağıttı

Omurilik Felçlileri Derneği’nin “350 Akülü Tekerli Sandalye” dağıtım töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile ünlü simaların katılımıyla gerçekleşti.

9 bin başarılı öğrenci bu yıl da bisikletle ödüllendirildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, Başkan Kadir Topbaşın katılımıyla düzenlenen “Karne Şenliği”nde 9 bin başarılı öğrenci bisikletle ödüllendirildi.

1. Lige yükselen Kasımpaşaspor’dan Başkan Topbaş’a ziyaret…

Süper Lig´e yükselen Kasımpaşaspor Kulübü yönetici ve futbolcuları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

“Mevlâna Yılı” muhteşem bir gösteriyle başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Mevlâna Yılı” etkinlikleri, açılış resepsiyonunun ardından gerçekleştirilen muhteşem bir senfonik gösteriyle başladı. Başkan Topbaş, “Hz. Mevlana’nın derin sevgi ve hoşgörüsü asırlardan beridir İstanbul’da hayat bulmuştur” dedi.

“Demokrasi ve Küresel Güvenlik” İstanbul’da masaya yatırılıyor

“2. İstanbul Demokrasi ve Küresel Güvenlik Konferansı” Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İçişleri Bakanı Osman Güneş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla başladı.

Topkapı Sarayı’nın tarihi avlusu yeniden düzenledi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 3.5 milyon YTL harcanarak ‘Türk Bahçesi’ tarzında yeniden düzenlenen Topkapı Sarayı’nın “1. Avlu Bahçesi”ni Bakan Atilla Koç ve Başkan Kadir Topbaş açtı.

Topbaş; “Yeni projelerle iklim değişikliğiyle mücadele ediyoruz…”

New York’ta başlayan “C40 Büyük Kentler İklim Zirvesi”nde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, iklim değişikliğiyle mücadele için başlatılan yeni projeleri anlattı.

İstanbul yeniden fethedildi!...

Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un Fethi’nin 554. yılını lazer ve havai fişek desteğiyle Haliç’te yapılan muhteşem bir şölenle kutladı. Kutlamada ışık, su, ses ve görüntü teknikleri kullanılarak İstanbul’un Fethi’nin birebir yaşatılması izleyenleri büyüledi.

İstanbul Milano ile birçok alanda işbirliğine gidiyor

Milano Belediye Başkanı Letizia Moratti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Görüşmede daha önce İstanbul ile Milano arasında imzalanan İyi Niyet Mektubu kapsamında ulaşım, taşımacılık, çevre, kültür ve ticaret alanında işbirliği yapılması ele alındı.

Gençlerin web sitesini Başkan Topbaş açtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hazırlanan “www.adimgenc.com” adresli web sitesi, Başkan Kadir Topbaş tarafından açıldı.

Büyükşehir’den coşkulu ‘Anneler Günü’ kutlaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Anneler Günü” kutlaması duygulu görüntülere sahne oldu. Anneler, özürlü Neval Kahraman ile Sanatçı Muazzez Ersoy’un söylediği şarkılarla duygulu anlar yaşarken, Büyükşehir’in ailelere yönelik hizmetlerini anlatan Başkan Topbaş ile Eşi Özleyiş Topbaş ayakta alkışlandı.

Başkan Topbaş; “İstanbul susuz kalmayacak…”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Taksim Meydanı’nda düzenlenen “Doğu’dan İstanbul’a Kadın Eli” isimli serginin açılışının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Başkan Topbaş Vefalıların “Boza Günü”ne katıldı

Vefa Lisesi’nin 135. kuruluş yıldönümü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla düzenlenen “Boza Günü”yle kutlandı. Liseye ait bir ilkokul yapma sözü veren Başkan Topbaş, Vefa Stadı’nı da içinde kapalı spor salonu ile konferans salonu da bulunan bir spor kompleksi haline getireceklerini söyledi.

Başkan Kadir Topbaş TÜSİAD Başkanı Yalçındağ’ı ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

19 Mayıs İstanbul’da törenlerle kutlanıyor…

19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, İstanbul´da Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen törenle başladı.

19 Mayıs törenleri İnönü Stadı’nda devam etti

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı İnönü Stadı’ndaki törenle devam etti. Tören İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Fethi Tuncel’in üstü açık bir arabayla halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı.

İstanbul’da “Ata’ya Saygı ve Gençlik Yürüyüşü…”

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Şişli ve Dolmabahçe’den Taksim’e kadar “Ata´ya Saygı ve Gençlik Yürüyüşü” yapıldı.

Rus Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Vladimir Ivanovskiy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Zirveye ‘Diplomasi’ ve ‘Medeniyetler İttifakı’ damgasını vurdu

4. Dünya Belediye Başkanları Zirvesi’nin sonuç bildirgesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıklandı. Bildirgede, “Şehirler Diplomasisi, Çokkültürlü Birliktelik, Medeniyetler İttifakı, Farklı Kültürler Arasında Diyalog ve Milenyum Kalkınma Hedeflerini teşvik etmek ve uygulamaya koymak” ifadelerine yer verildi.

Kapalıçarşı Zirve için İstanbul’da bulunan Başkanları ağırladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 4. Dünya Belediye Başkanları Zirvesi’ne katılan Belediye Başkanları ve delegelerle Kapalıçarşı’nın mistik atmosferinde buluştu.

İstanbul ile Cakarta arasında ‘Kardeş Şehir’ protokolü imzalandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Endonezya’nın Cakarta Valiliği arasında “Kardeş Şehir” anlaşması imzaladı. Başkan Kadir Topbaş ile Cakarta Valisi Haji Sutiyoso imzaladığı protokol kapsamında başta kültürel, sosyal ve ekonomik alanlar olmak üzere her konuda işbirliği yapılması hedefleniyor.

Çocukların ‘23 Nisan’ şenliği coşkulu başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “23 Nisan Çocuk Şenliği” coşkulu başladı. Çocukların doyasıya eğlendiği şenlikte konuşan Başkan Kadir Topbaş, Çocuk Bayramının kutlandığı tek ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çekti.

Celalettin Cerrah’tan Başkan Kadir Topbaş’a ‘162. Yıl’ ziyareti…

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 162. yıldönümü münasebetiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Bursa Hızlı Feribot İskelesi’ni Başbakan Erdoğan açtı

İstanbul ile Bursa arasını 75 dakikaya indiren Osman Gazi Feribotu’nun yanaşacağı Bursa Hızlı Feribot İskelesi’ni Başbakan Erdoğan, Bakan Yıldırım, Başkan Topbaş ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin birlikte açtı.

Belçika Heyeti’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

Belçika Limburg Bölge Valisi Steve Stevaert ile görüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yerel diplomasiyi karşılıklı olarak geliştirmek istediklerini ve Belçika’da dikilmek üzere lale soğanı ihraç edebileceklerini söyledi.

Başkan Topbaş; “Büyük hizmetlerimizden rahatsız olanlardan özür diliyoruz!”

İstanbul’da çok büyük hizmetler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Topbaş, “Çok fazla hizmet ettiğimiz için bazı çevreler rahatsız oluyor, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz. Çünkü görüyorlar ki böyle güzel hizmet yapıldıkça vatandaş onları işbaşına getirmez” dedi.

Başkan Topbaş; “3 yıla sığmayacak kadar büyük yatırımlar yaptık…”

Basın turuyla, 3 yıllık icraatlarını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “3 yıla sığmayacak kadar büyük yatırımlar yaptık ve onurlu bir iz bırakmayı başardık. Gelecek yıllarda da bunu sürdüreceğiz. Geriye baktığımızda ‘Biraz daha çalışsaydım’ demeyecek kadar çok çalıştık ve iş yaptık” dedi.

‘Kutlu Doğum’ İstanbul’da kutlandı

İstanbul Müftülüğü’nün düzenlediği “Kutlu Doğum Haftası”nın açılış töreni Başkan Kadir Topbaş ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

‘Eğitim Günleri 2007’ fuarını Başkan Topbaş açtı

‘Eğitim Günleri 2007’ fuarının açılışı Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Tepecik Hüsnü Özyeğin Lisesi’ni Başkan Topbaş açtı

Hüsnü Özyeğin Vakfı’nca Büyükçekmece’ye bağlı Tepecik Beldesi’nde yaptırılan “Tepecik Hüsnü Özyeğin Lisesi”, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından hizmete alındı.

Edirnekapı Şehitliği´nde Çanakkale şehitleri anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 92. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Edirnekapı Şehitlik Alanı´nda tören yapıldı. Törene, İstanbul Valisi, 1. Ordu Komutanı , askeri erkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı , şehit aileleri, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Topbaş; “Organik Tarım ile İstanbul’dan geriye göç başlattık…”

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve FAO tarafından ortaklaşa düzenlenen “Organik Tarımda Yeni Ufuklar” konulu panel CRR´de başladı. Açılışta konuşan Başkan Topbaş, “Organik Tarım’ projesiyle İstanbul’un tüketim gücünü Anadolu’nun yerel kalkınmasında kullandık ve İstanbul’dan geriye göçü başlattık” dedi.

Başkan Topbaş; “Meriç Nehri’nden su sağlamayı düşünüyoruz…”

İstanbul’un şu anda su sıkıntısının bulunmadığını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Şehrimizin gelecekte su sıkıntısı yaşamaması için Meriç Nehri’nden İstanbul’a su sağlanması konusunu inceliyoruz” dedi.

Başkan Topbaş başarılı öğrencilerle buluştu

ÖSS ve OKS’de dereceye giren öğrenciler ve aileleriyle Feshane’de akşam yemeğinde bir araya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İyi işlenmiş bir genç dünyayı yerinden oynatabilir. Bu fırsatı gençlerimize vermeliyiz” dedi.

Başkan Topbaş AB’nin 50. yıl toplantısında konuştu

AB’nin ‘50. Yılı Roma Toplantıları’na katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ‘Yarının Avrupası: Yerel ve Bölgesel Yönetimlerin Katkısı’ konulu oturumda bir konuşma yaptı.

İsviçre İçişleri Bakanı Couchepin; ‘‘İstanbul çok güvenli bir şehir!...’’

İsviçre İçişleri Bakanı Pascal Couchepin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

İstanbul, Suudi Arabistan ile ekonomik ve sosyal alanda işbirliği yapıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Suudi Arabistan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Fahd Bin Jaber Al Shamri ve heyetini kabul ederek bir süre görüştü. Ziyarette iki ülke ve özellikle İstanbul ile Suudi Arabistan arasında su, atıksu, katı takı yönetimi, ekonomik ve sosyal alanda işbirliği yapılması görüşü ortaya kondu.

Halkalı, Türkiye’ye örnek olacak…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Halkalı’da kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa edilen konutlara yerleşen aileleri ziyaret etti. Ayda 235 YTL ödeyerek ev sahibi olan 2 bin 640 aileyi modern bir şehirle buluşturan proje, bütün Türkiye’ye örnek olacak.

Büyükşehir’den 80 engelliyi daha Akülü Tekerlekli Sandalye

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği işbirliğiyle düzenlediği “Her Özürlüye Akülü Tekerlekli Sandalye Yardım” kampanyası devam ediyor. Feshane’de Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleşen törenle, 80 engelli vatandaş daha ‘Akülü Tekerlekli Sandalye’ sahibi oldu.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Sun Guoxiang, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş´ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Başkan Topbaş; “Kar eden belediye şirketlerini halka açacağız…”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kar eden belediye şirketlerinin halka arzı ya da satışıyla ilgili çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Başkan Topbaş canlı yayında vatandaşlarla İstanbul’u konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kanal D Televizyonu’nda canlı olarak yayınlanan ‘Genç Bakış’ programında vatandaşlarla İstanbul’u konuştu. Kadir Topbaş, ulaşımdan planlamaya, göçten deprem sorununa, çevreden kültür ve sanata kadar pek çok konudaki soruları cevaplandırdı ve yatırımları anlattı.

Başkan Kadir Topbaş Aşure Günü’nde Gazi Cemevi’ni ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Muharrem ayı münasebetiyle Gazi Cemevi’ndeki aşure gününe katıldı. Başkan Topbaş ziyarette Gazi Cemevi Vakfı’na cemevinin tapusunu vereceklerini müjdeledi.

‘Uluslararası Kamu ve Yerel Yönetim Finansmanı’ İstanbul’da masaya yatırıldı

“4. Uluslararası Kamu ve Yerel Yönetim Finansmanı Kongresi” Devlet Bakanı Ali Babacan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla İstanbul’da başladı. Toplantının açılışına yerel yönetimlere daha fazla kaynak ayrılması konusu damgasını vurdu.

Özbekistan’dan Başkonsolosu’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret…

Özbekistan’ın İstanbul Başkonsolosu Abror Gulyamov Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Mısır’ın İstanbul Başkonsolosu Başkan Topbaş’ı ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mısır’ın İstanbul Başkonsolosu İman Mostafa Ahmet kabul ederek bir süre görüştü.

İstanbul ‘Lale’siyle 50 bin turisti ağırlayacak…

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, internet üzerinden “Laleleriyle İstanbul’u görün” başlıklı uluslararası bir tanıtım kampanyası başlatacaklarını belirterek, lale turizmiyle tarihi şehre 50 bin turist çekmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Filistin Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

Filistin’in Ankara Büyükelçisi Nabil Maarouf, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Başkan Topbaş; “Ulaşım Zirvesi’ndeki taleplerimiz gerçekleşecek”

Belediye muhabirleriyle biraraya gelen Başkan Topbaş, İçişleri ve Ulaştırma Bakanlarının katılımıyla yapılan Ulaşım Zirvesi’nde talep ettikleri konuların tamamına yakınının gerçekleşeceğini açıkladı. Kadir Topbaş zirvede trafik yönetiminin Büyükşehir Belediyesi’ne devri ile metro yatırımlarının Ulaştırma Bakanlığı’na devri yada finanse edilmesi gibi konuları gündeme getirmişti.

Başkan Kadir Topbaş; “Yaptıklarımızın değeri sonradan anlaşılıyor…”

Görevine yeni başlayan Libya’nın İstanbul Başkonsolosu Aref A.B Abuhajar, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Görüşmenin ardından soruları cevaplandıran Başkan Topbaş, “Yaptıklarımızın ve kararlarımızın değeri ...

Başkan Kadir Topbaş; “İstanbul’un şu anda su sıkıntısı yok…”

İstanbul’da hiç yağmur yağmazsa haziran ayı sonuna kadar yetecek su rezervi olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Gelecek için de Yeşilçay Barajı’nı devreye sokma adına adımlar atıyoruz. Ancak hiçbir kaynak sınırsız değildir. Vatandaşlarımızdan suyu bilinçli kullanmalarını istiyoruz” dedi.

Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret

Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Levan Varshalomidze ile görüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bölgeyle olan iyi ilişkilerin her iki halkı da memnun ettiğini söyledi.