İstanbul ve Şam arasında ‘Kardeş Şehir’ ve ‘İşbirliği’ protokolü imzalandı

“Şam Kültür Günleri” bugün İstanbul’da başladı. Kültür Günleri kapsamında imzalanan ‘Kardeş Şehir’ ve ‘İşbirliği’ protokolü kapsamında kültür ve sanatın yanı sıra, ulaşım, altyapı, aydınlatma, enformasyon, planlama ve şehircilik alanlarında ortak çalışmalar yapılacak.

İstanbul ve Krasnodar Türk-Rus ilişkilerinin gelişmesinde kilit rol oynayacak…

Rusya Federasyonu’nun Krosnodar Eyaleti Valisi A. N. Tkaçhev’i ağırlayan Başkan Topbaş, “Krasnodar Eyaleti ile gerçekleştireceğimiz işbirliği Türkiye ve Rusya arasındaki ticari ve kültürel ilişkileri çok daha ileri taşıyacak” dedi.

İstanbul ile Rusya arasında işbirliği anlaşması imzalandı

İstanbul’da düzenlenen Rusya’nın Krasnodar Eyaleti’nin “Ekonomik Potansiyelinin Tanıtımı” konulu konferansta, İstanbul Valiliği ile Rusya Federasyonu’nun Krasnodar Eyaleti İdare Meclisi arasında “ticaret, ekonomi, bilim, teknik ve kültür” alanlarında işbirliği anlaşması imzalandı.

Endonezya Halk Meclis Başkanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret eden Endonezya Halk Meclisi Başkanı Hidayet Nur Vahid, Aceh ile İstanbul’un ‘Kardeş Şehir’ olmasını istedi.

Beldelere doğalgaz götüren Başkan Topbaş coşkuyla karşılandı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İGDAŞ, 25 milyon dolarlık bir dev yatırımla Ümraniye’nin Alemdağ, Taşdelen ve Yenidoğan Beldeleri ile Kazım Karabekir ve Reşadiye Mahallelerine doğalgaz götürdü. Hizmetten memnun olan vatandaşlar, Başkan Topbaş’ı “Hizmet Adamı Büyük Başkan Kadir Topbaş” pankartlarıyla karşıladı.

Başkan Topbaş; “Zirvede trafiği istedik ve finans talebinde bulunduk”

Ulaştırma, Bayındırlık, İçişleri ve Çalışma Bakanlarının katılımıyla gerçekleştirilen “İstanbul Ulaşım Zirvesi”nde yasal düzenlemeler ve finans konusundaki taleplerini dile getirdiklerini belirten Başkan Kadir Topbaş, “Talepler alt komisyonda değerlendirilecek ve öncelikli olanlar kısa vadede uygulanacak” dedi.

Avusturya Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

Ağustos ayında Avusturya Büyükelçisi olarak göreve başlayan ve İzmirli bir Türk ile evli olan Gürer Heidemaria, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Topbaş ile Türkçe konuşan, Gürer Heidemariaisi Türkiye´de görev yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Kültür Başkenti İstanbul’u anlatan kitabı Başkan Kadir Topbaş tanıttı

Yazar Tuna Köprülü tarafından hazırlanan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından basılan “Kültür Başkenti İstanbul / The Capital of Culture” adlı kitabı Başkan Kadir Topbaş tanıttı. Türkçe-İngilizce hazırlanan eser İstanbul’un kültürel potansiyelini mimari eserler üzerinden ortaya koyuyor.

Uygur Özerk Bölgesi Başbakan Yardımcısı Başkan Topbaş’ı ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Sincan Uygur Özerk Bölge Hükümeti Başkan Yardımcısı Kurexi Maihesuti, Başkan Kadir Topbaş’ı Çin’e davet etti.

Ulu Önder Atatürk’ü ölümünün 68. yılında şükranla anıyoruz…

Ulu Önder Atatürk, ölümünün 68. yıl dönümünde İstanbul’da tüm Türkiye’de ve dış temsilciliklerde düzenlenen törenle anıldı.

İngiltere Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret…

İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Nick Baird, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Topbaş’tan Danimarkalı işadamlarına yatırım çağrısı…

Danimarka’nın Türkiye Büyükelçisi Kim Jorgensen’i kabul eden Başkan Topbaş, ticari ve siyasi ilişkilerin ele alındığı görüşmede Danimarkalı işadamlarına yatırım çağrısında bulundu. Danimarka İthalat Konseyi’nin 2007 toplantısının İstanbul’da yapılacağını açıkladı.

Başkan Topbaş; “Çin ile İpekyolu’nu yeniden canlandıracağız…”

Çin Komünist Partisi Başkan Yardımcısı Cao Hanyuxing, beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Görüşmede İstanbul’dan Çin’e uzanan 5 bin yıllık İpekyolu’nun yeniden canlandırılması ele alındı.

Başkan Topbaş Muhasebe Kongresi katılımcılarıyla yemekte buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da gerçekleşen 17. Dünya Muhasebe Kongresi katılımcılarıyla öğle yemeğinde biraraya geldi.

Başkan Topbaş Avrupa Komisyonu Üyesi Olli Rehn ile görüştü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Avrupa Komisyonu Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn’i ziyaret etti. Rehn, 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilen İstanbul’a 2007’de 1.5 milyon euro destek vereceklerini açıkladı.

Başkan Kadir Topbaş; “Özel tiyatroları da destekleyeceğiz…”

Şehir Tiyatroları sanatçılarıyla yemekte buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbulluların tiyatro sevgisini arttırmak amacıyla biletleri 1 YTL’ye indirdiklerini hatırlattı ve Şubat ayında hayata geçirecekleri projeyle özel tiyatroları da destekleyeceklerini açıkladı.

Başkan Kadir Topbaş; “İstanbul’u kültür, sanat, turizm ve kongreler şehri olarak planlıyoruz”

“İstanbul’da Yaşam Kültürü”, İKSV´nin düzenlediği sempozyumda ele alındı. Sempozyumda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbul’u, çevreye duyarlı sanayiyi dışlamayan bir kültür, sanat, turizm ve kongreler şehri olarak planlıyoruz” dedi.

Arnavutluk İstanbul Başkonsolosu’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret…

Görevine yeni başlayan Arnavutluk İstanbul Başkonsolosu Elvira Usufi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

İngiltere Büyükelçisi’nden Başkan Kadir Topbaş’a veda ziyareti…

Görev süresi dolan İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Sir Peter Westmacott, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a veda ziyaretinde bulundu. Başkan Topbaş’ın “Gerçek bir Türk dostu” dediği Büyükelçi Westmacott, tatillerini Türkiye’de geçireceğini söyledi.

İstanbul’un kurtuluşu coşkuyla kutlandı

“İstanbul’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu”nun 83. yıldönümü kutlamaları Vatan Caddesi’nde düzenlenen törenle devam etti. Törende konuşan Başkan Topbaş, “İstiklal Ordumuz İstanbul’a sadece hürriyetini değil ruhunu da geri kazandırmıştır” dedi.

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında muhteşem final

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 83. yıldönümü İstanbul’da görkemli törenlerle kutlandı. Resepsiyonunun ardından gerçekleşen Mustafa Sandal konseri ve Boğaziçi’ni ışık seline boğan ışık ve ses gösterileri, İstanbullulara unutulmayacak anlar yaşattı.

Başkan Topbaş; “Mobil tiyatrolarla sanatı mahallelere taşıyacağız”

Üsküdar Kerem Yılmazer Tiyatro Sahnesi’ni hizmete açan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Mobil tiyatro sahneleri kurarak sanatı İstanbul´un mahallelerine kadar taşıyacağız” dedi.

Başkan Topbaş, Şişli´de vatandaşlarla oruç açtı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile birlikte Mecidiyeköy’de bir iftar çadırında vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.

Başkan Kadir Topbaş; “Üniversitelerimiz dünya ile yarışıyor…”

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin açılışı Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla gerçekleşti. Açılışta konuşan Başkan Topbaş, “Üniversitelerimizin bilimsel araştırmalarına destek vererek üniversite yerel yönetim işbirliğinin adımlarını attık” dedi.

Başkan Kadir Topbaş Darülaceze sakinleriyle bayramlaştı

Kayışdağı Darülaceze Tesisleri’ni ziyaret eden Başkan Topbaş, burada kalan vatandaşlarla bayramlaştı. Sakinlerle duygusal anlar yaşayan ve çeşitli hediyeler takdim eden Başkan Topbaş, “Toplum olarak bu insanlarımızın gönlünü hoş tutmak ve sevgimizi vermek zorundayız” dedi.

Başkan Kadir Topbaş basın mensuplarıyla iftarda buluştu

Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını takip eden gazetecilere iftar veren Başkan Kadir Topbaş, “Birlikte yürüttüğümüz çalışmalarla vatandaşımızın belediyemize olan güven duygusunun her geçen gün daha da arttığını hissediyoruz” dedi.

Başbakan Erdoğan; “İstanbul’a hizmet dünyaya hizmettir!...”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş tarafından Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda verilen iftar yemeği, Başbakan Erdoğan ile İstanbul’un önemli simaların katılımıyla gerçekleşti.

Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş Gençlik Meclisi’nin iftarına katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Belediye Gençlik Meclisi’ne verdiği iftar yemeğine katıldı. Başbakan Erdoğan, Gençleri mecliste görmek istediğini söyledi.

Rotterdam ve Amsterdam Belediye Başkanlarından Başkan Topbaş’a ziyaret…

Rotterdam Belediye Başkanları Job Cohen ve Amsterdam Belediye Başkanı Ivo Obsterdan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Olimpiyat Stadı büyük maçlara hazır…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Atatürk Olimpiyat Stadı´nın artık büyük maçlara hazır olduğunu ve özellikle ulaşım konusunda hiç bir problemin kalmadığını açıkladı.

Dünya Planlama Kongresi Belediye Başkanlarını İstanbul’da buluşturdu

Bu yıl 42’ncisi İstanbul’da düzenlenen Dünya Planlama Kongresi’nde metropol belediye başkanları şehirlerdeki yapısal ve sosyal ayrışma ile fırsatları konuştu.

CeBIT Bilişim Eurasia 2006 açıldı

Avrasya´nın en büyük iş geliştirme platformu olan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ile Başkan Topbaş´ın katılımıyla açıldı.

Büyükşehir’den 100 bin ilköğretim öğrencisine eğitim seti

Büyükşehir Belediyesi eğitim yardımlarına devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, 100 bin ilköğretim öğrencisine eğitim seti dağıtımını Avcılar Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan başlattı.

Büyükşehir Belediyesi binlerce ‘ilkyardım gönüllüsü’ yetiştiriyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin toplumun ilkyardım bilincini yükseltmek amacıyla başlattığı “Gönüllü İlkyardımcılar Tatbikatı”, Başkan Kadir Topbaş’ın da katılımıyla Bakırköy’de gerçekleştirildi.

Başkan Topbaş Mimar Sinan Üniversitesi’nin açılışına katıldı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, bugün gerçekleştirilen tören ve sanatsal etkinliklerle 2006-2007 Akademik Yılı’nı açtı.

Başkan Topbaş Galata’da tasarımcılarla buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünyanın en ünlü tasarımcılarını ikinci kez İstanbul’da buluşturan İstanbul Tasarım Haftası’nı (İstanbul Design Week – IDW) gezmek üzere Tarihi Galata Köprüsü’nü ziyaret etti.

Başkan Kadir Topbaş; “Ramazan etkinlikleri daha düzenli daha kültürel olmalı…”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, tarihi dokuya zarar verdiği belirtilen Sultanahmet´teki Ramazan panayırının yeniden düzenlenebileceğini açıkladı.

Başbakan Erdoğan; “İstanbul’a göç milletimizin ortak sorunu”

“İstanbul’a Göçün Yönetimi-Hukuki, İdari, Ekonomik ve Sosyal Tedbirler” konulu seminerde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul’a göç gerçekten tüm İstanbulluların değil, tüm milletimizin ortak sorunudur” dedi.

Başbakan Erdoğan; “İstanbul hizmetleriyle Türkiye’ye örnek oluyor”

Zeytinburnu-Güngören-Bağcılar Tramvayı’nın açılışının ardından Bağcılar’da vatandaşlara seslenen Başbakan Erdoğan, “İstanbul hizmetleriyle Türkiye’ye örnek oluyor. Fildişi kulede oturanlar hizmetlerimizi görmüyor, görmek istemiyor” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı İstanbul’da da coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 84. Yıldönümü kutlamalarına Vatan Caddesi’nde düzenlenen törenle devam edildi. Başkan Topbaş ve Orgeneral Tuncel’in vatandaşlarla tokalaşarak bayramlarını kutlaması, törene damgasını vurdu.

Yeni Pakistan Başkonsolosu’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret…

Pakistan’ın yeni İstanbul Başkonsolosu Wahid Khursheed Kunwar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında bir nezaket ziyaretinde bulundu.

Voleybol Federasyonu Başkanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret eden Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Burhan Felek Stadı’nı büyütmek ve plaj voleybolu konularında destek istedi.

İETT’de davullu-zurnalı toplu sözleşme…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bağlı kuruluşlarından İETT ile Hak- İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet- İş Sendikası arasında 8 bin 473 işçiyi kapsayan toplu sözleşme davullu-zurnalı bir törenle imzalandı. İETT’de göreve yapan KİPTAŞ personelini de kapsayan sözleşmeyle, işçilere ortalama yüzde 18 oranında zam yapıldı.

Çin Başkonsolosu’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret…

Görevine yeni başlayan Çin Halk Cumhuriyeti’nin göreve yeni atanan İstanbul Başkonsolosu Zhang Zhiliang, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Topbaş, Hacı Bektaş-ı Veli’yi Anma Töreni’ne katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Ehl-i Beyt Vakfı tarafından düzenlenen “10. Geleneksel Hacı Bektaş-ı Veli´yi Anma Töreni” katıldı.

Başkan Topbaş yüzme öğrendiği tarihi plajı hizmete açıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 300 milyon YTL’lik Küçüksu Havzası ve Deresi ıslah çalışmaları kapsamında temizlenen Küçüksu Plajı, önümüzdeki hafta hizmete giriyor. Başkan Kadir Topbaş, çocukluğunda yüzmeyi öğrendiği tarihi Küçüksu Plajı’nı bugün basın mensuplarıyla birlikte gezdi.

Başkan Topbaş Şişli Belediye Başkanı Sarıgül’ü ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ağırlayan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ilçesine yapılan büyük yatırımlardan dolayı Başkan Topbaş’a teşekkür etti.

Başkan Kadir Topbaş, vatandaşlarla ‘Aydınlık İstanbul’u gezdi…

Gece saat 22.00’de vatandaşlarla ve basın mensuplarıyla birlikte aydınlatma çalışmaları tamamlanan Bostancı sahilini gezen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve İstanbul’u doya doya yaşaması bizim için çok önemli” dedi.

Alman Başkonsolostan Başkan Kadir Topbaş’a nezaket ziyareti…

Almanya’nın yeni İstanbul Başkonsolosu Matthias Won Kummer, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

1. Ordu Komutanı Fethi Tuncel Başkan Kadir Topbaş’ı ziyaret etti

1. Ordu Komutanı Orgeneral Fethi Tuncel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş´ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Taksim-Kabataş arası artık sadece “110 saniye…”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi dev bir raylı sistem yatırımını daha tamamladı. Taksim - Kabataş arasını 110 saniyeye indiren Füniküler Sistemi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı.

Ömer Balıbey’den Başkan Topbaş’a veda ziyareti…

Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü’ne atanan Ömer Balıbey ile yeni İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Büyükşehir ile bağlı kuruluşlarında toplu sözleşme sevinci…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İSKİ, İGDAŞ, BELBİM A.Ş, İSTON A.Ş, İSFALT A.Ş., İSBAK A.Ş. ve KÜLTÜR A.Ş.’ye bağlı 13 bin 500 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi, Başkan Kadir Topbaş ve sendika temsilcilerinin katılımıyla imzalandı. Yeni sözleşmesiyle işçi ücretlerine yüzde 18 zam yapılırken, ortalama net aylık ücreti 1217 YTL oldu.

Başkan Topbaş; “Sağlığa çok ciddi yatırımlar yapıyoruz…”

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi kampüsünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 500 kişinin muayenesinin yapılabileceği yeni poliklinik binasının ile yenilenen 40 yataklı hizmet binasının açılışını Başkan Kadir Topbaş gerçekleştirdi.

Başkan Topbaş'tan konut fırsatçılarına tavır...

Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü konut projelerinin çok başarılı geçtiğini açıklayan Başkan Topbaş, konutta haksız kazanç elde etmek isteyenlere asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Başkan Topbaş ile Washington Belediye Başkanı, Bahçeşehir Üniversitesi’nde

Bahçeşehir Üniversitesi´nin 2005-2006 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Washington Belediye Başkanı Anthony Williams’ın katılımıyla yapıldı.

Başkan Topbaş Boşnak öğrencilerle yemek yedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye’yi ziyarete gelen 120 Boşnak öğrenciyi Florya Sosyal Tesisleri’nde ağırladı.

Türk-İş Başkanı Kılıç’tan Başkan Topbaş’a ziyaret…

Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, bir heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Görüşmede toplu sözleşme konusu ele alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden “120 Okula 120 Spor Salonu…”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geleceğin teminatı öğrenciler için 120 Kapalı Spor Salonu inşa ediyor. Bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla 20 adet spor salonunun açılışı ile Aralık ayında bitmesi planlanan 100 spor salonunun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Topbaş; “İstanbul’da 500 kilometre raylı sistem projesi başlattık”

İstanbul’da toplam 500 kilometre raylı sistem için proje çalışması başlattıklarını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şu anda 72 kilometre raylı sistem inşaatının devam ettiğini söyledi.

Gürcistan Kültür Günleri’nin açılışını Başkan Topbaş yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gürcistan Ankara Büyükelçiliği ve Tiflis Belediyesi´nin ortak organizasyonuyla 1-3 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen “Tiflis-İstanbul Gürcistan Kültür Günleri”nin açılışını Başkan Kadir Topbaş ile Tiflis Belediye Başkanı Gigi Ugulava yaptı.

Büyükşehir’den “Gemi Atıklarını Arıtma Tesisi…”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTAÇ A.Ş. tarafından Haydarpaşa’da inşa edilen Türkiye’nin ilk “Gemilerden Petrol Türevli Atık Kabul ve Arıtma Tesisi”, Başkan Kadir Topbaş’ın da katıldığı bir törenle açıldı.

“Son Hamle, 140 Çözüm”

Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Boğazı ile Marmara Denizi’ni denize girilebilir kriterlere taşımak için “Son Hamle, 140 Çözüm” sloganıyla bir çalışma başlattı. Başkan Topbaş, “3 yıl içinde bütün dere ıslahlarını, arıtma tesislerini ve kolektörleri tamamlayarak sahillerimizin tamamını yüzülebilir kriterlere taşıyacağız” dedi.

Başkortostan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Başkan Topbaş’ı ziyaret etti

Başkortostan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Radii Habirov ve Başbakan Yardımcısı İldus İlişev, bir heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Topbaş’tan Şampiyon Yerlikaya’ya 10 bin YTL ödül…

Kendisini ziyaret eden Avrupa Güreş Şampiyonu Hamza Yerlikaya’ya 10 bin YTL’lik çek veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Yerlikaya’dan dünya şampiyonu olmasını bekliyoruz. O zaman kendisine bir daire vereceğiz” dedi.

Başkan Topbaş; “Bu dönem Darüşşafaka’dan Yenikapı’ya metroyla gidilecek...”

Başkan Topbaş, “İstanbul’u gerçekten demir ağlarla örüyoruz. 56 kilometrelik raylı sistem çalışmamız devam ediyor. 80 kilometre de yolda… Bu dönemde vatandaşlarımız Darüşşafaka’dan Yenikapı’ya metro ile gidebilecek” dedi.

Başkan Topbaş, meslekte 50. yılını doldurmuş gazetecilere ödül verdi

İstanbul Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen “Babıali’de Altın Yıl” ödül töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katılımıyla gerçekleşti.

Başkan Topbaş Ayşe Ege Lisesi’ni ihya etti…

Beyoğlu Ayşe Ege Kız Meslek Lisesi’nin Pilav Gününe katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, okula Kapalı Spor Salonu ile Deri ve Müzik Atölyesi sözü verdi.

Başkan Kadir Topbaş çocuklarla ‘Dünya Çevre Günü’ etkinliğine katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Gülhane Parkı’nda düzenlediği “Çevre Çocuk Etkinliği” Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleşti.

Başkan Kadir Topbaş Beylikdüzü-Silivri Metrosu´na start verdi…

Beylikdüzü Belediyesi tarafından “Madalyalı Bahçeler Projesi” kapsamında düzenlenen “En Güzel Bahçe Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu. Törende konuşan Başkan Topbaş, Beylikdüzü-Silivri Metro çalışmasını başlattıklarını açıkladı.

‘En Çevreci Belediye Başkanı’ Kadir Topbaş...

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye’yi daha yaşanabilir bir çevreye kavuşturmak amacıyla bu yıl ilki düzenlenen 1. Erguvan Çevre Ödülleri” sahiplerini buldu. Başkan Kadir Topbaş ‘En Çevreci Belediye Başkanı’ ödülüne layık görülürken, öğrencilere resim, fotoğraf, proje dalında, gazetecilere de haber ve fotoğraf dalında ödüller verildi.

Üsküp Belediye Başkanı´ndan Başkan Topbaş’a ziyaret...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküp Belediye Başkanı Trifun Kostovski’yi makamında kabul ederek bir süre görüştü.

Tophane Meydan Çeşmesi yeniden İstanbul’a kazandırıldı

Üç asrı aşan geçmişiyle Osmanlı çeşme mimarisinin en önemli eserlerinden biri olan Tophane Meydan Çeşmesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Saka Su işbirliğiyle restore edilerek hizmete açıldı.

Okuma-Yazma öğrenen 35 bin İstanbullu ‘İlk Diploma’ heyecanını yaşadı

Büyükşehir Belediyesi’nin “Haydi İstanbul, Okuma-Yazma Bilmeyen Kalmasın” sloganıyla başlattığı okuma-yazma kurslarından mezun olan 35 bin İstanbullu bugün ilk diplomalarını almanın heyecanını yaşadılar. Başkan Topbaş; “Hedefimiz İstanbul’da okuma-yazma bilmeyen bir tek kişinin kalmaması” dedi.

İstanbul’daki şehit aileleri ile gazilere ‘Devlet Övünç Madalyası’ verildi

İstanbul’daki 29 şehit ailesi ile 6 malul gaziye Başkan Topbaş ve Orgeneral Başbuğ’un da katıldığı bir törenle “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” takdim edildi.

İstanbul Cup Tenis Turnuvası’nın ödülünü Başkan Topbaş verdi

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2006 Tenis Turnuvası´nda, teklerde birinciliği İsrailli raket Shahar Peer kazandı. Ödülleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay birlikte verdi.

Fethin 553. yılında kadırgalar yeniden karadan yürütüldü…

İstanbul’un Fethi’nin 553. yıldönümü kutlamaları, kadırgaların yüzyıllar sonra yeniden Marmara Denizi’nden Haliç’e karadan yütürülmesiyle başladı. Törende konuşan Başkan Topbaş, “İstanbul, Osmanlı ile birlikte yeniden imar edildi ve gerçek anlamda bir barış şehri oldu” dedi.

Başkan Topbaş; “Her genç bir bayrak, yükseklerde durmalı!”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla toplandı. Toplantıda konuşan Başkan Topbaş, “Her gencimizin birer bayrak olduğuna ve daima yükseklerde olması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

İstanbul’daki 19 Mayıs kutlamaları İnönü Stadı’nda devam etti...

Taksim´de başlayan 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, İnönü Stadı’nda Başkan Topbaş ve Orgeneral Başbuğ’un da katıldığı törenle sürdü.

Başkan Topbaş, “Bütün denizler temizlenecek, tarihi plajlar açılacak…”

Tekneyle Marmara Denizi ile buraya akan Çırpıcı ve Ayamama Derelerindeki ıslah çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbul’da deniz kirliliğini 3 yılda bitireceğiz. Bütün denizler ve dereler temizlenecek, plajlar açılacak” dedi.

Başkan Topbaş sporsever Başkanlara ödül verdi

Efsane Fotospor Gazetesi’nin spor anketinde dereceye giren İlçe Belediye Başkanlarına ödüllerini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdi.

Başkan Topbaş AK Partili Milletvekilinin sergisini açtı

AK Parti Adana Milletvekili Recep Garip´in resimlerinin de yer aldığı karma resim sergisinin açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yaptı.

Başkan Kadir Topbaş ile Türk Heyeti´ne Şam’da büyük ilgi…

Şam’da dostane ve samimi bir havada karşılanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile bürokratları, Suriye Devlet Başkanı Dr. Başer El Esad, Başbakan Mohammad Naji Otri ve Şam Valisi Dr. Bisr Al Sabban’dan oluşan üst düzey ziyaretler gerçekleştirdi.

Başkan Kadir Topbaş gençlerle ağaç dikti

Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri Kemerburgaz’da ağaç dikerek hatıra ormanı oluşturdular.

Alman Büyükelçi Başkan Topbaş’ı ziyaret etti

Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Eckart Cuntz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Vatikan Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret

Vatikan’ın yeni Türkiye Büyükelçisi Antonio Lucibello ile Vatikan’ın İstanbul Temsilcisi Georges Marovitch İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Vatandaşlar Başbakan Erdoğan’ı ‘Yılın Lideri’, Başkan Topbaş’ı ‘Yılın Belediye Başkanı’ seçti!

İmedya İnteraktif Yayıncılık Grubu tarafından düzenlenen “6. İmedya Ekonominin Yıldızları 2005” ödül töreni Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş’ın katılımıyla gerçekleşti.

İstanbul ile Bükreş arasında ‘İşbirliği Protokolü’ imzalandı

İstanbul ile Romanya’nın Bükreş Belediyesi arasındaki “İyi Niyet ve İşbirliği Protokolü”ne Başkan Topbaş ve Bükreş Belediye Başkanı Videanu imza koydu. Protokol kapsamında her iki ülke AB sürecinde birbirine destek verecek ve ticari, kültürel ilişkiler geliştirilecek.

23 Nisan tüm Türkiye’de ve İstanbul’da kutlanıyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye genelinde ve İstanbul’da çeşitli törenlerle kutlanıyor. Kutlamalara bu yıl çok büyük bir ‘Çocuk Festivali’ ile katılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, Başkan Kadir Topbaş makamını Feriköy İlköğretim Okulu’ndan Betül Arslan´a devretti.

Başkan Topbaş’a bir ödül de ‘Çevre Konseyi’nden…

İstanbul Çevre Konseyi, son iki yılda İstanbul’a 3.2 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandıran ve şehri lalelerle donatan Başkan Kadir Topbaş’a ‘çevre’ ödülü verdi. Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’de Başkan Topbaş’a ‘Yılın En Çevreci Belediye Başkanı’ ödülünü vereceklerini açıklamıştı.

Başkan Topbaş; ‘730 gündür hız kesmeden hizmete devam ediyoruz!’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “730 Gündür Hız Kesmeden Devam” başlığıyla 2 yıllık görev süresindeki hizmetlerini kamuoyuna anlattı. Topbaş, “2 yılda yaptıklarımızla İstanbul küresel kentler kulvarına girdi ve bu yolda çok emin adımlarla yürüyor” dedi.

Başkan Topbaş Eminönü esnafını ziyaret etti…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kapalıçarşı, Mahmutpaşa ve Mısır Çarşısı’nı gezerek esnaf ziyaretinde bulundu ve vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Başkan Kadir Topbaş’tan TÜSİAD’a ziyaret…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı´yı ziyaret etti.

Başkan Kadir Topbaş Çin Büyükelçisi’nden turist istedi

Çin Büyükelçisi Song Aiguo ve Başkonsolos Yu Hongyang, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş ‘Konut Kurultayı’na katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından düzenlenen 1. Konut Kurultayı’na katıldı. Toplantıda konuşan Erdoğan, “Bir iki ay içinde toplu konut adımının atılmadığı il kalmayacak” dedi.

‘Organik tarım’ yapan çiftçilerden Başkan Topbaş’a teşekkür…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Organik Tarım Projesi ile İstanbul’un tüketim gücünü Anadolu’nun yerel kalkınmasında kullanıyoruz” dedi. Emeklerinin karşılığını alan çiftçiler de Başkan Topbaş´a teşekkür etti.

‘Avrupa Kültür Başkenti’ müjdesini Başkan Kadir Topbaş verdi…

İstanbul, AB jürisi tarafından 2010 Avrupa Kültür Başkenti olarak önerildi. AB dışı şehirler kategorisinde İstanbul, Ukrayna´nın başkenti Kiev ile yarışıyordu. Karar, AB Konseyi tarafından onaylanarak Kasım ayında resmen açıklanacak, ancak jürinin kararına kesin gözüyle bakılıyor…

Japon Başkonsolostan Başkan Topbaş’a ziyaret

Japonya’nın İstanbul Başkonsolosu Hironao Matsutani, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

İtalyan Başkonsolostan Başkan Topbaş’a ziyaret…

İtalya’nın İstanbul Başkonsolosu Massimo Rustico’yu kabul eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye ve İtalya arasındaki sıcak ilişkilere dikkat çekerek Beyoğlu’nda bir ‘İtalyan Sokağı’ kurmayı düşündüklerini söyledi.

Büyükşehir, İstiklal Marşı’nı en güzel okuyanları ödüllendirdi

İstiklal Marşımızın kabulünün 85. yılında “İstiklal Marşımızı Ezbere Okuma Yarışması Ödül Töreni” ve “Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü”, Başkan Kadir Topbaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey’in katılımıyla gerçekleştirildi. Dereceye giren öğrenciler İstiklal Marşı’nı okurken duygulu anlar yaşandı.

Beylikdüzü’nü güzelleştirecek projelere Başkan Topbaş´tan ödül...

“Beylikdüzü Cumhuriyet Caddesi ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Proje Yarışması”nda dereceye girenlere ödüllerini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdi.

Başkan Topbaş, ‘Kadınlara fırsat verilmelidir’

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları’nın “3. Kadın Şurası’nda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Ülkemizde bir çok kadın branşlarında başarıya elde etmişlerdir. Yeter ki kadınlara bu fırsat verilsin” dedi.

Çanakkale Şehitleri anıldı

Edirnekapı Şehitliği´nde düzenlenen Çanakkale Şehitleri´ni Anma Töreni´ne Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, askeri ve mülki erkan ile gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Başkan Topbaş sanayicilerin sorunlarını dinledi

Sanayicilerin sorunlarını dinleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstiyoruz ki, şehrimizin sanayisi ve istihdamı artsın. Ancak doğru yerlerde doğru yatırımlar yapmak şartıyla… İstanbul’da çevreyi kirletmeyen, hizmet ağırlıklı bir sanayi istiyoruz” dedi.

Başkan Topbaş İsrail Başkonsolosu ile görüştü

İsrail’in İstanbul Başkonsolosu Mordehai Amihai, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Başkan Topbaş denizlerin korunmasına katkı sağlayanlara ödül verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Doğa ile Barış Derneği´nce 12 Haziran 2005´te İstanbul Boğazı´nda uluslararası deniz trafiğinin tehlikelerine dikkati çekmek amacıyla yapılan eyleme katkıda bulunanlara teşekkür plaketi verdi.

Başkan Kadir Topbaş; ‘Kaynaklarımızı büyük ölçüde ulaşım sorununun çözümüne ayırdık’

İTO’da konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Kaynak ve imkanlarımızı israf etmeden en verimli şekilde kullanarak yatırıma çeviriyoruz. Çalışma arkadaşlarıma ‘bordür, tretuar çalışmalarını durdurun, tüm kaynaklarımızı ulaşım yatırımlarına ayıralım’ talimatını verdim” dedi.

Başkan Kadir Topbaş, Sultanbeyli’de tapu dağıttı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultanbeyli’de vatandaşlara tapu dağıttı, Bahçelievler’de Kahramanmaraş dondurması kesti...

Başbakan Yardımcısı Şener ile Başkan Topbaş “Ağıtlar ve Anıtlar” sergisini açtı

AK Parti Milletvekili Süleyman Gündüz’ün “Ağıtlar ve Anıtlar” konulu fotoğraf sergisi Dolmabahçe’de açıldı. Açılışa Başbakan Yardımcısı Şener, İçişleri Bakanı Aksu, Çevre ve Orman Bakanı Pepe, Devlet Bakanı Çubukçu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş da katıldı.

İstanbul´un 2006 turizm hedefleri masaya yatırıldı

Saraçhane Belediye Sarayı’nda Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katıldığı bir toplantı yapılarak, İstanbul’a yönelik 2006 turizm hedefleri konuşuldu. Bakan Koç, her ilçede 5 yıldızlı bir otel yapılmasını istedi.

Eski Başbakanlardan Yıldırım Akbulut, Başkan Topbaş’ı ziyaret etti

TBMM´nin Eski Başkanlarından ve Eski Başbakanlardan Yıldırım Akbulut, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Bakan Koç ve Başkan Topbaş, EMITT Turizm ve Seyahat Fuarı´nı açtı

EMITT Turizm ve Seyahat Fuarı ile HOTEQ Otel Ekipmanları Fuarı, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıldı. Açılışa Pakistan ve Endonezya’nın Turizm Bakanları ile birçok ülkenin meslek örgütleri ve sektör temsilcileri katıldı.

Başkan Topbaş; ‘İstanbul bilginin teknolojiyle buluştuğu bir kent olacak!’

Güngören Belediyesi’nin kurduğu Bilgi Evi’nin açılış töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’da Teknokent kurulması için başlatılan çalışmaların son noktaya geldiğini belirterek, “İstanbul bilginin teknolojiyle buluştuğu bir kent olacak” dedi.

Başkan Topbaş; ‘Ayakları yerden kesilmeyen, adaletli bir yönetimiz…’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İş konusunda herkese eşit mesafedeyiz. Halk da bizim gözümüz kulağımız. Ayaklarımızı yerden kesmeden, bulutların üstüne çıkmadan adaletli bir yönetim sergiliyoruz” dedi.

Başkan Topbaş Silivri’de karla mücadele çalışmalarına katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri’de köy yollarındaki karla mücadele çalışmalarına katıldı ve soba zehirlenmesi nedeniyle 3 mensubunu kaybeden Altınçekiç ailesini ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Başkan Kadir Topbaş; ‘Ulaşımdaki yatırımlarımız 20 yılda yapılanlara eşit!’

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde üyelere hitap eden Başkan Kadir Topbaş, “Bu dönemki hizmetlerimiz, geçmiş 20 yılda yapılan çalışmaların toplamı kadar olacak” dedi.

Başkan Kadir Topbaş, Londra’da İstanbul’u tanıttı

Londra’da 8. Türk Tekstil Ürünleri Fuarı’nın açılışını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Londra Belediye Başkanı Ken Livingstone’u da ziyaret ederek, bu yıl İstanbul’da yapılacak olan Dünya Belediye Başkanları Zirvesi’ne davet etti.

İtalyan Başkonsolostan Başkan Kadir Topbaş’a veda ziyareti…

Türkiye’de 4 yıldan beri İtalya’nın İstanbul Başkonsolosu olarak görev yapan Luciano Pezzotti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a yaptığı veda ziyaretinde bulundu.

İsrail Başkonsolosu Amihai Başkan Kadir Topbaş’ı ziyaret etti

İsrail’in İstanbul Başkonsolosu Mordehai Amihai, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Hindistan İstanbul Başkonsolosu Başkan Topbaş’ı ziyaret etti

Görevine yeni başlayan Hindistan’ın İstanbul Başkonsolosu Preveen Verma, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Başkan Topbaş; ‘Karla mücadelemiz Avrupa standartlarında…’

AKOM’da düzenlediği basın toplantısında Büyükşehir’in karla mücadele çalışmalarını değerlendiren Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul’da ilk kez Avrupa standartlarında karla mücadele çalışması yaptık ve başarılı olduk” dedi.

Başkan Topbaş Valilik’teki bayramlaşmaya katıldı

İstanbul’daki yöneticiler ve üst düzey bürokratlar İstanbul Valiliği’ndeki törende bir araya gelerek bayramlaştı.

Başkan Topbaş, Vali ve Belediye Başkanlarına İMP’yi tanıttı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Marmara Bölgesi’ndeki Vali ve Belediye Başkanlarına İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi’ni (İMP) tanıttı. Başkan Kadir Topbaş, “İstanbul coğrafyası göçe doydu. Çevre illerde plansız göçe karşı tedbir almalıdır” dedi.

Başkan Topbaş İtfaiye ve Zabıta Personeli ile bayramlaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kurban Bayramı’nın birinci günü Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Zabıta Müdürlüğü personeli ile bayramlaştı.

Başkan Topbaş Büyükşehir personeliyle bayramlaştı

Saraçhane Belediye Sarayı’nda personelle ve vatandaşlarla bayramlaşan Başkan Topbaş, “2006 yılı projelerin hayata geçtiği, insanların umutlarının yeşerdiği bir yıl olacak ve ulaşım başta olmak üzere İstanbul’un bütün problemlerini hep birlikte ...

“Medeniyetler İttifakı’nda Kadın”

Medeniyetler İttifakı’nda Kadının Rolü´ konulu uluslararası konferansın açılış konuşmasını yapan Başbakan Erdoğan, Kadına karşı cinsiyet ayrımcılığının ırkçılık kadar tehlikeli olduğunu söyledi.

Bahçıvanlık Kursu’nun ilk dersi Başkan Topbaş’tan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Bahçıvanlık Kursu”nun ilk dersine katılan Başkan Kadir Topbaş, “Amacımız bilimsel yöntemlerle bahçıvan yetiştirmek ve İstanbul’u çevre açısından da yaşanabilir kılmak” dedi.