Fotoğraflarla 15 Temmuz gecesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananları gözler önüne seren ‘Karanlıktan Aydınlığa Meydanların Dili Sergisi’nin açılışına katıldı. Serginin açılında konuşan Başkan Topbaş, 15 Temmuz’da kahramanlık destanı yazıldığını söyledi.

İstanbul, Bosna Hersekli bürokratları ağırladı

TBB ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bosna Hersekli belediye başkanlarını İstanbul’da ağırladı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği Bosna Hersek Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı Sertifika Töreni’nde konuşan Başkan Topbaş, İstanbul’un başarısını anlattı.

Şile’ye modern engelliler kampı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile’de hayata geçecek olan engelliler kampının inşaatını ziyaret etti. Toplumun her kesiminden vatandaşın tesisten faydalanabileceğini söyleyen Başkan Topbaş, tesisin yılsonunda tamamlamayı planladıklarını açıkladı.

Başkan Topbaş Şile bezini tanıttı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile bezini ve yapılışını basın mensuplarına tanıttı. Şile bezi ipliğinin yoğuruluşundan atölyede dokunmasına kadar geçen aşamalarını anlatan Başkan Kadir Topbaş, Şile bezinin dünyada tanınması ve bilinmesini arzuladıklarını dile getirdi.

Dünyanın en modern tesisi için imzalar atıldı…

İstanbul’un geleceğini aydınlatacak Eyüp Kemerburgaz Evsel Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi’nin inşaatı için imzalar atıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1 milyon 500 bin kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak tesisin 2020 yılında hizmete alınacağını söyledi.

2017 - 2018 Adli Yılının açılışı gerçekleştirildi

2017 - 2018 Adli Yıl Açılış Töreni, İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlendi. Programa İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Zafer Bayramı’nda görkemli kutlama…

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıl dönümü kapsamında İstanbul’un çeşitli yerlerinde kutlamalar düzenlendi. Taksim Meydanı, Vatan Caddesi ve Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen kutlamalara İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Beşiktaş’ta ortaya çıkan tarih…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro Hattı’nın Beşiktaş İstasyonu’nda gerçekleştirilen arkeolojik kazı çalışmalarını inceledi.

Başkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı

Saraçhane Belediye Binası’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbulluların ve İslam Alemi’nin de Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Başkan Topbaş, “İBB olarak her bayram olduğu gibi yine bayram yapmayacağız, bayram yaptıracağız. İstanbulluların huzurlu bir bayram yapması için gayret gösteriyoruz.” dedi.

Doğal ekmekte robot teknolojisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kartal Halk Ekmek Fabrikası’nda uygulanan robotik ekmek kasalama ve paletleme sistemi ile glutensiz ekmeği tanıttı. Robotik ekmek kasalama ve paletleme sisteminin dünyada ilk kez kullanıldığına dikkat çeken Başkan Topbaş, ekmeğin hamur oluşumundan paketlemeye kadar el değemeden üretildiğini söyledi.

Malazgirt Zaferi coşkuyla kutlandı

Malazgirt Zaferi’nin 946’ncı yılı büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlamaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nin yeni bir istikbal kazandırdığını ve Anadolu’nun kapılarını Türklere açtığını söyledi.

İstanbul İtfaiyesi Dünya Şampiyonu oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İstanbul İtfaiyesi, 17. Dünya Polis ve İtfaiye Olimpiyatları’nda fırtına gibi esti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Los Angeles’ta düzenlenen yarışlarda 12’si altın, toplam 32 madalya alarak Dünya Şampiyonu olan itfaiyecileri tebrik etti. Başkan Topbaş, İstanbul İtfaiyesi’nin tulumbacılıktan başlayarak Dünya Şampiyonluğuna uzandığını söyledi.

Saraybosna’da İstanbul rüzgarı

İstanbul ile Saraybosna arasında ‘Kardeş Şehir’ ilişkisi kurulmasının 20’nci yılı dolayısıyla Saraybosna’da İstanbul Kültür Günleri düzenlendi. Etkinliğe katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bosna Hersek ile Türkiye arasından tarihten gelen derin bağlar bulunduğunu ifade etti.

Başkan Topbaş’tan Saraybosna gezisi

İstanbul ile Saraybosna arasında ‘Kardeş Şehir’ ilişkisi kurulmasının 20’nci yılı dolayısıyla Saraybosna’da İstanbul Kültür Günleri düzenlendi. Etkinliğe katılmak için Saraybosna’ya giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş şehri gezdi.

Kızılay Başkanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ı makamında ağırladı. Kurbanın mali bir ibadet olduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, “Kurban Bayramı’nı dünyanın değişik yerlerindeki Müslümanlara yardım etmek adına bir fırsat olarak görmek lazım.” dedi.

İstanbul’a 10 milyon ağaç...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Alibeyköy Fidanlığı’nda incelemelerde bulundu. Ulaşımdan sonra en büyük yatırımı çevreye yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, İstanbul’a 10 milyon ağaç diktiklerini ve yeşil alanları 60 milyon metrekareye taşıdıklarını söyledi.

Hasanpaşa Gazhanesi yeniden hayat buluyor

1993 yılında kapanan Hasanpaşa Gazhanesi, Enerji Müzesi ve Kültür Merkezi haline dönüştürülüyor. Gazhanedeki çalışmaları yakından inceleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, müzenin yeryüzündeki enerjinin günümüze kadar geçirdiği evrimleri yansıtacağını söyledi.

“İstanbul’da kıpırdanırsak Türkiye’de şahlanırız…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’da kıpırdanırsak Türkiye’de şahlanırız.” dedi.

İBB, 7 kurban satış ve kesim merkezi ile İstanbulluların hizmetinde…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Alibeyköy Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Olası İstanbul depremine karşı tedbirler alınıyor…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “17 Ağustos Depremini Anma Programı ve Güvenli Yaşam Paneli”ne katıldı. Türkiye’nin deprem kuşağında yer aldığını hatırlatan Başkan Kadir Topbaş, “Depremle birlikte yaşamak bu şehrin bir gerçeğidir. Ancak depremin acılarını yaşamak kaderi olamaz, olmamalı” diye konuştu.